Canoe Slalom Entries

Click on the name of the competition to view existing entries; the waiting list; and to enter.

2018


Filter:

Prem
Div 1
Div 2
Div 3
Div 4
Officials
Open
24/25 FebruaryShepperton Div 1Cancelled
3/4 MarchShepperton Div 2FinishedStart-List
10/11 MarchLlandysul Div 1FinishedStart-List
10/11 MarchLlandysul Div 4Finished
17/18 MarchSymonds Yat Div 2/3Finished
17/18 MarchTully PremFinishedStart-List
24/25 MarchHPP Prem races 3 and 4 & Junior Selection Race 1 & 2FinishedStart-List
31 March/1 AprilJames Harrison Memorial Slalom (2/3/Open)FinishedStart-List
31 MarchSenior, U23 and Junior GB SelectionFinished
6 AprilAberfeldy 3-4FinishedStart-List
7/8 AprilGrandtully Div 1FinishedStart-List
7/8 AprilMarple 3/4Finished
14/15 AprilLlandysul Div 2/3/4FinishedStart-List
21/22 AprilAlva Div 3/4Finished
21/22 AprilMatlock Div 2Finished
5/6 MayPinkston 2/3FinishedStart-List
6/7 MayHornbill Cardiff Bay PremFinishedStart-List
12/13 MayPaul McConkey Memorial SlalomFinishedStart-List
19/20 MayWagon Lane (Div 3)Finished
26/27 MayFairnilee Div 2/3/OpenFinishedStart-List
26/27 MayOgmore Div 3/4/OpenFinished
26/27 MayStone Div 3/4FinishedStart-List
27/28 MayThe Sharks at Shepperton (3/4)FinishedStart-List
2/3 JuneChapel Falls Div 1FinishedStart-List
9/10 JuneAlva Div 3/4Finished
9/10 JuneCardington 2/3/4FinishedStart-List
9/10 JuneLangham Farm 3/4Finished
9/10 JuneLlandysul Div 2/3/4FinishedStart-List
16/17 JuneBala Mill Div 2/3 and 4FinishedStart-List
16/17 JuneFairnilee Div 2/3/4Finished
23/24 JunePinkston Div 1FinishedStart-List
30 June/1 JulyStone Div 3/4Finished
30 June/1 JulyWashburn 2/OpenFinishedStart-List
7/8 JulyHPP Div 1/2FinishedStart-List
8 JulyHinckley Wharf Slalom 4/OpenFinishedStart-List
14/15 JulyBala Mill 2/3/4 and J10-J14 Welsh ChampionshipsFinishedStart-List
14/15 JulyHowsham Weir 2/3/4/OpenFinishedStart-List
21/22 JulyWashburn Division 1Cancelled
28/29 JulyShepperton Div 3/4FinishedStart-List
4 AugustLlandysul Div 2/3/4FinishedStart-List
11/12 AugustFairnilee 2/3/Open & Scottish J10, J12 & J14 ChampsFinishedStart-List
11/12 AugustHarefieldFinishedStart-List
18/19 AugustTully Div 2FinishedStart-List
25/26 AugustAugust Grandtully Div 1FinishedStart-List
1/2 SeptemberCardington 2/3/4FinishedStart-List
8/9 SeptemberWark Slalom (2/3/4/Open)FinishedStart-List
15/16 SeptemberBritish Open and Premier Race 7FinishedStart-List
15/16 SeptemberWashburn 2/OpenCancelledStart-List
16 SeptemberLee Valley Legacy (Div 2/Open)FinishedStart-List
22 SeptemberAlva Div 3/4Finished
22/23 SeptemberBala Tryweryn NRA Open, Div 2 Vet, J14, J12 Pan CelticCancelledStart-List
22/23 SeptemberHPP Div 1/PremFinishedStart-List
29/30 SeptemberGraveyard Premier, Pan Celtic J16 - S & Welsh Championships J15-SFinishedStart-List
6/7 OctoberLlandysul Div 1, British Junior & Veteran ChampsFinishedStart-List
6/7 OctoberLlandysul Div 4Finished
6/7 OctoberSeaton Park Div 3/4Finished
13/14 OctoberSymonds Yat Div 2/3 DoubleFinishedStart-List
13/14 OctoberTees Barrage Prem/1FinishedStart-List
20 OctoberScottish ChampsFinishedStart-List
20/21 OctoberShepperton Div 2/3/4FinishedStart-List
20/21 OctoberStone Town Council Cup (3/4)Finished
27/28 OctoberDart Country Park 2/3/OpenFinishedStart-List
Click Here to Enter Multiple Competitions

Useful External Links: