2017
Shepperton - Div 1

Start List


Dear competitor,

Thank you for entering Shepperton Div 1 slalom.  The start list below is provisional as additional entries are still being accepted.  Please take the time to read the following:

PARKING

Sadly the council has sold the carpark that we used to use and this is no longer available for Shepperton events.  There is however significant on-road parking on Docket Eddy Lane and Ferry Lane (all within half a mile of the lock).  This does however mean that we really need everyone’s assistance to ensure that we can get everyone parked and to get reasonable traffic flow.

  • Please approach the event via Docket Eddy Lane (off B275) rather than Ferry Lane, if everyone does this it will significantly reduce the likely congestion on Ferry Lane.  Note that your Sat Nav will probably try to take you via Ferry Lane so please do a human override :).
  • Docket Eddy Lane is quite narrow - please do not park there if you have a largish vehicle and avoid the narrowest parts; leave room for emergency vehicles.  Ferry Lane is much wider and more suitable for those with vans and people carriers!  You are welcome to come to the lock and drop off your boats and kit, and even passengers, prior to parking.  We will have someone at the lock that can direct you to available spaces.

BIBS AND BCU MEMBERSHIP

Please note that this also applies to those doing an OFFICIALS run as well as those competing in RANKING events.

You must wear your BIB on the water AT ALL TIMES.  If you do not have a bib then you must report to control to obtain a bib, for which you will be required to:

  •  Prove BCU (or SCA/WCA/CANI) membership (or pay to rejoin)
  •  Sign the risk disclaimer statement 

If you are under 18 your parent/guardian will need to sign for you.

CAMPING/EATING/CHANGING AND BOAT STORAGE

  • Free camping on club island (no caravans/camper-vans unless you can carry them across the lock gates!).
  • Changing rooms have hot showers but are small, so please avoid leaving kit inside them.
  • Excellent canteen both days.
  • We are often asked if boats can be left at the site overnight.  The boathouse is restricted to club members boats only, but you may leave your boat on the site at your own risk.  Please note that whilst we have not had any boats go missing in the past we can't guarantee that there won't be a first time!  That said there will probably be campers on site and the site is private.

We look forward to welcoming you to our club and wish you luck for the coming season.

Dee Lindesay

Div 1/2 Organiser

On behalf of the Shepperton Slalom Canoe Club Committee 

Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
50Katie McDermottPrem K1W 52J16Lee Valley PC09:00:0010:30:0014:00:00
48Sally AtkinsonPrem K1W 48MProteus CC09:00:3010:31:0014:01:00
46Erika BaranauskaitePrem K1W 42SHolme Pierrepont CC09:01:0010:32:0014:02:00
44Jessica TaylorPrem K1W 44J18Holme Pierrepont CC09:01:3010:33:0014:03:00
44Hannah OwenPrem C1W 11J16Lee Valley PC09:02:0010:34:0014:04:00
37William TaylorPrem K1M 37U23Holme Pierrepont CC09:02:3010:35:0014:05:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd09:02:3013:05:2016:35:20
4tbd09:03:0013:06:2016:36:20
3tbd09:03:3013:07:2016:37:20
2tbd09:04:0013:08:2016:38:20
1tbd09:04:3013:09:2016:39:20

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:04:3010:38:0014:08:00
24Olivia KirkJ16Halifax CC09:05:0010:39:1014:09:10
23Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:05:3010:40:2014:10:20
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:06:0010:41:3014:11:30
11Jada SenarJ16Independent09:06:3010:42:4014:12:40
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC09:07:0010:43:5014:13:50
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:07:3010:45:0014:15:00
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:08:0010:46:1014:16:10
5Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:08:3010:47:2014:17:20
4Bethany SizerJ18Lee Valley PC09:09:0010:48:3014:18:30
2Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:09:3010:49:4014:19:40

