2019Grandtully Div 1

Start List


DRAFT ONLY

Please check publish start list on the day before the race.

On water safety provided for published runs ONLY. Safety at other times is the responsibility of the individual Paddler, associated Responsible Adult or Club.

RIVER ELEVELS ARE CURRENTLY HIGH - The river at  Grandtully is on a natural river and water levels can vary from day to day. Please check to ensure all paddlers are comfortable paddling the course at the level on the day and advise control if entries are to be withdraw.

Happy Paddling and Good luck!

FORTH CANOE CLUB

Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
105Luc RoylePrem K1M 105J16Stafford & Stone CC/FMS07:30:0009:30:0012:45:00
71Max HampsonDiv 2 K1M 71J16Forth CC07:30:3009:31:0012:46:00
65Matthew TelferDiv 3 C1M 65J12Forth CC07:31:0009:32:0012:47:00
60Claire DenvirPrem K1W 60J16Forth CC07:31:3009:33:0012:48:00
55Ellen PedenPrem K1W 55J18CR Cats07:32:0009:34:0012:49:00
35Eve OvingtonPrem K1W 35J16Lower Wharfe CC/Cleveland CC07:32:3009:35:0012:50:00
21Katie ShattockDiv 1 K1W 21J16Taunton CC07:33:0009:36:0012:51:00
21Michael DenvirPrem C1M 21J18Forth CC07:33:3009:37:0012:52:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
93Dave RoyleVStafford & Stone CC07:34:3009:39:0012:54:00
61Vember BrownVProteus CC/Proteus CC07:35:0009:40:0012:55:00
54Pete AtkinsonVProteus CC07:35:3009:41:0012:56:00
27Ray PontingVBridgend CC/Seren Dŵr07:36:0009:42:0012:57:00
25Jerry TraceyVIndependent07:36:3009:43:0012:58:00
1tbd07:37:0009:44:0012:59:00

Div 1 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
177Murray E WeirJ10Breadalbane CC07:38:3009:46:0013:01:00
168Joseph GrettonJ14Breadalbane CC07:39:0009:47:0013:02:00
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC07:39:3009:48:0013:03:00
137Sam CurwenJ16Manchester CC07:40:0009:49:0013:04:00
130William KettleJ14Lee Valley PC07:40:3009:50:0013:05:00
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC07:41:0009:51:0013:06:00
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC07:41:3009:52:0013:07:00
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC07:42:0009:53:0013:08:00
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC07:42:3009:54:0013:09:00
86Solomon MaraghJ16Green Star CC07:43:0009:55:0013:10:00
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers07:43:3009:56:0013:11:00
145Irvine McDonaldJ14Strathallan CC07:44:0009:57:0013:12:00
144Cameron BrownJ14CR Cats07:44:3009:58:0013:13:00
143Matthew CameronJ14CR Cats07:45:0009:59:0013:14:00
142Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers07:45:3010:00:0013:15:00
139Antoni TomasikJ14Manvers WBC07:46:0010:01:0013:16:00
133Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC07:46:3010:02:0013:17:00
132Ryan DoddJ16Hexham CC07:47:0010:03:0013:18:00
130Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers07:47:3010:04:0013:19:00
129Jonathan HendryJ14CR Cats07:48:0010:05:0013:20:00
128Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers07:48:3010:06:0013:21:00
127William MoirJ18Waterside CC07:49:0010:07:0013:22:00
125Iain McBrideJ18Breadalbane CC07:49:3010:08:0013:23:00
122Patrick CreberU23Aberdeen KC/Ulster University Coleraine07:50:0010:09:0013:24:00
119Finn JohnsonJ16Frome CC07:50:3010:10:0013:25:00
116Ken LawsonSStafford & Stone CC07:51:0010:11:0013:26:00
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC07:51:3010:12:0013:27:00
113Lewis DavisJ16Breadalbane CC07:52:0010:13:0013:28:00
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC07:52:3010:14:0013:29:00
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC07:53:0010:15:0013:30:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC07:53:3010:16:0013:31:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC07:54:0010:17:0013:32:00
104Luca Cano-MoleJ14Shepperton SCC07:54:3010:18:0013:33:00
102Stan LawlerJ18Halifax CC07:55:0010:19:0013:34:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC07:55:3010:20:0013:35:00
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC07:56:0010:21:0013:36:00
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC07:56:3010:22:0013:37:00
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC07:57:0010:23:0013:38:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC07:57:3010:24:0013:39:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr07:58:0010:25:0013:40:00
86Felix NeweyJ16Wyedean CC07:58:3010:26:0013:41:00
85Murray RobbJ14CR Cats07:59:0010:27:0013:42:00
78Michael HuddlestanMRibble CC07:59:3010:28:0013:43:00
77Matt StephensSWyedean CC08:00:0010:29:0013:44:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC08:00:3010:30:0013:45:00
73Harry ShipJ16Stafford & Stone CC08:01:0010:31:0013:46:00
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:01:3010:32:0013:47:00
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC08:02:0010:33:0013:48:00
66Owen BieJ18Mold CC08:02:3010:34:0013:49:00
65Callum MasseyJ16Break Out CC08:03:0010:35:0013:50:00
63Paul WattU23Aberdeen KC08:03:3010:36:0013:51:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:04:0010:37:0013:52:00
61Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:04:3010:38:0013:53:00
59Tim BarryJ16Manchester CC08:05:0010:39:0013:54:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom08:05:3010:40:0013:55:00
54Robert GuestJ14Manchester CC08:06:0010:41:0013:56:00
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:06:3010:42:0013:57:00
49Alasdair McMullenSStrathallan CC08:07:0010:43:0013:58:00
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC08:07:3010:44:0013:59:00
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC08:08:0010:45:0014:00:00
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:08:3010:46:0014:01:00
44James BrownJ16CR Cats08:09:0010:47:0014:02:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:09:3010:48:0014:03:00
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:10:0010:49:0014:04:00
39Les FordMHalifax CC08:10:3010:50:0014:05:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC08:11:0010:51:0014:06:00
37Iwan LavisJ18Brecon CC08:11:3010:52:0014:07:00
36Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC08:12:0010:53:0014:08:00
31Robert GillespieJ18Aberdeen KC08:12:3010:54:0014:09:00
30Haydon HanbyU23Matlock CC08:13:0010:55:0014:10:00
29Ben NicolU23Frome CC08:13:3010:56:0014:11:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC08:14:0010:57:0014:12:00
24Henry LyonsJ18Aberdeen KC08:14:3010:58:0014:13:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:15:0010:59:0014:14:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC08:15:3011:00:0014:15:00
17Mike MitchellMWyedean CC08:16:0011:01:0014:16:00
15William LaffordJ18Wyedean CC08:16:3011:02:0014:17:00
13Andy LairdMCopeland CC/EPD08:17:0011:03:0014:18:00
10Thomas O'HaraU23Viking KC08:17:3011:04:0014:19:00
9Cameron HaroldJ18Aberdeen KC08:18:0011:05:0014:20:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC08:18:3011:06:0014:21:00
5Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC08:19:0011:07:0014:22:00
4Carl SunderlandSStafford & Stone CC08:19:3011:08:0014:23:00
3Angus HulbertJ18Breadalbane CC08:20:0011:09:0014:24:00
2Jacob HolmesU23Breadalbane CC08:20:3011:10:0014:25:00

