2019
Matlock Div 2


Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 33 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
148Chris McQuadeMGreen Star CC
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC
138Mark SimesSIndependent
137Sam CurwenJ16Manchester CC
122Andrew GuestMManchester CC
118Andrew BennettMViking KC
106Andrew BrownMCR Cats
99Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC
92John StonerMBreak Out CC
89Luke RobinsonJ14Break Out CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
61Antoni TomasikJ14Manvers WBC
56Mark CastSMatlock CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products
38Cameron BrownJ14CR Cats
36Harry EvansJ12Telford CC
29William MayerJ14Stafford & Stone CC
20Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC
17Jamie ChristieMBreak Out CC
15Jesse DaviesJ18Stroud Valley CC

Div 2 K1W (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Iga TomasikJ12Manvers WBC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
70Rebecca GuestJ12Manchester CC
67Sarah FordMHalifax CC
65Millie AustinJ14Stafford & Stone CC
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC
48Zara MontgomeryJ16Break Out CC
47Laura WardleU23Matlock CC
43Pola TomasikJ14Manvers WBC
42Gwennan DaviesU23Stroud Valley CC
36Emma ChristieJ16Break Out CC
32Kerry ChristieJ16Break Out CC
25Molly SandercockJ16Break Out CC
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC
15Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers
12Aimee CollinsJ14Frome CC
11Sally Cresswell CastSMatlock CC
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC
1Lucy TatamJ18Snowdonia CC

Div 2 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
22David SmithMBradford & Bingley CC
8William MayerJ14Stafford & Stone CC
5George SharpJ14Bradford & Bingley CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
4Kerry ChristieJ16Break Out CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
27Rebecca Harratt / Robert HarrattU23Stafford & Stone CC

Vets (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
13Steve HolmesVManchester CC
10Andy NeaveVStafford & Stone CC
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC
8Nigel EvansVTelford CC
6Steve HarrattVStafford & Stone CC
3Phil GoodingVStafford & Stone CC

Officials (4 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
59Tim BarryDiv 1 K1M 59J16Manchester CC
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC
39Les FordDiv 1 K1M 39MHalifax CC
33Stuart VidlerDiv 3 K1M 33MHalifax CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 2 K1W8Chloe HolmesDiv 3 K1W Bib 8J10Manchester CC
Div 2 K1M25Toby AstonDiv 3 K1M Bib 25J16Shepperton SCC
Div 2 K1M28Mark MontgomeryDiv 3 K1M Bib 28MBreak Out CC
Div 2 K1M29Jacob MocklerDiv 3 K1M Bib 29J10Green Star CC
Div 2 K1M33Stuart VidlerDiv 3 K1M Bib 33MHalifax CC

Sunday

Div 2 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
148Chris McQuadeMGreen Star CC
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC
138Mark SimesSIndependent
137Sam CurwenJ16Manchester CC
122Andrew GuestMManchester CC
118Andrew BennettMViking KC
106Andrew BrownMCR Cats
99Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers
96Daniel JoyceJ14Shepperton SCC
92John StonerMBreak Out CC
89Luke RobinsonJ14Break Out CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
77Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
61Antoni TomasikJ14Manvers WBC
56Mark CastSMatlock CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products
38Cameron BrownJ14CR Cats
36Harry EvansJ12Telford CC
29William MayerJ14Stafford & Stone CC
20Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC
17Jamie ChristieMBreak Out CC
15Jesse DaviesJ18Stroud Valley CC

Div 2 K1W (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Iga TomasikJ12Manvers WBC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
70Rebecca GuestJ12Manchester CC
67Sarah FordMHalifax CC
65Millie AustinJ14Stafford & Stone CC
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC
48Zara MontgomeryJ16Break Out CC
47Laura WardleU23Matlock CC
43Pola TomasikJ14Manvers WBC
42Gwennan DaviesU23Stroud Valley CC
36Emma ChristieJ16Break Out CC
32Kerry ChristieJ16Break Out CC
25Molly SandercockJ16Break Out CC
18Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC
15Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers
12Aimee CollinsJ14Frome CC
11Sally Cresswell CastSMatlock CC
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC
1Lucy TatamJ18Snowdonia CC

Div 2 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
22David SmithMBradford & Bingley CC
8William MayerJ14Stafford & Stone CC
5George SharpJ14Bradford & Bingley CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
4Kerry ChristieJ16Break Out CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
27Rebecca Harratt / Robert HarrattU23Stafford & Stone CC

Vets (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
13Steve HolmesVManchester CC
10Andy NeaveVStafford & Stone CC
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC
8Nigel EvansVTelford CC
6Steve HarrattVStafford & Stone CC
3Phil GoodingVStafford & Stone CC

Officials (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
59Tim BarryDiv 1 K1M 59J16Manchester CC
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC
39Les FordDiv 1 K1M 39MHalifax CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 2 K1W8Chloe HolmesDiv 3 K1W Bib 8J10Manchester CC
Div 2 K1M25Toby AstonDiv 3 K1M Bib 25J16Shepperton SCC
Div 2 K1M28Mark MontgomeryDiv 3 K1M Bib 28MBreak Out CC
Div 2 K1M29Jacob MocklerDiv 3 K1M Bib 29J10Green Star CC