2019Pinkston Div 1

Start List


Friday

Saturday

Div 1 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
29Natasha PottingerU23Strathallan CC08:00:0009:10:0012:40:00
27Katie ShattockJ16Taunton CC08:00:3009:11:0012:41:00
26Laura PottingerJ16Strathallan CC08:01:0009:12:0012:42:00
25Anya WhartonJ14North Wales Slalom08:01:3009:13:0012:43:00
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers08:02:0009:14:0012:44:00
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:02:3009:15:0012:45:00
16Grace BlackJ16Manvers WBC08:03:0009:16:0012:46:00
14Laura MilneU23Pinkston Panthers08:03:3009:17:0012:47:00
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC08:04:0009:18:0012:48:00
9Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent08:04:3009:19:0012:49:00
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU08:05:0009:20:0012:50:00

Div 1 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC08:05:3009:22:0012:53:00
130William KettleJ14Lee Valley PC08:06:0009:23:0012:54:00
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC08:06:3009:24:0012:55:00
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers08:07:0009:25:0012:56:00
145Irvine McDonaldJ14Strathallan CC08:07:3009:26:0012:57:00
144Cameron BrownJ14CR Cats08:08:0009:27:0012:58:00
143Matthew CameronJ14CR Cats08:08:3009:28:0012:59:00
142Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers08:09:0009:29:0013:00:00
140Daniel JoyceJ14Shepperton SCC08:09:3009:30:0013:01:00
133Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:10:0009:31:0013:02:00
130Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers08:10:3009:32:0013:03:00
129Jonathan HendryJ14CR Cats08:11:0009:33:0013:04:00
128Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers08:11:3009:34:0013:05:00
127William MoirJ18Waterside CC/Waterside CC08:12:0009:35:0013:06:00
126William MayerJ14Stafford & Stone CC08:12:3009:36:0013:07:00
119Finn JohnsonJ16Frome CC08:13:0009:37:0013:08:00
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC08:13:3009:38:0013:09:00
113Lewis DavisJ16Breadalbane CC08:14:0009:39:0013:10:00
112Harry JoyceJ14Shepperton SCC08:14:3009:40:0013:11:00
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC08:15:0009:41:0013:12:00
110Charlie Hodsdon WestJ14Lee Valley PC08:15:3009:42:0013:13:00
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC08:16:0009:43:0013:14:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC08:16:3009:44:0013:15:00
106Sam Rice-JonesJ14Mold CC08:17:0009:45:0013:16:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC08:17:3009:46:0013:17:00
104Luca Cano-MoleJ14Shepperton SCC08:18:0009:47:0013:18:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC08:18:3009:48:0013:19:00
99Harry DownesJ16Independent08:19:0009:49:0013:20:00
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC08:19:3009:50:0013:21:00
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC08:20:0009:51:0013:22:00
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC08:20:3009:52:0013:23:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC08:21:0009:53:0013:24:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr08:21:3009:54:0013:25:00
86Felix NeweyJ16Wyedean CC08:22:0009:55:0013:26:00
85Murray RobbJ14CR Cats08:22:3009:56:0013:27:00
£77Matt StephensSWyedean CC08:23:0009:57:0013:28:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC08:23:3009:58:0013:29:00
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:24:0009:59:0013:30:00
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC08:24:3010:00:0013:31:00
66Owen BieJ18Mold CC08:25:0010:01:0013:32:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:25:3010:02:0013:33:00
61Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:26:0010:03:0013:34:00
60Oli BlackJ18Manvers WBC08:26:3010:04:0013:35:00
59Tim BarryJ16Manchester CC08:27:0010:05:0013:36:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom08:27:3010:06:0013:37:00
54Robert GuestJ14Manchester CC08:28:0010:07:0013:38:00
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:28:3010:08:0013:39:00
49Alasdair McMullenSStrathallan CC08:29:0010:09:0013:40:00
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC08:29:3010:10:0013:41:00
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC08:30:0010:11:0013:42:00
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:30:3010:12:0013:43:00
44James BrownJ16CR Cats08:31:0010:13:0013:44:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:31:3010:14:0013:45:00
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:32:0010:15:0013:46:00
39Les FordMHalifax CC08:32:3010:16:0013:47:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC08:33:0010:17:0013:48:00
31Robert GillespieJ18Aberdeen KC08:33:3010:18:0013:49:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC08:34:0010:19:0013:50:00
24Henry LyonsJ18Aberdeen KC08:34:3010:20:0013:51:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:35:0010:21:0013:52:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC08:35:3010:22:0013:53:00
17Mike MitchellMWyedean CC08:36:0010:23:0013:54:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC08:36:3010:24:0013:55:00
15William LaffordJ18Wyedean CC08:37:0010:25:0013:56:00
13Andy LairdMCopeland CC/EPD08:37:3010:26:0013:57:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC08:38:0010:27:0013:58:00

