2019Llandysul Div 2/3/4

Start List


Please Note the Division 4 Competition will be held on the lake Free practice till 12 noon then First and second runs will take place

We look forward to welcoming you all to Llandysul.

Saturday

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
48Allan TylerVCastle CC09:00:0010:15:0013:15:00
36Robert GravesVIndependent09:00:3010:16:0013:16:00
8Nigel EvansVTelford CC09:01:0010:17:0013:17:00
1Chris WildeVIndependent09:01:3010:18:0013:18:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P164Theo WrightJ12Stafford & Stone CC09:02:3010:21:0013:21:00
161George HancockJ14Stafford & Stone CC09:03:0010:22:0013:22:00
P158Toby AstonJ16Shepperton SCC09:03:3010:23:0013:23:00
146Otto JohnsonJ14Frome CC09:04:0010:24:0013:24:00
134James Coolican SmithJ16Wyedean CC09:04:3010:25:0013:25:00
130William KettleJ14Lee Valley PC09:05:0010:26:0013:26:00
127Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:05:3010:27:0013:27:00
122Andrew GuestMManchester CC09:06:0010:28:0013:28:00
118Andrew BennettMViking KC09:06:3010:29:0013:29:00
116Ben CollinsMViking KC09:07:0010:30:0013:30:00
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC09:07:3010:31:0013:31:00
100Joshua MoriartyJ16Colwyn CC09:08:0010:32:0013:32:00
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC09:08:3010:33:0013:33:00
89Luke RobinsonJ14Break Out CC09:09:0010:34:0013:34:00
88John KentMFrome CC09:09:3010:35:0013:35:00
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC09:10:0010:36:0013:36:00
67Scott GriffithsSLlandysul Paddlers09:10:3010:37:0013:37:00
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:11:0010:38:0013:38:00
54Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:11:3010:39:0013:39:00
53Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC09:12:0010:40:0013:40:00
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products09:12:3010:41:0013:41:00
36Harry EvansJ12Telford CC09:13:0010:42:0013:42:00
22Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:13:3010:43:0013:43:00
16Robert CollinsJ16Viking KC09:14:0010:44:0013:44:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
83Ali JoyceSShepperton SCC09:15:0010:47:0013:47:00
81Keira PearceJ16Stafford & Stone CC09:15:3010:48:0013:48:00
76Lacy SwartJ14Wyedean CC09:16:0010:49:0013:49:00
70Rebecca GuestJ12Manchester CC09:16:3010:50:0013:50:00
64Aicha MasrourJ14Frome CC09:17:0010:51:0013:51:00
59Tavi MurrayMSeren Dŵr09:17:3010:52:0013:52:00
55Poppy BooteJ16Stafford & Stone CC09:18:0010:53:0013:53:00
37Leonie MerrifieldMTaunton CC09:18:3010:54:0013:54:00
28Alison CooperMSeren Dŵr09:19:0010:55:0013:55:00
23Jasmine WildeJ12Independent09:19:3010:56:0013:56:00
22Hanna GriffithsJ14Llandysul Paddlers09:20:0010:57:0013:57:00
17Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC09:20:3010:58:0013:58:00
14Alice SnapeSGreen Star CC09:21:0010:59:0013:59:00
12Aimee CollinsJ14Frome CC09:21:3011:00:0014:00:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
35Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:22:3011:03:0014:03:00
25Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:23:0011:04:0014:04:00
24Oliver CooperJ14Seren Dŵr09:23:3011:05:0014:05:00
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC09:24:0011:06:0014:06:00
15Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:24:3011:07:0014:07:00
8William MayerJ14Stafford & Stone CC09:25:0011:08:0014:08:00
6Sam BryantJ16Llandysul Paddlers09:25:3011:09:0014:09:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
19Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC09:26:3011:12:0014:12:00
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC09:27:0011:13:3014:13:30
14May KellyJ14Independent09:27:3011:15:0014:15:00
3Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers09:28:0011:16:3014:16:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
16John Kent / Andrew LyallMFrome CC09:29:0011:19:3014:19:30
3Robert Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC09:29:3011:20:3014:20:30
1Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ18Taunton CC09:30:0011:21:3014:21:30

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
218Paul McGuireSIndependent09:31:0011:24:3014:24:30
150Efan WeltonJ10Llandysul Paddlers09:31:3011:25:3014:25:30
134Tomas IsaacJ12Croesyceiliog CC09:32:0011:26:3014:26:30
122Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC09:32:3011:27:3014:27:30
63Dominic ThomasJ12Lee Valley PC09:33:0011:28:3014:28:30
50Samuel JacksonJ14Croesyceiliog CC09:33:3011:29:3014:29:30
44Alfie SymesJ14Frome CC09:34:0011:30:3014:30:30
43William SterryJ16Llandysul Paddlers09:34:3011:31:3014:31:30
33Stuart VidlerMHalifax CC09:35:0011:32:3014:32:30
18Harry StantonJ14Wyedean CC09:35:3011:33:3014:33:30
16Toby WildeJ14Independent09:36:0011:34:3014:34:30
13Bob TillingMNewbury CC09:36:3011:35:3014:35:30

