2019Nene Div 2/3

Start List


The competition will start at 12 noon on the Saturday, and 10am on the Sunday. Start times shown here will change as entries are accepted, but it is anticipated that all changes will result in a later time than shown, not an earlier one.

Paddlers competing in more than one boat type may find their published start times are close together. We will be flexible in dealing with this, but it is important to speak to the start staff before getting on the water if you are taking a run out of the published order. The same applies to Officials, who may paddle when it fits in with their duties. Ideally we would prefer to run out-of-order paddlers between classes, rather than within classes, to reduce the risk of catching up.

Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
23Rebecca HarrattDiv 1 C1W 23J16Stafford & Stone CC10:00:0012:00:0015:00:00
20George HarrattDiv 1 C1M 20J16Stafford & Stone CC10:00:3012:01:0015:01:00
3tbd12:02:0015:02:00
2tbd12:03:0015:03:00
1tbd12:04:0015:04:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
184Bob TillingMNewbury CC10:01:3012:07:0015:07:00
166Louis WhittakerJ12Holme Pierrepont CC10:02:0012:08:0015:08:00
151Jacob SimpsonJ18The Sharks10:02:3012:09:0015:09:00
146Otto JohnsonJ14Frome CC10:03:0012:10:0015:10:00
137Sam CurwenJ16Manchester CC10:03:3012:11:0015:11:00
118Andrew BennettMViking KC10:04:0012:12:0015:12:00
89Luke RobinsonJ14Break Out CC10:04:3012:13:0015:13:00
53Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC10:05:0012:14:0015:14:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
82Hannah RhodesJ14Lee Valley PC10:06:0012:17:0015:17:00
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC10:06:3012:18:0015:18:00
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC10:07:0012:19:0015:19:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC10:08:0012:22:0015:22:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
24Hannah RhodesJ14Lee Valley PC10:09:0012:25:0015:25:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
76Marc GutteridgeMReading CC10:10:0012:28:0015:28:00
45George MurphyJ16Reading CC10:10:3012:29:0015:29:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC10:11:3012:32:0015:32:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
23Rebecca HarrattDiv 1 C1W 23J16Stafford & Stone CC08:00:0010:00:0013:00:00
20George HarrattDiv 1 C1M 20J16Stafford & Stone CC08:00:3010:01:0013:01:00
3tbd08:01:0013:02:00
2tbd08:01:3013:03:00
1tbd08:02:0013:04:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
185Tom RobsonJ14Reading CC08:03:0010:04:0013:07:00
184Bob TillingMNewbury CC08:03:3010:05:0013:08:00
166Louis WhittakerJ12Holme Pierrepont CC08:04:0010:06:0013:09:00
151Jacob SimpsonJ18The Sharks08:04:3010:07:0013:10:00
146Otto JohnsonJ14Frome CC08:05:0010:08:0013:11:00
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC/www.hydraulicsonline.com08:05:3010:09:0013:12:00
137Sam CurwenJ16Manchester CC08:06:0010:10:0013:13:00
118Andrew BennettMViking KC08:06:3010:11:0013:14:00
89Luke RobinsonJ14Break Out CC08:07:0010:12:0013:15:00
53Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC08:07:3010:13:0013:16:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
86Jessica CroomeJ12Stafford & Stone CC08:08:3010:16:0013:19:00
82Hannah RhodesJ14Lee Valley PC08:09:0010:17:0013:20:00
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC08:09:3010:18:0013:21:00
57Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC08:10:0010:19:0013:22:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC08:11:0010:22:0013:25:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
24Hannah RhodesJ14Lee Valley PC08:12:0010:25:0013:28:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
76Marc GutteridgeMReading CC08:13:0010:28:0013:31:00
45George MurphyJ16Reading CC08:13:3010:29:0013:32:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC08:14:3010:32:0013:35:00