Div 1 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers08:38:3010:30:0014:01:00
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC08:39:0010:31:0014:02:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC08:39:3010:32:0014:03:00
76Olivia WearsJ14CR Cats08:40:0010:33:0014:04:00
72Aimee CollinsJ14Frome CC08:40:3010:34:0014:05:00
70Arina KontchakovJ12Meridian CC08:41:0010:35:0014:06:00
68Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers08:41:3010:36:0014:07:00
66Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC08:42:0010:37:0014:08:00
60Laura PottingerJ16Strathallan CC08:42:3010:38:0014:09:00
59Yesi WoodJ18Forth CC08:43:0010:39:0014:10:00
55Claire WilsonJ14CR Cats08:43:3010:40:0014:11:00
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC08:44:0010:41:0014:12:00
52Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent08:44:3010:42:0014:13:00
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats08:45:0010:43:0014:14:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC08:45:3010:44:0014:15:00
42Mary ShearerJ18Aberdeen KC08:46:0010:45:0014:16:00
39Evie BrownJ16Lee Valley PC08:46:3010:46:0014:17:00
36Lutza TorokU23Pinkston Panthers/UTE08:47:0010:47:0014:18:00
35Georgia HolmesJ16Breadalbane CC08:47:3010:48:0014:19:00
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC08:48:0010:49:0014:20:00
31Kate LyndonJ14Stafford & Stone CC08:48:3010:50:0014:21:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU08:49:0010:51:0014:22:00
17Catie ThomsonJ18CR Cats/Forth CC08:49:3010:52:0014:23:00
14Molly KnightJ18Wyedean CC08:50:0010:53:0014:24:00
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:50:3010:54:0014:25:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
93Dave RoyleVStafford & Stone CC08:51:0010:57:0014:28:00
44Jim WallisVPinkston Panthers08:51:3010:58:0014:29:00

Div 1 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades08:52:0010:59:0014:30:00
38William KettleJ14Lee Valley PC08:52:3011:00:0014:31:00
47William MayerJ14Stafford & Stone CC08:53:0011:01:0014:32:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:53:3011:02:0014:33:00
42Ryan MallonJ14CR Cats08:54:0011:03:0014:34:00
41George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:54:3011:04:0014:35:00
34Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent08:55:0011:05:0014:36:00
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:55:3011:06:0014:37:00
£31Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:56:0011:07:0014:38:00
30Philip SmithJ16Winchester & District CC08:56:3011:08:0014:39:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC08:57:0011:09:0014:40:00
26Harry DownesJ16Independent08:57:3011:10:0014:41:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:58:0011:11:0014:42:00
23Mike MitchellMWyedean CC08:58:3011:12:0014:43:00
22Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:59:0011:13:0014:44:00
17Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design08:59:3011:14:0014:45:00
16Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC09:00:0011:15:0014:46:00
15Eliot WoodJ16Halifax CC09:00:3011:16:0014:47:00
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC09:01:0011:17:0014:48:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC09:01:3011:18:0014:49:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC09:02:0011:19:0014:50:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC09:02:3011:20:0014:51:00
8Aaron HolmesU23Breadalbane CC09:03:0011:21:0014:52:00
5David MitchellJ18Wyedean CC09:03:3011:22:0014:53:00
2Andrew CrowhurstU23Sheffield CC09:04:0011:23:0014:54:00
1Joshua MayoU23Lee Valley PC09:04:3011:24:0014:55:00

