2017
Grandtully Div 1

Start List


Officials will be juggled between A and B to suit duty rotas.

ALL OFFICIALS A AND B ... NOTE JUDGES BRIEFING 08:30 AT SLALOM CONTROL

This Start List is provisional and subject to change following Grandtully Div 2 competition.

The final Start List will be published on site at 6 pm Friday as has been our practice for several years.

Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
137Gary ClowDiv 2 K1M 137MAberdeen KC08:00:0010:00:0013:42:00
133George AbbottDiv 2 K1M 133J16Mold CC08:00:3010:01:0013:43:00
96Jonathan HendryDiv 2 K1M 96J12CR Cats08:01:0010:02:0013:44:00
85Callum MasseyDiv 2 K1M 85J14Break Out CC08:01:3010:03:0013:45:00
74Vittorio PezzaioliPrem K1M 74J16CR Cats08:02:0010:04:0013:46:00

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Patrick DohertyVAmbleside AAA08:05:0010:08:0013:50:00
6Jerry TraceyVMoray House08:05:3010:09:0013:51:00
5Bob GrundyVHarefield Paddlers08:06:0010:10:0013:52:00
1Steve HarrattVStafford & Stone CC08:06:3010:11:0013:53:00

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
155Neal UnderwoodMThe Sharks08:09:3010:15:0013:56:00
125James ReadMThe Sharks/The Sharks08:10:0010:16:0013:57:00
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades08:10:3010:17:0013:58:00
62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC08:11:0010:18:0013:59:00
165Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC08:11:3010:19:0014:00:00
164Finn MacdonaldJ14Breadalbane CC08:12:0010:20:0014:01:00
163Oliver BlackJ16Manvers WBC08:12:3010:21:0014:02:00
162Timothy BarryJ14Manchester CC08:13:0010:22:0014:03:00
159Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers08:13:3010:23:0014:04:00
157Matthew OwensJ16Copeland CC08:14:0010:24:0014:05:00
156Paul WattJ18Aberdeen KC08:14:3010:25:0014:06:00
152Padraig CowanJ14Breadalbane CC08:15:0010:26:0014:07:00
151Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC08:15:3010:27:0014:08:00
149Robert GuestJ12Manchester CC08:16:0010:28:0014:09:00
148Eliot WoodJ14Halifax CC08:16:3010:29:0014:10:00
147Harry ShipJ14Stafford & Stone CC08:17:0010:30:0014:11:00
146Michael DenvirJ16Forth CC08:17:3010:31:0014:12:00
145Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers08:18:0010:32:0014:13:00
144Iwan LavisJ16Brecon CC08:18:3010:33:0014:14:00
142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers08:19:0010:34:0014:15:00
141James GrocockJ16Stafford & Stone CC08:19:3010:35:0014:16:00
129Jack O'ConnorJ14Lee Valley PC08:20:0010:36:0014:17:00
127Ken LawsonSStafford & Stone CC/Army Canoe Union08:20:3010:37:0014:18:00
123Ben BottingJ16Holme Pierrepont CC08:21:0010:38:0014:19:00
120Alasdair McMullenSStrathallan CC08:21:3010:39:0014:20:00
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC08:22:0010:40:0014:21:00
116Grant UnderwoodU23Loughborough University08:22:3010:41:0014:22:00
115George HarrattJ14Stafford & Stone CC08:23:0010:42:0014:23:00
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC08:23:3010:43:0014:24:00
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC08:24:0010:44:0014:25:00
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers08:24:3010:45:0014:26:00
108Henry LyonsJ16Aberdeen KC08:25:0010:46:0014:27:00
107Elliott MasseyJ18Break Out CC08:25:3010:47:0014:28:00
106Ross ForshawJ16CR Cats08:26:0010:48:0014:29:00
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC08:26:3010:49:0014:30:00
104Cameron HaroldJ16Aberdeen KC08:27:0010:50:0014:31:00
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr08:27:3010:51:0014:32:00
95Daniel IschebeckJ16Derwent Racers08:28:0010:52:0014:33:00
93William LaffordJ16Wyedean CC08:28:3010:53:0014:34:00
87Matt McDiarmidJ16Breadalbane CC08:29:0010:54:0014:35:00
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri08:29:3010:55:0014:36:00
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI08:30:0010:56:0014:37:00
82Allan TylerMCastle CC08:30:3010:57:0014:38:00
81Robert GillespieJ16Aberdeen KC08:31:0010:58:0014:39:00
78Clive MerrifieldMTaunton CC08:31:3010:59:0014:40:00
72Jay AndersonJ16Breadalbane CC08:32:0011:00:0014:41:00
71Phil GoodingMStafford & Stone CC08:32:3011:01:0014:42:00
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC08:33:0011:02:0014:43:00
66Jack KellettJ16CR Cats08:33:3011:03:0014:44:00
65Euan ClowJ18Aberdeen KC08:34:0011:04:0014:45:00
64Patrick CreberU23Ulster University08:34:3011:05:0014:46:00
60Danny TaylorJ14Viking KC08:35:0011:06:0014:47:00
57Haydon HanbyJ18Matlock CC08:35:3011:07:0014:48:00
56Jack BurrowJ16Kingston KC08:36:0011:08:0014:49:00
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades08:36:3011:09:0014:50:00
51Ben NicolU23Frome CC08:37:0011:10:0014:51:00
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC08:37:3011:11:0014:52:00
47Mike MitchellMWyedean CC08:38:0011:12:0014:53:00
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC08:38:3011:13:0014:54:00
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers08:39:0011:14:0014:55:00
43Thomas O'HaraJ18Viking KC08:39:3011:15:0014:56:00
42Ben HosieJ16Aberdeen KC08:40:0011:16:0014:57:00
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC08:40:3011:17:0014:58:00
37Dan HosieJ18Aberdeen KC08:41:0011:18:0014:59:00
36Pretam GurungJ18Breadalbane CC08:41:3011:19:0015:00:00
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC08:42:0011:20:0015:01:00
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC08:42:3011:21:0015:02:00
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC08:43:0011:22:0015:03:00
30Callum WallingJ18Shepperton SCC08:43:3011:23:0015:04:00
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC08:44:0011:24:0015:05:00
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC08:44:3011:25:0015:06:00
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC08:45:0011:26:0015:07:00
17Les FordMHalifax CC08:45:3011:27:0015:08:00
16Jake SheffieldU23Bradford & Bingley CC08:46:0011:28:0015:09:00
11William AbbottJ18Mold CC08:46:3011:29:0015:10:00

