2019Shepperton 2/3/4

  • Free camping on island (tents only). 
  • On-site canteen. 
  • Free on-road parking is available.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 13 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
189Jun Yi OngU23Lee Valley PC
188Andrew ChildsSIndependent
180Talu AysanJ12Lee Valley PC
170Jacob MocklerJ10Green Star CC
166Louis WhittakerJ12Holme Pierrepont CC
151Jacob SimpsonJ18The Sharks
143Morgan PaulJ14Proteus CC
105Maxi ScottJ10Proteus CC
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC
89Luke RobinsonJ14Break Out CC
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products

Div 2 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
9Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
44Toby AstonJ16Shepperton SCC
43Jacob MocklerJ10Green Star CC
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
23Arina KontchakovJ12Meridian CC/Lee Valley PC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Fred DoodeyVWorcester CC
49Malcolm PearceyVIndependent
17Joel ScottVProteus CC
8Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC
193Sebastian ReevesJ12Independent
170Jack GelverJ10Shepperton SCC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
104Roman KontchakovMMeridian CC
76Marc GutteridgeMReading CC
22Oaken HobbyJ16Poole Harbour CC
19Peter HobbyMPoole Harbour CC

Div 3 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
165Alice CoombesJ10Shepperton SCC
31Vorna PaulJ12Proteus CC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
77Robin WilliamsSWey KC
54Sebastian ReevesJ12Independent
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
98Corleigh DodsonDiv 2 K1W 98J16Viking KC

Sunday

Div 2 K1M (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
189Jun Yi OngU23Lee Valley PC
188Andrew ChildsSIndependent
185Tom RobsonJ14Reading CC
180Talu AysanJ12Lee Valley PC
170Jacob MocklerJ10Green Star CC
151Jacob SimpsonJ18The Sharks
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC
89Luke RobinsonJ14Break Out CC
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
44Jack EvansJ14Telford CC/Rosewood Pet Products

Div 2 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
9Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
44Toby AstonJ16Shepperton SCC
43Jacob MocklerJ10Green Star CC
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
23Arina KontchakovJ12Meridian CC/Lee Valley PC

Vets (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Fred DoodeyVWorcester CC
49Malcolm PearceyVIndependent
8Nigel EvansVTelford CC

Div 3 K1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC
193Sebastian ReevesJ12Independent
170Jack GelverJ10Shepperton SCC
127Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
22Oaken HobbyJ16Poole Harbour CC
19Peter HobbyMPoole Harbour CC

Div 3 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
165Alice CoombesJ10Shepperton SCC

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
54Sebastian ReevesJ12Independent
48Hayden RidleyJ12Lee Valley PC
4James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC