2019
Fairnilee Div 2/3 & Scottish J10, J12, J14 Champs

Camping : is in the field immediately beside the Slalom Course (View on Google Maps) 

Sat Navs : The Farm's postcode is TD1 3PW; Co-ordinates are 55°35'03.9"N   2°51'45.5"W

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 45 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
P177Murray E WeirJ12Breadalbane CC
171Logan MorrisonJ14CR Cats
P170Jacob MocklerJ10Green Star CC
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
121Arthur JacquesJ14CR Cats
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
114Matthew CameronJ14CR Cats
106Andrew BrownMCR Cats
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
85Steven HosieMAberdeen KC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
72Charlie O'HareJ18Bradford & Bingley CC
62Gary ClowMAberdeen KC
57Matt CrowhurstU23Sheffield CC
55Irvine McDonaldJ14Strathallan CC
38Cameron BrownJ14CR Cats

Div 2 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
P92Aimee CameronJ12CR Cats
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC

Div 2 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Gary ClowMAberdeen KC
17Ryan DoddJ16Hexham CC
9Jim WallisMPinkston Panthers

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 3 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
259Brodan McDonaldJ12Strathallan CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
114Ken BaillieMAberdeen KC
73William GoodheadJ12Green Star CC
33Stuart VidlerMHalifax CC

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
50Jacob MocklerJ10Green Star CC

Sunday

Div 2 K1M (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
P177Murray E WeirJ12Breadalbane CC
171Logan MorrisonJ14CR Cats
P170Jacob MocklerJ10Green Star CC
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
121Arthur JacquesJ14CR Cats
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
114Matthew CameronJ14CR Cats
106Andrew BrownMCR Cats
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
85Steven HosieMAberdeen KC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
72Charlie O'HareJ18Bradford & Bingley CC
62Gary ClowMAberdeen KC
57Matt CrowhurstU23Sheffield CC
55Irvine McDonaldJ14Strathallan CC
38Cameron BrownJ14CR Cats

Div 2 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
P92Aimee CameronJ12CR Cats
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC

Div 2 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Gary ClowMAberdeen KC
17Ryan DoddJ16Hexham CC
9Jim WallisMPinkston Panthers

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 3 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
259Brodan McDonaldJ12Strathallan CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
114Ken BaillieMAberdeen KC
73William GoodheadJ12Green Star CC
33Stuart VidlerMHalifax CC

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
50Jacob MocklerJ10Green Star CC

K1M Champs (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
85Murray RobbDiv 1 K1M 85J14CR Cats
  • P - promoted post-payment