2017
Llandysul Div 1 and Pan Celtic, British Vet and Junior Championships (J16 and under)

This race is now full and the provisional start lists are available on canoeslalom.co.uk  - we are trying to fit everyone in so please don't be put off and pop yourself on the waiting list if you fancy an entry.  Thanks all!

Entries should be made preferably via the online system OR by mail using the Excel entry card and accompanied by a cheque made payable to Llandysul Paddlers Canoe Club.  Entries need to be posted to - Gareth Bryant, Uwch Nar Afon, Pontwelly, Llandysul, Carmarthenshire, SA44 4AJ. 

You can enter and pay on line and see which entries have been received (and accepted) at https://www.canoeslalomentries.co.uk   If you are not on the list then I have not received your entry yet.  There will be a small fee to cover transaction costs - 2.2% of your entry fee + 45p for the transaction.  If you are entering K1 and C1 at the same time you will only pay the extra 45p once.   The higher fee does not apply to postal entries, though you will have to send a properly completed card with a cheque and put a stamp on the envelope.  

Waiting list is in order of entry received.

There is camping on site and we have bunkhouse accommodation available.  Please email us for bookings.

We also have an onsite cafe for the duration of the races.

Please see the Canoe Slalom website for further information

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 1 K1M (100 entries)

RTCBibNameAgeClub
9999Harry JoyceJ12Llandysul Paddlers
194Gwion WilliamsJ10Llandysul Paddlers
190Osian WilliamsJ12Llandysul Paddlers
183Guto DaviesJ16Llandysul Paddlers
173William ChristmasJ14Wyedean CC
172Archie ChristmasJ12Wyedean CC
168Leo BambridgeJ14Shepperton SCC
150Rod WhiteSSnowdonia CC
148Sonny ShevillJ14Lee Valley PC
108Jack HodsdonJ14Lee Valley PC
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades
71David CookeMManchester CC
65Jim WallisMPinkston Panthers/SCOTLAND (Pan Celtic)
62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC
165Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC
163Oliver BlackJ16Manvers WBC
161David MasonJ14Wyedean CC
160Ben BrownJ14Holme Pierrepont CC
159Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers
158Edward McDonaldJ12Holme Pierrepont CC
155Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers
153Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC
151Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC
£150Douglas SmithMBideford CC
149Robert GuestJ12Manchester CC/Pan Celtic England Team
147Harry ShipJ14Stafford & Stone CC
146Michael DenvirJ16Forth CC
145Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers/Junior British Champs
144Iwan LavisJ16Brecon CC
143William ThomasJ16Lee Valley PC
142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers
141James GrocockJ16Stafford & Stone CC
136Tom MorleyJ14Ribbontail Paddlers
131Aaron WhiteJ16Snowdonia CC
129Jack O'ConnorJ14Lee Valley PC
£126Vawn Humphrey-WilsonJ18Laburnum BC
125James HodgsonMIndependent
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC
122Timothy AllenJ16Holme Pierrepont CC
120Alasdair McMullenSStrathallan CC
119Dhanuja PereraJ16Stafford & Stone CC
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC
117Matt StephensSEvesham Paddle Monsters
115George HarrattJ14Stafford & Stone CC
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC
103Sam RolfeJ16Mold CC
101Steffan GriffithsJ18Snowdonia Slalom Eryri
99Martyn SetchellMHolme Pierrepont CC/Jem Racing
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr
97Robert GravesMIndependent
96Max CooperJ18Proteus CC
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers
93William LaffordJ16Wyedean CC
92Dave RawdingMKingston KC
91Duncan BerrimanMKingston KC
87Matt McDiarmidJ16Breadalbane CC
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI
83Horst MayerMStafford & Stone CC
82Allan TylerMCastle CC
78Clive MerrifieldMTaunton CC
76Michael PenfoldMReading CC
75Graham RobertsSIndependent
71Phil GoodingMStafford & Stone CC
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC
66Jack KellettJ16CR Cats
63Elliot DavisJ18Cheltenham CC
60Danny TaylorJ14Viking KC
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC
57Haydon HanbyJ18Matlock CC
56Jack BurrowJ16Kingston KC
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades
52Gavin Cooper AMSeren Dŵr
51Ben NicolU23Frome CC
49James GibbonsJ18Llandysul Paddlers
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC
47Mike MitchellMWyedean CC
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers
43Thomas O'HaraJ18Viking KC
42Ben HosieJ16Aberdeen KC
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC
37Dan HosieJ18Aberdeen KC
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC
30Callum WallingJ18Shepperton SCC
29Mick BerwickMStafford & Stone CC
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC
24Jon HaylockMLlandysul Paddlers
22Chris WoodMLee Valley PC
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC
17Les FordMHalifax CC/PAN CELTIC - England
10James KettleJ16Lee Valley PC
8Carl SunderlandSStafford & Stone CC

