2017
Canolfan Tryweryn Chapel Falls Div 1

Start List


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Ben GibsonK1M J18Independent08:20:0010:00:0014:15:00
998Robin PieperK1W J18Independent08:20:3010:01:0014:16:00
147Klass Francisks RozentalsDiv 2 K1M 147J12Stafford & Stone CC08:21:0010:02:0014:17:00
94Carwyn LavisPrem K1M 94J18Brecon CC08:21:3010:03:0014:18:00
62Rob StalkerPrem K1M 62SCopeland CC08:22:0010:04:0014:19:00
52Katie McDermottPrem K1W 52J16Lee Valley PC08:22:3010:05:0014:20:00
51Nick TaylorDiv 2 K1M 51MViking KC08:23:0010:06:0014:21:00
39Lili BryantPrem K1W 39J16Llandysul Paddlers08:23:3010:07:0014:22:00
38Jake BrownPrem K1M 38J18Tees Tigers08:24:0010:08:0014:23:00
26Jacob TaylorDiv 1 C1M 26J16Holme Pierrepont CC08:24:3010:09:0014:24:00
23Etienne ChappellPrem K1M 23J16Seren Dŵr08:25:0010:10:0014:25:00
16Ben TeasdalePrem K1M 16U23Tees Tigers08:25:3010:11:0014:26:00
9Megan Hamer-EvansPrem K1W 9J18Seren Dŵr/TJ COMPOSITES08:26:0010:12:0014:27:00