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
122Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers09:37:3011:38:3014:38:30
121Betsan O'ConnorMLlandysul Paddlers09:38:0011:39:3014:39:30
111Sadie SterryJ12Llandysul Paddlers09:38:3011:40:3014:40:30
100Imara MooreJ12Llandysul Paddlers09:39:0011:41:3014:41:30
71Sophie ReidJ10Llandysul Paddlers09:39:3011:42:3014:42:30
59Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:40:0011:43:3014:43:30
57Seren HappsJ14Llandysul Paddlers09:40:3011:44:3014:44:30
40Lottie SinfieldJ16Snowdonia CC09:41:0011:45:3014:45:30
36Helen SterryMLlandysul Paddlers09:41:3011:46:3014:46:30
30Maddie HobbsJ12Frome CC09:42:0011:47:3014:47:30
15Millie StantonJ14Wyedean CC09:42:3011:48:3014:48:30
4Laura HauSSeren Dŵr09:43:0011:49:3014:49:30

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
55Theo WrightJ12Stafford & Stone CC09:44:0011:52:3014:52:30
39William KettleJ14Lee Valley PC09:44:3011:53:3014:53:30
38Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:45:0011:54:3014:54:30
34Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers09:45:3011:55:3014:55:30
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:46:0011:56:3014:56:30

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
P128Gwion WilliamsDiv 1 K1M 128J12Llandysul Paddlers10:00:0013:00:00
119Finn JohnsonDiv 1 K1M 119J16Frome CC10:01:0013:01:00
107James JacksonDiv 1 K1M 107J16Croesyceiliog CC10:02:0013:02:00
87Oliver CooperDiv 1 K1M 87J14Seren Dŵr10:03:0013:03:00
79Clive MerrifieldDiv 1 K1M 79MTaunton CC10:04:0013:04:00
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC10:05:0013:05:00
53Harvey MerrifieldPrem K1M 53J18Taunton CC10:06:0013:06:00
51Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 51J14Wyedean CC10:07:0013:07:00
49Rose MitchellDiv 1 K1W 49MWyedean CC10:08:0013:08:00
48Brogan SwartDiv 1 K1W 48J14Wyedean CC10:09:0013:09:00
26Thomas MerrifieldDiv 1 K1M 26J16Taunton CC10:10:0013:10:00
25Anya WhartonDiv 1 C1W 25J14Snowdonia CC10:11:0013:11:00
21Katie ShattockDiv 1 K1W 21J16Taunton CC10:12:0013:12:00

Sunday

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
48Allan TylerVCastle CC09:00:0010:15:0013:15:00
36Robert GravesVIndependent09:00:3010:16:0013:16:00
8Nigel EvansVTelford CC09:01:0010:17:0013:17:00
1Chris WildeVIndependent09:01:3010:18:0013:18:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P164Theo WrightJ12Stafford & Stone CC09:02:3010:21:0013:21:00
161George HancockJ14Stafford & Stone CC09:03:0010:22:0013:22:00
160Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri09:03:3010:23:0013:23:00
P158Toby AstonJ16Shepperton SCC09:04:0010:24:0013:24:00
146Otto JohnsonJ14Frome CC09:04:3010:25:0013:25:00
134James Coolican SmithJ16Wyedean CC09:05:0010:26:0013:26:00
130William KettleJ14Lee Valley PC09:05:3010:27:0013:27:00
127Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:06:0010:28:0013:28:00
122Andrew GuestMManchester CC09:06:3010:29:0013:29:00
118Andrew BennettMViking KC09:07:0010:30:0013:30:00
116Ben CollinsMViking KC09:07:3010:31:0013:31:00
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC09:08:0010:32:0013:32:00
100Joshua MoriartyJ16Colwyn CC09:08:3010:33:0013:33:00
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC09:09:0010:34:0013:34:00
95Phil CopelandSStroud Valley CC09:09:3010:35:0013:35:00
89Luke RobinsonJ14Break Out CC09:10:0010:36:0013:36:00
88John KentMFrome CC09:10:3010:37:0013:37:00
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC09:11:0010:38:0013:38:00
67Scott GriffithsSLlandysul Paddlers09:11:3010:39:0013:39:00
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:12:0010:40:0013:40:00
54Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:12:3010:41:0013:41:00
53Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC09:13:0010:42:0013:42:00
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products09:13:3010:43:0013:43:00
36Harry EvansJ12Telford CC09:14:0010:44:0013:44:00
22Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:14:3010:45:0013:45:00
16Robert CollinsJ16Viking KC09:15:0010:46:0013:46:00
15Jesse DaviesJ18Stroud Valley CC09:15:3010:47:0013:47:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
83Ali JoyceSShepperton SCC09:16:3010:50:0013:50:00
81Keira PearceJ16Stafford & Stone CC09:17:0010:51:0013:51:00
76Lacy SwartJ14Wyedean CC09:17:3010:52:0013:52:00
70Rebecca GuestJ12Manchester CC09:18:0010:53:0013:53:00
64Aicha MasrourJ14Frome CC09:18:3010:54:0013:54:00
59Tavi MurrayMSeren Dŵr09:19:0010:55:0013:55:00
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC09:19:3010:56:0013:56:00
55Poppy BooteJ16Stafford & Stone CC09:20:0010:57:0013:57:00
45Sophia StokesJ16Stroud Valley CC09:20:3010:58:0013:58:00
42Gwen DaviesU23Stroud Valley CC09:21:0010:59:0013:59:00
37Leonie MerrifieldMTaunton CC09:21:3011:00:0014:00:00
23Jasmine WildeJ12Independent09:22:0011:01:0014:01:00
22Hanna GriffithsJ14Llandysul Paddlers09:22:3011:02:0014:02:00
17Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC09:23:0011:03:0014:03:00
14Alice SnapeSGreen Star CC09:23:3011:04:0014:04:00
12Aimee CollinsJ14Frome CC09:24:0011:05:0014:05:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
35Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:25:0011:08:0014:08:00
25Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:25:3011:09:0014:09:00
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC09:26:0011:10:0014:10:00
15Tecwyn WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:26:3011:11:0014:11:00
8William MayerJ14Stafford & Stone CC09:27:0011:12:0014:12:00
6Sam BryantJ16Llandysul Paddlers09:27:3011:13:0014:13:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
19Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC09:28:3011:16:0014:16:00
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC09:29:0011:17:3014:17:30
14May KellyJ14Independent09:29:3011:19:0014:19:00
3Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers09:30:0011:20:3014:20:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3Robert Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC09:31:0011:23:3014:23:30
1Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ18Taunton CC09:31:3011:24:3014:24:30

