2017
Langham Farm 3/4 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
141Oliver BunnJ10Seren Dŵr
£116Lucas BrachiJ14Stroud Valley CC
115Toby WildeJ12Frome CC
70Daniel JoyceJ12Llandysul Paddlers
41Jacob LinesJ14Frome CC
38Harry JoyceJ12Llandysul Paddlers
28Benjamin FarrellJ14Bridgend CC
27Mark WarnerMSalisbury CC
16Richard DavisMItchen Valley CC
15Jesse DaviesJ16Stroud Valley CC
9Leo BambridgeJ14Shepperton SCC

Div 3 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
142Jasmine WildeJ10Frome CC
132Laura HauSSeren Dŵr
82Rachel JonesJ12Winchester & District CC
55Emma StokesJ14Stroud Valley CC
£36Nadine BrachiJ14Stroud Valley CC
19Susan TempletonMItchen Valley CC
9Sophia StokesJ14Stroud Valley CC
7Oriana PerottiMCheltenham CC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Owen StokesJ16Stroud Valley CC
61Tony ChalkMStroud Valley CC
49Oliver BunnJ10Seren Dŵr
3Richard StoryMSalisbury CC

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Sophia StokesJ14Stroud Valley CC
29Lucy KeitchJ16Taunton CC

Div 3 C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
12Justin Bunn / Oliver BunnSCroesyceiliog CC
10John Kent / Andrew LyallMFrome CC

Div 3 Vet (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Justin BunnVCroesyceiliog CC
23Avis NoottVBristol CC
19Justin BunnVCroesyceiliog CC
12Richard StoryVSalisbury CC
11Danny DalrympleVItchen Valley CC

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
13Jack KimberJ10Frome CC

Div 4 K1W (0 entries)

Div 4 C1M (0 entries)

Div 4 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Emma StokesJ14Stroud Valley CC
£*46Nadine BrachiJ14Stroud Valley CC

Div 4 C2 (0 entries)

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
72Owen StokesDiv 2 K1M 72J16Stroud Valley CC
66Lucy KeitchDiv 2 K1W 66J16Taunton CC
61Gwennan DaviesDiv 2 K1W 61J18Stroud Valley CC
36Harvey MerrifieldDiv 1 C1M 36J16Taunton CC
5Thomas MerrifieldDiv 2 C1M 5J14Taunton CC

Sunday

Div 3 K1M (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
141Oliver BunnJ10Seren Dŵr
£116Lucas BrachiJ14Stroud Valley CC
115Toby WildeJ12Frome CC
41Jacob LinesJ14Frome CC
38Harry JoyceJ12Llandysul Paddlers
28Benjamin FarrellJ14Bridgend CC
27Mark WarnerMSalisbury CC
16Richard DavisMItchen Valley CC
15Jesse DaviesJ16Stroud Valley CC
9Leo BambridgeJ14Shepperton SCC

Div 3 K1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
142Jasmine WildeJ10Frome CC
82Rachel JonesJ12Winchester & District CC
55Emma StokesJ14Stroud Valley CC
£36Nadine BrachiJ14Stroud Valley CC
19Susan TempletonMItchen Valley CC
9Sophia StokesJ14Stroud Valley CC
7Oriana PerottiMCheltenham CC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Owen StokesJ16Stroud Valley CC
61Tony ChalkMStroud Valley CC
49Oliver BunnJ10Seren Dŵr
3Richard StoryMSalisbury CC

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Sophia StokesJ14Stroud Valley CC
29Lucy KeitchJ16Taunton CC

Div 3 C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
12Justin Bunn / Oliver BunnSCroesyceiliog CC
10John Kent / Andrew LyallMFrome CC

Div 3 Vet (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Justin BunnVCroesyceiliog CC
23Avis NoottVBristol CC
19Justin BunnVCroesyceiliog CC
12Richard StoryVSalisbury CC
11Danny DalrympleVItchen Valley CC

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
13Jack KimberJ10Frome CC

Div 4 K1W (0 entries)

Div 4 C1M (0 entries)

Div 4 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Emma StokesJ14Stroud Valley CC
£*999Nadine BrachiJ14Stroud Valley CC

Div 4 C2 (0 entries)

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
113Thomas MerrifieldDiv 1 K1M 113J14Taunton CC
72Owen StokesDiv 2 K1M 72J16Stroud Valley CC
66Lucy KeitchDiv 2 K1W 66J16Taunton CC
61Gwennan DaviesDiv 2 K1W 61J18Stroud Valley CC
34Harvey MerrifieldDiv 1 K1M 34J16Taunton CC
  • £ - paddler owes money
  • * - card required