2019Lee Valley Prem with Junior and U23 Selection

Start List


Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
106Sam Rice-JonesDiv 1 K1M 106J14Mold CC08:45:0013:15:00
104Luca Cano-MoleDiv 1 K1M 104J14Shepperton SCC08:46:0013:16:00
61Christopher RoyleDiv 1 K1M 61J16Stafford & Stone CC08:47:0013:17:00
60Oli BlackDiv 1 K1M 60J18Manvers WBC08:48:0013:18:00
43Klass Francisks RozentalsDiv 1 K1M 43J14Stafford & Stone CC08:49:0013:19:00
35David CookeDiv 2 K1M 35MManchester CC08:50:0013:20:00
5Andrew CrowhurstDiv 1 K1M 5U23Sheffield CC/Halifax CC08:51:0013:21:00

Prem C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
30Philip SmithJ16Winchester & District CC09:00:0010:29:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC09:01:0010:30:00
26Harry DownesJ16Independent09:02:0010:31:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC09:03:0010:32:00
18Dylan Tomkinson-BurdenJ16Independent09:04:0010:33:00
14Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers09:05:0010:34:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC09:06:0010:35:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC09:07:0010:36:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC09:08:0010:37:00
7Sonny ShevillJ16Lee Valley PC09:09:0010:38:00
5David MitchellJ18Wyedean CC09:10:0010:39:00
1Joshua MayoU23Lee Valley PC09:11:0010:40:00
37David FlorenceSLloyds Register/Lloyd's Register09:12:0010:41:00
35Jack KellettJ18CR Cats09:13:0010:42:00
34Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC/FMS09:14:0010:43:00
33Joseff RoundJ18Snowdonia CC09:15:0010:44:00
30Iain McBrideJ18Breadalbane CC09:16:0010:45:00
29Jake CochraneSLisburn City Paddlers09:17:0010:46:00
28Fraser GlasgowU23Strathallan CC09:18:0010:47:00
26James GibbonsU23Llandysul Paddlers09:19:0010:48:00
24Adam BurgessSStafford & Stone CC/TriYoga09:20:0010:49:00
23Danny CoxJ18Lee Valley PC09:21:0010:50:00
22Ryan WestleySLower Wharfe CC09:22:0010:51:00
21Michael DenvirJ18Forth CC09:23:0010:52:00
20Alfie BooteJ18Stafford & Stone CC09:24:0010:53:00
17Theo LunnyJ18Shepperton SCC09:25:0010:54:00
16Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC09:26:0010:55:00
15James KettleJ18Lee Valley PC09:27:0010:56:00
14Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC09:28:0010:57:00
13Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC09:29:0010:58:00
12Zach PearsonJ18Holme Pierrepont CC/Alexandra Workwear09:30:0010:59:00
11Jake CoxU23Lee Valley PC09:31:0011:00:00
10Vittorio PezzaioliJ18CR Cats09:32:0011:01:00
9Tom AbbottSMold CC/Bala CC09:33:0011:02:00
8Sam MaingayU23Stafford & Stone CC/Lewis Partnership/FMS Car & Tr09:34:0011:03:00
7Remi BaudotSNottingham Surf Club09:35:0011:04:00
6Peter LinkstedU23Stirling & Falkirk CC/CST Global LTD09:36:0011:05:00
5Angus GibsonU23Strathallan CC09:37:0011:06:00
4Patrick MarriottU23Break Out CC/Reed Chillcheater09:38:0011:07:00
3William ConeyU23Llandysul Paddlers/Seren Dŵr09:39:0011:08:00
2Sam IbbotsonU23Holme Pierrepont CC09:40:0011:09:00
1Will SmithU23Winchester & District CC09:41:0011:10:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
1Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ18Taunton CC09:42:0011:11:00

