2019
Tees Prem/1 and Pan Celtic

Please note that an enhanced entry fee applies for this event to ensure we can cover the costs of hiring the venue.  Therefore the entry fee is £25.00 per entry.

Saturday's Prem race is also the English leg of the Pan Celtic Cup competition for the J16, J18, U23  & Snr classes.  Could those who are team members please include your Home Nation in the 'sponsor' field. (Div 1 paddlers who are also in their nation's Pan Celtic team please enter as a 'Paddle Up').

Due to limited time and the cost of hiring the venue there will be no opportunity for Div 1's to access free practice - please see the centre's website for opening times (usually weekends and Wednesday evenings) to arrange a visit prior the event.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 243 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Prem K1M (47 entries)

RTCBibNameAgeClub
94Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent
91Lorenzo CuttsU23Snowdonia CC/Wales
90Thomas MayerJ16Stafford & Stone CC
89Daniel ReesJ16Llandysul Paddlers
88James GrocockJ18Stafford & Stone CC
85Ross ForshawJ18CR Cats/Lomond plant
84Pretam GurungU23Breadalbane CC
83Callum WallingU23Shepperton SCC
77Sam LeaverJ16Edinburgh Schools KC/Projecx / IPWI
75John DickinsonMStafford & Stone CC
74Dan HosieU23Aberdeen KC
72Josh LucasJ18Lee Valley PC
69Aaron WhiteJ18Snowdonia CC
63Sam BryantJ16Llandysul Paddlers
59Jack O'ConnorJ16Independent
57Liam J BrownJ18Holme Pierrepont CC
54Vittorio PezzaioliJ18CR Cats
53Harvey MerrifieldJ18Taunton CC
52Arron GodfreyU23Stafford & Stone CC
51Matthew CookeJ18Manchester CC
50Andrew DouglasU23Aberdeen KC
47Alistair McCreeryU23Canoe Slalom NI
45Callum MacEachenU23Breadalbane CC
43Matt McDiarmidJ18Breadalbane CC
42Theo LunnyJ18Shepperton SCC
41Eren YalkinJ18Lee Valley PC
40James DixonSHolme Pierrepont CC
37Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC
36Thomas NewmanU23Tyne Valley CC
35Dougal McPetrieJ18Holme Pierrepont CC
33Zak PrinceU23Holme Pierrepont CC
29Finlay Yates-JonesJ18Llandysul Paddlers/Vajda
25Mike DickinsonU23Stafford & Stone CC/Karndean Flooring
22Ross DixonJ18Lee Valley PC
20Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC
19Sam MossU23Holme Pierrepont CC
18Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC
17David PatersonU23Manchester CC
14Jonny DicksonJ18Independent
13Jonathan AtkinsonU23Proteus CC
12James CooperU23Seren Dŵr/Squarerock
10Jake BrownU23Tees Tigers
7Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC
6Remi BaudotSNottingham Surf Club
5Huw SwetnamSEyeTee/EYETEE
4Ciaran Lee EdwardsSLlandysul Paddlers
1Etienne ChappellJ18Seren Dŵr

Prem K1W (35 entries)

RTCBibNameAgeClub
57Joely WallingJ16Shepperton SCC
56Rachel EllisJ16Lee Valley PC
55Ellen PedenJ18CR Cats/Dollar Academy
54Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC
53Kirsten EatockU23County Antrim PS
52Ella RedfearnJ18Holme Pierrepont CC
47Verity BlakeyU23Holme Pierrepont CC
45Kayleigh ParsonsU23Shepperton SCC
44Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC
43Ruth BramleyJ16Llandysul Paddlers/Mcdonalds
42Laura MilneU23Pinkston Panthers
40Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent
39Shannon JudgeJ18Stafford & Stone CC
38Carys Grey-ThompsonJ18Tees Tigers
36Ellie BrownJ18Tees Tigers
35Eve OvingtonJ16Lower Wharfe CC/Cleveland CC
34Macy KangJ16Holme Pierrepont CC
33Katie BainbridgeJ18Tees Tigers
32Katie McDermottJ18Lee Valley PC
30Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers
29Macey CalvertJ18Lee Valley PC/Fine Controls Ltd
27Hannah OwenJ18Independent
25Olivia HooperU23Holme Pierrepont CC
24Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions
21Daisy CooilJ18Tees Tigers/Vajda
16Bethan ForrowJ18Lee Valley PC
15Helen RogersSCR Cats
14Ellis MillerJ18Lee Valley PC
13Madelaine JenningsU23Breadalbane CC
10Lili BryantJ18Llandysul Paddlers
9Gabrielle RidgeU23Llandysul Paddlers
7Lois LeaverJ18Edinburgh Schools KC/Projecx / IPWI
6Amber MaslenSPinkston Panthers/GlenLyon Coffee/Dare2B
5Nikita SetchellU23Holme Pierrepont CC
3Alice HainingSSelkirk CC