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
75Ross ClaydonDiv 2 K1M 75J14CR Cats11:40:0012:20:00
71Max HampsonDiv 2 K1M 71J16Forth CC11:41:0012:21:00
60Claire DenvirPrem K1W 60J16Forth CC11:42:0012:22:00
55Ellen PedenPrem K1W 55J18CR Cats11:43:0012:23:00
35Jack KellettPrem C1M 35J18CR Cats11:44:0012:24:00
26Michael BrownPrem K1M 26U23CR Cats11:45:0012:25:00
13Madelaine JenningsPrem K1W 13U23Breadalbane CC/SCA11:46:0012:26:00
11Rebecca OgilviePrem K1W 11U23CR Cats11:47:0012:27:00

Sunday

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
93Dave RoyleVStafford & Stone CC08:00:0009:15:0013:00:00
44Jim WallisVPinkston Panthers08:00:3009:16:0013:01:00

Div 1 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades08:01:0009:17:0013:02:00
38William KettleJ14Lee Valley PC08:01:3009:18:0013:03:00
47William MayerJ14Stafford & Stone CC08:02:0009:19:0013:04:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:02:3009:20:0013:05:00
42Ryan MallonJ14CR Cats08:03:0009:21:0013:06:00
41George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:03:3009:22:0013:07:00
34Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent08:04:0009:23:0013:08:00
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:04:3009:24:0013:09:00
£31Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:05:0009:25:0013:10:00
30Philip SmithJ16Winchester & District CC08:05:3009:26:0013:11:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC08:06:0009:27:0013:12:00
26Harry DownesJ16Independent08:06:3009:28:0013:13:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:07:0009:29:0013:14:00
23Mike MitchellMWyedean CC08:07:3009:30:0013:15:00
22Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:08:0009:31:0013:16:00
17Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design08:08:3009:32:0013:17:00
16Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:09:0009:33:0013:18:00
15Eliot WoodJ16Halifax CC08:09:3009:34:0013:19:00
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC08:10:0009:35:0013:20:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC08:10:3009:36:0013:21:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC08:11:0009:37:0013:22:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC08:11:3009:38:0013:23:00
8Aaron HolmesU23Breadalbane CC08:12:0009:39:0013:24:00
5David MitchellJ18Wyedean CC08:12:3009:40:0013:25:00
2Andrew CrowhurstU23Sheffield CC08:13:0009:41:0013:26:00
1Joshua MayoU23Lee Valley PC08:13:3009:42:0013:27:00

Div 1 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers08:14:0009:43:0013:28:00
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC08:14:3009:44:0013:29:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC08:15:0009:45:0013:30:00
76Olivia WearsJ14CR Cats08:15:3009:46:0013:31:00
70Arina KontchakovJ12Meridian CC08:16:0009:47:0013:32:00
68Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers08:16:3009:48:0013:33:00
66Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC08:17:0009:49:0013:34:00
60Laura PottingerJ16Strathallan CC08:17:3009:50:0013:35:00
59Yesi WoodJ18Forth CC08:18:0009:51:0013:36:00
55Claire WilsonJ14CR Cats08:18:3009:52:0013:37:00
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC08:19:0009:53:0013:38:00
52Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent08:19:3009:54:0013:39:00
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats08:20:0009:55:0013:40:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC08:20:3009:56:0013:41:00
42Mary ShearerJ18Aberdeen KC08:21:0009:57:0013:42:00
39Evie BrownJ16Lee Valley PC08:21:3009:58:0013:43:00
36Lutza TorokU23Pinkston Panthers/UTE08:22:0009:59:0013:44:00
35Georgia HolmesJ16Breadalbane CC08:22:3010:00:0013:45:00
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC08:23:0010:01:0013:46:00
31Kate LyndonJ14Stafford & Stone CC08:23:3010:02:0013:47:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU08:24:0010:03:0013:48:00
17Catie ThomsonJ18CR Cats/Forth CC08:24:3010:04:0013:49:00
14Molly KnightJ18Wyedean CC08:25:0010:05:0013:50:00
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:25:3010:06:0013:51:00

