2019Dart Country Park Div 2/3/4/Open

Start List


The start list is provisional as we are still taking entries.  

Please be aware that if we are short of volunteers we may ask any of the competitors (or a representative of them) to help with judging/timing/control.  Therefore it is important to check the judging rota at control along with the updated start list.

Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:30:0011:30:0014:00:00
4tbd10:30:3011:31:0014:01:00
3tbd10:31:0011:32:0014:02:00
2tbd10:31:3011:33:0014:03:00
1tbd10:32:0011:34:0014:04:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:33:0011:37:0014:07:00
4tbd10:33:3011:38:0014:08:00
3tbd10:34:0011:39:0014:09:00
2tbd10:34:3011:40:0014:10:00
1tbd10:35:0011:41:0014:11:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:36:0011:44:0014:14:00
4tbd10:36:3011:45:0014:15:00
3tbd10:37:0011:46:0014:16:00
2tbd10:37:3011:47:0014:17:00
1tbd10:38:0011:48:0014:18:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd10:39:0011:51:0014:21:00
2tbd10:39:3011:52:0014:22:00
1tbd10:40:0011:53:0014:23:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd10:41:0011:56:0014:26:00
2tbd10:41:3011:57:3014:27:30
1tbd10:42:0011:59:0014:29:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
106Thomas MerrifieldPrem K1M 106J16Taunton CC09:30:0010:30:0013:00:00
72Aimee CollinsDiv 1 K1W 72J14Frome CC09:30:3010:31:0013:01:00
3tbd09:31:0010:32:0013:02:00
2tbd09:31:3010:33:0013:03:00
1tbd09:32:0010:34:0013:04:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
184Bob TillingMNewbury CC09:33:0010:37:0013:07:00
134James Coolican SmithJ16Wyedean CC09:33:3010:38:0013:08:00
130William KettleJ14Lee Valley PC09:34:0010:39:0013:09:00
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC09:34:3010:40:0013:10:00
123Thomas ArrowsmithJ14Midland CC09:35:0010:41:0013:11:00
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC09:35:3010:42:0013:12:00
95Phil CopelandSStroud Valley CC09:36:0010:43:0013:13:00
89Luke RobinsonJ14Break Out CC09:36:3010:44:0013:14:00
88John KentMFrome CC09:37:0010:45:0013:15:00
82Ian LawMWinchester & District CC09:37:3010:46:0013:16:00
78Jacob LawJ14Winchester & District CC09:38:0010:47:0013:17:00
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:38:3010:48:0013:18:00
51Nick ArrowsmithMMidland CC09:39:0010:49:0013:19:00
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products09:39:3010:50:0013:20:00
25Tony ChalkMStroud Valley CC09:40:0010:51:0013:21:00
15Jesse DaviesJ18Stroud Valley CC09:40:3010:52:0013:22:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
109Millie StantonJ14Wyedean CC09:41:3010:55:0013:25:00
97Jody BarkerSIndependent09:42:0010:56:0013:26:00
79Oriana PerottiMCheltenham CC09:42:3010:57:0013:27:00
64Aicha MasrourJ14Independent09:43:0010:58:0013:28:00
37Leonie MerrifieldMTaunton CC09:43:3010:59:0013:29:00
24Lucy KeitchJ18Taunton CC09:44:0011:00:0013:30:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC09:44:3011:01:0013:31:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
357Bill RichmondMPoole Harbour CC09:45:3011:04:0013:34:00
349Sam RollsJ14Wyedean CC09:46:0011:05:0013:35:00
301Alex BoudriaJ10Frome CC09:46:3011:06:0013:36:00
199Herbie StainesJ12Lee Valley PC09:47:0011:07:0013:37:00
195Jack RollsJ16Wyedean CC09:47:3011:08:0013:38:00
103Joseph WhittingtonJ12Frome CC09:48:0011:09:0013:39:00
92Ronnie WesterbyJ14Poole Harbour CC09:48:3011:10:0013:40:00
82Samuel StroudJ12Taunton CC/Taunton Canoe Club09:49:0011:11:0013:41:00
62Brian WesterbySPoole Harbour CC09:49:3011:12:0013:42:00
41Daniel RobinsonSReading CC09:50:0011:13:0013:43:00
35Ben WalkerJ18Frome CC/Stour Valley Canoe Club09:50:3011:14:0013:44:00
27Nigel GreeningMStroud Valley CC09:51:0011:15:0013:45:00
22Oaken HobbyJ16Poole Harbour CC09:51:3011:16:0013:46:00
19Peter HobbyMPoole Harbour CC09:52:0011:17:0013:47:00
18Harry StantonJ14Wyedean CC09:52:3011:18:0013:48:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
165Alice CoombesJ10Shepperton SCC09:53:3011:21:0013:51:00
151Elizabeth YoungJ12Stroud Valley CC09:54:0011:22:0013:52:00
122Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers09:54:3011:23:0013:53:00
70Megan PowellJ10Taunton CC/Taunton Canoe Club09:55:0011:24:0013:54:00
19Jane CopelandMStroud Valley CC09:55:3011:25:0013:55:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
77Julie HallVIndependent09:56:3011:28:0013:58:00
74Avis NoottVBristol CC09:57:0011:29:0013:59:00
63Alison LonghurstVCheltenham CC09:57:3011:30:0014:00:00
51Fred DoodeyVWorcester CC09:58:0011:31:0014:01:00
49Malcolm PearceyVIndependent09:58:3011:32:0014:02:00
48Allan TylerVCastle CC09:59:0011:33:0014:03:00
28Paul MarshallVPoole Harbour CC09:59:3011:34:0014:04:00
21John MacLeodVCheltenham CC10:00:0011:35:0014:05:00
8Nigel EvansVTelford CC10:00:3011:36:0014:06:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
12Clive Merrifield / Mike MitchellMTaunton CC/Wyedean10:01:3011:39:0014:09:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
40Steven GreenSWorcester CC10:02:3011:42:0014:12:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
45Herbie StainesJ12Lee Valley PC10:03:3011:48:0014:18:00
9Tony ChalkMStroud Valley CC10:04:0011:49:0014:19:00
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC10:04:3011:50:0014:20:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
8Julie KolbMBradford & Bingley CC10:05:3011:45:0014:15:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:06:3011:53:0014:23:00
4tbd10:07:0011:54:0014:24:00
3tbd10:07:3011:55:0014:25:00
2tbd10:08:0011:56:0014:26:00
1tbd10:08:3011:57:0014:27:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:09:3012:00:0014:30:00
4tbd10:10:0012:01:0014:31:00
3tbd10:10:3012:02:0014:32:00
2tbd10:11:0012:03:0014:33:00
1tbd10:11:3012:04:0014:34:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd10:12:3012:07:0014:37:00
2tbd10:13:0012:08:0014:38:00
1tbd10:13:3012:09:0014:39:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd10:14:3012:12:0014:42:00
2tbd10:15:0012:13:3014:43:30
1tbd10:15:3012:15:0014:45:00