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
8Karen DickinsonMStafford & Stone CC08:49:3011:32:0015:13:00
4Julie KolbMBradford & Bingley CC08:50:0011:33:0015:14:00
103Catherine ThomsonSForth CC08:50:3011:34:0015:15:00
102Beth WalkerJ16West Yorkshire CC08:51:0011:35:0015:16:00
101Jessie AndersonJ14Breadalbane CC08:51:3011:36:0015:17:00
100Ceri GillespieSAberdeen KC08:52:0011:37:0015:18:00
84Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC08:52:3011:38:0015:19:00
83Maia DunnJ16Holme Pierrepont CC08:53:0011:39:0015:20:00
82Kirsty ForbesJ16Aberdeen KC08:53:3011:40:0015:21:00
81Izabela KeenJ14Holme Pierrepont CC08:54:0011:41:0015:22:00
80Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC08:54:3011:42:0015:23:00
79Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri08:55:0011:43:0015:24:00
78Lucy KnightJ14Wyedean CC08:55:3011:44:0015:25:00
76Grace BlackJ14Manvers WBC08:56:0011:45:0015:26:00
74Ellen WatsonJ16Tees Tigers08:56:3011:46:0015:27:00
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC08:57:0011:47:0015:28:00
66Mary ShearerJ16Aberdeen KC08:57:3011:48:0015:29:00
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC08:58:0011:49:0015:30:00
62Lucy CundellJ14Green Star CC08:58:3011:50:0015:31:00
61Georgia HolmesJ14Breadalbane CC08:59:0011:51:0015:32:00
59Gemma KillickU23Hydrasports08:59:3011:52:0015:33:00
58Joely WallingJ14Shepperton SCC09:00:0011:53:0015:34:00
57Lydia LaffordJ14Wyedean CC09:00:3011:54:0015:35:00
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:01:0011:55:0015:36:00
55Rose MitchellMWyedean CC09:01:3011:56:0015:37:00
54Hannah MatchettU23Matlock CC09:02:0011:57:0015:38:00
53Chloe BurrowsJ16Stafford & Stone CC09:02:3011:58:0015:39:00
49Heather LindsayU23Lower Wharfe CC09:03:0011:59:0015:40:00
48Maeve WoodhouseU23Hexham CC09:03:3012:00:0015:41:00
47Ellen PedenJ16CR Cats09:04:0012:01:0015:42:00
45Ellie OwensJ18Copeland CC09:04:3012:02:0015:43:00
44Molly KnightJ16Wyedean CC09:05:0012:03:0015:44:00
41Sophie IveyJ16Tees Tigers09:05:3012:04:0015:45:00
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers09:06:0012:05:0015:46:00
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers09:06:3012:06:0015:47:00
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers09:07:0012:07:0015:48:00
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:07:3012:08:0015:49:00
36Megan FletcherJ18Strathallan CC09:08:0012:09:0015:50:00
35Sophie FletcherJ16Strathallan CC09:08:3012:10:0015:51:00
33Olivia KirkJ16Halifax CC09:09:0012:11:0015:52:00
32Catherine RobertsU23Manchester CC09:09:3012:12:0015:53:00
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC09:10:0012:13:0015:54:00
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby09:10:3012:14:0015:55:00
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers09:11:0012:15:0015:56:00
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC09:11:3012:16:0015:57:00
26Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC09:12:0012:17:0015:58:00
25Kate KentMProteus CC09:12:3012:18:0015:59:00
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC09:13:0012:19:0016:00:00
21Jada SenarJ16Independent09:13:3012:20:0016:01:00
20Ellie BrownJ16Tees Tigers09:14:0012:21:0016:02:00
19Keira DavidsonJ18Manchester CC09:14:3012:22:0016:03:00
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:15:0012:23:0016:04:00
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:15:3012:24:0016:05:00
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC09:16:0012:25:0016:06:00
11Mairi EdwardsJ16Breadalbane CC09:16:3012:26:0016:07:00
10Kirsten EatockU23County Antrim PS09:17:0012:27:0016:08:00
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC09:17:3012:28:0016:09:00
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC09:18:0012:29:0016:10:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
40Robert FerniePrem C1M 40J16Holme Pierrepont CC09:21:0012:36:0016:16:00
27Kate LyndonDiv 2 K1W 27J12Green Star CC09:21:3012:37:0016:17:00
26Alice SnapeDiv 2 K1W 26SGreen Star CC09:22:0012:38:0016:18:00
24Mike DickinsonPrem K1M 24J18Stafford & Stone CC/Karndean Flooring09:22:3012:39:0016:19:00
24Lois LeaverPrem K1W 24J16CR Cats/Projecx/IPWI09:23:0012:40:0016:20:00
21Cameron BrownDiv 1 C1M 21U23Strathallan CC09:23:3012:41:0016:21:00
18Sam BorrowK1M S09:24:0012:42:0016:22:00
18Ian HosieDiv 1 K1M 18U23Aberdeen KC09:24:3012:43:0016:23:00
17Wills FotheringhamK1M S09:25:0012:44:0016:24:00
15Tiernan GribbinK1M U23Mid-Ulster C&K09:25:3012:45:0016:25:00