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
65Jim WallisMPinkston Panthers08:29:0010:15:0011:58:00
x62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC08:29:3010:16:0011:59:00
61Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers08:30:0010:17:0012:00:00
54William ThomasJ16Lee Valley PC08:30:3010:18:0012:01:00
37Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers08:31:0010:19:0012:02:00
30Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC08:31:3010:20:0012:03:00
£142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers08:32:0010:21:0012:04:00
137Jack PerchardU23Break Out CC08:32:3010:22:0012:05:00
136Tom MorleyJ14Ribbontail Paddlers08:33:0010:23:0012:06:00
125James HodgsonMIndependent08:33:3010:24:0012:07:00
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC08:34:0010:25:0012:08:00
123Ben BottingJ16Holme Pierrepont CC08:34:3010:26:0012:09:00
122Timothy AllenJ16Holme Pierrepont CC08:35:0010:27:0012:10:00
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC08:35:3010:28:0012:11:00
117Matt StephensSEvesham Paddle Monsters08:36:0010:29:0012:12:00
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/CustomShutter Design08:36:3010:30:0012:13:00
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC08:37:0010:31:0012:14:00
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers08:37:3010:32:0012:15:00
109William KirkJ16Sheffield CC08:38:0010:33:0012:16:00
104Cameron HaroldJ16Aberdeen KC08:38:3010:34:0012:17:00
103Sam RolfeJ16Mold CC08:39:0010:35:0012:18:00
101Steffan GriffithsJ18Snowdonia Slalom Eryri08:39:3010:36:0012:19:00
99Martyn SetchellMHolme Pierrepont CC/Jem Racing08:40:0010:37:0012:20:00
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr08:40:3010:38:0012:21:00
97Robert GravesMIndependent08:41:0010:39:0012:22:00
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers08:41:3010:40:0012:23:00
92Dave RawdingMKingston KC08:42:0010:41:0012:24:00
91Duncan BerrimanMKingston KC08:42:3010:42:0012:25:00
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri08:43:0010:43:0012:26:00
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI08:43:3010:44:0012:27:00
83Horst MayerMStafford & Stone CC08:44:0010:45:0012:28:00
82Allan TylerMLee Valley PC08:44:3010:46:0012:29:00
79Michael HuddlestanMRibble CC08:45:0010:47:0012:30:00
78Clive MerrifieldMTaunton CC08:45:3010:48:0012:31:00
76Michael PenfoldMReading CC08:46:0010:49:0012:32:00
72Jay AndersonJ16Breadalbane CC08:46:3010:50:0012:33:00
71Phil GoodingMStafford & Stone CC08:47:0010:51:0012:34:00
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC08:47:3010:52:0012:35:00
66Jack KellettJ16CR Cats08:48:0010:53:0012:36:00
65Euan ClowJ18Aberdeen KC08:48:3010:54:0012:37:00
64Patrick CreberU23Ulster University08:49:0010:55:0012:38:00
61Chris LowndesSTelford CC08:49:3010:56:0012:39:00
60Danny TaylorJ14Viking KC08:50:0010:57:0012:40:00
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC08:50:3010:58:0012:41:00
57Haydon HanbyJ18Matlock CC08:51:0010:59:0012:42:00
56Jack BurrowJ16Kingston KC08:51:3011:00:0012:43:00
53Ben ShattockJ18Taunton CC08:52:0011:01:0012:44:00
52Gavin Cooper AMSeren Dŵr08:52:3011:02:0012:45:00
50Matt WardSCheltenham CC08:53:0011:03:0012:46:00
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC08:53:3011:04:0012:47:00
47Mike MitchellMWyedean CC08:54:0011:05:0012:48:00
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print08:54:3011:06:0012:49:00
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers08:55:0011:07:0012:50:00
43Thomas O'HaraJ18Viking KC08:55:3011:08:0012:51:00
42Ben HosieJ16Aberdeen KC08:56:0011:09:0012:52:00
41Anthony BarkerMStafford & Stone CC08:56:3011:10:0012:53:00
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC08:57:0011:11:0012:54:00
38Chester SoftleyJ16Tees Tigers/Persimmon Homes / Kingspan08:57:3011:12:0012:55:00
37Dan HosieJ18Aberdeen KC08:58:0011:13:0012:56:00
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC08:58:3011:14:0012:57:00
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC08:59:0011:15:0012:58:00
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC08:59:3011:16:0012:59:00
29Mick BerwickMStafford & Stone CC09:00:0011:17:0013:00:00
27Eren YalkinJ16Lee Valley PC09:00:3011:18:0013:01:00
26Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers09:01:0011:19:0013:02:00
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC09:01:3011:20:0013:03:00
23Jake CoxJ18Lee Valley PC09:02:0011:21:0013:04:00
22Chris WoodMLee Valley PC09:02:3011:22:0013:05:00
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC09:03:0011:23:0013:06:00
17Les FordMHalifax CC09:03:3011:24:0013:07:00
13Joshua JacksonU23Holme Pierrepont CC09:04:0011:25:0013:08:00
12Alistair McCarthyJ18Viking KC09:04:3011:26:0013:09:00
11William AbbottJ18Mold CC09:05:0011:27:0013:10:00
10James KettleJ16Lee Valley PC09:05:3011:28:0013:11:00
9Arron GodfreyJ18Stafford & Stone CC09:06:0011:29:0013:12:00
3Richard StalkerU23Copeland CC09:06:3011:30:0013:13:00
2Robert HarrattU23Stafford & Stone CC09:07:0011:31:0013:14:00

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
12Molly AgarU23Ninebanks CC09:10:0011:34:0013:17:00
8Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:10:3011:35:3013:18:30
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:11:0011:37:0013:20:00
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC09:11:3011:38:3013:21:30
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:12:0011:40:0013:23:00
£23Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:12:3011:41:3013:24:30
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC09:13:0011:43:0013:26:00
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:13:3011:44:3013:27:30
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC09:14:0011:46:0013:29:00
12Amy HowarthJ18Bradford & Bingley CC09:14:3011:47:3013:30:30
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC09:15:0011:49:0013:32:00
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:15:3011:50:3013:33:30
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:16:0011:52:0013:35:00
5Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:16:3011:53:3013:36:30
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC09:17:0011:55:0013:38:00

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
45Alison SetchellVHolme Pierrepont CC/Jem Racing09:20:0014:30:0015:42:00
31Dave RoyleVStafford & Stone CC09:20:3014:31:0015:43:00
5Bob GrundyVHarefield Paddlers09:21:0014:32:0015:44:00
2Andrew CloseSHalifax CC09:21:3014:33:0015:45:00
1Steve HarrattMStafford & Stone CC09:22:0014:34:0015:46:00

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Grace BlackJ14Manvers WBC09:25:0014:37:0015:49:00
74Ellen WatsonJ16Tees Tigers09:25:3014:38:0015:50:00
73Amelie BrownJ16Holme Pierrepont CC09:26:0014:39:0015:51:00
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC09:26:3014:40:0015:52:00
70Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:27:0014:41:0015:53:00
**65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC09:27:3014:42:0015:54:00
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:28:0014:43:0015:55:00
62Lucy CundellJ14Green Star CC09:28:3014:44:0015:56:00
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:29:0014:45:0015:57:00
£56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:29:3014:46:0015:58:00
55Rose MitchellMWyedean CC09:30:0014:47:0015:59:00
x52Alison LonghurstMCheltenham CC09:30:3014:48:0016:00:00
47Ellen PedenJ16CR Cats09:31:0014:49:0016:01:00
£41Sophie IveyJ16Tees Tigers09:31:3014:50:0016:02:00
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers09:32:0014:51:0016:03:00
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers09:32:3014:52:0016:04:00
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers09:33:0014:53:0016:05:00
£37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:33:3014:54:0016:06:00
36Megan FletcherJ18Strathallan CC09:34:0014:55:0016:07:00
35Sophie FletcherJ16Strathallan CC09:34:3014:56:0016:08:00
34Molly AgarU23Ninebanks CC09:35:0014:57:0016:09:00
32Catherine RobertsU23Manchester CC09:35:3014:58:0016:10:00
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby09:36:0014:59:0016:11:00
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers09:36:3015:00:0016:12:00
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC09:37:0015:01:0016:13:00
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC09:37:3015:02:0016:14:00
20Ellie BrownJ16Tees Tigers09:38:0015:03:0016:15:00
17Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:38:3015:04:0016:16:00
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:39:0015:05:0016:17:00
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:39:3015:06:0016:18:00
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC09:40:0015:07:0016:19:00
13Maia HarrisonJ16Lee Valley PC09:40:3015:08:0016:20:00
11Mairi EdwardsJ16Breadalbane CC09:41:0015:09:0016:21:00
10Kirsten EatockU23County Antrim PS09:41:3015:10:0016:22:00
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC09:42:0015:11:0016:23:00
7Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC09:42:3015:12:0016:24:00
6Jessica MagsonJ18Stafford & Stone CC09:43:0015:13:0016:25:00
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC09:43:3015:14:0016:26:00

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
29Jim WallisMPinkston Panthers09:46:3015:17:0016:29:00
10David MitchellJ16Wyedean CC09:47:0015:18:0016:30:00
49Mark ColemanMIndependent/RNKA09:47:3015:19:0016:31:00
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC09:48:0015:20:0016:32:00
41Samuel BurrowU23Kingston KC09:48:3015:21:0016:33:00
£40Iain McBrideJ16Breadalbane CC09:49:0015:22:0016:34:00
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC09:49:3015:23:0016:35:00
29Jack KellettJ16CR Cats09:50:0015:24:0016:36:00
28Jack BurrowJ16Kingston KC09:50:3015:25:0016:37:00
27Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print09:51:0015:26:0016:38:00
26Jacob TaylorJ16Holme Pierrepont CC09:51:3015:27:0016:39:00
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC09:52:0015:28:0016:40:00
20Mike MitchellMWyedean CC09:52:3015:29:0016:41:00
19Dave BradshawMManchester CC09:53:0015:30:0016:42:00
17Danny CoxJ16Lee Valley PC09:53:3015:31:0016:43:00
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr09:54:0015:32:0016:44:00
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC09:54:3015:33:0016:45:00
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports09:55:0015:34:0016:46:00
3Kurts Adams RozentalsJ16Stafford & Stone CC09:55:3015:35:0016:47:00

Div 1 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Clive Merrifield / Harvey MerrifieldSTaunton CC09:58:3015:38:0016:50:00
10Amy Howarth / Cameron FordJ18Bradford & Bingley CC09:59:0015:39:0016:51:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Ben GibsonK1M J18Independent08:20:0010:00:0013:15:00
998Robin PieperK1W J18Independent08:20:3010:01:0013:16:00
147Klass Francisks RozentalsDiv 2 K1M 147J12Stafford & Stone CC08:21:0010:02:0013:17:00
94Carwyn LavisPrem K1M 94J18Brecon CC08:21:3010:03:0013:18:00
62Rob StalkerPrem K1M 62SCopeland CC08:22:0010:04:0013:19:00
52Katie McDermottPrem K1W 52J16Lee Valley PC08:22:3010:05:0013:20:00
51Nick TaylorDiv 2 K1M 51MViking KC08:23:0010:06:0013:21:00
39Lili BryantPrem K1W 39J16Llandysul Paddlers08:23:3010:07:0013:22:00
26Jacob TaylorDiv 1 C1M 26J16Holme Pierrepont CC08:24:0010:08:0013:23:00
23Etienne ChappellPrem K1M 23J16Seren Dŵr08:24:3010:09:0013:24:00
9Megan Hamer-EvansPrem K1W 9J18Seren Dŵr/TJ COMPOSITES08:25:0010:10:0013:25:00

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
45Alison SetchellVHolme Pierrepont CC/Jem Racing08:28:0010:15:0011:25:00
31Dave RoyleVStafford & Stone CC08:28:3010:16:0011:26:00
5Bob GrundyVHarefield Paddlers08:29:0010:17:0011:27:00
2Andrew CloseSHalifax CC08:29:3010:18:0011:28:00
1Steve HarrattMStafford & Stone CC08:30:0010:19:0011:29:00

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Grace BlackJ14Manvers WBC08:33:0010:22:0011:32:00
74Ellen WatsonJ16Tees Tigers08:33:3010:23:0011:33:00
73Amelie BrownJ16Holme Pierrepont CC08:34:0010:24:0011:34:00
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC08:34:3010:25:0011:35:00
70Carla FryJ14Holme Pierrepont CC08:35:0010:26:0011:36:00
65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC08:35:3010:27:0011:37:00
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC08:36:0010:28:0011:38:00
62Lucy CundellJ14Green Star CC08:36:3010:29:0011:39:00
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC08:37:0010:30:0011:40:00
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC08:37:3010:31:0011:41:00
55Rose MitchellMWyedean CC08:38:0010:32:0011:42:00
x52Alison LonghurstMCheltenham CC08:38:3010:33:0011:43:00
47Ellen PedenJ16CR Cats08:39:0010:34:0011:44:00
£41Sophie IveyJ16Tees Tigers08:39:3010:35:0011:45:00
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers08:40:0010:36:0011:46:00
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers08:40:3010:37:0011:47:00
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers08:41:0010:38:0011:48:00
£37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC08:41:3010:39:0011:49:00
36Megan FletcherJ18Strathallan CC08:42:0010:40:0011:50:00
35Sophie FletcherJ16Strathallan CC08:42:3010:41:0011:51:00
34Molly AgarU23Ninebanks CC08:43:0010:42:0011:52:00
32Catherine RobertsU23Manchester CC08:43:3010:43:0011:53:00
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby08:44:0010:44:0011:54:00
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers08:44:3010:45:0011:55:00
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC08:45:0010:46:0011:56:00
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC08:45:3010:47:0011:57:00
20Ellie BrownJ16Tees Tigers08:46:0010:48:0011:58:00
17Macey CalvertJ16Lee Valley PC08:46:3010:49:0011:59:00
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC08:47:0010:50:0012:00:00
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC08:47:3010:51:0012:01:00
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC08:48:0010:52:0012:02:00
13Maia HarrisonJ16Lee Valley PC08:48:3010:53:0012:03:00
11Mairi EdwardsJ16Breadalbane CC08:49:0010:54:0012:04:00
10Kirsten EatockU23County Antrim PS08:49:3010:55:0012:05:00
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC08:50:0010:56:0012:06:00
7Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC08:50:3010:57:0012:07:00
6Jessica MagsonJ18Stafford & Stone CC08:51:0010:58:0012:08:00
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC08:51:3010:59:0012:09:00