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
127Leo TimlinJ14Shepperton SCC09:11:0010:52:4014:22:40
54William ThomasJ16Lee Valley PC09:11:3010:53:4014:23:40
51Nick TaylorMViking KC09:12:0010:54:4014:24:40
33Paul KettleMLee Valley PC09:12:3010:55:4014:25:40
7Aaron KirkJ16Break Out CC09:13:0010:56:4014:26:40
137Jack PerchardU23Break Out CC09:13:3010:57:4014:27:40
135James LyndonJ18Midland CC09:14:0010:58:4014:28:40
131Aaron WhiteJ16Snowdonia CC09:14:3010:59:4014:29:40
126Vawn Humphrey-WilsonJ18Laburnum BC09:15:0011:00:4014:30:40
125James HodgsonMIndependent09:15:3011:01:4014:31:40
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC09:16:0011:02:4014:32:40
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis Print Ltd09:16:3011:03:4014:33:40
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers09:17:0011:04:4014:34:40
109William KirkJ16Sheffield CC09:17:3011:05:4014:35:40
107Elliott MasseyJ18Break Out CC09:18:0011:06:4014:36:40
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC09:18:3011:07:4014:37:40
103Sam RolfeJ16Mold CC09:19:0011:08:4014:38:40
101Steffan GriffithsJ18Snowdonia Slalom Eryri09:19:3011:09:4014:39:40
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr09:20:0011:10:4014:40:40
97Robert GravesMIndependent09:20:3011:11:4014:41:40
£96Max CooperJ18Proteus CC09:21:0011:12:4014:42:40
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers09:21:3011:13:4014:43:40
93William LaffordJ16Wyedean CC09:22:0011:14:4014:44:40
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri09:22:3011:15:4014:45:40
82Allan TylerMLee Valley PC09:23:0011:16:4014:46:40
74Jake PottsU23Cheltenham CC09:23:3011:17:4014:47:40
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC09:24:0011:18:4014:48:40
63Elliot DavisJ18Cheltenham CC09:24:3011:19:4014:49:40
60Danny TaylorJ14Viking KC09:25:0011:20:4014:50:40
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC09:25:3011:21:4014:51:40
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades09:26:0011:22:4014:52:40
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC09:26:3011:23:4014:53:40
47Mike MitchellMWyedean CC09:27:0011:24:4014:54:40
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design09:27:3011:25:4014:55:40
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers09:28:0011:26:4014:56:40
43Thomas O'HaraJ18Viking KC09:28:3011:27:4014:57:40
42Ben HosieJ16Aberdeen KC09:29:0011:28:4014:58:40
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC09:29:3011:29:4014:59:40
38Chester SoftleyJ16Tees Tigers09:30:0011:30:4015:00:40
37Dan HosieJ18Aberdeen KC09:30:3011:31:4015:01:40
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC09:31:0011:32:4015:02:40
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC09:31:3011:33:4015:03:40
30Callum WallingJ18Shepperton SCC09:32:0011:34:4015:04:40
27Eren YalkinJ16Lee Valley PC09:32:3011:35:4015:05:40
26Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers09:33:0011:36:4015:06:40
24Jon HaylockMLlandysul Paddlers09:33:3011:37:4015:07:40
23Jake CoxJ18Lee Valley PC09:34:0011:38:4015:08:40
22Chris WoodMLee Valley PC09:34:3011:39:4015:09:40
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC09:35:0011:40:4015:10:40
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC09:35:3011:41:4015:11:40
15Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC09:36:0011:42:4015:12:40
13Joshua JacksonU23Holme Pierrepont CC09:36:3011:43:4015:13:40
12Alistair McCarthyJ18Viking KC09:37:0011:44:4015:14:40
11William AbbottJ18Mold CC09:37:3011:45:4015:15:40
10James KettleJ16Lee Valley PC09:38:0011:46:4015:16:40
9Arron GodfreyJ18Stafford & Stone CC09:38:3011:47:4015:17:40
7Matthew CookeJ16Manchester CC09:39:0011:48:4015:18:40
6Carwyn LavisJ18Brecon CC09:39:3011:49:4015:19:40
5Louis McDermottJ18Lee Valley PC09:40:0011:50:4015:20:40
4Andrew DouglasJ18Aberdeen KC09:40:3011:51:4015:21:40
3Richard StalkerU23Copeland CC09:41:0011:52:4015:22:40