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
61Matt CookSLower Wharfe CC09:28:3012:49:0016:29:00
58Aaron HolmesJ18Breadalbane CC09:29:0012:50:0016:30:00
57Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis print09:29:3012:51:0016:31:00
56Eliot WoodJ14Halifax CC09:30:0012:52:0016:32:00
54Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC09:30:3012:53:0016:33:00
53William JarvisJ16Stafford & Stone CC09:31:0012:54:0016:34:00
52Michael DenvirJ16Forth CC09:31:3012:55:0016:35:00
51David MitchellJ16Wyedean CC09:32:0012:56:0016:36:00
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC09:32:3012:57:0016:37:00
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC09:33:0012:58:0016:38:00
40Iain McBrideJ16Breadalbane CC09:33:3012:59:0016:39:00
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC09:34:0013:00:0016:40:00
35Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC09:34:3013:01:0016:41:00
34Callum WallingJ18Shepperton SCC09:35:0013:02:0016:42:00
33Steve HesfordSHydrasports09:35:3013:03:0016:43:00
29Jack KellettJ16CR Cats09:36:0013:04:0016:44:00
28Jack BurrowJ16Kingston KC09:36:3013:05:0016:45:00
27Liam BrownJ16Lower Wharfe CC09:37:0013:06:0016:46:00
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC09:37:3013:07:0016:47:00
20Mike MitchellMWyedean CC09:38:0013:08:0016:48:00
19Dave BradshawMManchester CC09:38:3013:09:0016:49:00
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr09:39:0013:10:0016:50:00
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC09:39:3013:11:0016:51:00
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC09:40:0013:12:0016:52:00

