2019
James Harrison Memorial (Div 2/3/Open)

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (33 entries)

RTCBibNameAgeClub
153Alex ThomsonJ12CR Cats
145Lewis DuckmantonJ16Bradford & Bingley CC
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC/Hydraulicsonline.com
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
127Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC
125Geoff WearsSCR Cats
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
114Matthew CameronJ14CR Cats
106Andrew BrownMCR Cats
105Maxi ScottJ10Proteus CC
99Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC
93Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC
76Cameron DalyJ16Hexham CC
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
71Max HampsonJ16Forth CC
61Antoni TomasikJ14Manvers WBC
58Gordon RobbMCR Cats
55Irvine McDonaldJ14Strathallan CC
47Ashley HolmesJ16Stafford & Stone CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products
39Dominic HawesJ18Halifax CC
36Harry EvansJ12Telford CC
30Ryan DoddJ16Hexham CC
29William MayerJ14Stafford & Stone CC
24Ryan JohnsonJ18Manchester CC
23Ross PottingerJ18Strathallan CC
20Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC
2Jonathan HendryJ14CR Cats

Div 2 K1W (15 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Iga TomasikJ12Manvers WBC
77Rhiannon ThompsonJ16Pinkston Panthers
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
71Arina KontchakovJ12Meridian CC
52Bridget Stewart-BlackerJ16Strathallan CC
43Pola TomasikJ14Manvers WBC
40Heather LindsaySLower Wharfe CC
33Hannah TooveyJ12CR Cats
30Olivia WearsJ14CR Cats
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC
17Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC
16Louise TullochJ18Aberdeen KC/Strathallan Canoe Club
14Alice SnapeSGreen Star CC
13Wendy MorrisMIndependent

Div 2 C1M (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC
17Ryan DoddJ16Hexham CC
12Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC
10Murray RobbJ14CR Cats
8William MayerJ14Stafford & Stone CC
5George SharpJ14Bradford & Bingley CC
4Ryan MallonJ14CR Cats

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club
34Rob CallinghamVWindermere
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC
8Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
216David GlendenningMHexham CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
102Murray E WeirJ12Breadalbane CC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
97Stuart MacDonaldSCR Cats
78Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri
73William GoodheadJ12Green Star CC
38Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
24Matthew TelferJ12Forth CC
15Eddy MundayMLower Wharfe CC
6George HancockJ14Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
101Helena NabiliJ10Pinkston Panthers
60Hannah RhodesJ14Lee Valley PC
40Lottie SinfieldJ16Snowdonia CC
28Aimee CameronJ12CR Cats
25Emma MacDonaldJ12CR Cats
17Emma PercyMMad Paddlers
16Emma NabiliSPinkston Panthers
6Kimberly McIntyreSPinkston Panthers

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Max HampsonJ16Forth CC
16Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri
7Cameron DalyJ16Hexham CC

Officials (4 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
67Eddie MackintoshDiv 1 K1M 67J14Manchester CC/Hexham CC
36Lutza TorokDiv 1 K1W 36U23Pinkston Panthers/UTE
22Lucy CundellDiv 1 K1W 22J16Green Star CC
2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W 2SProteus CC

Open K1M (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
997Edward DandoK1M J14Hexham CC
996Mike BrenhamK1M SHexham CC

Open K1W (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Abbie HarrisonK1W J18Hexham CC
998Henna AllanK1W J14Hexham CC

Sunday

Div 2 K1M (32 entries)

RTCBibNameAgeClub
153Alex ThomsonJ12CR Cats
148Chris McQuadeMGreen Star CC
145Lewis DuckmantonJ16Bradford & Bingley CC
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC/Hydraulicsonline.com
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
125Geoff WearsSCR Cats
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
114Matthew CameronJ14CR Cats
106Andrew BrownMCR Cats
105Maxi ScottJ10Proteus CC
99Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC
93Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC
76Cameron DalyJ16Hexham CC
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
71Max HampsonJ16Forth CC
61Antoni TomasikJ14Manvers WBC
58Gordon RobbMCR Cats
47Ashley HolmesJ16Stafford & Stone CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products
39Dominic HawesJ18Halifax CC
36Harry EvansJ12Telford CC
30Ryan DoddJ16Hexham CC
29William MayerJ14Stafford & Stone CC
24Ryan JohnsonJ18Manchester CC
23Ross PottingerJ18Strathallan CC
20Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC
2Jonathan HendryJ14CR Cats

Div 2 K1W (15 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Iga TomasikJ12Manvers WBC
77Rhiannon ThompsonJ16Pinkston Panthers
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
71Arina KontchakovJ12Meridian CC
52Bridget Stewart-BlackerJ16Strathallan CC
43Pola TomasikJ14Manvers WBC
40Heather LindsaySLower Wharfe CC
33Hannah TooveyJ12CR Cats
30Olivia WearsJ14CR Cats
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC
17Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC
16Louise TullochJ18Aberdeen KC/Strathallan Canoe Club
14Alice SnapeSGreen Star CC
13Wendy MorrisMIndependent

Div 2 C1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
17Ryan DoddJ16Hexham CC
12Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC
10Murray RobbJ14CR Cats
8William MayerJ14Stafford & Stone CC
5George SharpJ14Bradford & Bingley CC
4Ryan MallonJ14CR Cats

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club
34Rob CallinghamVWindermere
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC
8Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
216David GlendenningMHexham CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
102Murray E WeirJ12Breadalbane CC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
97Stuart MacDonaldSCR Cats
78Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri
73William GoodheadJ12Green Star CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
24Matthew TelferJ12Forth CC
15Eddy MundayMLower Wharfe CC
6George HancockJ14Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
101Helena NabiliJ10Pinkston Panthers
60Hannah RhodesJ14Lee Valley PC
40Lottie SinfieldJ16Snowdonia CC
28Aimee CameronJ12CR Cats
25Emma MacDonaldJ12CR Cats
17Emma PercyMMad Paddlers
16Emma NabiliSPinkston Panthers
6Kimberly McIntyreSPinkston Panthers

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Max HampsonJ16Forth CC
16Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri
7Cameron DalyJ16Hexham CC

Officials (4 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
67Eddie MackintoshDiv 1 K1M 67J14Manchester CC/Hexham CC
36Lutza TorokDiv 1 K1W 36U23Pinkston Panthers/UTE
22Lucy CundellDiv 1 K1W 22J16Green Star CC
2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W 2SProteus CC

Open K1M (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
997Edward DandoK1M J14Hexham CC
996Mike BrenhamK1M SHexham CC

Open K1W (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Abbie HarrisonK1W J18Hexham CC
998Henna AllanK1W J14Hexham CC