Div 1 K1W (41 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Katherine SmithMBideford CC
72Greta FryJ12Holme Pierrepont CC
57Tiegan JudgeJ12Stafford & Stone CC/PAN CELTIC - ENGLAND
27Kate LyndonJ12Green Star CC/PAN CELTIC
£84Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC
83Maia DunnJ16Holme Pierrepont CC
80Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC
79Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri
78Lucy KnightJ14Wyedean CC
77Carla GordonJ14Holme Pierrepont CC
76Grace BlackJ14Manvers WBC
73Amelie BrownJ16Holme Pierrepont CC
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC
70Carla FryJ14Holme Pierrepont CC
65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC
62Lucy CundellJ14Green Star CC
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC
58Joely WallingJ14Shepperton SCC
57Lydia LaffordJ14Wyedean CC
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC
55Rose MitchellMWyedean CC
53Chloe BurrowsJ16Stafford & Stone CC
52Alison LonghurstMCheltenham CC/PAN CELTIC - British Vet Champ
44Molly KnightJ16Cheltenham CC
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers/Pan Celtic
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers
25Kate KentMProteus CC
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC
22Irina MedunyakSIndependent
21Jada SenarJ16Independent
19Keira DavidsonJ18Manchester CC
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC
10Kirsten EatockU23County Antrim PS
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC

Div 1 C1M (29 entries)

RTCBibNameAgeClub
47Jack HodsdonJ14Lee Valley PC/British Junior Champs
29Jim WallisMPinkston Panthers/SCOTLAND (Pan Celtic Vet)
5Thomas MerrifieldJ14Taunton CC
62Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC
59Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC
57Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis Print
55Sonny ShevillJ14Lee Valley PC
54Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC
53William JarvisJ16Stafford & Stone CC
52Michael DenvirJ16Forth CC
51David MitchellJ16Wyedean CC
50Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC
49Mark ColemanMIndependent/RNKA
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC
40Iain McBrideJ16Breadalbane CC
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC
35Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC
34Callum WallingJ18Shepperton SCC
29Jack KellettJ16CR Cats
28Jack BurrowJ16Kingston KC
27Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print
20Mike MitchellMWyedean CC
17Danny CoxJ16Lee Valley PC
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC
9Jonathan LiJ18Stafford & Stone CC
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports

Div 1 C1W (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC
32Carla FryJ14Holme Pierrepont CC
30Carla GordonJ14Holme Pierrepont CC
29Macy KangJ14Holme Pierrepont CC
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC
25Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC
23Rachel EllisJ14Lee Valley PC
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC
19Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC
14Lili BryantJ16Llandysul Paddlers/Junior British Champs
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC
4Bethany SizerJ18Lee Valley PC
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC

Div 1 C2 (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
15Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC
14Robert Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC
9Macey Calvert / Katie McDermottJ16Lee Valley PC
5Ben Haylett / Finn Reilly-McQueenJ16Holme Pierrepont CC/Pan Celtic Junior champs

Div 1 Vet (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
45Alison SetchellVHolme Pierrepont CC/Jem Racing
43Tracy WellsVProteus CC
32Paul MewSWindsor & District CC/Pan Celtic
31Dave RoyleSStafford & Stone CC
15Steve BambridgeVShepperton SCC
6Jerry TraceyVMoray House/VET and PAN CELTIC SCOTLAND
5Bob GrundyVHarefield Paddlers
3Paul BeeverVHolme Pierrepont CC

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
977Liv KonradK1W J16Llandysul Paddlers/WSC Bayer Dormagen e.V
147Klass Francisks RozentalsDiv 2 K1M 147J12Stafford & Stone CC/stafford and stone
94Carwyn LavisPrem K1M 94J18Brecon CC
79Finn Reilly-McQueenPrem K1M 79J16Holme Pierrepont CC/British Junior Champs
24Lois LeaverPrem K1W 24J16CR Cats

Open K1M (12 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Marten KonradK1M J12Llandysul Paddlers/WSC Bayer Dormagen e.V
£955Michael O'HerlihyK1M J16Wild Water KC/Wild Water Kayak Club
£944Ethan DowlingK1M J14Ribbontail Paddlers/Wild Water Kayak Club
199William MayerDiv 2 K1M 199J12Stafford & Stone CC
122Owain WilliamsDiv 2 K1M 122J16Llandysul Paddlers/British Junior Champs
75Tecwyn WilliamsDiv 3 K1M 75J10Llandysul Paddlers/British Junior Champs
98Finlay Yates-JonesPrem K1M 98J16Llandysul Paddlers
93Matthew CookePrem K1M 93J16Manchester CC/British Junior Champs J16
54John DickinsonPrem K1M 54MStafford & Stone CC/PAN CELTIC & British Vet Champ
45Mark WignallPrem K1M 45MIndependent/epd
43Ben HaylettPrem K1M 43J16Holme Pierrepont CC/Pan Celtic Junior champs
23Etienne ChappellPrem K1M 23J16Seren Dŵr/British Junior Champs

Open K1W (7 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
£988Michelle O'HerlihyK1W J18Wild Water KC/Wild Water Kayak Club
£977Meave MartinK1W J18Wild Water KC/Wild Water Kayak Club
134Brogan SwartDiv 3 K1W 134J12Croesyceiliog CC
53Sennah Nader-HumphriesDiv 3 K1W 53J12Croesyceiliog CC/Junior Championships
£58Jessica MagsonPrem K1W 58J18Stafford & Stone CC
48Sally AtkinsonPrem K1W 48MProteus CC/PAN CELTIC & BRITISH VET CHAMP
39Lili BryantPrem K1W 39J16Llandysul Paddlers/Junior British Champs

Open C1M (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
££47Kurts Adams RozentalsPrem C1M 47J16Stafford & Stone CC
43James KettlePrem C1M 43J16Lee Valley PC/Junior British Champs
42Ben HaylettPrem C1M 42J16Holme Pierrepont CC/Open event junior championship

Open C1W (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
£966Meave MartinC1W J18Wild Water KC/Wild Water Kayak Club
23Jessica MagsonPrem C1W 23J18Stafford & Stone CC/Junior champs J17
19Kate KentPrem C1W 19MProteus CC/British Vet Champs

Open C2 (0 entries)

Open (0 entries)

Waiting List

Although this list is approximately in order there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 1 K1M200Max HughesDiv 2 K1M Bib 200J18Seren Dŵr
Div 1 K1M205Oliver LorenzDiv 2 K1M Bib 205J12Mold CC
Div 1 K1M36Pretam GurungDiv 1 K1M Bib 36J18Breadalbane CC
Div 1 K1M116Grant UnderwoodDiv 1 K1M Bib 116U23Loughborough University/The Sharks
Div 1 K1M107Elliott MasseyDiv 1 K1M Bib 107J18Break Out CC
Div 1 K1M53Ben ShattockDiv 1 K1M Bib 53J18Taunton CC
Div 1 K1W90Lucy TatamDiv 1 K1W Bib 90J16Snowdonia CC
Open K1M54Ioan OldfieldDiv 3 K1M Bib 54J12Mold CC