Prem C1M (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
35Jack KellettJ18CR Cats
34Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC
33Joseff RoundJ18Snowdonia CC
32Liam BrownJ18Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
26James GibbonsU23Llandysul Paddlers
23Danny CoxJ18Lee Valley PC
20Alfie BooteJ18Stafford & Stone CC
17Theo LunnyJ18Shepperton SCC
16Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC
15James KettleJ18Lee Valley PC
14Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC
13Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC
12Zach PearsonJ18Holme Pierrepont CC/Alexandra Workwear
11Jake CoxU23Lee Valley PC
10Vittorio PezzaioliJ18CR Cats
8Sam MaingayU23Stafford & Stone CC/Lewis Partnership/FMS Car & Tr
7Remi BaudotSNottingham Surf Club
1Will SmithU23Winchester & District CC

Prem C1W (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
27Vanessa HumphreySShepperton SCC
26Eilidh GibsonSStrathallan CC
22Kate KentMProteus CC
20Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC
19Ella RedfearnJ18Holme Pierrepont CC
16Rachel EllisJ16Lee Valley PC
15Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent
12Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions
10Bethan ForrowJ18Lee Valley PC
7Ailsa GourlayJ18Strathallan CC
6Hannah OwenJ18Independent
5Daisy CooilJ18Tees Tigers/Vajda
4Ellis MillerJ18Lee Valley PC
2Jada Mustafa-MooreJ18Independent

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
1Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ18Taunton CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
44Jim WallisVPinkston Panthers

Officials (20 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
104Luca Cano-MoleDiv 1 K1M 104J14Tandridge Blades
97Archie TaylorDiv 1 K1M 97J16Holme Pierrepont CC
85Murray RobbDiv 1 K1M 85J14CR Cats
73Harry ShipDiv 1 K1M 73J16Stafford & Stone CC
72George SharpDiv 1 K1M 72J14Bradford & Bingley CC
67Eddie MackintoshDiv 1 K1M 67J14Manchester CC/Hexham CC
60Oli BlackDiv 1 K1M 60J18Manvers WBC
59Tim BarryDiv 1 K1M 59J16Manchester CC
50Leah CameronDiv 1 K1W 50J14Pinkston Panthers/CR Cats
49Alasdair McMullenDiv 1 K1M 49SStrathallan CC
44James BrownDiv 1 K1M 44J16CR Cats
39Les FordDiv 1 K1M 39MHalifax CC
31Kate LyndonDiv 1 K1W 31J14Green Star CC/Midland CC
23Grace ShardlowDiv 1 K1W 23J16Holme Pierrepont CC
20George HarrattDiv 1 C1M 20J16Stafford & Stone CC/England
20Oscar Cano-MoleDiv 1 K1M 20J18Tandridge Blades
20Grace BlackDiv 1 K1W 20J16Manvers WBC
12Carla FryDiv 1 K1W 12J16Holme Pierrepont CC
9Gabriel KeenDiv 1 C1M 9J16Holme Pierrepont CC
6Hannah ClementsDiv 1 K1W 6U23Shepperton SCC/HydraSports