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
10David MitchellJ16Wyedean CC08:54:3011:02:0012:12:00
49Mark ColemanMIndependent/RNKA08:55:0011:03:0012:13:00
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC08:55:3011:04:0012:14:00
41Samuel BurrowU23Kingston KC08:56:0011:05:0012:15:00
40Iain McBrideJ16Breadalbane CC08:56:3011:06:0012:16:00
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC08:57:0011:07:0012:17:00
29Jack KellettJ16CR Cats08:57:3011:08:0012:18:00
28Jack BurrowJ16Kingston KC08:58:0011:09:0012:19:00
26Jacob TaylorJ16Holme Pierrepont CC08:58:3011:10:0012:20:00
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC08:59:0011:11:0012:21:00
20Mike MitchellMWyedean CC08:59:3011:12:0012:22:00
19Dave BradshawMManchester CC09:00:0011:13:0012:23:00
17Danny CoxJ16Lee Valley PC09:00:3011:14:0012:24:00
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr09:01:0011:15:0012:25:00
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC09:01:3011:16:0012:26:00
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports09:02:0011:17:0012:27:00
3Kurts Adams RozentalsJ16Stafford & Stone CC09:02:3011:18:0012:28:00

Div 1 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Clive Merrifield / Harvey MerrifieldSTaunton CC09:05:3011:21:0012:31:00
10Amy Howarth / Cameron FordJ18Bradford & Bingley CC09:06:0011:22:0012:32:00