Sunday

Div 1 K1M (97 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Harry JoyceJ12Llandysul Paddlers
168Leo BambridgeJ14Shepperton SCC
150Rod WhiteSSnowdonia CC
148Sonny ShevillJ14Lee Valley PC
147Klass Francisks RozentalsJ12Stafford & Stone CC/j12 championships
108Jack HodsdonJ14Lee Valley PC
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades
71David CookeMManchester CC
65Jim WallisMPinkston Panthers
62Cameron FordJ12Bradford & Bingley CC
168David MitchellJ16Wyedean CC
165Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC
163Oliver BlackJ16Manvers WBC
161David MasonJ14Wyedean CC/wye dean
160Ben BrownJ14Holme Pierrepont CC
159Caleb WilliamsJ18Llandysul Paddlers
158Edward McDonaldJ12Holme Pierrepont CC
155Ifan BryantJ14Llandysul Paddlers
153Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC
151Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC/Junior British Champs
150Douglas SmithMBideford CC
149Robert GuestJ12Manchester CC
147Harry ShipJ14Stafford & Stone CC
145Matthew ElliottJ14Llandysul Paddlers
144Iwan LavisJ16Brecon CC
143William ThomasJ16Lee Valley PC
142Daniel ReesJ14Llandysul Paddlers
141James GrocockJ16Stafford & Stone CC
136Tom MorleyJ14Ribbontail Paddlers
131Aaron WhiteJ16Snowdonia CC
129Jack O'ConnorJ14Lee Valley PC
£126Vawn Humphrey-WilsonJ18Laburnum BC
125James HodgsonMIndependent
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC
122Timothy AllenJ16Holme Pierrepont CC
120Alasdair McMullenSStrathallan CC
119Dhanuja PereraJ16Stafford & Stone CC
118Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC
117Matt StephensSEvesham Paddle Monsters
115George HarrattJ14Stafford & Stone CC
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
113Thomas MerrifieldJ14Taunton CC
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC
103Sam RolfeJ16Mold CC
101Steffan GriffithsJ18Snowdonia Slalom Eryri
99Martyn SetchellMHolme Pierrepont CC/Jem Racing
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr
97Robert GravesMIndependent
96Max CooperJ18Proteus CC
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers
93William LaffordJ16Wyedean CC
92Dave RawdingMKingston KC
91Duncan BerrimanMKingston KC
87Matt McDiarmidJ16Breadalbane CC
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri
85Sam LeaverJ14Phoenix CC/Projecx/IPWI
83Horst MayerMStafford & Stone CC
82Allan TylerMCastle CC
78Clive MerrifieldMTaunton CC
76Michael PenfoldMReading CC
75Graham RobertsSIndependent
71Phil GoodingMStafford & Stone CC
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC
66Jack KellettJ16CR Cats
63Elliot DavisJ18Cheltenham CC
60Danny TaylorJ14Viking KC
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC
57Haydon HanbyJ18Matlock CC
56Jack BurrowJ16Kingston KC
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades
52Gavin Cooper AMSeren Dŵr
51Ben NicolU23Frome CC
49James GibbonsJ18Llandysul Paddlers
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC
47Mike MitchellMWyedean CC
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers
43Thomas O'HaraJ18Viking KC
42Ben HosieJ16Aberdeen KC
41Anthony BarkerMStafford & Stone CC
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC
37Dan HosieJ18Aberdeen KC
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC
34Harvey MerrifieldJ16Taunton CC
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC
32Angus HulbertJ16Breadalbane CC
30Callum WallingJ18Shepperton SCC
29Mick BerwickMStafford & Stone CC
25Andrew CrowhurstJ18Sheffield CC
24Jon HaylockMLlandysul Paddlers
22Chris WoodMLee Valley PC
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC
17Les FordMHalifax CC
10James KettleJ16Lee Valley PC
8Carl SunderlandSStafford & Stone CC

Div 1 K1W (41 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Katherine SmithMBideford CC
72Greta FryJ12Holme Pierrepont CC
57Tiegan JudgeJ12Stafford & Stone CC
27Kate LyndonJ12Green Star CC
£84Rebecca HarrattJ14Stafford & Stone CC
83Maia DunnJ16Holme Pierrepont CC
80Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC
£79Ffion FilzekJ18Snowdonia Slalom Eryri
78Lucy KnightJ14Wyedean CC
77Carla GordonJ14Holme Pierrepont CC
76Grace BlackJ14Manvers WBC
73Amelie BrownJ16Holme Pierrepont CC
71Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC
70Carla FryJ14Holme Pierrepont CC
65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC
62Lucy CundellJ14Green Star CC
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC
58Joely WallingJ14Shepperton SCC
57Lydia LaffordJ14Wyedean CC
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC
55Rose MitchellMWyedean CC
53Chloe BurrowsJ16Stafford & Stone CC
52Alison LonghurstMCheltenham CC
44Molly KnightJ16Cheltenham CC
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers
38Eve OvingtonJ14Tees Tigers
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers
25Kate KentMProteus CC
23Holly WyllieJ16Breadalbane CC
22Irina MedunyakSIndependent
21Jada SenarJ16Independent
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC
14Ailsa GourlayJ16Strathallan CC
10Kirsten EatockU23County Antrim PS
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC

Div 1 C1M (28 entries)