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
32Paul MewSWindsor & District CC09:42:3011:55:4015:25:40
9Lyndon JohnsonVLower Wharfe CC09:43:0011:56:4015:26:40
7Dave WaineVShepperton SCC09:43:3011:57:4015:27:40
6Lewis PerrenMShepperton SCC09:44:0011:58:4015:28:40
5Bob GrundyVHarefield Paddlers09:44:3011:59:4015:29:40

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:46:0012:02:4015:32:40
65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC09:46:3012:03:5015:33:50
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:47:0012:05:0015:35:00
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:47:3012:06:1015:36:10
58Joely WallingJ14Shepperton SCC09:48:0012:07:2015:37:20
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:48:3012:08:3015:38:30
55Rose MitchellMWyedean CC/Wyedean Canoe Club09:49:0012:09:4015:39:40
52Alison LonghurstMCheltenham CC09:49:3012:10:5015:40:50
49Heather LindsayU23Lower Wharfe CC09:50:0012:12:0015:42:00
41Sophie IveyJ16Tees Tigers09:50:3012:13:1015:43:10
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers09:51:0012:14:2015:44:20
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers09:51:3012:15:3015:45:30
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:52:0012:16:4015:46:40
33Olivia KirkJ16Halifax CC09:52:3012:17:5015:47:50
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC09:53:0012:19:0015:49:00
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby09:53:3012:20:1015:50:10
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers09:54:0012:21:2015:51:20
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC09:54:3012:22:3015:52:30
21Jada SenarJ16Independent09:55:0012:23:4015:53:40
20Ellie BrownJ16Tees Tigers09:55:3012:24:5015:54:50
18Hollie WheelerJ16Bradford & Bingley CC09:56:0012:26:0015:56:00
17Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:56:3012:27:1015:57:10
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:57:0012:28:2015:58:20
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:57:3012:29:3015:59:30
13Maia HarrisonJ16Lee Valley PC09:58:0012:30:4016:00:40
10Kirsten EatockU23County Antrim PS09:58:3012:31:5016:01:50
9Emily SouthJ18Lee Valley PC09:59:0012:33:0016:03:00
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC09:59:3012:34:1016:04:10
6Jessica MagsonJ18Stafford & Stone CC10:00:0012:35:2016:05:20
5Natasha PottingerJ18Strathallan CC/strathallan10:00:3012:36:3016:06:30
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC10:01:0012:37:4016:07:40

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
10David MitchellJ16Wyedean CC10:02:3012:40:4016:10:40
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC10:03:0012:41:5016:11:50
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC10:03:3012:43:0016:13:00
38Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC10:04:0012:44:1016:14:10
34Callum WallingJ18Shepperton SCC10:04:3012:45:2016:15:20
28Jack BurrowJ16Kingston KC10:05:0012:46:3016:16:30
26Jacob TaylorJ16Holme Pierrepont CC10:05:3012:47:4016:17:40
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC10:06:0012:48:5016:18:50
22Sean WaineJ16Green Star CC10:06:3012:50:0016:20:00
19Dave BradshawMManchester CC10:07:0012:51:1016:21:10
17Danny CoxJ16Lee Valley PC10:07:3012:52:2016:22:20
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC10:08:0012:53:3016:23:30
9Jonathan LiJ18Stafford & Stone CC10:08:3012:54:4016:24:40
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC10:09:0012:55:5016:25:50
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports10:09:3012:57:0016:27:00
6Louis FootittJ18Proteus CC/Empire Gym10:10:0012:58:1016:28:10
1Adam JohnstoneSHydrasports/TJ Composites10:10:3012:59:2016:29:20