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Officials54Robert GuestDiv 1 K1M Bib 54J14Manchester CC
Officials12Edward McDonaldDiv 1 C1M Bib 12J14Holme Pierrepont CC
Officials14Alice SnapeDiv 2 K1W Bib 14SGreen Star CC
Officials5Andrew CrowhurstDiv 1 K1M Bib 5U23Sheffield CC
Officials4Ryan MallonDiv 2 C1M Bib 4J14CR Cats
Officials47Joshua QuickDiv 1 K1M Bib 47J16Holme Pierrepont CC
Officials43Klass Francisks RozentalsDiv 1 K1M Bib 43J14Stafford & Stone CC
Officials107James JacksonDiv 1 K1M Bib 107J16Croesyceiliog CC
Officials24Isobel PapaspyridisDiv 1 K1W Bib 24J18Friends of Allonby
Officials2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W Bib 2SProteus CC
Officials101Woody SouthDiv 1 K1M Bib 101J14Lee Valley PC
Officials27Woody SouthDiv 1 C1M Bib 27J14Lee Valley PC
Officials55Oliver LorenzDiv 1 K1M Bib 55J14North Wales Slalom
Officials35David CookeDiv 2 K1M Bib 35MManchester CC
Officials40David MasonDiv 1 K1M Bib 40J16Wyedean CC/wye dean
Officials103Ben FarrellDiv 1 K1M Bib 103J16Seren Dŵr
Officials8Sophie IveyDiv 1 K1W Bib 8J18Tees Tigers
Officials24William KirkDiv 1 C1M Bib 24J18Sheffield CC
Officials60Laura PottingerDiv 1 K1W Bib 60J16Strathallan CC/CR Cats
Officials65Tracy WellsVets K1W Bib 65VProteus CC/proteus cc
Officials120Nicholas BennettDiv 1 K1M Bib 120SNewcastle University CC
Officials22Lucy CundellDiv 1 K1W Bib 22J16Green Star CC
Officials15Eliot WoodDiv 1 C1M Bib 15J16Halifax CC
Officials9Zoe Blythe-ShieldsDiv 1 C1W Bib 9J12Independent
Officials61Christopher RoyleDiv 1 K1M Bib 61J16Stafford & Stone CC
Prem C1M1Joshua MayoDiv 1 C1M Bib 1U23Lee Valley PC
Prem C1W1Carla GordonDiv 1 C1W Bib 1J16Holme Pierrepont CC
Prem K1W2Amy HowarthDiv 1 K1W Bib 2U23Bradford & Bingley CC/HydraSports
Prem K1M5Andrew CrowhurstDiv 1 K1M Bib 5U23Sheffield CC
Prem K1M7Matthew ElliottDiv 1 K1M Bib 7J16Llandysul Paddlers
Prem K1M6Luc RoyleDiv 1 K1M Bib 6J16Stafford & Stone CC
Prem K1M8Daniel LaffordDiv 1 K1M Bib 8J18Wyedean CC
Prem K1M9Cameron HaroldDiv 1 K1M Bib 9J18Aberdeen KC
Prem C1W2Anna-Louise GlendenningDiv 1 C1W Bib 2SProteus CC
Prem C1M3Edward DickinsonDiv 1 C1M Bib 3J18Stafford & Stone CC
Prem K1W5Irina MedunyakDiv 1 K1W Bib 5SIndependent
Prem K1W6Hannah ClementsDiv 1 K1W Bib 6U23Shepperton SCC/HydraSports
Prem K1M12Giacomo LeightonDiv 1 K1M Bib 12J18Llandysul Paddlers
Prem C1W3Catie ThomsonDiv 1 C1W Bib 3J18CR Cats
Prem C1M5David MitchellDiv 1 C1M Bib 5J18Wyedean CC
Prem K1W8Sophie IveyDiv 1 K1W Bib 8J18Tees Tigers
Prem K1M15William LaffordDiv 1 K1M Bib 15J18Wyedean CC
Prem K1M17Mike MitchellDiv 1 K1M Bib 17MWyedean CC
Prem K1M19Jacob BurtonDiv 1 K1M Bib 19U23Wyedean CC
Prem K1M20Oscar Cano-MoleDiv 1 K1M Bib 20J18Tandridge Blades
Prem C1M7Sonny ShevillDiv 1 C1M Bib 7J16Lee Valley PC
Prem K1M21Cody BrownDiv 1 K1M Bib 21J14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
Prem K1W11Lydia LaffordDiv 1 K1W Bib 11J16Wyedean CC
Prem K1M22Danny TaylorDiv 1 K1M Bib 22J16Viking KC
Prem K1W12Carla FryDiv 1 K1W Bib 12J16Holme Pierrepont CC
Prem K1M24Henry LyonsDiv 1 K1M Bib 24J18Aberdeen KC
Prem K1M26Thomas MerrifieldDiv 1 K1M Bib 26J16Taunton CC
Prem C1M9Gabriel KeenDiv 1 C1M Bib 9J16Holme Pierrepont CC
Prem K1M28Milan AysanDiv 1 K1M Bib 28J16Lee Valley PC
Prem C1M10Jack Hodsdon WestDiv 1 C1M Bib 10J16Lee Valley PC
Prem K1M29Ben NicolDiv 1 K1M Bib 29U23Frome CC
Prem C1W7Olivia AldersonDiv 1 C1W Bib 7J16Holme Pierrepont CC/Communication Workers Union
