2019
Oughtibridge Div 3/4

  • Camping is available on Site.
  • Please take your Rubbish Home as there is no collection from the site.
  • Teams runs will be available on Saturday if time permits - enter on the day

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 5 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
213Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC
211Zayn HigginsJ14Holme Pierrepont CC
210Scout HigginsJ12Holme Pierrepont CC
172Fraser HaighJ12Green Star CC
171Austin GouldJ12Manvers WBC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
94Russell HaighMWest Yorkshire CC
91Frank GriffinJ14Break Out CC
86Lucas MontgomeryJ14Break Out CC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
80Talu AysanJ12Lee Valley PC
73William GoodheadJ12Green Star CC
65Joshua WiddowsonJ14Break Out CC
49Dean MaraghMGreen Star CC/Scouts
48Jacob HillJ14Break Out CC
47Noah RivettJ18Sheffield CC
41Daniel RobinsonSReading CC
38Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
28Mark MontgomeryMBreak Out CC
26Samuel DavisJ14Manchester CC
21Callum HallgarthJ12Herts Canoe Club
15Eddy MundayMLower Wharfe CC

Div 3 K1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Jessica CroomeJ12Stafford & Stone CC
68Elsa MontgomeryJ12Break Out CC
39Emma RadfordSWinchester & District CC
24Grace HaighJ18Green Star CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
9Jody BarkerSReading CC/Reading University
8Chloe HolmesJ10Manchester CC/Kingston KC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
44Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club
64Donna HawkinsVMatlock CC

Div 4 K1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Oliver HawkinsJ12Break Out CC
999Mark John GriffinJ10Break Out CC
999Tyler BarkerJ14Sheffield CC/Scouts
999Hadley RidleyJ10

Div 4 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Tanith BramhillJ18Sheffield CC/Scouts
999Sheila WorthMWinchester & District CC

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
139Finley CroomeDiv 2 K1M 139J14Stafford & Stone CC/Hydraulicsonline.com
86Solomon MaraghDiv 2 K1M 86J16Green Star CC/Scouts

Sunday

Div 3 K1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
213Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC
211Zayn HigginsJ14Holme Pierrepont CC
210Scout HigginsJ12Holme Pierrepont CC
171Austin GouldJ12Manvers WBC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
80Talu AysanJ12Lee Valley PC
73William GoodheadJ12Green Star CC
67Albert LawlerJ14Halifax CC
49Dean MaraghMGreen Star CC/Scouts
47Noah RivettJ18Sheffield CC
41Daniel RobinsonSReading CC
39James AllisonJ16Green Star CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
26Samuel DavisJ14Manchester CC
21Callum HallgarthJ12Herts Canoe Club
15Eddy MundayMLower Wharfe CC

Div 3 K1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Jessica CroomeJ12Stafford & Stone CC
39Emma RadfordSWinchester & District CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
9Jody BarkerSReading CC/Reading University
8Chloe HolmesJ10Manchester CC/Kingston KC

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC

Vets (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club
64Donna HawkinsVMatlock CC
18Dave RadmoreVIndependent

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Hadley RidleyJ10

Div 4 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Sheila WorthMWinchester & District CC

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
139Finley CroomeDiv 2 K1M 139J14Stafford & Stone CC/Hydraulicsonline.com
86Solomon MaraghDiv 2 K1M 86J16Green Star CC/Scouts