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
34Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC09:43:0013:15:0016:55:00
33Izabela KeenJ14Holme Pierrepont CC09:43:3013:16:3016:56:30
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:44:0013:18:0016:58:00
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC09:44:3013:19:3016:59:30
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:45:0013:21:0017:01:00
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC09:45:3013:22:3017:02:30
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:46:0013:24:0017:04:00
19Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC09:46:3013:25:3017:05:30
16Maeve WoodhouseU23Hexham CC09:47:0013:27:0017:07:00
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC09:47:3013:28:3017:08:30
14Lili BryantJ16Llandysul Paddlers09:48:0013:30:0017:10:00
13Laura MilneJ18Stirling & Falkirk CC09:48:3013:31:3017:11:30
12Amy HowarthJ18Bradford & Bingley CC/Hydrasport09:49:0013:33:0017:13:00
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC/LBC09:49:3013:34:3017:14:30
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:50:0013:36:0017:16:00
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:50:3013:37:3017:17:30
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC09:51:0013:39:0017:19:00

Div 1 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
15Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC09:54:0012:32:0016:13:00

Sunday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
137Gary ClowDiv 2 K1M 137MAberdeen KC07:00:0009:00:0012:41:00
96Jonathan HendryDiv 2 K1M 96J12CR Cats07:00:3009:01:0012:42:00
85Callum MasseyDiv 2 K1M 85J14Break Out CC07:01:0009:02:0012:43:00
74Vittorio PezzaioliPrem K1M 74J16CR Cats07:01:3009:03:0012:44:00
65Jim WallisDiv 2 K1M 65MPinkston Panthers07:02:0009:04:0012:45:00

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Patrick DohertyVAmbleside AAA07:05:0009:08:0012:49:00
5Bob GrundyVHarefield Paddlers07:05:3009:09:0012:50:00
1Steve HarrattVStafford & Stone CC07:06:0009:10:0012:51:00