Prem C1M11Milan AysanDiv 1 C1M Bib 11J16Lee Valley PC
Prem K1W17Catie ThomsonDiv 1 K1W Bib 17J18CR Cats
Prem K1M34Dylan Tomkinson-BurdenDiv 1 K1M Bib 34J16Independent
Prem K1W19Olivia AldersonDiv 1 K1W Bib 19J16Holme Pierrepont CC/Communication Workers Union
Prem K1M38Alexander CurwenDiv 1 K1M Bib 38J18Manchester CC
Prem K1M37Iwan LavisDiv 1 K1M Bib 37J18Brecon CC
Prem K1M39Les FordDiv 1 K1M Bib 39MHalifax CC
Prem K1W20Grace BlackDiv 1 K1W Bib 20J16Manvers WBC
Prem K1W21Katie ShattockDiv 1 K1W Bib 21J16Taunton CC
Prem K1M40David MasonDiv 1 K1M Bib 40J16Wyedean CC/wye dean
Prem C1M14Giacomo LeightonDiv 1 C1M Bib 14J18Llandysul Paddlers
Prem K1M41George AbbottDiv 1 K1M Bib 41J18Mold CC
Prem C1W9Zoe Blythe-ShieldsDiv 1 C1W Bib 9J12Independent
Prem K1W22Lucy CundellDiv 1 K1W Bib 22J16Green Star CC
Prem K1M44James BrownDiv 1 K1M Bib 44J16CR Cats
Prem K1W23Grace ShardlowDiv 1 K1W Bib 23J16Holme Pierrepont CC
Prem C1M15Eliot WoodDiv 1 C1M Bib 15J16Halifax CC
Prem C1W10Grace ShardlowDiv 1 C1W Bib 10J16Holme Pierrepont CC
Prem K1M46Finn MacdonaldDiv 1 K1M Bib 46J16Breadalbane CC
Prem C1M16Oscar Cano-MoleDiv 1 C1M Bib 16J18Tandridge Blades
Prem K1M47Joshua QuickDiv 1 K1M Bib 47J16Holme Pierrepont CC
Prem K1W26Amber WhittakerDiv 1 K1W Bib 26J16Holme Pierrepont CC
Prem K1M50Ben BrownDiv 1 K1M Bib 50J16Holme Pierrepont CC
Prem C1M17Cody BrownDiv 1 C1M Bib 17J14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
Prem K1W27Sally FairbrassDiv 1 K1W Bib 27SBradford & Bingley CC
Prem C1M18Dylan Tomkinson-BurdenDiv 1 C1M Bib 18J16Independent
Prem K1M53Jacob LinesDiv 1 K1M Bib 53J16Frome CC
Prem K1M55Oliver LorenzDiv 1 K1M Bib 55J14North Wales Slalom
Prem C1W12Charlotte LucasDiv 1 C1W Bib 12J16Lee Valley PC
Prem C1M20George HarrattDiv 1 C1M Bib 20J16Stafford & Stone CC/England
Prem K1M60Oli BlackDiv 1 K1M Bib 60J18Manvers WBC
Prem K1W32Tazmin BrownDiv 1 K1W Bib 32J16Proteus CC/Proteus CC
Prem K1M62James RennieDiv 1 K1M Bib 62J16Holme Pierrepont CC
Prem C1M21William JarvisDiv 1 C1M Bib 21J18Stafford & Stone CC
Prem K1M67Eddie MackintoshDiv 1 K1M Bib 67J14Manchester CC/Hexham CC
Prem K1W36Lutza TorokDiv 1 K1W Bib 36U23Pinkston Panthers/UTE
Prem C1M25James RennieDiv 1 C1M Bib 25J16Holme Pierrepont CC
Prem K1M76William ChristmasDiv 1 K1M Bib 76J16Wyedean CC
Prem C1M26Harry DownesDiv 1 C1M Bib 26J16Independent
Prem C1M27Woody SouthDiv 1 C1M Bib 27J14Lee Valley PC
Prem K1M87Oliver CooperDiv 1 K1M Bib 87J14Seren Dŵr
Prem K1M88Archie ChristmasDiv 1 K1M Bib 88J14Wyedean CC
Prem C1M30Philip SmithDiv 1 C1M Bib 30J16Winchester & District CC
Prem K1M91Rhodri SlavenDiv 1 K1M Bib 91J16Llanrwst CC
Prem K1W48Brogan SwartDiv 1 K1W Bib 48J14Wyedean CC
Prem K1M97Archie TaylorDiv 1 K1M Bib 97J16Holme Pierrepont CC
Prem K1W51Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W Bib 51J14Wyedean CC
Prem K1M99Harry DownesDiv 1 K1M Bib 99J16Independent
Prem K1W52Zoe Blythe-ShieldsDiv 1 K1W Bib 52J12Independent
Prem K1M100Paul KettleDiv 1 K1M Bib 100MLee Valley PC
Prem K1M101Woody SouthDiv 1 K1M Bib 101J14Lee Valley PC
Prem K1M103Ben FarrellDiv 1 K1M Bib 103J16Seren Dŵr
Prem K1M104Luca Cano-MoleDiv 1 K1M Bib 104J14Tandridge Blades
Prem K1M105Philip SmithDiv 1 K1M Bib 105J16Winchester & District CC
Prem K1M107James JacksonDiv 1 K1M Bib 107J16Croesyceiliog CC
Prem K1W57Tiegan JudgeDiv 1 K1W Bib 57J14Stafford & Stone CC
Prem K1M112Harry JoyceDiv 1 K1M Bib 112J14Shepperton SCC/Llandysul Paddlers
Prem C1M38Jacob LinesDiv 1 C1M Bib 38J16Frome CC

