Canoe Slalom Entries

Click on the name of the competition to view existing entries; the waiting list; and to enter.

2019


Filter:

Prem
Div 1
Div 2
Div 3
Div 4
Officials
Open
24/25 AugustGrandtully Div 1Open for EntryStart-List
30 August/1 SeptemberPinkston Div 1Open for EntryStart-List
31 August/1 SeptemberCardington Div 2/3/4Open for Entry
31 August/1 SeptemberMarple Div 3/4Open for Entry
7/8 SeptemberWark Div 2/3/4Open for Entry
14 SeptemberAlva 3/4Open for Entry
14/15 SeptemberWashburn Div 2 & OpenOpen for Entry
21/22 SeptemberHolme Pierrepont Prem Race 8 / Div 1 & Vet/J16 ChampsOpen for Entry
21/22 SeptemberOughtibridge Div 3/4Open for EntryStart-List
28/29 SeptemberNene Div 2/3Open for EntryStart-List
28/29 SeptemberTryweryn Graveyard PremOpen for Entry
5/6 OctoberLee Valley Prem/British OpenOpen for Entry
6 OctoberLee Valley Legacy Div 2/OpenOpen for Entry
12/13 OctoberLlandysul Div 1Open for Entry
12/13 OctoberSymonds Yat Div 2/3Open for Entry
19/20 OctoberTees Prem/1 and Pan CelticOpen for Entry
26/27 OctoberDart Country Park Div 2/3/4/OpenOpen for Entry
26/27 OctoberStone Town Council Cup Div 3/4Open for Entry
2/3 NovemberShepperton 2/3Open for Entry
23/24 FebruaryShepperton Div 1CancelledStart-List
2/3 MarchDulverton Div 3/4 OpenCancelled
2/3 MarchShepperton Div 2FinishedStart-List
2/3 MarchStone Div 3/4FinishedStart-List
9/10 MarchLlandysul Div 1/4FinishedStart-List
16/17 MarchSymonds Yat Div 2/3Cancelled
23/24 MarchHolme Pierrepont Prem Race 1 & 2 with Junior and U23 SelectionFinishedStart-List
23/24 MarchMatlock Div 2FinishedStart-List
30/31 MarchJames Harrison Memorial (Div 2/3/Open)FinishedStart-List
31 MarchLee Valley Prem with Junior and U23 Selection FinishedStart-List
6/7 AprilGrandtully Premier DoubleFinishedStart-List
6/7 AprilMarple Div 3/4FinishedStart-List
12/13 AprilAberfeldy Div 3/4FinishedStart-List
13/14 AprilGrandtully Div 1 and Pan CelticFinishedStart-List
20/22 AprilGB Senior and Olympic SelectionFinishedStart-List
27/28 AprilAlva Div 3/4Finished
27/28 AprilOughtibridge Div 3/4Finished
4 MayNene Div 4FinishedStart-List
4/5 MayPinkston Div 2/3FinishedStart-List
5/6 MayHornbill Cardiff Bay PremierFinishedStart-List
11/12 MayFairnilee Divisions 2 / 3 / 4Finished
11/12 MayOrton Mere Div 3/4FinishedStart-List
12 MayFrome Market Yard Div 4/OpenCancelled
18/19 MayLlandysul Div 2/3/4FinishedStart-List
18/19 MaySeaton Park Div 3/4 Finished
18/19 MayWagon Lane Div 3/4Finished
25/26 MayPaul McConkey Memorial - HPP (P/1)FinishedStart-List
1/2 JuneChapel Falls Div 1FinishedStart-List
1/2 JuneIronbridge Div 2/3FinishedStart-List
8/9 JuneAlva 3/4 and Scottish SchoolsFinished
8/9 JuneBala Mill Div 2/3/4 and Junior/Vets Pan CelticCancelled
8/9 JuneLangham Farm Div 3/4Finished
15 June2019 Slalom ReunionFinished
22/23 JuneCardington Div 2/3/4FinishedStart-List
22/23 JuneFairnilee Div 2/3/4FinishedStart-List
29/30 JuneStone Div 3/4Finished
29/30 JuneWashburn Div 1FinishedStart-List
6 JulyHinckley WharfFinished
6/7 JulyHolme Pierrepont 1/2/Pan CelticFinishedStart-List
13/14 JulyBala Mill Div 2/3/4 and Junior Welsh ChampionshipsFinishedStart-List
13/14 JulyHowsham Weir Div 2/3/4 & OpenFinishedStart-List
13/14 JulyShepperton Div 3/4FinishedStart-List
20/21 JulyOrton Mere Div 3/4FinishedStart-List
20/21 JulyWashburn Div 2 & OpenFinishedStart-List
27/28 JulyPersley Div 2/3/OpenFinishedStart-List
10/11 AugustFairnilee Div 2/3 & Scottish J10, J12, J14 ChampsFinishedStart-List
17/18 AugustGrandtully Div 2FinishedStart-List
17 AugustLlandysul River Fest Div 2/3/4FinishedStart-List
Click Here to Enter Multiple Competitions

Useful External Links: