2019Symonds Yat Div 2/3

Start List


Please be aware these start times are provisional as entries are still being taken.

Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
172Fraser HaighDiv 3 K1M 172J12Green Star CC09:00:0010:30:0013:30:00
104Grace HaighDiv 2 K1W 104J18Green Star CC09:00:3010:31:0013:31:00
94Russell HaighDiv 3 K1M 94MGreen Star CC09:01:0010:32:0013:32:00
65Catherine RobertsDiv 1 K1W 65SManchester CC09:01:3010:33:0013:33:00
1tbd09:02:0010:34:0013:34:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
55Theo WrightJ12Stafford & Stone CC09:03:0010:37:0013:37:00
54Sebastian ReevesJ12Independent09:03:3010:38:0013:38:00
16Dean SinfieldSSnowdonia Slalom Eryri09:04:0010:39:0013:39:00
13Stefan HalamaMStourbridge Arm CC09:04:3010:40:0013:40:00
9Tony ChalkMStroud Valley CC09:05:0010:41:0013:41:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
17Keira PearceJ16Stafford & Stone CC09:06:0010:44:0013:44:00
8Julie KolbMBradford & Bingley CC09:06:3010:45:3013:45:30

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
7Katherine PapageorgiouMViking KC09:07:3010:48:3013:48:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Dave Bradshaw / Karen SeeleySManchester CC09:08:3010:51:3013:51:30

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
99Dave BradshawVManchester CC09:09:3010:54:3013:54:30
75Anne RobertsVManchester CC09:10:0010:55:3013:55:30
74Avis NoottVBristol CC09:10:3010:56:3013:56:30
71Marie FinertyVIndependent09:11:0010:57:3013:57:30
64Donna HawkinsVMatlock CC09:11:3010:58:3013:58:30
63Alison LonghurstVCheltenham CC09:12:0010:59:3013:59:30
58Steve BriggsVMatlock CC09:12:3011:00:3014:00:30
54Pete AtkinsonVProteus CC09:13:0011:01:3014:01:30
49Malcolm PearceyVIndependent09:13:3011:02:3014:02:30
48Allan TylerVCastle CC09:14:0011:03:3014:03:30
36Robert GravesVIndependent09:14:3011:04:3014:04:30
28Paul MarshallVPoole Harbour CC09:15:0011:05:3014:05:30
21John MacLeodVCheltenham CC09:15:3011:06:3014:06:30
17Joel ScottVProteus CC09:16:0011:07:3014:07:30
13Steve HolmesVManchester CC/Kingston KC09:16:3011:08:3014:08:30
10Andy NeaveVStafford & Stone CC09:17:0011:09:3014:09:30

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
200Jamie HarveyJ10Breadalbane CC09:18:0011:12:3014:12:30
199Rory HalfordSWinchester & District CC09:18:3011:13:3014:13:30
186Khaleel ZiauddinJ18The Sharks09:19:0011:14:3014:14:30
184Bob TillingMNewbury CC09:19:3011:15:3014:15:30
179Alfie SymesJ14Frome CC09:20:0011:16:3014:16:30
175Zayn HigginsJ14Holme Pierrepont CC09:20:3011:17:3014:17:30
174Scout HigginsJ12Holme Pierrepont CC09:21:0011:18:3014:18:30
166Louis WhittakerJ12Holme Pierrepont CC09:21:3011:19:3014:19:30
164Theo WrightJ12Stafford & Stone CC09:22:0011:20:3014:20:30
152Daniel SnowMGlanford & Scunthorpe CC09:22:3011:21:3014:21:30
151Jacob SimpsonJ18The Sharks09:23:0011:22:3014:22:30
146Otto JohnsonJ14Frome CC09:23:3011:23:3014:23:30
144Joe ChesterJ14Snowdonia CC09:24:0011:24:3014:24:30
143Morgan PaulJ14Proteus CC09:24:3011:25:3014:25:30
134James Coolican SmithJ16Wyedean CC09:25:0011:26:3014:26:30
130William KettleJ14Lee Valley PC09:25:3011:27:3014:27:30
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC09:26:0011:28:3014:28:30
127Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:26:3011:29:3014:29:30
123Thomas ArrowsmithJ14Midland CC09:27:0011:30:3014:30:30
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC09:27:3011:31:3014:31:30
118Andrew BennettMViking KC09:28:0011:32:3014:32:30
105Maxi ScottJ10Proteus CC09:28:3011:33:3014:33:30
102Harvey PittJ14Stafford & Stone CC09:29:0011:34:3014:34:30
95Phil CopelandSStroud Valley CC09:29:3011:35:3014:35:30
89Luke RobinsonJ14Break Out CC09:30:0011:36:3014:36:30
81Paul JonesMIndependent09:30:3011:37:3014:37:30
68Martin OaklandMIndependent09:31:0011:38:3014:38:30
59James HastingsMIndependent09:31:3011:39:3014:39:30
52Andy NevilleMReading CC/Reading09:32:0011:40:3014:40:30
51Nick ArrowsmithMMidland CC09:32:3011:41:3014:41:30
46Jacob OaklandJ16Independent09:33:0011:42:3014:42:30
25Tony ChalkMStroud Valley CC09:33:3011:43:3014:43:30