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
65Jim WallisMPinkston Panthers09:09:0013:30:0015:11:00
x62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC09:09:3013:31:0015:12:00
61Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers09:10:0013:32:0015:13:00
54William ThomasJ16Lee Valley PC09:10:3013:33:0015:14:00
37Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers09:11:0013:34:0015:15:00
30Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC09:11:3013:35:0015:16:00
£142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers09:12:0013:36:0015:17:00
137Jack PerchardU23Break Out CC09:12:3013:37:0015:18:00
136Tom MorleyJ14Ribbontail Paddlers09:13:0013:38:0015:19:00
125James HodgsonMIndependent09:13:3013:39:0015:20:00
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC09:14:0013:40:0015:21:00
123Ben BottingJ16Holme Pierrepont CC09:14:3013:41:0015:22:00
122Timothy AllenJ16Holme Pierrepont CC09:15:0013:42:0015:23:00
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC09:15:3013:43:0015:24:00
117Matt StephensSEvesham Paddle Monsters09:16:0013:44:0015:25:00
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/CustomShutter Design09:16:3013:45:0015:26:00
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC09:17:0013:46:0015:27:00
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers09:17:3013:47:0015:28:00
109William KirkJ16Sheffield CC09:18:0013:48:0015:29:00
104Cameron HaroldJ16Aberdeen KC09:18:3013:49:0015:30:00
103Sam RolfeJ16Mold CC09:19:0013:50:0015:31:00
99Martyn SetchellMHolme Pierrepont CC/Jem Racing09:19:3013:51:0015:32:00
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr09:20:0013:52:0015:33:00
97Robert GravesMIndependent09:20:3013:53:0015:34:00
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers09:21:0013:54:0015:35:00
92Dave RawdingMKingston KC09:21:3013:55:0015:36:00
91Duncan BerrimanMKingston KC09:22:0013:56:0015:37:00
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri09:22:3013:57:0015:38:00
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI09:23:0013:58:0015:39:00
83Horst MayerMStafford & Stone CC09:23:3013:59:0015:40:00
82Allan TylerMLee Valley PC09:24:0014:00:0015:41:00
79Michael HuddlestanMRibble CC09:24:3014:01:0015:42:00
78Clive MerrifieldMTaunton CC09:25:0014:02:0015:43:00
76Michael PenfoldMReading CC09:25:3014:03:0015:44:00
72Jay AndersonJ16Breadalbane CC09:26:0014:04:0015:45:00
71Phil GoodingMStafford & Stone CC09:26:3014:05:0015:46:00
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC09:27:0014:06:0015:47:00
66Jack KellettJ16CR Cats09:27:3014:07:0015:48:00
65Euan ClowJ18Aberdeen KC09:28:0014:08:0015:49:00
64Patrick CreberU23Ulster University09:28:3014:09:0015:50:00
61Chris LowndesSTelford CC09:29:0014:10:0015:51:00
60Danny TaylorJ14Viking KC09:29:3014:11:0015:52:00
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC09:30:0014:12:0015:53:00
57Haydon HanbyJ18Matlock CC09:30:3014:13:0015:54:00
56Jack BurrowJ16Kingston KC09:31:0014:14:0015:55:00
53Ben ShattockJ18Taunton CC09:31:3014:15:0015:56:00
52Gavin Cooper AMSeren Dŵr09:32:0014:16:0015:57:00
50Matt WardSCheltenham CC09:32:3014:17:0015:58:00
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC09:33:0014:18:0015:59:00
47Mike MitchellMWyedean CC09:33:3014:19:0016:00:00
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print09:34:0014:20:0016:01:00
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers09:34:3014:21:0016:02:00
43Thomas O'HaraJ18Viking KC09:35:0014:22:0016:03:00
42Ben HosieJ16Aberdeen KC09:35:3014:23:0016:04:00
41Anthony BarkerMStafford & Stone CC09:36:0014:24:0016:05:00
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC09:36:3014:25:0016:06:00
38Chester SoftleyJ16Tees Tigers/Persimmon Homes / Kingspan09:37:0014:26:0016:07:00
37Dan HosieJ18Aberdeen KC09:37:3014:27:0016:08:00
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC09:38:0014:28:0016:09:00
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC09:38:3014:29:0016:10:00
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC09:39:0014:30:0016:11:00
29Mick BerwickMStafford & Stone CC09:39:3014:31:0016:12:00
27Eren YalkinJ16Lee Valley PC09:40:0014:32:0016:13:00
26Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers09:40:3014:33:0016:14:00
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC09:41:0014:34:0016:15:00
22Chris WoodMLee Valley PC09:41:3014:35:0016:16:00
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC09:42:0014:36:0016:17:00
17Les FordMHalifax CC09:42:3014:37:0016:18:00
13Joshua JacksonU23Holme Pierrepont CC09:43:0014:38:0016:19:00
12Alistair McCarthyJ18Viking KC09:43:3014:39:0016:20:00
x11William AbbottJ18Mold CC09:44:0014:40:0016:21:00
10James KettleJ16Lee Valley PC09:44:3014:41:0016:22:00
9Arron GodfreyJ18Stafford & Stone CC09:45:0014:42:0016:23:00
3Richard StalkerU23Copeland CC09:45:3014:43:0016:24:00
2Robert HarrattU23Stafford & Stone CC09:46:0014:44:0016:25:00

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
12Molly AgarU23Ninebanks CC09:49:0014:47:0016:28:00
8Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:49:3014:48:3016:29:30
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:50:0014:50:0016:31:00
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC09:50:3014:51:3016:32:30
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:51:0014:53:0016:34:00
23Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:51:3014:54:3016:35:30
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC09:52:0014:56:0016:37:00
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:52:3014:57:3016:38:30
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC09:53:0014:59:0016:40:00
12Amy HowarthJ18Bradford & Bingley CC09:53:3015:00:3016:41:30
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC09:54:0015:02:0016:43:00
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:54:3015:03:3016:44:30
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:55:0015:05:0016:46:00
5Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:55:3015:06:3016:47:30
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC09:56:0015:08:0016:49:00