Sunday

Div 1 K1M (66 entries)

RTCBibNameAgeClub
120Nicholas BennettSNewcastle University CC
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC
112Harry JoyceJ14Shepperton SCC/Llandysul Paddlers
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC
110Charlie Hodsdon WestJ14Lee Valley PC
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC
106Sam Rice-JonesJ14Mold CC
105Philip SmithJ16Winchester & District CC
104Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades
103Ben FarrellJ16Seren Dŵr
101Woody SouthJ14Lee Valley PC
100Paul KettleMLee Valley PC
99Harry DownesJ16Independent
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr
86Felix NeweyJ16Wyedean CC
85Murray RobbJ14CR Cats
84Ben BottingJ18Holme Pierrepont CC
79Clive MerrifieldMTaunton CC
76William ChristmasJ16Wyedean CC
73Harry ShipJ16Stafford & Stone CC
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC
66Owen BieJ18Mold CC
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC
61Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC
60Oli BlackJ18Manvers WBC
59Tim BarryJ16Manchester CC
58Gavin CooperMSeren Dŵr
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom
54Robert GuestJ14Manchester CC
53Jacob LinesJ16Frome CC
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC
49Alasdair McMullenSStrathallan CC
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC
44James BrownJ16CR Cats
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC
41George AbbottJ18Mold CC
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean
39Les FordMHalifax CC
38Alexander CurwenJ18Manchester CC
37Iwan LavisJ18Brecon CC
36Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC
34Dylan Tomkinson-BurdenJ16Independent
29Ben NicolU23Frome CC
28Milan AysanJ16Lee Valley PC
26Thomas MerrifieldJ16Taunton CC
22Danny TaylorJ16Viking KC
21Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
20Oscar Cano-MoleJ18Tandridge Blades
19Jacob BurtonU23Wyedean CC
17Mike MitchellMWyedean CC
15William LaffordJ18Wyedean CC
12Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers
9Cameron HaroldJ18Aberdeen KC
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC
7Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers
6Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC
5Andrew CrowhurstU23Sheffield CC
4Carl SunderlandSStafford & Stone CC

Div 1 K1W (35 entries)

