2019Oughtibridge Div 3/4

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (13 entries)

RTCBibNameAgeClub
344Tyler BriggsJ14Matlock CC
333Andrew DaviesJ10Manchester CC
288Peter WarrenJ8Manvers WBC
283Alexander RileyJ16Glanford & Scunthorpe CC
241Abel BlytheJ12Manchester CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
172Fraser HaighJ12Green Star CC
167Rufus FisherJ14Manchester CC
152Angus LukeJ12Manchester CC
94Russell HaighMGreen Star CC
73William GoodheadJ12Green Star CC
47Noah RivettJ18Sheffield CC
33Stuart VidlerMHalifax CC

Div 3 K1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
179Olivia BerrimanJ8Kingston KC
135Amelia SissonsJ8Manvers WBC
134Olivia SmithJ12Manvers WBC
129Kimberley DaviesJ8Manchester CC
97Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC
45Olwen YatesJ12Stafford & Stone CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
17Emma PercyMMad Paddlers/Halifax
13Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
29Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC

Vets (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
101Mark DaviesVManchester CC
64Donna HawkinsVMatlock CC
58Steve BriggsVMatlock CC

Div 4 K1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Troy HowisJ14Manvers WBC
999ReubenJ10Stafford & Stone CC
999Thomas warrenJ6Manvers WBC

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
104Grace HaighDiv 2 K1W 104J18Green Star CC
87Chloe HolmesDiv 2 K1W 87J10Manchester CC/Kingston KC
33Duncan BerrimanVets K1M 33VKingston KC
21Tabitha PercyDiv 1 C1W 21J18Mad Paddlers/Halifax
13Steve HolmesVets K1M 13VManchester CC/Kingston KC

Sunday

Div 3 K1M (16 entries)

RTCBibNameAgeClub
369Dylan OwenJ10Llangollen CC
344Tyler BriggsJ14Matlock CC
333Andrew DaviesJ10Manchester CC
288Peter WarrenJ8Manvers WBC
241Abel BlytheJ12Manchester CC
220Joshua HodgsonJ12Manchester CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
172Fraser HaighJ12Green Star CC
167Rufus FisherJ14Manchester CC
154Louis AudainJ16West Yorkshire CC
122Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC
94Russell HaighMGreen Star CC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
73William GoodheadJ12Green Star CC
47Noah RivettJ18Sheffield CC
33Stuart VidlerMHalifax CC

Div 3 K1W (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
180Jenny BerrimanMKingston KC
179Olivia BerrimanJ8Kingston KC
135Amelia SissonsJ8Manvers WBC
134Olivia SmithJ12Manvers WBC
129Kimberley DaviesJ8Manchester CC
97Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC
41Harriet SissonsJ10Manvers WBC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
17Emma PercyMMad Paddlers/Halifax
13Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
29Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
101Mark DaviesVManchester CC
64Donna HawkinsVMatlock CC
58Steve BriggsVMatlock CC
18Dave RadmoreVIndependent

Div 4 K1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Troy HowisJ14Manvers WBC
999Thomas warrenJ6Manvers WBC

Officials (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
43Jacob MocklerDiv 2 C1M 43J10Green Star CC
33Duncan BerrimanVets K1M 33VKingston KC
21Tabitha PercyDiv 1 C1W 21J18Mad Paddlers/Halifax