2017
Shepperton 2/3 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 23 hours to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (24 entries)

RTCBibNameAgeClub
221Casey EllerbeckJ14Lee Valley PC
216Andy NevilleMReading CC
215Harry DownesJ14Independent
211Joel GunneryJ16Shepperton SCC
208Ryan MartineauJ12Shepperton SCC
205Oliver LorenzJ12Mold CC
196Clive AtkinsMIndependent
191Philip SmithJ14Winchester & District CC
188Woody SouthJ12Lee Valley PC
186Jack EvansJ12Telford CC
175Owen BieJ16Mold CC
174William MoirJ16Ibstock CC/Ibstock CC
168Leo BambridgeJ14Shepperton SCC
164Archie TaylorJ14Holme Pierrepont CC
163Felix NeweyJ14Wyedean CC
147Klass Francisks RozentalsJ12Stafford & Stone CC
143Clive NeweySWyedean CC
142Furqan Yusuf MughalJ14Holme Pierrepont CC
125James ReadMThe Sharks
118Philip RoeMEast Kent Paddlers
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades
52William HanhamMIndependent
42Max BushellJ18Shepperton SCC
33Paul KettleMLee Valley PC

Div 2 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
104Charlotte LucasJ14Lee Valley PC
85Mollie SmithJ12Lee Valley PC

Div 2 C1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Harry DownesJ14Independent
50Milan AysanJ14Lee Valley PC
46Woody SouthJ12Lee Valley PC
43Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades
42Edward McDonaldJ12Holme Pierrepont CC/DS Smith
21Philip SmithJ14Winchester & District CC

Div 2 C1W (0 entries)

Div 2 C2 (0 entries)

Div 2 Vet (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
33Lewis PerrenVShepperton SCC
15Steve BambridgeVShepperton SCC
12Richard StoryVSalisbury CC
6Lewis PerrenMShepperton SCC
5Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
356Albie CutbillJ14Frome CC
286William KettleJ12Lee Valley PC
265Jamie CurryJ12Independent
208Rowan ScottJ12Lee Valley PC
104Joshua SpackmanJ12Shepperton SCC
63Tony SmithMWinchester & District CC
37Harry EvansJ10Telford CC
27Mark WarnerMSalisbury CC

Div 3 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
168Emily NevilleJ14Reading CC
156Esther RoweSAdur CC
151Natalie NevilleJ16Reading CC
19Susan TempletonMItchen Valley CC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
65Jack EvansJ12Telford CC
64Casey EllerbeckJ14Lee Valley PC
52Tim BevenSBroadland Paddlesport
3Richard StoryMSalisbury CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
19Charlotte LucasJ14Lee Valley PC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
126Vawn Humphrey-WilsonDiv 1 K1M 126J18Laburnum BC/Reed chillcheater/PGL

Sunday

Div 2 K1M (26 entries)

RTCBibNameAgeClub
221Casey EllerbeckJ14Lee Valley PC
215Harry DownesJ14Independent
208Ryan MartineauJ12Shepperton SCC
205Oliver LorenzJ12Mold CC
196Clive AtkinsMIndependent
195Jacob LinesJ14Frome CC
191Philip SmithJ14Winchester & District CC
188Woody SouthJ12Lee Valley PC
186Jack EvansJ12Telford CC
174William MoirJ16Ibstock CC/Ibstock CC
173William ChristmasJ14Wyedean CC
172Archie ChristmasJ12Wyedean CC
168Leo BambridgeJ14Shepperton SCC
164Archie TaylorJ14Holme Pierrepont CC
163Felix NeweyJ14Wyedean CC
161Jamie McMurtrieU23Addlestone CC
148Sonny ShevillJ14Lee Valley PC
147Klass Francisks RozentalsJ12Stafford & Stone CC
143Clive NeweySWyedean CC
142Furqan Yusuf MughalJ14Holme Pierrepont CC
125James ReadMThe Sharks
118Philip RoeMEast Kent Paddlers
81Luca Cano MoleJ12Tandridge Blades
52William HanhamMIndependent
42Max BushellJ18Shepperton SCC
33Paul KettleMLee Valley PC

Div 2 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
104Charlotte LucasJ14Lee Valley PC
97Holly WebsterU23Seren Dŵr/Seren Dwr
85Mollie SmithJ12Lee Valley PC
41Katie ShattockJ14Taunton CC

Div 2 C1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Harry DownesJ14Independent
50Milan AysanJ14Lee Valley PC
46Woody SouthJ12Lee Valley PC
43Oscar Cano MoleJ16Tandridge Blades
42Edward McDonaldJ12Holme Pierrepont CC/DS Smith
21Philip SmithJ14Winchester & District CC

Div 2 C1W (0 entries)

Div 2 C2 (0 entries)

Div 2 Vet (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
33Lewis PerrenVShepperton SCC
15Steve BambridgeVShepperton SCC
12Richard StoryVSalisbury CC
6Lewis PerrenMShepperton SCC
5Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
331Jacob SimpsonJ16The Sharks
286William KettleJ12Lee Valley PC
265Jamie CurryJ12Independent
208Rowan ScottJ12Lee Valley PC
104Joshua SpackmanJ12Shepperton SCC
63Tony SmithMWinchester & District CC
37Harry EvansJ10Telford CC
27Mark WarnerMSalisbury CC

Div 3 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
156Esther RoweSAdur CC
19Susan TempletonMItchen Valley CC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
65Jack EvansJ12Telford CC
64Casey EllerbeckJ14Lee Valley PC
52Tim BevenSBroadland Paddlesport
3Richard StoryMSalisbury CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
19Charlotte LucasJ14Lee Valley PC

Officials (0 entries)