2019Llandysul River Fest Div 2/3/4

Start List


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
64Mari WatkinsDiv 1 K1W 64U23Llandysul Paddlers09:00:0010:00:0012:00:00
58Elsi PyvesDiv 1 K1W 58J16Llanrwst CC/Llanrwst Canoe Club09:00:3010:01:0012:01:00
40David MasonDiv 1 K1M 40J16Wyedean CC09:01:0010:02:0012:02:00
35David MasonDiv 1 C1M 35J16Wyedean CC09:01:3010:03:0012:03:00
32Elliot DavisDiv 1 K1M 32U23Cheltenham CC09:02:0010:04:0012:04:00
28May KellyDiv 1 C1W 28J14Independent09:02:3010:05:0012:05:00
20Alfie BootePrem C1M 20J18Stafford & Stone CC09:03:0010:06:0012:06:00
1Etienne ChappellPrem K1M 1J18Seren Dŵr/Llandysul Paddlers09:03:3010:07:0012:07:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
64Donna HawkinsVMatlock CC09:04:3010:10:0012:10:00
46Roger PyvesVLlanrwst CC09:05:0010:11:0012:11:00
36Robert GravesVIndependent09:05:3010:12:0012:12:00
16Andrew LyallVFrome CC09:06:0010:13:0012:13:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P184Bob TillingMNewbury CC09:07:0010:16:0012:16:00
179Alfie SymesJ14Frome CC09:07:3010:17:0012:17:00
163Tim BevanU23Swansea University CC09:08:0010:18:0012:18:00
141Oliver BunnJ12Croesyceiliog CC09:08:3010:19:0012:19:00
134James Coolican SmithJ16Wyedean CC09:09:0010:20:0012:20:00
133William BunnJ16Croesyceiliog CC09:09:3010:21:0012:21:00
91Paul RickardsMSeren Dŵr09:10:0010:22:0012:22:00
88John KentMFrome CC09:10:3010:23:0012:23:00
82Ian LawMWinchester & District CC09:11:0010:24:0012:24:00
78Jacob LawJ14Winchester & District CC09:11:3010:25:0012:25:00
67Scott GriffithsSLlandysul Paddlers09:12:0010:26:0012:26:00
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:12:3010:27:0012:27:00
54Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:13:0010:28:0012:28:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
96Laura HauMSeren Dŵr09:14:0010:31:0012:31:00
89Anya WhartonJ14North Wales Slalom09:14:3010:32:0012:32:00
82Hannah RhodesJ14Lee Valley PC09:15:0010:33:0012:33:00
64Aicha MasrourJ14Independent09:15:3010:34:0012:34:00
59Tavi MurrayMSeren Dŵr09:16:0010:35:0012:35:00
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC09:16:3010:36:0012:36:00
55Poppy BooteJ16Stafford & Stone CC09:17:0010:37:0012:37:00
23Jasmine WildeJ12Frome CC09:17:3010:38:0012:38:00
22Hanna GriffithsJ14Llandysul Paddlers09:18:0010:39:0012:39:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
15Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:19:0010:42:0012:42:00
6Sam BryantJ16Llandysul Paddlers09:19:3010:43:0012:43:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P24Hannah RhodesJ14Lee Valley PC09:20:3010:46:0012:46:00
3Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers09:21:0010:47:3012:47:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Freddie Rickards / Paul RickardsSSeren Dŵr09:22:0010:50:3012:50:30
35Evan Rickards / Paul RickardsSSeren Dŵr09:22:3010:51:3012:51:30
16John Kent / Andrew LyallMFrome CC09:23:0010:52:3012:52:30

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
312Theo MiddletonJ14Frome CC09:24:0010:55:3012:55:30
301Alex BoudriaJ10Frome CC09:24:3010:56:3012:56:30
213Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC09:25:0010:57:3012:57:30
150Efan WeltonJ10Llandysul Paddlers09:25:3010:58:3012:58:30
134Tomas IsaacJ12Croesyceiliog CC09:26:0010:59:3012:59:30
103Joseph WhittingtonJ12Frome CC09:26:3011:00:3013:00:30
43William SterryJ16Llandysul Paddlers09:27:0011:01:3013:01:30
42Evan RickardsJ18Seren Dŵr09:27:3011:02:3013:02:30
18Harry StantonJ14Wyedean CC09:28:0011:03:3013:03:30
16Toby WildeJ14Frome CC09:28:3011:04:3013:04:30

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
167Rebecca OramU23Swansea University CC09:29:3011:07:3013:07:30
144Katie HobbsU23Frome CC09:30:0011:08:3013:08:30
143Lisa BellSFrome CC09:30:3011:09:3013:09:30
111Sadie SterryJ12Llandysul Paddlers09:31:0011:10:3013:10:30
100Imara MooreJ12Llandysul Paddlers09:31:3011:11:3013:11:30
71Sophie ReidJ10Llandysul Paddlers09:32:0011:12:3013:12:30
59Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:32:3011:13:3013:13:30
57Seren HappsJ14Llandysul Paddlers09:33:0011:14:3013:14:30
36Helen SterryMLlandysul Paddlers09:33:3011:15:3013:15:30
30Maddie HobbsJ12Frome CC09:34:0011:16:3013:16:30
15Millie StantonJ14Wyedean CC09:34:3011:17:3013:17:30

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
44Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC09:35:3011:20:3013:20:30
34Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers09:36:0011:21:3013:21:30
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:36:3011:22:3013:22:30

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC09:37:3011:25:3013:25:30