2019Hornbill Cardiff Bay Premier

Start List


Monday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
104Luca Cano-MoleDiv 1 K1M 104J14Shepperton SCC09:30:0009:40:00
86Felix NeweyDiv 1 K1M 86J16Wyedean CC09:31:0009:41:00
77Matt StephensDiv 1 K1M 77SWyedean CC09:32:0009:42:00
61Christopher RoyleDiv 1 K1M 61J16Stafford & Stone CC09:33:0009:43:00
58Gavin CooperDiv 1 K1M 58MSeren Dŵr09:34:0009:44:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
43Klass Francisks RozentalsDiv 1 K1M 43J14Stafford & Stone CC13:20:0013:30:00
35David CookeDiv 2 K1M 35MManchester CC13:21:0013:31:00
13Jonathan AtkinsonPrem K1M 13U23Proteus CC13:22:0013:32:00
2tbd13:23:0013:33:00
1tbd13:24:0013:34:00

Vets

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
48Allan TylerVCastle CC10:00:0013:50:00
39Michael PenfoldVLlandysul Paddlers10:01:0013:51:00
27Ray PontingVBridgend CC/Seren Dŵr10:02:0013:52:00

Prem K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
124Rory FairhurstU23Llandysul Paddlers10:05:0013:55:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC10:06:0013:56:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC10:07:0013:57:00
103Ben FarrellJ16Seren Dŵr10:08:0013:58:00
99Harry DownesJ16Independent10:09:0013:59:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC10:10:0014:00:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr10:11:0014:01:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC10:12:0014:02:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC10:13:0014:03:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom10:14:0014:04:00
53Jacob LinesJ16Frome CC10:15:0014:05:00
40David MasonJ16Wyedean CC10:16:0014:06:00
37Iwan LavisJ18Brecon CC10:17:0014:07:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC10:18:0014:08:00
26Thomas MerrifieldJ16Taunton CC10:19:0014:09:00
21Cody BrownJ14Lower Wharfe CC10:20:0014:10:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC10:21:0014:11:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC10:22:0014:12:00
17Mike MitchellMWyedean CC10:23:0014:13:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC10:24:0014:14:00
15William LaffordJ18Wyedean CC10:25:0014:15:00
12Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers10:26:0014:16:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC10:27:0014:17:00
6Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC/FMS10:28:0014:18:00
99Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers10:29:0014:19:00
98Jacob TaylorJ18Holme Pierrepont CC10:30:0014:20:00
97Sam MilesSStafford & Stone CC10:31:0014:21:00
94Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/Vajda Talent10:32:0014:22:00
91Lorenzo CuttsU23Snowdonia CC/Holme Pierrepont CC10:33:0014:23:00
90Thomas MayerJ16Stafford & Stone CC10:34:0014:24:00
89Daniel ReesJ16Llandysul Paddlers10:35:0014:25:00
88James GrocockJ18Stafford & Stone CC10:36:0014:26:00
85Ross ForshawJ18CR Cats/Lomond Plant / Ultimate Shrine Autos10:37:0014:27:00
84Pretam GurungU23Breadalbane CC10:38:0014:28:00
83Callum WallingU23Shepperton SCC10:39:0014:29:00
77Sam LeaverJ16Edinburgh Schools KC/Projecx10:40:0014:30:00
76Connor LenihanU23Lee Valley PC10:41:0014:31:00
75John DickinsonMStafford & Stone CC10:42:0014:32:00
72Josh LucasJ18Lee Valley PC10:43:0014:33:00
71Jonathan MalesMLee Valley PC/Performance110:44:0014:34:00
£65Oscar McBurneySIndependent10:45:0014:35:00
63Sam BryantJ16Llandysul Paddlers10:46:0014:36:00
61Ian BridgesMHarefield Paddlers10:47:0014:37:00
59Jack O'ConnorJ16Independent10:48:0014:38:00
57Liam J BrownJ18Holme Pierrepont CC10:49:0014:39:00
55William TaylorU23Holme Pierrepont CC10:50:0014:40:00
53Harvey MerrifieldJ18Taunton CC10:51:0014:41:00
51Matthew CookeJ18Manchester CC10:52:0014:42:00
50Andrew DouglasU23Aberdeen KC10:53:0014:43:00
49Paul RamsdaleSHolme Pierrepont CC/Peak UK10:54:0014:44:00
48Caspian RixU23Bradford & Bingley CC10:55:0014:45:00
47Alistair McCreeryU23Canoe Slalom NI/Flow Kayaks10:56:0014:46:00
46Ioan DaviesJ18Seren Dŵr10:57:0014:47:00
45Callum MacEachenU23Breadalbane CC10:58:0014:48:00
44Carwyn LavisU23Brecon CC10:59:0014:49:00
42Theo LunnyJ18Shepperton SCC11:00:0014:50:00
41Eren YalkinJ18Lee Valley PC11:01:0014:51:00
37Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC11:02:0014:52:00
33Zak PrinceU23Holme Pierrepont CC11:03:0014:53:00
30Reilly VernonJ18Holme Pierrepont CC11:04:0014:54:00
29Finlay Yates-JonesJ18Llandysul Paddlers/Vajda11:05:0014:55:00
28Peter WillettSStafford & Stone CC11:06:0014:56:00
27Finn Reilly-McQueenJ18Holme Pierrepont CC11:07:0014:57:00
25Mike DickinsonU23Stafford & Stone CC/Karndean 11:08:0014:58:00
23Matthew CurryU23Lee Valley PC11:09:0014:59:00
22Ross DixonJ18Lee Valley PC11:10:0015:00:00
20Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC11:11:0015:01:00
19Sam MossU23Holme Pierrepont CC11:12:0015:02:00
18Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC11:13:0015:03:00
17David PatersonU23Manchester CC11:14:0015:04:00
15Paul SunderlandU23Stafford & Stone CC11:15:0015:05:00
12James CooperU23Seren Dŵr/Squarerock11:16:0015:06:00
11Ewan VernonU23Holme Pierrepont CC11:17:0015:07:00
10Jake BrownU23Tees Tigers11:18:0015:08:00
8James BaileySStafford & Stone CC11:19:0015:09:00
6Remi BaudotSNottingham Surf Club11:20:0015:10:00
5Huw SwetnamSEyeTee/Eyetee11:21:0015:11:00
4Ciaran Lee EdwardsSLlandysul Paddlers11:22:0015:12:00
2Zachary FranklinSWindsor & District CC/Polaczyk11:23:0015:13:00
1Etienne ChappellJ18Seren Dŵr/Llandysul Paddlers11:24:0015:14:00

Prem K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Luuka JonesSNew Zealand11:27:0015:17:00
51Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC11:28:0015:18:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC11:29:0015:19:00
21Katie ShattockJ16Taunton CC11:30:0015:20:00
20Grace BlackJ16Manvers WBC11:31:0015:21:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU11:32:0015:22:00
14Molly KnightJ18Wyedean CC11:33:0015:23:00
11Lydia LaffordJ16Wyedean CC11:34:0015:24:00
7Lucy KnightJ16Wyedean CC11:35:0015:25:00
5Irina MedunyakSIndependent11:36:0015:26:00
57Joely WallingJ16Shepperton SCC11:37:0015:27:00
56Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar11:38:0015:28:00
53Kirsten EatockU23Holme Pierrepont CC11:39:0015:29:00
52Ella RedfearnJ18Holme Pierrepont CC11:40:0015:30:00
50Aisling ConlanSGreen Star CC11:41:0015:31:00
47Verity BlakeyU23Holme Pierrepont CC11:42:0015:32:00
46Jessica TaylorU23Holme Pierrepont CC11:43:0015:33:00
44Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC11:44:0015:34:00
43Ruth BramleyJ16Llandysul Paddlers/Mcdonalds11:45:0015:35:00
40Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent11:46:0015:36:00
38Carys Grey-ThompsonJ18Tees Tigers/Lower Wharfe11:47:0015:37:00
36Ellie BrownJ18Tees Tigers/Holme Pierrepont CC11:48:0015:38:00
35Eve OvingtonJ16Lower Wharfe CC/Cleveland CC11:49:0015:39:00
34Macy KangJ16Holme Pierrepont CC11:50:0015:40:00
30Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers11:51:0015:41:00
29Macey CalvertJ18Lee Valley PC/Fine Controls Ltd11:52:0015:42:00
28Mallory FranklinSWindsor & District CC/ramsac / TPMG11:53:0015:43:00
27Hannah OwenJ18Independent11:54:0015:44:00
25Olivia HooperU23Holme Pierrepont CC11:55:0015:45:00
24Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions11:56:0015:46:00
18Phoebe SpicerU23Lee Valley PC11:57:0015:47:00
15Helen RogersSCR Cats11:58:0015:48:00
13Madelaine JenningsU23Breadalbane CC/SCA11:59:0015:49:00
12Amy HollickSManchester CC12:00:0015:50:00
11Rebecca OgilvieU23CR Cats12:01:0015:51:00
10Lili BryantJ18Llandysul Paddlers12:02:0015:52:00
9Gabrielle RidgeU23Llandysul Paddlers/Seren Dŵr12:03:0015:53:00
8Hannah BaileySStafford & Stone CC12:04:0015:54:00
6Amber MaslenSIndependent/GlenLyon Coffee/Dare2B12:05:0015:55:00
5Nikita SetchellU23Holme Pierrepont CC12:06:0015:56:00
4Sophie OgilvieU23CR Cats/Allatus Unity12:07:0015:57:00
3Alice HainingSSelkirk CC12:08:0015:58:00
2Megan Hamer-EvansU23Seren Dŵr12:09:0015:59:00
1Fiona PennieSCR Cats/Peak UK/Gpower/Vajda12:10:0016:00:00