Prem K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
51Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC09:43:0011:12:00
23Grace ShardlowJ16Holme Pierrepont CC09:44:0011:13:00
21Katie ShattockJ16Taunton CC09:45:0011:14:00
20Grace BlackJ16Manvers WBC09:46:0011:15:00
11Lydia LaffordJ16Wyedean CC09:47:0011:16:00
57Joely WallingJ16Shepperton SCC09:48:0011:17:00
56Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar09:49:0011:18:00
55Ellen PedenJ18CR Cats/Dollar Academy09:50:0011:19:00
54Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC09:51:0011:20:00
53Kirsten EatockU23Holme Pierrepont CC09:52:0011:21:00
47Verity BlakeyU23Holme Pierrepont CC09:53:0011:22:00
46Jessica TaylorU23Holme Pierrepont CC/Hppcc09:54:0011:23:00
44Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC09:55:0011:24:00
43Ruth BramleyJ16Llandysul Paddlers/Mcdonalds09:56:0011:25:00
41Mairi EdwardsJ18Breadalbane CC09:57:0011:26:00
40Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent09:58:0011:27:00
39Shannon JudgeJ18Stafford & Stone CC09:59:0011:28:00
38Carys Grey-ThompsonJ18Tees Tigers/Lower Wharfe10:00:0011:29:00
36Ellie BrownJ18Tees Tigers/Holme Pierrepont CC10:01:0011:30:00
35Eve OvingtonJ16Lower Wharfe CC/Cleveland CC10:02:0011:31:00
34Macy KangJ16Holme Pierrepont CC10:03:0011:32:00
33Katie BainbridgeJ18Tees Tigers10:04:0011:33:00
32Katie McDermottJ18Lee Valley PC10:05:0011:34:00
30Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers10:06:0011:35:00
29Macey CalvertJ18Lee Valley PC/Fine Controls Ltd10:07:0011:36:00
28Mallory FranklinSWindsor & District CC10:08:0011:37:00
25Olivia HooperU23Holme Pierrepont CC10:09:0011:38:00
24Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions10:10:0011:39:00
21Daisy CooilJ18Tees Tigers/Vajda10:11:0011:40:00
20Natasha PottingerU23Strathallan CC10:12:0011:41:00
18Phoebe SpicerU23Lee Valley PC10:13:0011:42:00
17Kimberley WoodsSRugby CC/HydraSports, Nationwide Windows10:14:0011:43:00
16Bethan ForrowJ18Lee Valley PC10:15:0011:44:00
14Ellis MillerJ18Lee Valley PC10:16:0011:45:00
13Madelaine JenningsU23Breadalbane CC/SCA10:17:0011:46:00
11Rebecca OgilvieU23CR Cats10:18:0011:47:00
10Lili BryantJ18Llandysul Paddlers10:19:0011:48:00
9Gabrielle RidgeU23Llandysul Paddlers/Seren Dwr10:20:0011:49:00
8Hannah BaileySStafford & Stone CC10:21:0011:50:00
7Lois LeaverJ18Edinburgh Schools KC/Projecx / IPWI10:22:0011:51:00
6Amber MaslenSIndependent/GlenLyon Coffee/Dare2B10:23:0011:52:00
5Nikita SetchellU23Holme Pierrepont CC10:24:0011:53:00
4Sophie OgilvieU23CR Cats/Allatus Unity10:25:0011:54:00
3Alice HainingSSelkirk CC10:26:0011:55:00
2Megan Hamer-EvansU23Seren Dŵr10:27:0011:56:00
1Fiona PennieSCR Cats/Peak UK/Gpower/Vajda10:28:0011:57:00