RTCBibNameAgeClub
47Jack HodsdonJ14Lee Valley PC
29Jim WallisMPinkston Panthers
62Christopher RoyleJ14Stafford & Stone CC
59Dylan Tomkinson-BurdenJ14Lee Valley PC
57Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis Print
55Sonny ShevillJ14Lee Valley PC
54Gabriel KeenJ14Holme Pierrepont CC
53William JarvisJ16Stafford & Stone CC
51David MitchellJ16Wyedean CC
50Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC
49Mark ColemanMIndependent/RNKA
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC
40Iain McBrideJ16Breadalbane CC
39Luc RoyleJ14Stafford & Stone CC
36Harvey MerrifieldJ16Taunton CC
35Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC
34Callum WallingJ18Shepperton SCC
29Jack KellettJ16CR Cats
28Jack BurrowJ16Kingston KC
27Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Leodis Print
20Mike MitchellMWyedean CC
17Danny CoxJ16Lee Valley PC
14Raoul ChappellU23Seren Dŵr
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC
9Jonathan LiJ18Stafford & Stone CC
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports

Div 1 C1W (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Amber WhittakerJ14Holme Pierrepont CC
32Carla FryJ14Holme Pierrepont CC
30Carla GordonJ14Holme Pierrepont CC
29Macy KangJ14Holme Pierrepont CC
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC
27Olivia AldersonJ14Holme Pierrepont CC
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC
25Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC
23Rachel EllisJ14Lee Valley PC
22Breagh MacphersonJ16Breadalbane CC
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC
19Shannon JudgeJ16Stafford & Stone CC
15Ailsa GourlayJ16Strathallan CC
14Lili BryantJ16Llandysul Paddlers
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC
4Bethany SizerJ18Lee Valley PC
3Hannah ClementsU23Shepperton SCC

Div 1 C2 (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
15Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ16Taunton CC
14Robert Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC
9Macey Calvert / Katie McDermottJ16Lee Valley PC
5Ben Haylett / Finn Reilly-McQueenJ16Holme Pierrepont CC

Div 1 Vet (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
45Alison SetchellVHolme Pierrepont CC/Jem Racing
43Tracy WellsVProteus CC
32Paul MewSWindsor & District CC
31Dave RoyleSStafford & Stone CC
15Steve BambridgeVShepperton SCC
5Bob GrundyVHarefield Paddlers
3Paul BeeverVHolme Pierrepont CC

Officials (18 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Marten KonradK1M J12Llandysul Paddlers/WSC Bayer Dormagen e.V
995Michael O'HerlihyK1M J16Wild Water KC
988Michelle O'HerlihyK1W J18Wild Water KC
977Liv KonradK1W J16Llandysul Paddlers/WSC Bayer Dormagen e.V
977Meave MartinK1W J18Wild Water KC
944Ethan DowlingK1M J16Ribbontail Paddlers
122Owain WilliamsDiv 2 K1M 122J16Llandysul Paddlers
94Carwyn LavisPrem K1M 94J18Brecon CC
93Matthew CookePrem K1M 93J16Manchester CC
58Jessica MagsonPrem K1W 58J18Stafford & Stone CC
48Sally AtkinsonPrem K1W 48MProteus CC
47Kurts Adams RozentalsPrem C1M 47J16Stafford & Stone CC
46Jessica RaynerPrem K1W 46J16Brecon CC
43James KettlePrem C1M 43J16Lee Valley PC
39Lili BryantPrem K1W 39J16Llandysul Paddlers
24Lois LeaverPrem K1W 24J16CR Cats
23Jessica MagsonPrem C1W 23J18Stafford & Stone CC
23Etienne ChappellPrem K1M 23J16Seren Dŵr

Waiting List

Although this list is approximately in order there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 1 K1M200Max HughesDiv 2 K1M Bib 200J18Seren Dŵr
Div 1 K1M205Oliver LorenzDiv 2 K1M Bib 205J12Mold CC
Div 1 K1M36Pretam GurungDiv 1 K1M Bib 36J18Breadalbane CC
Div 1 K1M116Grant UnderwoodDiv 1 K1M Bib 116U23Loughborough University/The Sharks
Div 1 K1M107Elliott MasseyDiv 1 K1M Bib 107J18Break Out CC
Div 1 K1M53Ben ShattockDiv 1 K1M Bib 53J18Taunton CC
Div 1 K1W90Lucy TatamDiv 1 K1W Bib 90J16Snowdonia CC
Officials54Ioan OldfieldDiv 3 K1M Bib 54J12Mold CC
  • £ - paddler owes money
  • ££ - paddler has overpaid
  • 9 - bib number required