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
96Laura HauMSeren Dŵr09:34:3011:46:3014:46:30
88Lottie SinfieldJ16Snowdonia CC09:35:0011:47:3014:47:30
87Chloe HolmesJ10Manchester CC/Kingston KC09:35:3011:48:3014:48:30
85Linda AllinMIndependent09:36:0011:49:3014:49:30
81Keira PearceJ16Stafford & Stone CC09:36:3011:50:3014:50:30
80Jasmine BriggsJ18Matlock CC09:37:0011:51:3014:51:30
79Oriana PerottiMCheltenham CC09:37:3011:52:3014:52:30
74Natalie NevilleJ18Reading CC/Reading09:38:0011:53:3014:53:30
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC09:38:3011:54:3014:54:30
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC09:39:0011:55:3014:55:30
64Aicha MasrourJ14Independent09:39:3011:56:3014:56:30
58Emily NevilleJ16Reading CC/Reading09:40:0011:57:3014:57:30
34Karen SeeleySManchester CC09:40:3011:58:3014:58:30
33Hannah TooveyJ12CR Cats09:41:0011:59:3014:59:30
9Julie KolbMBradford & Bingley CC09:41:3012:00:3015:00:30

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd09:42:3012:03:3015:03:30
4tbd09:43:0012:04:3015:04:30
3tbd09:43:3012:05:3015:05:30
2tbd09:44:0012:06:3015:06:30
1tbd09:44:3012:07:3015:07:30

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
372Gabriel JohnsonJ12Holme Pierrepont CC09:45:3012:10:3015:10:30
349Sam RollsJ14Wyedean CC09:46:0012:11:3015:11:30
276Alasdair WoodwardJ16Wyedean CC09:46:3012:12:3015:12:30
228Michael BrennanMHexham CC09:47:0012:13:3015:13:30
195Jack RollsJ16Wyedean CC09:47:3012:14:3015:14:30
193Sebastian ReevesJ12Independent09:48:0012:15:3015:15:30
150Efan WeltonJ10Llandysul Paddlers09:48:3012:16:3015:16:30
99Ethan ProctorJ10Green Star CC09:49:0012:17:3015:17:30
81Ben BeachellMIndependent09:49:3012:18:3015:18:30
76Marc GutteridgeMReading CC09:50:0012:19:3015:19:30
45George MurphyJ16Reading CC09:50:3012:20:3015:20:30
35Ben WalkerJ18Frome CC/Stour Valley Canoe Club09:51:0012:21:3015:21:30
18Harry StantonJ14Wyedean CC09:51:3012:22:3015:22:30
12Stefan HalamaMStourbridge Arm CC09:52:0012:23:3015:23:30

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
151Elizabeth YoungJ12Stroud Valley CC09:53:0012:26:3015:26:30
122Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers09:53:3012:27:3015:27:30
59Eiri O'ConnorJ10Llandysul Paddlers09:54:0012:28:3015:28:30
35Evie LancasterJ10Manvers WBC09:54:3012:29:3015:29:30
31Vorna PaulJ12Proteus CC09:55:0012:30:3015:30:30
27Zoe NevilleSReading CC/Reading09:55:3012:31:3015:31:30
19Jane CopelandMStroud Valley CC09:56:0012:32:3015:32:30
15Millie StantonJ14Wyedean CC09:56:3012:33:3015:33:30
13Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC09:57:0012:34:3015:34:30
5Katherine PapageorgiouMViking KC09:57:3012:35:3015:35:30

Sunday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd09:00:0010:30:0013:30:00
4tbd09:00:3010:31:0013:31:00
3tbd09:01:0010:32:0013:32:00
2tbd09:01:3010:33:0013:33:00
1tbd09:02:0010:34:0013:34:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd09:03:0010:37:0013:37:00
4tbd09:03:3010:38:0013:38:00
3tbd09:04:0010:39:0013:39:00
2tbd09:04:3010:40:0013:40:00
1tbd09:05:0010:41:0013:41:00