2019Tryweryn Graveyard Prem

Start List


Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
134Louie GordonDiv 1 K1M 134J14Holme Pierrepont CC09:15:0010:00:0013:45:00
103Ben FarrellDiv 1 K1M 103J16Seren Dŵr09:15:3010:01:0013:46:00
70Alison SetchellVets K1W 70VHolme Pierrepont CC09:16:0010:02:0013:47:00
2tbd09:16:3010:03:0013:48:00
1tbd09:17:0010:04:0013:49:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
61Christopher RoyleDiv 1 K1M 61J16Stafford & Stone CC09:18:0012:57:0016:36:00
55Oliver LorenzDiv 1 K1M 55J14North Wales Slalom09:18:3012:58:0016:37:00
40David MasonDiv 1 K1M 40J16Wyedean CC09:19:0012:59:0016:38:00
39Les FordDiv 1 K1M 39MHalifax CC09:19:3013:00:0016:39:00
35David CookeDiv 2 K1M 35MManchester CC09:20:0013:01:0016:40:00
20George HarrattDiv 1 C1M 20J16Stafford & Stone CC09:20:3013:02:0016:41:00

Vets

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
93Dave RoyleVStafford & Stone CC10:15:0014:00:00
43Nick TaylorVViking KC10:16:0014:01:00

Prem C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC10:18:0014:03:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC10:19:0014:04:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC10:20:0014:05:00
5David MitchellJ18Wyedean CC10:21:0014:06:00
42Milan AysanJ16Lee Valley PC10:22:0014:07:00
41Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers10:23:0014:08:00
40Sonny ShevillJ16Lee Valley PC10:24:0014:09:00
35Jack KellettJ18CR Cats10:25:0014:10:00
34Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC/FMS10:26:0014:11:00
33Joseff RoundJ18Snowdonia CC10:27:0014:12:00
27Andrew RodenSStafford & Stone CC10:28:0014:13:00
26James GibbonsU23Llandysul Paddlers/NELO Canoes & Kayaks10:29:0014:14:00
21Michael DenvirJ18Forth CC10:30:0014:15:00
17Theo LunnyJ18Shepperton SCC10:31:0014:16:00
16Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC10:32:0014:17:00
15James KettleJ18Lee Valley PC10:33:0014:18:00
14Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC10:34:0014:19:00
13Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC10:35:0014:20:00
12Zach PearsonJ18Holme Pierrepont CC/Alexandra Workwear10:36:0014:21:00
10Vittorio PezzaioliJ18CR Cats10:37:0014:22:00
9Tom AbbottSMold CC10:38:0014:23:00
8Sam MaingayU23Stafford & Stone CC/TheLewisPartnership/FMS10:39:0014:24:00
7Remi BaudotSNottingham Surf Club10:40:0014:25:00
4Patrick MarriottU23Break Out CC10:41:0014:26:00
3William ConeyU23Llandysul Paddlers/Seren Dŵr10:42:0014:27:00
2Sam IbbotsonU23Holme Pierrepont CC10:43:0014:28:00