Div 1 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC08:26:0010:09:0013:54:00
130William KettleJ14Lee Valley PC08:26:3010:10:0013:55:00
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC08:27:0010:11:0013:56:00
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers08:27:3010:12:0013:57:00
145Irvine McDonaldJ14Strathallan CC08:28:0010:13:0013:58:00
143Matthew CameronJ14CR Cats08:28:3010:14:0013:59:00
142Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers08:29:0010:15:0014:00:00
140Daniel JoyceJ14Shepperton SCC08:29:3010:16:0014:01:00
133Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:30:0010:17:0014:02:00
130Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers08:30:3010:18:0014:03:00
129Jonathan HendryJ14CR Cats08:31:0010:19:0014:04:00
128Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers08:31:3010:20:0014:05:00
127William MoirJ18Waterside CC/Waterside CC08:32:0010:21:0014:06:00
126William MayerJ14Stafford & Stone CC08:32:3010:22:0014:07:00
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC08:33:0010:23:0014:08:00
113Lewis DavisJ16Breadalbane CC08:33:3010:24:0014:09:00
112Harry JoyceJ14Shepperton SCC08:34:0010:25:0014:10:00
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC08:34:3010:26:0014:11:00
110Charlie Hodsdon WestJ14Lee Valley PC08:35:0010:27:0014:12:00
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC08:35:3010:28:0014:13:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC08:36:0010:29:0014:14:00
106Sam Rice-JonesJ14Mold CC08:36:3010:30:0014:15:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC08:37:0010:31:0014:16:00
104Luca Cano-MoleJ14Shepperton SCC08:37:3010:32:0014:17:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC08:38:0010:33:0014:18:00
99Harry DownesJ16Independent08:38:3010:34:0014:19:00
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC08:39:0010:35:0014:20:00
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC08:39:3010:36:0014:21:00
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC08:40:0010:37:0014:22:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC08:40:3010:38:0014:23:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr08:41:0010:39:0014:24:00
86Felix NeweyJ16Wyedean CC08:41:3010:40:0014:25:00
85Murray RobbJ14CR Cats08:42:0010:41:0014:26:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC08:42:3010:42:0014:27:00
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:43:0010:43:0014:28:00
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC08:43:3010:44:0014:29:00
66Owen BieJ18Mold CC08:44:0010:45:0014:30:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:44:3010:46:0014:31:00
61Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:45:0010:47:0014:32:00
60Oli BlackJ18Manvers WBC08:45:3010:48:0014:33:00
59Tim BarryJ16Manchester CC08:46:0010:49:0014:34:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom08:46:3010:50:0014:35:00
54Robert GuestJ14Manchester CC08:47:0010:51:0014:36:00
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:47:3010:52:0014:37:00
49Alasdair McMullenSStrathallan CC08:48:0010:53:0014:38:00
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC08:48:3010:54:0014:39:00
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC08:49:0010:55:0014:40:00
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:49:3010:56:0014:41:00
44James BrownJ16CR Cats08:50:0010:57:0014:42:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:50:3010:58:0014:43:00
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:51:0010:59:0014:44:00
39Les FordMHalifax CC08:51:3011:00:0014:45:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC08:52:0011:01:0014:46:00
31Robert GillespieJ18Aberdeen KC08:52:3011:02:0014:47:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC08:53:0011:03:0014:48:00
24Henry LyonsJ18Aberdeen KC08:53:3011:04:0014:49:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:54:0011:05:0014:50:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC08:54:3011:06:0014:51:00
17Mike MitchellMWyedean CC08:55:0011:07:0014:52:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC08:55:3011:08:0014:53:00
15William LaffordJ18Wyedean CC08:56:0011:09:0014:54:00
13Andy LairdMCopeland CC/EPD08:56:3011:10:0014:55:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC08:57:0011:11:0014:56:00

Div 1 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
29Natasha PottingerU23Strathallan CC08:57:3011:14:0014:59:00
27Katie ShattockJ16Taunton CC08:58:0011:15:0015:00:00
26Laura PottingerJ16Strathallan CC08:58:3011:16:0015:01:00
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers08:59:0011:17:0015:02:00
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:59:3011:18:0015:03:00
16Grace BlackJ16Manvers WBC09:00:0011:19:0015:04:00
14Laura MilneU23Pinkston Panthers09:00:3011:20:0015:05:00
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC09:01:0011:21:0015:06:00
9Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent09:01:3011:22:0015:07:00
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU09:02:0011:23:0015:08:00

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
55Ellen PedenPrem K1W 55J18CR Cats11:30:0011:40:00
35Jack KellettPrem C1M 35J18CR Cats11:31:0011:41:00
26Michael BrownPrem K1M 26U23CR Cats11:32:0011:42:00
13Madelaine JenningsPrem K1W 13U23Breadalbane CC/SCA11:33:0011:43:00
11Rebecca OgilviePrem K1W 11U23CR Cats11:34:0011:44:00