2017
Llandysul Div 2/3/4

Start List


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
103Sam RolfeDiv 1 K1M 103J16Mold CC/Mold CC09:00:0010:30:0013:30:00
86Lorenzo CuttsDiv 1 K1M 86J18Snowdonia Slalom Eryri09:00:3010:31:0013:31:00
46Jessica RaynerPrem K1W 46J16Brecon CC09:01:0010:32:0013:32:00
34Harvey MerrifieldDiv 1 K1M 34J16Taunton CC09:01:3010:33:0013:33:00
11William AbbottDiv 1 K1M 11J18Mold CC09:02:0010:34:0013:34:00
7Alfie BooteDiv 1 C1M 7J16Stafford & Stone CC/Hydrasports09:02:3010:35:0013:35:00
7Shannon JudgeDiv 1 K1W 7J16Stafford & Stone CC09:03:0010:36:0013:36:00

Div 2 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
30Steve HarrattVStafford & Stone CC09:06:0010:39:0013:39:00
14Steve RaynerVBrecon CC09:06:3010:40:0013:40:00
11Danny DalrympleVItchen Valley CC09:07:0010:41:0013:41:00
10Andrew LyallVFrome CC09:07:3010:42:0013:42:00

Div 2 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
163Felix NeweyJ14Wyedean CC09:10:3010:45:0013:45:00
161Jamie McMurtrieU23Addlestone CC09:11:0010:46:0013:46:00
159Alan OwenMNomad09:11:3010:47:0013:47:00
151Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers09:12:0010:48:0013:48:00
149John TatamSSnowdonia CC09:12:3010:49:0013:49:00
148Sonny ShevillJ14Lee Valley PC09:13:0010:50:0013:50:00
143Clive NeweySWyedean CC09:13:3010:51:0013:51:00
138David CuttsMSnowdonia Slalom Eryri09:14:0010:52:0013:52:00
133George AbbottJ16Mold CC09:14:3010:53:0013:53:00
132Darren ShipMStafford & Stone CC09:15:0010:54:0013:54:00
129Phil CopelandSStroud Valley CC09:15:3010:55:0013:55:00
124Ben HigsonJ14Llandysul Paddlers09:16:0010:56:0013:56:00
122Owain WilliamsJ16Llandysul Paddlers09:16:3010:57:0013:57:00
117Jack IsserlisJ18Sharnbrook Upper School09:17:0010:58:0013:58:00
115John KentMFrome CC09:17:3010:59:0013:59:00
110Steven BurtJ18Taunton CC09:18:0011:00:0014:00:00
108Jack HodsdonJ14Lee Valley PC09:18:3011:01:0014:01:00
107Daniel BurtU23Taunton CC09:19:0011:02:0014:02:00
101David MasonJ14Wyedean CC/Wye Dean09:19:3011:03:0014:03:00
86Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC09:20:0011:04:0014:04:00
61Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers09:20:3011:05:0014:05:00
55Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers09:21:0011:06:0014:06:00
54William ThomasJ16Lee Valley PC09:21:3011:07:0014:07:00
48David MitchellJ16Wyedean CC09:22:0011:08:0014:08:00
47Harry ShipJ14Stafford & Stone CC09:22:3011:09:0014:09:00
37Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers09:23:0011:10:0014:10:00
28Iwan LavisJ16Brecon CC09:23:3011:11:0014:11:00
25Graeme FryerMStafford & Stone CC09:24:0011:12:0014:12:00
8Douglas SmithMBideford CC09:24:3011:13:0014:13:00

Div 2 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
78Katherine SmithMBideford CC09:27:3011:16:0014:16:00
77Elain WilliamsJ16Llandysul Paddlers09:28:0011:17:0014:17:00
76Kathy WebbMSnowdonia Slalom Eryri09:28:3011:18:0014:18:00
72Greta FryJ12Holme Pierrepont CC09:29:0011:19:0014:19:00
66Lucy KeitchJ16Taunton CC09:29:3011:20:0014:20:00
57Tiegan JudgeJ12Stafford & Stone CC09:30:0011:21:0014:21:00
41Katie ShattockJ14Taunton CC09:30:3011:22:0014:22:00
39Lucy TatamJ16Snowdonia CC09:31:0011:23:0014:23:00
5Lucy KnightJ14Wyedean CC09:31:3011:24:0014:24:00
2Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri09:32:0011:25:0014:25:00

