2019Stone Town Council Cup Div 3/4

Stone Town Council Cup awarded to the highest ranked paddler aggregated over both days.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 6 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
375Alistair BywaterJ12Holme Pierrepont CC
374Rion ShatmaniJ12Holme Pierrepont CC
372Gabriel JohnsonJ12Holme Pierrepont CC
369Dylan OwenJ10Llangollen CC
368Andrew HolkerJ14Manchester CC
344Tyler BriggsJ14Matlock CC
241Abel BlytheJ12Manchester CC
222Nigel OgdenMStafford & Stone CC
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC/Independent
193Sebastian ReevesJ12Independent
133Thomas Taylor-MoretonJ12Break Out CC
123Christopher PapageorgiouJ14Viking KC
122Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC
86Lucas MontgomeryJ14Break Out CC
65Joshua WiddowsonJ14Break Out CC
33Stuart VidlerMHalifax CC
28Mark MontgomeryMBreak Out CC
15Eddy MundayMLower Wharfe CC
12Stefan HalamaMStourbridge Arm CC

Div 3 K1W (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
179Olivia BerrimanJ8Kingston KC
178Karen CrowhurstMSheffield CC/Halifax CC
175Ellie McGregorJ12Dysynni Paddling Club
174Mia Hamer EvansJ10Rhondda Paddlers
168Louise CroomeMStafford & Stone CC
97Ridhi MakwanaJ12Lee Valley PC
68Elsa MontgomeryJ12Break Out CC
45Olwen YatesJ12Stafford & Stone CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
17Emma PercyMMad Paddlers/Halifax
13Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC
5Katherine PapageorgiouMViking KC

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
70Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC
55Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
54Sebastian ReevesJ12Independent
13Stefan HalamaMStourbridge Arm CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
7Katherine PapageorgiouMViking KC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
7George Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC

Vets (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
64Donna HawkinsVMatlock CC
58Steve BriggsVMatlock CC
33Duncan BerrimanVKingston KC

Div 4 K1M (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Angus van WinsumJ12Stafford & Stone CC
999Calum TonryJ12Stafford & Stone CC
999Scott tuckleySStafford & Stone CC
999Charlie BlaylockJ12Stafford & Stone CC
999Ayden CoeJ12Stafford & Stone CC
999Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC
999Finley HansonJ12

Officials (4 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Rufus WhittinghamK1M J14Stafford & Stone CC
999Jessica CroomeC1W J12Stafford & Stone CC
131Harry KirbyDiv 1 K1M 131J12Stafford & Stone CC
46Isaac WrightDiv 1 C1M 46J12Stafford & Stone CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
C2999Katherine Papageorgiou / Christopher PapageorgiouScratch C2SViking KC

Sunday

Div 3 K1M (15 entries)

RTCBibNameAgeClub
374Rion ShatmaniJ12Holme Pierrepont CC
372Gabriel JohnsonJ12Holme Pierrepont CC
369Dylan OwenJ10Llangollen CC
368Andrew HolkerJ14Manchester CC
344Tyler BriggsJ14Matlock CC
241Abel BlytheJ12Manchester CC
222Nigel OgdenMStafford & Stone CC
214Aadi SreejithJ14Lee Valley PC/Independent
193Sebastian ReevesJ12Independent
167Rufus FisherJ14Manchester CC
123Christopher PapageorgiouJ14Viking KC
122Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC
33Stuart VidlerMHalifax CC
15Eddy MundayMLower Wharfe CC
12Stefan HalamaMStourbridge Arm CC

Div 3 K1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
179Olivia BerrimanJ8Kingston KC
178Karen CrowhurstMSheffield CC/Halifax CC
175Ellie McGregorJ12Dysynni Paddling Club
174Mia Hamer EvansJ10
168Louise CroomeMStafford & Stone CC
45Olwen YatesJ12Stafford & Stone CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
13Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC
5Katherine PapageorgiouMViking KC

Div 3 C1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
70Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC
68Andrew LawJ18Stourbridge Arm CC
55Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
54Sebastian ReevesJ12Independent
13Stefan HalamaMStourbridge Arm CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
7George Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC

Vets (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
64Donna HawkinsVMatlock CC
58Steve BriggsVMatlock CC
33Duncan BerrimanVKingston KC

Div 4 K1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Calum TonryJ12Stafford & Stone CC
999Scott tuckleySStafford & Stone CC
999Ayden CoeJ12Stafford & Stone CC
999Finley HansonJ12

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Jessica CroomeC1W J12Stafford & Stone CC
375Alistair BywaterDiv 3 K1M 375J12Holme Pierrepont CC
131Harry KirbyDiv 1 K1M 131J12Stafford & Stone CC
87Chloe HolmesDiv 2 K1W 87J10Manchester CC/Kingston KC
46Isaac WrightDiv 1 C1M 46J12Stafford & Stone CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
C2999Katherine Papageorgiou / Christopher PapageorgiouScratch C2SViking KC