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
155Neal UnderwoodMThe Sharks07:09:0009:14:0012:54:00
125James ReadMThe Sharks/The Sharks07:09:3009:15:0012:55:00
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades07:10:0009:16:0012:56:00
62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC07:10:3009:17:0012:57:00
165Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC07:11:0009:18:0012:58:00
164Finn MacdonaldJ14Breadalbane CC07:11:3009:19:0012:59:00
163Oliver BlackJ16Manvers WBC07:12:0009:20:0013:00:00
162Timothy BarryJ14Manchester CC07:12:3009:21:0013:01:00
159Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers07:13:0009:22:0013:02:00
157Matthew OwensJ16Copeland CC07:13:3009:23:0013:03:00
156Paul WattJ18Aberdeen KC07:14:0009:24:0013:04:00
152Padraig CowanJ14Breadalbane CC07:14:3009:25:0013:05:00
151Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC07:15:0009:26:0013:06:00
149Robert GuestJ12Manchester CC07:15:3009:27:0013:07:00
148Eliot WoodJ14Halifax CC07:16:0009:28:0013:08:00
147Harry ShipJ14Stafford & Stone CC07:16:3009:29:0013:09:00
146Michael DenvirJ16Forth CC07:17:0009:30:0013:10:00
145Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers07:17:3009:31:0013:11:00
144Iwan LavisJ16Brecon CC07:18:0009:32:0013:12:00
142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers07:18:3009:33:0013:13:00
141James GrocockJ16Stafford & Stone CC07:19:0009:34:0013:14:00
129Jack O'ConnorJ14Lee Valley PC07:19:3009:35:0013:15:00
127Ken LawsonSStafford & Stone CC/Army Canoe Union07:20:0009:36:0013:16:00
123Ben BottingJ16Holme Pierrepont CC07:20:3009:37:0013:17:00
120Alasdair McMullenSStrathallan CC07:21:0009:38:0013:18:00
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC07:21:3009:39:0013:19:00
116Grant UnderwoodU23Loughborough University07:22:0009:40:0013:20:00
115George HarrattJ14Stafford & Stone CC07:22:3009:41:0013:21:00
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC07:23:0009:42:0013:22:00
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC07:23:3009:43:0013:23:00
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers07:24:0009:44:0013:24:00
108Henry LyonsJ16Aberdeen KC07:24:3009:45:0013:25:00
107Elliott MasseyJ18Break Out CC07:25:0009:46:0013:26:00
106Ross ForshawJ16CR Cats07:25:3009:47:0013:27:00
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC07:26:0009:48:0013:28:00
104Cameron HaroldJ16Aberdeen KC07:26:3009:49:0013:29:00
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr07:27:0009:50:0013:30:00
95Daniel IschebeckJ16Derwent Racers07:27:3009:51:0013:31:00
93William LaffordJ16Wyedean CC07:28:0009:52:0013:32:00
87Matt McDiarmidJ16Breadalbane CC07:28:3009:53:0013:33:00
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri07:29:0009:54:0013:34:00
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI07:29:3009:55:0013:35:00
82Allan TylerMCastle CC07:30:0009:56:0013:36:00
81Robert GillespieJ16Aberdeen KC07:30:3009:57:0013:37:00
78Clive MerrifieldMTaunton CC07:31:0009:58:0013:38:00
72Jay AndersonJ16Breadalbane CC07:31:3009:59:0013:39:00
71Phil GoodingMStafford & Stone CC07:32:0010:00:0013:40:00
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC07:32:3010:01:0013:41:00
66Jack KellettJ16CR Cats07:33:0010:02:0013:42:00
65Euan ClowJ18Aberdeen KC07:33:3010:03:0013:43:00
64Patrick CreberU23Ulster University07:34:0010:04:0013:44:00
60Danny TaylorJ14Viking KC07:34:3010:05:0013:45:00
57Haydon HanbyJ18Matlock CC07:35:0010:06:0013:46:00
56Jack BurrowJ16Kingston KC07:35:3010:07:0013:47:00
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades07:36:0010:08:0013:48:00
51Ben NicolU23Frome CC07:36:3010:09:0013:49:00
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC07:37:0010:10:0013:50:00
47Mike MitchellMWyedean CC07:37:3010:11:0013:51:00
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC07:38:0010:12:0013:52:00
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers07:38:3010:13:0013:53:00
43Thomas O'HaraJ18Viking KC07:39:0010:14:0013:54:00
42Ben HosieJ16Aberdeen KC07:39:3010:15:0013:55:00
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC07:40:0010:16:0013:56:00
37Dan HosieJ18Aberdeen KC07:40:3010:17:0013:57:00
36Pretam GurungJ18Breadalbane CC07:41:0010:18:0013:58:00
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC07:41:3010:19:0013:59:00
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC07:42:0010:20:0014:00:00
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC07:42:3010:21:0014:01:00
30Callum WallingJ18Shepperton SCC07:43:0010:22:0014:02:00
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC07:43:3010:23:0014:03:00
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC07:44:0010:24:0014:04:00
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC07:44:3010:25:0014:05:00
17Les FordMHalifax CC07:45:0010:26:0014:06:00
16Jake SheffieldU23Bradford & Bingley CC07:45:3010:27:0014:07:00
11William AbbottJ18Mold CC07:46:0010:28:0014:08:00