Div 2 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
35Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers09:35:0011:28:0014:28:00
24Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC09:35:3011:29:0014:29:00
21Philip SmithJ14Winchester & District CC09:36:0011:30:0014:30:00
10David MitchellJ16Wyedean CC09:36:3011:31:0014:31:00
8Sonny ShevillJ14Lee Valley PC09:37:0011:32:0014:32:00
7Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC09:37:3011:33:0014:33:00
5Thomas MerrifieldJ14Taunton CC09:38:0011:34:0014:34:00

Div 2 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
23Jessica RaynerJ16Brecon CC09:41:0011:37:0014:37:00
22Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers09:41:3011:38:0014:38:00
15Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC09:42:0011:39:0014:39:00
10Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers09:42:3011:40:0014:40:00
8Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:43:0011:41:0014:41:00

Div 2 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
12Justin Bunn / Oliver BunnSSeren Dŵr09:46:0011:44:0014:44:00
2Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC09:46:3011:45:0014:45:00

Div 3 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
247Milan AysanJ14Lee Valley PC09:49:3011:48:0014:48:00
199Jacob PearseJ16Llandysul Paddlers09:50:0011:49:0014:49:00
195Nathan MowerSBideford CC09:50:3011:50:0014:50:00
176Jeff GriffithsSLlandysul Paddlers09:51:0011:51:0014:51:00
166Oliver CooperJ12Cardiff CC/Seren Dwr09:51:3011:52:0014:52:00
141Oliver BunnJ10Seren Dŵr09:52:0011:53:0014:53:00
126Jason HumphriesSCroesyceiliog CC/Seren Dwr09:52:3011:54:0014:54:00
115Toby WildeJ12Frome CC09:53:0011:55:0014:55:00
106Gavin ChristmasSWyedean CC09:53:3011:56:0014:56:00
91Gwion WilliamsJ10Llandysul Paddlers09:54:0011:57:0014:57:00
82Archie ChristmasJ12Wyedean CC09:54:3011:58:0014:58:00
79Osian WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:55:0011:59:0014:59:00
75Tecwyn WilliamsJ10Llandysul Paddlers09:55:3012:00:0015:00:00
73Robert WhiteJ14Seren Dŵr09:56:0012:01:0015:01:00
70Daniel JoyceJ12Winchester & District CC09:56:3012:02:0015:02:00
68Woody SouthJ12Lee Valley PC09:57:0012:03:0015:03:00
63Tony SmithMWinchester & District CC09:57:3012:04:0015:04:00
51James Coolican SmithJ14Wyedean CC09:58:0012:05:0015:05:00
41Jacob LinesJ14Frome CC09:58:3012:06:0015:06:00
39Harley JonesJ12Llandysul Paddlers09:59:0012:07:0015:07:00
38Harry JoyceJ12Winchester & District CC09:59:3012:08:0015:08:00
35William MayerJ12Stafford & Stone CC10:00:0012:09:0015:09:00
26Felix NeweyJ14Wyedean CC/Wyedean CC10:00:3012:10:0015:10:00
24Philip SmithJ14Winchester & District CC10:01:0012:11:0015:11:00
22Ben BeachellMDyffryn Conwy Paddlers10:01:3012:12:0015:12:00
21Andrew BennettMViking KC10:02:0012:13:0015:13:00
16Richard DavisMItchen Valley CC10:02:3012:14:0015:14:00
15Jesse DaviesJ16Stroud Valley CC10:03:0012:15:0015:15:00
14Guto DaviesJ16Llandysul Paddlers10:03:3012:16:0015:16:00

Div 3 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
132Laura HauSSeren Dŵr10:06:3012:19:0015:19:00
130Holly WebsterU23Seren Dŵr10:07:0012:20:0015:20:00
90Poppy BooteJ14Stafford & Stone CC10:07:3012:21:0015:21:00
75Sadie-Jane Nader-HumphriesJ14Croesyceiliog CC/Seren Dwr10:08:0012:22:0015:22:00
71Zoe Blythe-ShieldsJ10Lee Valley PC10:08:3012:23:0015:23:00
53Sennah Nader-HumphriesJ12Croesyceiliog CC/Seren Dwr10:09:0012:24:0015:24:00

Div 3 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
45Justin BunnSSeren Dŵr10:12:0012:27:0015:27:00
28Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers10:12:3012:28:0015:28:00
25Guto DaviesJ16Llandysul Paddlers10:13:0012:29:0015:29:00
16Woody SouthJ12Lee Valley PC10:13:3012:30:0015:30:00
15Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers10:14:0012:31:0015:31:00
9Ben HigsonJ14Llandysul Paddlers10:14:3012:32:0015:32:00
8Jack HodsdonJ14Lee Valley PC10:15:0012:33:0015:33:00
7William ThomasJ16Lee Valley PC10:15:3012:34:0015:34:00
5Sam BryantJ14Llandysul Paddlers10:16:0012:35:0015:35:00

Div 3 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
27Greta FryJ12Holme Pierrepont CC10:19:0012:38:0015:38:00
15Zoe Blythe-ShieldsJ10Lee Valley PC10:19:3012:39:0015:39:00
2Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers10:20:0012:40:0015:40:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
103Sam RolfeDiv 1 K1M 103J16Mold CC/Mold CC08:00:0009:20:0011:27:00
86Lorenzo CuttsDiv 1 K1M 86J18Snowdonia Slalom Eryri08:00:3009:21:0011:28:00
46Jessica RaynerPrem K1W 46J16Brecon CC08:01:0009:22:0011:29:00
34Harvey MerrifieldDiv 1 K1M 34J16Taunton CC08:01:3009:23:0011:30:00
11William AbbottDiv 1 K1M 11J18Mold CC08:02:0009:24:0011:31:00
7Alfie BooteDiv 1 C1M 7J16Stafford & Stone CC/Hydrasports08:02:3009:25:0011:32:00
7Shannon JudgeDiv 1 K1W 7J16Stafford & Stone CC08:03:0009:26:0011:33:00

Div 2 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
30Steve HarrattVStafford & Stone CC08:06:0009:29:0011:36:00
14Steve RaynerVBrecon CC08:06:3009:30:0011:37:00
11Danny DalrympleVItchen Valley CC08:07:0009:31:0011:38:00

Div 2 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
163Felix NeweyJ14Wyedean CC08:10:0009:34:0011:41:00
161Jamie McMurtrieU23Addlestone CC08:10:3009:35:0011:42:00
159Alan OwenMNomad08:11:0009:36:0011:43:00
151Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers08:11:3009:37:0011:44:00
149John TatamSSnowdonia CC08:12:0009:38:0011:45:00
148Sonny ShevillJ14Lee Valley PC08:12:3009:39:0011:46:00
143Clive NeweySWyedean CC08:13:0009:40:0011:47:00
138David CuttsMSnowdonia Slalom Eryri08:13:3009:41:0011:48:00
133George AbbottJ16Mold CC08:14:0009:42:0011:49:00
132Darren ShipMStafford & Stone CC08:14:3009:43:0011:50:00
124Ben HigsonJ14Llandysul Paddlers08:15:0009:44:0011:51:00
122Owain WilliamsJ16Llandysul Paddlers08:15:3009:45:0011:52:00
117Jack IsserlisJ18Sharnbrook Upper School08:16:0009:46:0011:53:00
115John KentMFrome CC08:16:3009:47:0011:54:00
110Steven BurtJ18Taunton CC08:17:0009:48:0011:55:00
108Jack HodsdonJ14Lee Valley PC08:17:3009:49:0011:56:00
107Daniel BurtU23Taunton CC08:18:0009:50:0011:57:00
101David MasonJ14Wyedean CC/Wye Dean08:18:3009:51:0011:58:00
86Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC08:19:0009:52:0011:59:00
61Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers08:19:3009:53:0012:00:00
55Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers08:20:0009:54:0012:01:00
54William ThomasJ16Lee Valley PC08:20:3009:55:0012:02:00
48David MitchellJ16Wyedean CC08:21:0009:56:0012:03:00
47Harry ShipJ14Stafford & Stone CC08:21:3009:57:0012:04:00
37Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers08:22:0009:58:0012:05:00
28Iwan LavisJ16Brecon CC08:22:3009:59:0012:06:00
25Graeme FryerMStafford & Stone CC08:23:0010:00:0012:07:00
8Douglas SmithMBideford CC08:23:3010:01:0012:08:00

Div 2 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
78Katherine SmithMBideford CC08:26:3010:04:0012:11:00
77Elain WilliamsJ16Llandysul Paddlers08:27:0010:05:0012:12:00
76Kathy WebbMSnowdonia Slalom Eryri08:27:3010:06:0012:13:00
72Greta FryJ12Holme Pierrepont CC08:28:0010:07:0012:14:00
66Lucy KeitchJ16Taunton CC08:28:3010:08:0012:15:00
61Gwennan DaviesJ18Stroud Valley CC08:29:0010:09:0012:16:00
57Tiegan JudgeJ12Stafford & Stone CC08:29:3010:10:0012:17:00
41Katie ShattockJ14Taunton CC08:30:0010:11:0012:18:00
39Lucy TatamJ16Snowdonia CC08:30:3010:12:0012:19:00
5Lucy KnightJ14Wyedean CC08:31:0010:13:0012:20:00
2Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri08:31:3010:14:0012:21:00