Div 1 - C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
12Paul Mew / Ethan MewSWindsor & District CC10:12:0013:02:2016:32:20

Sunday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
50Katie McDermottPrem K1W 52J16Lee Valley PC09:00:0010:30:0013:45:00
48Sally AtkinsonPrem K1W 48MProteus CC09:00:3010:31:0013:46:00
46Erika BaranauskaitePrem K1W 42SHolme Pierrepont CC09:01:0010:32:0013:47:00
44Jessica TaylorPrem K1W 44J18Holme Pierrepont CC09:01:3010:33:0013:48:00
44Hannah OwenPrem K1W 35J16Lee Valley PC09:02:0010:34:0013:49:00
37William TaylorPrem K1M 37U23Holme Pierrepont CC09:02:3010:35:0013:50:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
10Carys Grey-ThompsonPrem K1W 53J16Tees Tigers/Mother &Father09:02:3013:01:2016:16:20
4tbd09:03:0013:02:2016:17:20
3tbd09:03:3013:03:2016:18:20
2tbd09:04:0013:04:2016:19:20
1tbd09:04:3013:05:2016:20:20

Div 1 - C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
28Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:04:3010:38:0013:53:00
26Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:05:0010:39:1013:54:10
24Olivia KirkJ16Halifax CC09:05:3010:40:2013:55:20
23Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:06:0010:41:3013:56:30
21Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:06:3010:42:4013:57:40
11Jada SenarJ16Independent09:07:0010:43:5013:58:50
9Vanessa HumphreyU23Shepperton SCC09:07:3010:45:0014:00:00
8Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:08:0010:46:1014:01:10
7Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:08:3010:47:2014:02:20
5Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:09:0010:48:3014:03:30
4Bethany SizerJ18Lee Valley PC09:09:3010:49:4014:04:40
2Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:10:0010:50:5014:05:50