Div 1 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
89Anya WhartonJ14North Wales Slalom08:21:3011:12:0014:27:00
33Hannah TooveyJ12CR Cats08:22:0011:13:0014:28:00
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers08:22:3011:14:0014:29:00
19Karen DickinsonMStafford & Stone CC08:23:0011:15:0014:30:00
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC08:23:3011:16:0014:31:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC08:24:0011:17:0014:32:00
77Louise TullochJ18Aberdeen KC/Strathallan Canoe Club08:24:3011:18:0014:33:00
76Olivia WearsJ14CR Cats08:25:0011:19:0014:34:00
73Alice SnapeSGreen Star CC08:25:3011:20:0014:35:00
72Aimee CollinsJ14Frome CC08:26:0011:21:0014:36:00
71Anna-Louise GlendenningSProteus CC08:26:3011:22:0014:37:00
70Arina KontchakovJ12Meridian CC08:27:0011:23:0014:38:00
£69Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC08:27:3011:24:0014:39:00
68Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers08:28:0011:25:0014:40:00
60Laura PottingerJ16Strathallan CC08:28:3011:26:0014:41:00
59Yesi WoodJ18Forth CC08:29:0011:27:0014:42:00
58Elsi PyvesJ16Llanrwst CC/Llanrwst Canoe Club08:29:3011:28:0014:43:00
55Claire WilsonJ14CR Cats08:30:0011:29:0014:44:00
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC08:30:3011:30:0014:45:00
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats08:31:0011:31:0014:46:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC08:31:3011:32:0014:47:00
46Rebecca HarrattJ16Stafford & Stone CC08:32:0011:33:0014:48:00
43Hannah MatchettU23Matlock CC08:32:3011:34:0014:49:00
42Mary ShearerJ18Aberdeen KC08:33:0011:35:0014:50:00
39Evie BrownJ16Lee Valley PC08:33:3011:36:0014:51:00
36Lutza TorokU23Pinkston Panthers/UTE08:34:0011:37:0014:52:00
35Georgia HolmesJ16Breadalbane CC08:34:3011:38:0014:53:00
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC08:35:0011:39:0014:54:00
31Kate LyndonJ14Stafford & Stone CC08:35:3011:40:0014:55:00
26Amber WhittakerJ16Holme Pierrepont CC08:36:0011:41:0014:56:00
25Jesse AndersonJ16Breadalbane CC08:36:3011:42:0014:57:00
22Lucy CundellJ16Green Star CC08:37:0011:43:0014:58:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU08:37:3011:44:0014:59:00
18Kate KentMProteus CC08:38:0011:45:0015:00:00
17Catie ThomsonJ18CR Cats/Forth CC08:38:3011:46:0015:01:00
15Sally AtkinsonMProteus CC08:39:0011:47:0015:02:00
11Lydia LaffordJ16Wyedean CC08:39:3011:48:0015:03:00
7Lucy KnightJ16Wyedean CC08:40:0011:49:0015:04:00
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:40:3011:50:0015:05:00
1tbd08:41:0011:51:0015:06:00

Div 1 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades08:42:0011:53:0015:08:00
38William KettleJ14Lee Valley PC08:42:3011:54:0015:09:00
34Solomon MaraghJ16Green Star CC//Manvers08:43:0011:55:0015:10:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:43:3011:56:0015:11:00
42Ryan MallonJ14CR Cats08:44:0011:57:0015:12:00
41George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:44:3011:58:0015:13:00
40Harry ShipJ16Stafford & Stone CC08:45:0011:59:0015:14:00
35David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:45:3012:00:0015:15:00
34Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent08:46:0012:01:0015:16:00
33Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:46:3012:02:0015:17:00
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:47:0012:03:0015:18:00
31Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:47:3012:04:0015:19:00
30Philip SmithJ16Winchester & District CC08:48:0012:05:0015:20:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC08:48:3012:06:0015:21:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:49:0012:07:0015:22:00
24William KirkJ18Sheffield CC08:49:3012:08:0015:23:00
23Mike MitchellMWyedean CC08:50:0012:09:0015:24:00
22Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:50:3012:10:0015:25:00
21William JarvisJ18Independent/Albany Consultancy Ltd08:51:0012:11:0015:26:00
20George HarrattJ16Stafford & Stone CC08:51:3012:12:0015:27:00
17Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design08:52:0012:13:0015:28:00
16Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:52:3012:14:0015:29:00
15Eliot WoodJ16Halifax CC08:53:0012:15:0015:30:00
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC08:53:3012:16:0015:31:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC08:54:0012:17:0015:32:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC08:54:3012:18:0015:33:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC08:55:0012:19:0015:34:00
8Aaron HolmesU23Breadalbane CC08:55:3012:20:0015:35:00
5David MitchellJ18Wyedean CC08:56:0012:21:0015:36:00
3Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC08:56:3012:22:0015:37:00