Div 2 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
35Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers08:34:3010:17:0012:24:00
24Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC08:35:0010:18:0012:25:00
21Philip SmithJ14Winchester & District CC08:35:3010:19:0012:26:00
10David MitchellJ16Wyedean CC08:36:0010:20:0012:27:00
8Sonny ShevillJ14Lee Valley PC08:36:3010:21:0012:28:00
7Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC08:37:0010:22:0012:29:00
5Thomas MerrifieldJ14Taunton CC08:37:3010:23:0012:30:00

Div 2 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
23Jessica RaynerJ16Brecon CC08:40:3010:26:0012:33:00
22Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers08:41:0010:27:0012:34:00
15Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC08:41:3010:28:0012:35:00
10Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers08:42:0010:29:0012:36:00
8Carla FryJ14Holme Pierrepont CC08:42:3010:30:0012:37:00

Div 2 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
2Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC08:45:3010:33:0012:40:00

Div 3 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
247Milan AysanJ14Lee Valley PC08:48:3010:36:0012:43:00
199Jacob PearseJ16Llandysul Paddlers08:49:0010:37:0012:44:00
195Nathan MowerSBideford CC08:49:3010:38:0012:45:00
176Jeff GriffithsSLlandysul Paddlers08:50:0010:39:0012:46:00
166Oliver CooperJ12Cardiff CC/Seren Dwr08:50:3010:40:0012:47:00
126Jason HumphriesSCroesyceiliog CC/Seren Dwr08:51:0010:41:0012:48:00
115Toby WildeJ12Frome CC08:51:3010:42:0012:49:00
106Gavin ChristmasSWyedean CC08:52:0010:43:0012:50:00
91Gwion WilliamsJ10Llandysul Paddlers08:52:3010:44:0012:51:00
82Archie ChristmasJ12Wyedean CC08:53:0010:45:0012:52:00
79Osian WilliamsJ12Llandysul Paddlers08:53:3010:46:0012:53:00
75Tecwyn WilliamsJ10Llandysul Paddlers08:54:0010:47:0012:54:00
73Robert WhiteJ14Seren Dŵr08:54:3010:48:0012:55:00
70Daniel JoyceJ12Winchester & District CC08:55:0010:49:0012:56:00
68Woody SouthJ12Lee Valley PC08:55:3010:50:0012:57:00
63Tony SmithMWinchester & District CC08:56:0010:51:0012:58:00
51James Coolican SmithJ14Wyedean CC08:56:3010:52:0012:59:00
39Harley JonesJ12Llandysul Paddlers08:57:0010:53:0013:00:00
38Harry JoyceJ12Winchester & District CC08:57:3010:54:0013:01:00
35William MayerJ12Stafford & Stone CC08:58:0010:55:0013:02:00
28Benjamin FarrellJ14Bridgend CC08:58:3010:56:0013:03:00
26Felix NeweyJ14Wyedean CC/Wyedean CC08:59:0010:57:0013:04:00
24Philip SmithJ14Winchester & District CC08:59:3010:58:0013:05:00
21Andrew BennettMViking KC09:00:0010:59:0013:06:00
16Richard DavisMItchen Valley CC09:00:3011:00:0013:07:00
15Jesse DaviesJ16Stroud Valley CC09:01:0011:01:0013:08:00
14Guto DaviesJ16Llandysul Paddlers09:01:3011:02:0013:09:00

Div 3 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
130Holly WebsterU23Seren Dŵr09:04:3011:05:0013:12:00
90Poppy BooteJ14Stafford & Stone CC09:05:0011:06:0013:13:00
75Sadie-Jane Nader-HumphriesJ14Croesyceiliog CC/Seren Dwr09:05:3011:07:0013:14:00
71Zoe Blythe-ShieldsJ10Lee Valley PC09:06:0011:08:0013:15:00
53Sennah Nader-HumphriesJ12Croesyceiliog CC/Seren Dwr09:06:3011:09:0013:16:00

Div 3 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1
28Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers09:09:3011:12:00
25Guto DaviesJ16Llandysul Paddlers09:10:0011:13:00
16Woody SouthJ12Lee Valley PC09:10:3011:14:00
15Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers09:11:0011:15:00
9Ben HigsonJ14Llandysul Paddlers09:11:3011:16:00
8Jack HodsdonJ14Lee Valley PC09:12:0011:17:00
7William ThomasJ16Lee Valley PC09:12:3011:18:00
5Sam BryantJ14Llandysul Paddlers09:13:0011:19:00

Div 3 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1
27Greta FryJ12Holme Pierrepont CC09:16:0011:22:00
15Zoe Blythe-ShieldsJ10Lee Valley PC09:16:3011:23:00
2Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers09:17:0011:24:00