Prem K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU10:45:0014:30:00
15Sally AtkinsonMProteus CC10:46:0014:31:00
62Lydia LaffordJ16Wyedean CC10:47:0014:32:00
61Lucy CundellJ16Green Star CC10:48:0014:33:00
60Claire DenvirJ16Forth CC10:49:0014:34:00
59Katie ShattockJ16Taunton CC10:50:0014:35:00
58Grace BlackJ16Manvers WBC10:51:0014:36:00
57Joely WallingJ16Shepperton SCC10:52:0014:37:00
56Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar10:53:0014:38:00
54Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC10:54:0014:39:00
53Kirsten EatockU23Holme Pierrepont CC10:55:0014:40:00
50Aisling ConlanSGreen Star CC10:56:0014:41:00
47Verity BlakeyU23Holme Pierrepont CC10:57:0014:42:00
44Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC10:58:0014:43:00
40Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent10:59:0014:44:00
39Shannon JudgeJ18Stafford & Stone CC11:00:0014:45:00
38Carys Grey-ThompsonJ18Tees Tigers/Lower Wharfe11:01:0014:46:00
36Ellie BrownJ18Tees Tigers/Holme Pierrepont CC11:02:0014:47:00
35Eve OvingtonJ16Lower Wharfe CC/Cleveland CC11:03:0014:48:00
34Macy KangJ16Holme Pierrepont CC11:04:0014:49:00
33Katie BainbridgeJ18Tees Tigers11:05:0014:50:00
30Catrin SchroderJ16Llandysul Paddlers11:06:0014:51:00
27Hannah OwenJ18Independent11:07:0014:52:00
25Olivia HooperU23Holme Pierrepont CC11:08:0014:53:00
24Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solufions11:09:0014:54:00
23Eloise MeakinsSSt Albans & Hertsmere CC11:10:0014:55:00
21Daisy CooilJ18Tees Tigers/KCL11:11:0014:56:00
20Natasha PottingerU23Strathallan CC11:12:0014:57:00
18Phoebe SpicerU23Lee Valley PC11:13:0014:58:00
15Helen RogersSCR Cats11:14:0014:59:00
10Lili BryantJ18Llandysul Paddlers11:15:0015:00:00
9Gabrielle RidgeU23Llandysul Paddlers/Seren Dŵr11:16:0015:01:00
8Hannah BaileySStafford & Stone CC11:17:0015:02:00
5Nikita SetchellU23Holme Pierrepont CC11:18:0015:03:00
2Megan Hamer-EvansU23Seren Dŵr11:19:0015:04:00