Prem K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC13:30:0015:15:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC13:31:0015:16:00
103Ben FarrellJ16Seren Dŵr13:32:0015:17:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC13:33:0015:18:00
99Harry DownesJ16Independent13:34:0015:19:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr13:35:0015:20:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC13:36:0015:21:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom13:37:0015:22:00
53Jacob LinesJ16Frome CC13:38:0015:23:00
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC13:39:0015:24:00
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean13:40:0015:25:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC13:41:0015:26:00
34Dylan Tomkinson-BurdenJ16Independent13:42:0015:27:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC13:43:0015:28:00
26Thomas MerrifieldJ16Taunton CC13:44:0015:29:00
22Danny TaylorJ16Viking KC13:45:0015:30:00
21Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design13:46:0015:31:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC13:47:0015:32:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC13:48:0015:33:00
17Mike MitchellMWyedean CC13:49:0015:34:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC13:50:0015:35:00
15William LaffordJ18Wyedean CC13:51:0015:36:00
12Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers13:52:0015:37:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC13:53:0015:38:00
7Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers13:54:0015:39:00
98Jacob TaylorJ18Holme Pierrepont CC13:55:0015:40:00
93Bradley Forbes-CryansSCR Cats/CR Cats/Alatus13:56:0015:41:00
92Joe ClarkeSStafford & Stone CC/Nike/Redbull13:57:0015:42:00
91Lorenzo CuttsU23Snowdonia CC/Wales13:58:0015:43:00
90Thomas MayerJ16Stafford & Stone CC13:59:0015:44:00
89Daniel ReesJ16Llandysul Paddlers14:00:0015:45:00
88James GrocockJ18Stafford & Stone CC14:01:0015:46:00
86Zachary AllinU23Independent/Tyne Valley CC14:02:0015:47:00
85Ross ForshawJ18CR Cats/Lomond plant14:03:0015:48:00
84Pretam GurungU23Breadalbane CC14:04:0015:49:00
83Callum WallingU23Shepperton SCC14:05:0015:50:00
77Sam LeaverJ16Edinburgh Schools KC/Projecx14:06:0015:51:00
76Connor LenihanU23Lee Valley PC14:07:0015:52:00
75John DickinsonMStafford & Stone CC14:08:0015:53:00
72Josh LucasJ18Lee Valley PC14:09:0015:54:00
71Jonathan MalesMLee Valley PC/Performance114:10:0015:55:00
69Aaron WhiteJ18Snowdonia CC14:11:0015:56:00
63Sam BryantJ16Llandysul Paddlers14:12:0015:57:00
59Jack O'ConnorJ16Independent14:13:0015:58:00
58Christopher BowersU23Stafford & Stone CC14:14:0015:59:00
57Liam J BrownJ18Holme Pierrepont CC14:15:0016:00:00
55William TaylorU23Holme Pierrepont CC/Hppcc14:16:0016:01:00
53Harvey MerrifieldJ18Taunton CC14:17:0016:02:00
51Matthew CookeJ18Manchester CC14:18:0016:03:00
50Andrew DouglasU23Aberdeen KC14:19:0016:04:00
48Caspian RixU23Bradford & Bingley CC14:20:0016:05:00
47Alistair McCreeryU23Canoe Slalom NI/Flow Kayaks14:21:0016:06:00
46Ioan DaviesJ18Seren Dŵr14:22:0016:07:00
45Callum MacEachenU23Breadalbane CC14:23:0016:08:00
44Carwyn LavisU23Brecon CC14:24:0016:09:00
43Matt McDiarmidJ18Breadalbane CC14:25:0016:10:00
41Eren YalkinJ18Lee Valley PC14:26:0016:11:00
37Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC14:27:0016:12:00
35Dougal McPetrieJ18Holme Pierrepont CC14:28:0016:13:00
34Robert HoldwayMStafford & Stone CC14:29:0016:14:00
33Zak PrinceU23Holme Pierrepont CC14:30:0016:15:00
30Reilly VernonJ18Holme Pierrepont CC14:31:0016:16:00
29Finlay Yates-JonesJ18Llandysul Paddlers/Vajda14:32:0016:17:00
27Finn Reilly-McQueenJ18Holme Pierrepont CC14:33:0016:18:00
25Mike DickinsonU23Stafford & Stone CC/Karndean Flooring14:34:0016:19:00
23Matthew CurryU23Lee Valley PC14:35:0016:20:00
22Ross DixonJ18Lee Valley PC14:36:0016:21:00
21Oliver GilbertU23Viking KC14:37:0016:22:00
20Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC14:38:0016:23:00
19Sam MossU23Holme Pierrepont CC14:39:0016:24:00
18Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC14:40:0016:25:00
17David PatersonU23Manchester CC14:41:0016:26:00
16Stuart GerrieSAberdeen KC14:42:0016:27:00
15Paul SunderlandU23Stafford & Stone CC14:43:0016:28:00
14Jonny DicksonJ18Independent/Allatus Unity14:44:0016:29:00
12James CooperU23Seren Dŵr/Squarerock14:45:0016:30:00
11Ewan VernonU23Holme Pierrepont CC14:46:0016:31:00
10Jake BrownU23Tees Tigers14:47:0016:32:00
8James BaileySStafford & Stone CC14:48:0016:33:00
7Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC14:49:0016:34:00
6Remi BaudotSNottingham Surf Club14:50:0016:35:00
5Huw SwetnamSEyeTee/EYETEE14:51:0016:36:00
4Ciaran Lee EdwardsSLlandysul Paddlers14:52:0016:37:00
3Duncan EdwardsU23Breadalbane CC14:53:0016:38:00
2Zachary FranklinSWindsor & District CC/Polaczyk14:54:0016:39:00
1Etienne ChappellJ18Seren Dŵr14:55:0016:40:00

Prem C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC14:56:0016:41:00
3Catie ThomsonJ18CR Cats14:57:0016:42:00
26Eilidh GibsonSStrathallan CC14:58:0016:43:00
25Caoimhe O'FerrallU23Ireland14:59:0016:44:00
20Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC15:00:0016:45:00
16Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar15:01:0016:46:00
15Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent15:02:0016:47:00
13Mallory FranklinSWindsor & District CC15:03:0016:48:00
12Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions15:04:0016:49:00
11Phoebe SpicerU23Lee Valley PC15:05:0016:50:00
10Bethan ForrowJ18Lee Valley PC15:06:0016:51:00
8Kimberley WoodsSRugby CC/HydraSports, Nationwide Windows15:07:0016:52:00
7Ailsa GourlayJ18Strathallan CC15:08:0016:53:00
6Hannah OwenJ18Independent15:09:0016:54:00
5Daisy CooilJ18Tees Tigers/Vajda15:10:0016:55:00
4Ellis MillerJ18Lee Valley PC15:11:0016:56:00
3Emily DaviesU23Bala CC/Bala15:12:0016:57:00
2Jada Mustafa-MooreJ18Independent15:13:0016:58:00
1Sophie OgilvieU23CR Cats/Allatus Unity15:14:0016:59:00