Div 1 - K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
127Leo TimlinJ14Shepperton SCC09:11:3010:53:5014:08:50
54William ThomasJ16Lee Valley PC09:12:0010:54:5014:09:50
51Nick TaylorMViking KC09:12:3010:55:5014:10:50
33Paul KettleMLee Valley PC09:13:0010:56:5014:11:50
7Aaron KirkJ16Break Out CC09:13:3010:57:5014:12:50
140Callum GelverJ18Shepperton SCC09:14:0010:58:5014:13:50
137Jack PerchardU23Break Out CC09:14:3010:59:5014:14:50
135James LyndonJ18Midland CC09:15:0011:00:5014:15:50
131Aaron WhiteJ16Snowdonia CC09:15:3011:01:5014:16:50
126Vawn Humphrey-WilsonJ18Laburnum BC09:16:0011:02:5014:17:50
125James HodgsonMIndependent09:16:3011:03:5014:18:50
124Jacob BurtonJ18Wyedean CC09:17:0011:04:5014:19:50
114Cody BrownJ12Lower Wharfe CC/Leodis Print Ltd09:17:3011:05:5014:20:50
110Sam BryantJ14Llandysul Paddlers09:18:0011:06:5014:21:50
109William KirkJ16Sheffield CC09:18:3011:07:5014:22:50
107Elliott MasseyJ18Break Out CC09:19:0011:08:5014:23:50
105Daniel LaffordJ16Wyedean CC09:19:3011:09:5014:24:50
103Sam RolfeJ16Mold CC09:20:0011:10:5014:25:50
101Steffan GriffithsJ18Snowdonia Slalom Eryri09:20:3011:11:5014:26:50
98Ioan DaviesJ16Seren Dŵr09:21:0011:12:5014:27:50
94Steve StarkeyMLlandysul Paddlers09:21:3011:13:5014:28:50
93William LaffordJ16Wyedean CC09:22:0011:14:5014:29:50
86Lorenzo CuttsJ18Snowdonia Slalom Eryri09:22:3011:15:5014:30:50
82Allan TylerMLee Valley PC09:23:0011:16:5014:31:50
74Jake PottsU23Cheltenham CC09:23:3011:17:5014:32:50
70Joshua LucasJ16Lee Valley PC09:24:0011:18:5014:33:50
63Elliot DavisJ18Cheltenham CC09:24:3011:19:5014:34:50
60Danny TaylorJ14Viking KC09:25:0011:20:5014:35:50
59Thomas MayerJ14Stafford & Stone CC09:25:3011:21:5014:36:50
54Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades09:26:0011:22:5014:37:50
48Luke KevaneJ14Lower Wharfe CC09:26:3011:23:5014:38:50
47Mike MitchellMWyedean CC09:27:0011:24:5014:39:50
45Liam BrownJ16Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design09:27:3011:25:5014:40:50
44Dion DaviesJ16Llandysul Paddlers09:28:0011:26:5014:41:50
43Thomas O'HaraJ18Viking KC09:28:3011:27:5014:42:50
42Ben HosieJ16Aberdeen KC09:29:0011:28:5014:43:50
40Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC09:29:3011:29:5014:44:50
38Chester SoftleyJ16Tees Tigers09:30:0011:30:5014:45:50
37Dan HosieJ18Aberdeen KC09:30:3011:31:5014:46:50
35Dominic AstonJ18Shepperton SCC09:31:0011:32:5014:47:50
33Reilly VernonJ16Holme Pierrepont CC09:31:3011:33:5014:48:50
30Callum WallingJ18Shepperton SCC09:32:0011:34:5014:49:50
27Eren YalkinJ16Lee Valley PC09:32:3011:35:5014:50:50
26Finlay Yates-JonesJ16Llandysul Paddlers09:33:0011:36:5014:51:50
24Jon HaylockMLlandysul Paddlers09:33:3011:37:5014:52:50
23Jake CoxJ18Lee Valley PC09:34:0011:38:5014:53:50
22Chris WoodMLee Valley PC09:34:3011:39:5014:54:50
21Ryan CrossJ16Holme Pierrepont CC09:35:0011:40:5014:55:50
19Theo LunnyJ16Shepperton SCC09:35:3011:41:5014:56:50
15Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC09:36:0011:42:5014:57:50
13Joshua JacksonU23Holme Pierrepont CC09:36:3011:43:5014:58:50
12Alistair McCarthyJ18Viking KC09:37:0011:44:5014:59:50
11William AbbottJ18Mold CC09:37:3011:45:5015:00:50
10James KettleJ16Lee Valley PC09:38:0011:46:5015:01:50
9Arron GodfreyJ18Stafford & Stone CC09:38:3011:47:5015:02:50
7Matthew CookeJ16Manchester CC09:39:0011:48:5015:03:50
6Carwyn LavisJ18Brecon CC09:39:3011:49:5015:04:50
5Louis McDermottJ18Lee Valley PC09:40:0011:50:5015:05:50
4Andrew DouglasJ18Aberdeen KC09:40:3011:51:5015:06:50
3Richard StalkerU23Copeland CC09:41:0011:52:5015:07:50

Div 1 - Vet

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
32Paul MewSWindsor & District CC09:42:3011:55:5015:10:50
9Lyndon JohnsonVLower Wharfe CC09:43:0011:56:5015:11:50
7Dave WaineVShepperton SCC09:43:3011:57:5015:12:50
6Lewis PerrenMShepperton SCC09:44:0011:58:5015:13:50
5Bob GrundyVHarefield Paddlers09:44:3011:59:5015:14:50