Prem K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC11:21:0015:06:00
59Tim BarryJ16Manchester CC11:22:0015:07:00
54Robert GuestJ14Manchester CC11:23:0015:08:00
53Jacob LinesJ16Frome CC/Hatt Health&Movement11:24:0015:09:00
40David MasonJ16Wyedean CC11:25:0015:10:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC11:26:0015:11:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC11:27:0015:12:00
15William LaffordJ18Wyedean CC11:28:0015:13:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC11:29:0015:14:00
111Milan AysanJ16Lee Valley PC11:30:0015:15:00
110Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC11:31:0015:16:00
108Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC11:32:0015:17:00
106Thomas MerrifieldJ16Taunton CC11:33:0015:18:00
105Luc RoyleJ16Stafford & Stone CC/FMS11:34:0015:19:00
104George AbbottJ18Mold CC/mold c c11:35:0015:20:00
103Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design11:36:0015:21:00
102Rory FairhurstU23Llandysul Paddlers11:37:0015:22:00
101Danny TaylorJ16Viking KC11:38:0015:23:00
100Giacomo LeightonJ18Llandysul Paddlers11:39:0015:24:00
99Matthew ElliottJ16Llandysul Paddlers11:40:0015:25:00
97Sam MilesSStafford & Stone CC11:41:0015:26:00
96Mark WignallMIndependent/EPD11:42:0015:27:00
94Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/Vajda Talent11:43:0015:28:00
90Thomas MayerJ16Stafford & Stone CC11:44:0015:29:00
89Daniel ReesJ16Llandysul Paddlers11:45:0015:30:00
88James GrocockJ18Stafford & Stone CC11:46:0015:31:00
83Callum WallingU23Shepperton SCC11:47:0015:32:00
75John DickinsonMStafford & Stone CC11:48:0015:33:00
71Jonathan MalesMLee Valley PC/Performance111:49:0015:34:00
69Aaron WhiteJ18Snowdonia CC11:50:0015:35:00
63Sam BryantJ16Llandysul Paddlers11:51:0015:36:00
61Ian BridgesMHarefield Paddlers11:52:0015:37:00
59Jack O'ConnorJ16Independent11:53:0015:38:00
57Liam J BrownJ18Holme Pierrepont CC11:54:0015:39:00
56Michael DenvirJ18Forth CC11:55:0015:40:00
54Vittorio PezzaioliJ18CR Cats11:56:0015:41:00
53Harvey MerrifieldJ18Taunton CC11:57:0015:42:00
51Matthew CookeJ18Manchester CC11:58:0015:43:00
50Andrew DouglasU23Aberdeen KC11:59:0015:44:00
49Paul RamsdaleSHolme Pierrepont CC/Peak UK12:00:0015:45:00
48Caspian RixU23Bradford & Bingley CC12:01:0015:46:00
47Alistair McCreeryU23Canoe Slalom NI/Flow Kayaks12:02:0015:47:00
46Ioan DaviesJ18Seren Dŵr12:03:0015:48:00
44Carwyn LavisU23Llandysul Paddlers12:04:0015:49:00
41Eren YalkinJ18Lee Valley PC12:05:0015:50:00
37Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC12:06:0015:51:00
36Thomas NewmanU23Tyne Valley CC12:07:0015:52:00
34Robert HoldwayMStafford & Stone CC12:08:0015:53:00
31Robin VaseyMStafford & Stone CC12:09:0015:54:00
30Reilly VernonJ18Holme Pierrepont CC12:10:0015:55:00
29Finlay Yates-JonesJ18Llandysul Paddlers/Vajda12:11:0015:56:00
28Peter WillettMStafford & Stone CC12:12:0015:57:00
27Finn Reilly-McQueenJ18Holme Pierrepont CC12:13:0015:58:00
25Mike DickinsonU23Stafford & Stone CC/Karndean Design Flooring12:14:0015:59:00
24Rob NeaveSStafford & Stone CC12:15:0016:00:00
23Matthew CurryU23Lee Valley PC12:16:0016:01:00
22Ross DixonJ18Lee Valley PC12:17:0016:02:00
20Kurts Adams RozentalsJ18Stafford & Stone CC12:18:0016:03:00
19Sam MossU23Holme Pierrepont CC12:19:0016:04:00
18Robert FernieJ18Holme Pierrepont CC12:20:0016:05:00
17David PatersonU23Manchester CC12:21:0016:06:00
15Paul SunderlandU23Stafford & Stone CC12:22:0016:07:00
14Jonny DicksonJ18Independent/Allatus Unity12:23:0016:08:00
13Jonathan AtkinsonU23Proteus CC12:24:0016:09:00
11Ewan VernonU23Holme Pierrepont CC12:25:0016:10:00
10Jake BrownU23Tees Tigers12:26:0016:11:00
9David BainSStafford & Stone CC/NRS12:27:0016:12:00
8James BaileySStafford & Stone CC12:28:0016:13:00
7Ben HaylettJ18Holme Pierrepont CC12:29:0016:14:00
6Remi BaudotSNottingham Surf Club12:30:0016:15:00
5Huw SwetnamSEyeTee/Eyetee12:31:0016:16:00
1Etienne ChappellJ18Seren Dŵr/Llandysul Paddlers12:32:0016:17:00

Prem C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
31Natasha PottingerU23Strathallan CC12:34:0016:19:00
30Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC12:35:3016:20:00
29Anna-Louise GlendenningSProteus CC12:37:0016:21:00
22Kate KentMProteus CC12:38:3016:22:00
20Louise FernieJ16Holme Pierrepont CC12:40:0016:23:00
16Rachel EllisJ16Lee Valley PC/Neustar12:41:3016:24:00
15Joanna Blythe-ShieldsJ16Independent12:43:0016:25:00
12Evie FletcherU23Holme Pierrepont CC/Autocraft Drivetrain Solutions12:44:3016:26:00
11Phoebe SpicerU23Lee Valley PC12:46:0016:27:00
6Hannah OwenJ18Independent12:47:3016:28:00
5Daisy CooilJ18Tees Tigers/KCL12:49:0016:29:00
3Emily DaviesU23Bala CC12:50:3016:30:00
2Jada Mustafa-MooreJ18Independent12:52:0016:31:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
44Emily Davies / Finlay Yates-JonesU23Bala CC12:54:0016:33:00
1Harvey Merrifield / Thomas MerrifieldJ18Taunton CC12:55:0016:34:00