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
218Paul McGuireSIndependent09:32:3011:27:3014:27:30
150Efan WeltonJ10Llandysul Paddlers09:33:0011:28:3014:28:30
134Tomas IsaacJ12Croesyceiliog CC09:33:3011:29:3014:29:30
122Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC09:34:0011:30:3014:30:30
63Dominic ThomasJ12Lee Valley PC09:34:3011:31:3014:31:30
50Samuel JacksonJ14Croesyceiliog CC09:35:0011:32:3014:32:30
44Alfie SymesJ14Frome CC09:35:3011:33:3014:33:30
43William SterryJ16Llandysul Paddlers09:36:0011:34:3014:34:30
33Stuart VidlerMHalifax CC09:36:3011:35:3014:35:30
18Harry StantonJ14Wyedean CC09:37:0011:36:3014:36:30
16Toby WildeJ14Independent09:37:3011:37:3014:37:30
13Bob TillingMNewbury CC09:38:0011:38:3014:38:30

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
122Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers09:39:0011:41:3014:41:30
121Betsan O'ConnorMLlandysul Paddlers09:39:3011:42:3014:42:30
111Sadie SterryJ12Llandysul Paddlers09:40:0011:43:3014:43:30
100Imara MooreJ12Llandysul Paddlers09:40:3011:44:3014:44:30
71Sophie ReidJ10Llandysul Paddlers09:41:0011:45:3014:45:30
59Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:41:3011:46:3014:46:30
57Seren HappsJ14Llandysul Paddlers09:42:0011:47:3014:47:30
40Lottie SinfieldJ16Snowdonia CC09:42:3011:48:3014:48:30
36Helen SterryMLlandysul Paddlers09:43:0011:49:3014:49:30
30Maddie HobbsJ12Frome CC09:43:3011:50:3014:50:30
19Jane CopelandMStroud Valley CC09:44:0011:51:3014:51:30
15Millie StantonJ14Wyedean CC09:44:3011:52:3014:52:30
4Laura HauSSeren Dŵr09:45:0011:53:3014:53:30

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
39William KettleJ14Lee Valley PC09:46:0011:56:3014:56:30
38Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:46:3011:57:3014:57:30
34Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers09:47:0011:58:3014:58:30
16Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri09:47:3011:59:3014:59:30
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:48:0012:00:3015:00:30

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
P128Gwion WilliamsDiv 1 K1M 128J12Llandysul Paddlers10:00:0013:00:00
119Finn JohnsonDiv 1 K1M 119J16Frome CC10:01:0013:01:00
107James JacksonDiv 1 K1M 107J16Croesyceiliog CC10:02:0013:02:00
79Clive MerrifieldDiv 1 K1M 79MTaunton CC10:03:0013:03:00
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC10:04:0013:04:00
53Harvey MerrifieldPrem K1M 53J18Taunton CC10:05:0013:05:00
53Eirlys HappsDiv 1 K1W 53J16Llandysul Paddlers/Llandysul Paddlers10:06:0013:06:00
51Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 51J14Wyedean CC10:07:0013:07:00
49Rose MitchellDiv 1 K1W 49MWyedean CC10:08:0013:08:00
48Brogan SwartDiv 1 K1W 48J14Wyedean CC10:09:0013:09:00
26Thomas MerrifieldDiv 1 K1M 26J16Taunton CC10:10:0013:10:00
25Anya WhartonDiv 1 C1W 25J14Snowdonia CC10:11:0013:11:00
21Katie ShattockDiv 1 K1W 21J16Taunton CC10:12:0013:12:00