Div 1 - K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
11Carla FryJ14Holme Pierrepont CC09:46:0012:02:5015:17:50
65Macy KangJ14Holme Pierrepont CC09:46:3012:04:0015:19:00
63Louise FernieJ14Holme Pierrepont CC09:47:0012:05:1015:20:10
60Rachel EllisJ14Lee Valley PC09:47:3012:06:2015:21:20
58Joely WallingJ14Shepperton SCC09:48:0012:07:3015:22:30
56Joanna Blythe-ShieldsJ14Lee Valley PC09:48:3012:08:4015:23:40
55Rose MitchellMWyedean CC/Wyedean Canoe Club09:49:0012:09:5015:24:50
52Alison LonghurstMCheltenham CC09:49:3012:11:0015:26:00
49Heather LindsayU23Lower Wharfe CC09:50:0012:12:1015:27:10
41Sophie IveyJ16Tees Tigers09:50:3012:13:2015:28:20
40Ruth BramleyJ14Llandysul Paddlers09:51:0012:14:3015:29:30
39Catrin SchroderJ14Llandysul Paddlers09:51:3012:15:4015:30:40
37Holly AtkinsJ16Lee Valley PC09:52:0012:16:5015:31:50
33Olivia KirkJ16Halifax CC09:52:3012:18:0015:33:00
31Verity BlakeyJ18Holme Pierrepont CC09:53:0012:19:1015:34:10
29Isobel PapaspyridisJ16Friends of Allonby09:53:3012:20:2015:35:20
28Evie MerrittJ16Llandysul Paddlers09:54:0012:21:3015:36:30
27Jodie RochfordU23Cheltenham CC09:54:3012:22:4015:37:40
21Jada SenarJ16Independent09:55:0012:23:5015:38:50
20Ellie BrownJ16Tees Tigers09:55:3012:25:0015:40:00
18Hollie WheelerJ16Bradford & Bingley CC09:56:0012:26:1015:41:10
17Macey CalvertJ16Lee Valley PC09:56:3012:27:2015:42:20
16Ella RedfearnJ16Holme Pierrepont CC09:57:0012:28:3015:43:30
15Sophie WinfieldJ16Holme Pierrepont CC09:57:3012:29:4015:44:40
13Maia HarrisonJ16Lee Valley PC09:58:0012:30:5015:45:50
10Kirsten EatockU23County Antrim PS09:58:3012:32:0015:47:00
9Emily SouthJ18Lee Valley PC09:59:0012:33:1015:48:10
8Anna BurbidgeJ16Lee Valley PC09:59:3012:34:2015:49:20
5Natasha PottingerJ18Strathallan CC/strathallan10:00:0012:35:3015:50:30
1Hannah ClementsU23Shepperton SCC10:00:3012:36:4015:51:40

Div 1 - C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
10David MitchellJ16Wyedean CC10:02:0012:39:4015:54:40
46Joseff RoundJ16Snowdonia CC10:02:3012:40:5015:55:50
44Theo LunnyJ16Shepperton SCC10:03:0012:42:0015:57:00
38Edward DickinsonJ16Stafford & Stone CC10:03:3012:43:1015:58:10
34Callum WallingJ18Shepperton SCC10:04:0012:44:2015:59:20
28Jack BurrowJ16Kingston KC10:04:3012:45:3016:00:30
26Jacob TaylorJ16Holme Pierrepont CC10:05:0012:46:4016:01:40
23Liam J BrownJ16Holme Pierrepont CC10:05:3012:47:5016:02:50
22Sean WaineJ16Green Star CC10:06:0012:49:0016:04:00
19Dave BradshawMManchester CC10:06:3012:50:1016:05:10
17Danny CoxJ16Lee Valley PC10:07:0012:51:2016:06:20
13Zak PrinceJ18Holme Pierrepont CC10:07:3012:52:3016:07:30
9Jonathan LiJ18Stafford & Stone CC10:08:0012:53:4016:08:40
8Dougal McPetrieJ16Holme Pierrepont CC10:08:3012:54:5016:09:50
7Alfie BooteJ16Stafford & Stone CC/Hydrasports 10:09:0012:56:0016:11:00
6Louis FootittJ18Proteus CC/Empire Gym10:09:3012:57:1016:12:10
1Adam JohnstoneSHydrasports/TJ Composites10:10:0012:58:2016:13:20