2019
Orton Mere Div 3/4

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (22 entries)

RTCBibNameAgeClub
P262Oliver ShadwellJ12Lee Valley PC
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC/Sreejith
212Aaron CorderJ12Independent
193Sebastian ReevesJ12Independent
183Andrew LowdonMBaldock & District CC
171Austin GouldJ12Manvers WBC
170Jack GelverJ10Shepperton SCC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
91Frank GriffinJ14Break Out CC
86Lucas MontgomeryJ14Break Out CC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
80Talu AysanJ12Lee Valley PC
73William GoodheadJ12Green Star CC
65Joshua WiddowsonJ14Break Out CC
63Dominic ThomasJ12Lee Valley PC
48Jacob HillJ14Break Out CC
39James AllisonJ16Green Star CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
28Mark MontgomeryMBreak Out CC
21Callum HallgarthJ12Herts Canoe Club
9Richard DavisMItchen Valley CC

Div 3 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
119Rosie CoxallJ12Lee Valley PC
117Darcey McMullinsJ12Lee Valley PC
112Rhianna StiffinJ12Independent
38Katherine StonerU23Break Out CC

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
P54Sebastian ReevesJ12Independent
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
42Talu AysanJ12Lee Valley PC

Div 3 C1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
27Hannah RhodesJ14Lee Valley PC
26Darcey McMullinsJ12Lee Valley PC/Independ
3Emma ChristieJ16Break Out CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Hannah Rhodes / Arina KontchakovSLee Valley PC

Vets (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
95Steve HarrattVStafford & Stone CC
65Tracy WellsVProteus CC
64Donna HawkinsVMatlock CC
26Danny DalrympleVItchen Valley CC
14Darren ShipVStafford & Stone CC

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Mark John GriffinJ10Break Out CC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Oliver ShadwellJ12Lee Valley PC
999Aaron CorderJ12Lee Valley PC

Div 4 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Rosie CoxallJ12Lee Valley PC
999Rhianna StiffinJ12Independent

Officials (9 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
92John StonerDiv 2 K1M 92MBreak Out CC
57Matthew CrowhurstDiv 2 K1M 57U23Sheffield CC
36Emma ChristieDiv 2 K1W 36J16Break Out CC
32Kerry ChristieDiv 2 K1W 32J16Break Out CC
25Molly SandercockDiv 2 K1W 25J16Break Out CC
20George HarrattDiv 1 C1M 20J16Stafford & Stone CC
15Sally AtkinsonDiv 1 K1W 15MProteus CC
4Kerry ChristieDiv 2 C1W 4J16Break Out CC
2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W 2SProteus CC

Sunday

Div 3 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
P262Oliver ShadwellJ12Lee Valley PC
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC/Sreejith
212Aaron CorderJ12Independent
193Sebastian ReevesJ12Independent
171Austin GouldJ12Manvers WBC
170Jack GelverJ10Shepperton SCC
155Tim BevenMProteus CC
153Christopher BlytheJ12Break Out CC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
104Roman KontchakovMMeridian CC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
86Lucas MontgomeryJ14Break Out CC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
80Talu AysanJ12Lee Valley PC
73William GoodheadJ12Green Star CC
65Joshua WiddowsonJ14Break Out CC
63Dominic ThomasJ12Lee Valley PC
48Jacob HillJ14Break Out CC
39James AllisonJ16Green Star CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
28Mark MontgomeryMBreak Out CC
21Callum HallgarthJ12Herts Canoe Club
9Richard DavisMItchen Valley CC

Div 3 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
119Rosie CoxallJ12Lee Valley PC
117Darcey McMullinsJ12Lee Valley PC
97Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
P54Sebastian ReevesJ12Independent
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
42Talu AysanJ12Lee Valley PC
39William KettleJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
32Arina KontchakovJ12Meridian CC
29Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC
27Hannah RhodesJ14Lee Valley PC
26Darcey McMullinsJ12Lee Valley PC/Independ
3Emma ChristieJ16Break Out CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Hannah Rhodes / Arina KontchakovSLee Valley PC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
65Tracy WellsVProteus CC
64Donna HawkinsVMatlock CC
26Danny DalrympleVItchen Valley CC
18Dave RadmoreVIndependent

Div 4 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Amelia HillJ12Break Out CC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Oliver ShadwellJ12Lee Valley PC
999Aaron CorderJ12Lee Valley PC

Div 4 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Rosie CoxallJ12Lee Valley PC

Officials (8 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
92John StonerDiv 2 K1M 92MBreak Out CC
36Emma ChristieDiv 2 K1W 36J16Break Out CC
32Kerry ChristieDiv 2 K1W 32J16Break Out CC
25Molly SandercockDiv 2 K1W 25J16Break Out CC
17Jamie ChristieDiv 2 K1M 17MBreak Out CC
15Sally AtkinsonDiv 1 K1W 15MProteus CC
4Kerry ChristieDiv 2 C1W 4J16Break Out CC
2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W 2SProteus CC
  • P - promoted post-payment