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
8Karen DickinsonMStafford & Stone CC07:49:0010:31:0014:11:00
4Julie KolbMBradford & Bingley CC07:49:3010:32:0014:12:00
103Catherine ThomsonSForth CC07:50:0010:33:0014:13:00
102Beth WalkerJ16West Yorkshire CC07:50:3010:34:0014:14:00
101Jessie AndersonJ14Breadalbane CC07:51:0010:35:0014:15:00
100Ceri GillespieSAberdeen KC07:51:3010:36:0014:16:00
84Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC07:52:0010:37:0014:17:00
83Maia DunnJ16Holme Pierrepont CC07:52:3010:38:0014:18:00
82Kirsty ForbesJ16Aberdeen KC07:53:0010:39:0014:19:00
81Izabela KeenJ14Holme Pierrepont CC07:53:3010:40:0014:20:00
80Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC07:54:0010:41:0014:21:00
79Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri07:54:3010:42:0014:22:00
78Lucy KnightJ14Wyedean CC07:55:0010:43:0014:23:00
76Grace BlackJ14Manvers WBC07:55:3010:44:0014:24:00
74Ellen WatsonJ16Tees Tigers07:56:0010:45:0014:25:00
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC07:56:3010:46:0014:26:00
66Mary ShearerJ16Aberdeen KC07:57:0010:47:0014:27:00
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC07:57:3010:48:0014:28:00
62Lucy CundellJ14Green Star CC07:58:0010:49:0014:29:00
61Georgia HolmesJ14Breadalbane CC07:58:3010:50:0014:30:00
59Gemma KillickU23Hydrasports07:59:0010:51:0014:31:00
58Joely WallingJ14Shepperton SCC07:59:3010:52:0014:32:00
57Lydia LaffordJ14Wyedean CC08:00:0010:53:0014:33:00
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC08:00:3010:54:0014:34:00
55Rose MitchellMWyedean CC08:01:0010:55:0014:35:00
54Hannah MatchettU23Matlock CC08:01:3010:56:0014:36:00
53Chloe BurrowsJ16Stafford & Stone CC08:02:0010:57:0014:37:00
49Heather LindsayU23Lower Wharfe CC08:02:3010:58:0014:38:00
48Maeve WoodhouseU23Hexham CC08:03:0010:59:0014:39:00
47Ellen PedenJ16CR Cats08:03:3011:00:0014:40:00
45Ellie OwensJ18Copeland CC08:04:0011:01:0014:41:00
44Molly KnightJ16Wyedean CC08:04:3011:02:0014:42:00
41Sophie IveyJ16Tees Tigers08:05:0011:03:0014:43:00
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers08:05:3011:04:0014:44:00
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers08:06:0011:05:0014:45:00
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers08:06:3011:06:0014:46:00
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC08:07:0011:07:0014:47:00
36Megan FletcherJ18Strathallan CC08:07:3011:08:0014:48:00
35Sophie FletcherJ16Strathallan CC08:08:0011:09:0014:49:00
33Olivia KirkJ16Halifax CC08:08:3011:10:0014:50:00
32Catherine RobertsU23Manchester CC08:09:0011:11:0014:51:00
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC08:09:3011:12:0014:52:00
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby08:10:0011:13:0014:53:00
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers08:10:3011:14:0014:54:00
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC08:11:0011:15:0014:55:00
26Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC08:11:3011:16:0014:56:00
25Kate KentMProteus CC08:12:0011:17:0014:57:00
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC08:12:3011:18:0014:58:00
21Jada SenarJ16Independent08:13:0011:19:0014:59:00
20Ellie BrownJ16Tees Tigers08:13:3011:20:0015:00:00
19Keira DavidsonJ18Manchester CC08:14:0011:21:0015:01:00
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC08:14:3011:22:0015:02:00
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC08:15:0011:23:0015:03:00
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC08:15:3011:24:0015:04:00
11Mairi EdwardsJ16Breadalbane CC08:16:0011:25:0015:05:00
10Kirsten EatockU23County Antrim PS08:16:3011:26:0015:06:00
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC08:17:0011:27:0015:07:00
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC08:17:3011:28:0015:08:00