Prem C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
30Philip SmithJ16Winchester & District CC12:13:0016:03:00
26Harry DownesJ16Independent12:14:0016:04:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC12:15:0016:05:00
14Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers12:16:0016:06:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC12:17:0016:07:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC12:18:0016:08:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC12:19:0016:09:00
7Sonny ShevillJ16Lee Valley PC12:20:0016:10:00
5David MitchellJ18Wyedean CC12:21:0016:11:00
3Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC12:22:0016:12:00
34Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC/FMS12:23:0016:13:00
27Andrew RodenSStafford & Stone CC12:24:0016:14:00
26James GibbonsU23Llandysul Paddlers12:25:0016:15:00
23Danny CoxJ18Lee Valley PC12:26:0016:16:00
20Alfie BooteJ18Stafford & Stone CC12:27:0016:17:00
17Theo LunnyJ18Shepperton SCC12:28:0016:18:00
16Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC12:29:0016:19:00
15James KettleJ18Lee Valley PC12:30:0016:20:00
14Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC12:31:0016:21:00
12Zach PearsonJ18Holme Pierrepont CC/Alexandra Workwear12:32:0016:22:00
11Jake CoxU23Lee Valley PC12:33:0016:23:00
9Tom AbbottSMold CC/Mold Canoe Club12:34:0016:24:00
8Sam MaingayU23Stafford & Stone CC/The Lewis Partnership12:35:0016:25:00
7Remi BaudotSNottingham Surf Club12:36:0016:26:00
6Peter LinkstedU23Stirling & Falkirk CC/CST-Global-LTD12:37:0016:27:00
4Patrick MarriottU23Break Out CC12:38:0016:28:00
3William ConeyU23Llandysul Paddlers/Seren Dŵr12:39:0016:29:00
2Sam IbbotsonU23Holme Pierrepont CC12:40:0016:30:00
1Will SmithU23Winchester & District CC12:41:0016:31:00

Prem C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Luuka JonesSNew Zealand12:44:0016:34:00
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC12:45:0016:35:00
2Anna-Louise GlendenningSProteus CC12:46:0016:36:00
27Vanessa HumphreySShepperton SCC/Laburnum BC12:47:0016:37:00
26Eilidh GibsonSStrathallan CC12:48:0016:38:00
25Caoimhe O'FerrallU23Ireland12:49:0016:39:00
22Kate KentMProteus CC12:50:0016:40:00
20Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC12:51:0016:41:00
19Ella RedfearnJ18Holme Pierrepont CC12:52:0016:42:00
16Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar12:53:0016:43:00
15Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent12:54:0016:44:00
13Mallory FranklinSWindsor & District CC/ ramsac / TPMG12:55:0016:45:00
12Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions12:56:0016:46:00
11Phoebe SpicerU23Lee Valley PC12:57:0016:47:00
6Hannah OwenJ18Independent12:58:0016:48:00
3Emily DaviesU23Bala CC/Bala12:59:0016:49:00
2Jada Mustafa-MooreJ18Independent13:00:0016:50:00
1Sophie OgilvieU23CR Cats/Allatus Unity13:01:0016:51:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
2James Roden / Andrew RodenSStafford & Stone CC13:04:0016:54:00