RTCBibNameAgeClub
60Laura PottingerJ16Strathallan CC/CR Cats
58Elsi PyvesJ16Llanrwst CC/Llanrwst Canoe Club
57Tiegan JudgeJ14Stafford & Stone CC
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC
52Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent
51Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats
48Brogan SwartJ14Wyedean CC
46Rebecca HarrattJ16Stafford & Stone CC/England
45Eden TurnerJ14Holme Pierrepont CC
43Hannah MatchettU23Matlock CC
39Evie BrownJ16Lee Valley PC
36Lutza TorokU23Pinkston Panthers/UTE
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC
31Kate LyndonJ14Green Star CC/Midland CC
30Holly AtkinsJ18Lee Valley PC
28Olivia KirkJ18Halifax CC
27Sally FairbrassSBradford & Bingley CC
26Amber WhittakerJ16Holme Pierrepont CC
24Isobel PapaspyridisJ18Friends of Allonby
23Grace ShardlowJ16Holme Pierrepont CC
22Lucy CundellJ16Green Star CC
21Katie ShattockJ16Taunton CC
20Grace BlackJ16Manvers WBC
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/Communication Workers Union
18Kate KentMProteus CC
17Catie ThomsonJ18CR Cats
14Molly KnightJ18Wyedean CC
12Carla FryJ16Holme Pierrepont CC
11Lydia LaffordJ16Wyedean CC
8Sophie IveyJ18Tees Tigers
7Lucy KnightJ16Wyedean CC
6Hannah ClementsU23Shepperton SCC/HydraSports
5Irina MedunyakSIndependent
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC/HydraSports

Div 1 C1M (28 entries)

RTCBibNameAgeClub
40Harry ShipJ16Stafford & Stone CC
38Jacob LinesJ16Frome CC
34Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC
31Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC
30Philip SmithJ16Winchester & District CC
28Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC
27Woody SouthJ14Lee Valley PC
26Harry DownesJ16Independent
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC
24William KirkJ18Sheffield CC
22Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC
21William JarvisJ18Stafford & Stone CC
20George HarrattJ16Stafford & Stone CC/England
18Dylan Tomkinson-BurdenJ16Independent
17Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design
16Oscar Cano-MoleJ18Tandridge Blades
15Eliot WoodJ16Halifax CC
14Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC
11Milan AysanJ16Lee Valley PC
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC
7Sonny ShevillJ16Lee Valley PC
6Harvey MerrifieldJ18Taunton CC
5David MitchellJ18Wyedean CC
3Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC
1Joshua MayoU23Lee Valley PC

Div 1 C1W (13 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Anya WhartonJ14Snowdonia CC
24Eden TurnerJ14Holme Pierrepont CC
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers
20Evie BrownJ16Lee Valley PC
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC/HydraSports
16Grace BlackJ16Manvers WBC
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC
10Grace ShardlowJ16Holme Pierrepont CC
9Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/Communication Workers Union
3Catie ThomsonJ18CR Cats
2Anna-Louise GlendenningSProteus CC
1Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
70Alison SetchellVHolme Pierrepont CC
65Tracy WellsVProteus CC/proteus cc
44Jim WallisVPinkston Panthers
43Nick TaylorVViking KC

Officials (6 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
74Dan HosiePrem K1M 74U23Aberdeen KC
35Eve OvingtonPrem K1W 35J16Lower Wharfe CC/Cleveland CC
33Katie BainbridgePrem K1W 33J18Tees Tigers
20Alfie BootePrem C1M 20J18Stafford & Stone CC
15James KettlePrem C1M 15J18Lee Valley PC
14Alice SnapeDiv 2 K1W 14SGreen Star CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 1 K1M12William MoirDiv 2 K1M Bib 12J18Waterside CC/Waterside CC
Div 1 C1M4Ryan MallonDiv 2 C1M Bib 4J14CR Cats
Div 1 K1W10Charlotte LucasDiv 2 K1W Bib 10J16Lee Valley PC
Div 1 K1W14Alice SnapeDiv 2 K1W Bib 14SGreen Star CC
Div 1 K1W15Anoushka NabiliDiv 2 K1W Bib 15J16Pinkston Panthers
Div 1 K1W18Katie GreavesDiv 2 K1W Bib 18J14Stafford & Stone CC
Div 1 K1W19Karen DickinsonDiv 2 K1W Bib 19MStafford & Stone CC
Div 1 K1M53Louie GordonDiv 2 K1M Bib 53J14Holme Pierrepont CC
Div 1 K1M59James HastingsDiv 2 K1M Bib 59MIndependent
Div 1 K1W30Olivia WearsDiv 2 K1W Bib 30J14CR Cats
Div 1 K1M96Daniel JoyceDiv 2 K1M Bib 96J14Shepperton SCC
Div 1 C1M21Louie GordonDiv 2 C1M Bib 21J14Holme Pierrepont CC