Div 1 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
15Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC08:20:3011:31:0015:11:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
40Robert FerniePrem C1M 40J16Holme Pierrepont CC08:23:3011:35:0015:14:00
27Kate LyndonDiv 2 K1W 27J12Green Star CC08:24:0011:36:0015:15:00
26Alice SnapeDiv 2 K1W 26SGreen Star CC08:24:3011:37:0015:16:00
24Lois LeaverPrem K1W 24J16CR Cats/Projecx/IPWI08:25:0011:38:0015:17:00
21Cameron BrownDiv 1 C1M 21U23Strathallan CC08:25:3011:39:0015:18:00
18Sam BorrowK1M S08:26:0011:40:0015:19:00
18Ian HosieDiv 1 K1M 18U23Aberdeen KC08:26:3011:41:0015:20:00
17Wills FotheringhamK1M S08:27:0011:42:0015:21:00
15Tiernan GribbinK1M U23Mid-Ulster C&K08:27:3011:43:0015:22:00
13George AbbottDiv 2 K1M 133J16Mold CC08:28:0011:44:0015:23:00

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
61Matt CookSLower Wharfe CC08:31:0011:48:0015:27:00
58Aaron HolmesJ18Breadalbane CC08:31:3011:49:0015:28:00
57Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis print08:32:0011:50:0015:29:00
56Eliot WoodJ14Halifax CC08:32:3011:51:0015:30:00
54Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC08:33:0011:52:0015:31:00
53William JarvisJ16Stafford & Stone CC08:33:3011:53:0015:32:00
52Michael DenvirJ16Forth CC08:34:0011:54:0015:33:00
51David MitchellJ16Wyedean CC08:34:3011:55:0015:34:00
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC08:35:0011:56:0015:35:00
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC08:35:3011:57:0015:36:00
40Iain McBrideJ16Breadalbane CC08:36:0011:58:0015:37:00
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC08:36:3011:59:0015:38:00
35Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC08:37:0012:00:0015:39:00
34Callum WallingJ18Shepperton SCC08:37:3012:01:0015:40:00
33Steve HesfordSHydrasports08:38:0012:02:0015:41:00
29Jack KellettJ16CR Cats08:38:3012:03:0015:42:00
28Jack BurrowJ16Kingston KC08:39:0012:04:0015:43:00
27Liam BrownJ16Lower Wharfe CC08:39:3012:05:0015:44:00
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC08:40:0012:06:0015:45:00
20Mike MitchellMWyedean CC08:40:3012:07:0015:46:00
19Dave BradshawMManchester CC08:41:0012:08:0015:47:00
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr08:41:3012:09:0015:48:00
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC08:42:0012:10:0015:49:00
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC08:42:3012:11:0015:50:00

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
34Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC08:45:3012:14:0015:53:00
33Izabela KeenJ14Holme Pierrepont CC08:46:0012:15:3015:54:30
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC08:46:3012:17:0015:56:00
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC08:47:0012:18:3015:57:30
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC08:47:3012:20:0015:59:00
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC08:48:0012:21:3016:00:30
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC08:48:3012:23:0016:02:00
19Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC08:49:0012:24:3016:03:30
16Maeve WoodhouseU23Hexham CC08:49:3012:26:0016:05:00
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC08:50:0012:27:3016:06:30
14Lili BryantJ16Llandysul Paddlers08:50:3012:29:0016:08:00
13Laura MilneJ18Stirling & Falkirk CC08:51:0012:30:3016:09:30
12Amy HowarthJ18Bradford & Bingley CC/Hydrasport08:51:3012:32:0016:11:00
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC/LBC08:52:0012:33:3016:12:30
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC08:52:3012:35:0016:14:00
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC08:53:0012:36:3016:15:30
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC08:53:3012:38:0016:17:00