Div 1 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star Canoe Club08:57:3012:24:0015:39:00
29Natasha PottingerU23Strathallan CC08:58:3012:25:3015:40:30
28May KellyJ14Independent08:59:3012:27:0015:42:00
25Anya WhartonJ14North Wales Slalom09:00:3012:28:3015:43:30
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers09:01:3012:30:0015:45:00
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC09:02:3012:31:3015:46:30
16Grace BlackJ16Manvers WBC09:03:3012:33:0015:48:00
14Laura MilneU23Pinkston Panthers09:04:3012:34:3015:49:30
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC09:05:3012:36:0015:51:00
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU09:06:3012:37:3015:52:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
41Luke Kevane / Cody BrownJ16Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design09:07:3012:39:3015:54:30
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC09:08:0012:40:3015:55:30

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
105Luc RoylePrem K1M 105J16Stafford & Stone CC/FMS07:30:0009:30:0012:45:00
71Max HampsonDiv 2 K1M 71J16Forth CC07:30:3009:31:0012:46:00
65Matthew TelferDiv 3 C1M 65J12Forth CC07:31:0009:32:0012:47:00
60Claire DenvirPrem K1W 60J16Forth CC07:31:3009:33:0012:48:00
55Ellen PedenPrem K1W 55J18CR Cats07:32:0009:34:0012:49:00
21Katie ShattockDiv 1 K1W 21J16Taunton CC07:32:3009:35:0012:50:00
21Michael DenvirPrem C1M 21J18Forth CC07:33:0009:36:0012:51:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
93Dave RoyleVStafford & Stone CC07:34:0009:38:0012:53:00
61Vember BrownVProteus CC/Proteus CC07:34:3009:39:0012:54:00
54Pete AtkinsonVProteus CC07:35:0009:40:0012:55:00
44Jim WallisVPinkston Panthers07:35:3009:41:0012:56:00
27Ray PontingVBridgend CC/Seren Dŵr07:36:0009:42:0012:57:00
1tbd07:36:3009:43:0012:58:00

Div 1 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
177Murray E WeirJ10Breadalbane CC07:38:0009:45:0013:00:00
168Joseph GrettonJ14Breadalbane CC07:38:3009:46:0013:01:00
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC07:39:0009:47:0013:02:00
137Sam CurwenJ16Manchester CC07:39:3009:48:0013:03:00
130William KettleJ14Lee Valley PC07:40:0009:49:0013:04:00
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC07:40:3009:50:0013:05:00
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC07:41:0009:51:0013:06:00
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC07:41:3009:52:0013:07:00
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC07:42:0009:53:0013:08:00
86Solomon MaraghJ16Green Star CC07:42:3009:54:0013:09:00
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers07:43:0009:55:0013:10:00
145Irvine McDonaldJ14Strathallan CC07:43:3009:56:0013:11:00
144Cameron BrownJ14CR Cats07:44:0009:57:0013:12:00
143Matthew CameronJ14CR Cats07:44:3009:58:0013:13:00
142Nathan NabiliJ14Pinkston Panthers07:45:0009:59:0013:14:00
139Antoni TomasikJ14Manvers WBC07:45:3010:00:0013:15:00
133Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC07:46:0010:01:0013:16:00
130Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers07:46:3010:02:0013:17:00
129Jonathan HendryJ14CR Cats07:47:0010:03:0013:18:00
128Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers07:47:3010:04:0013:19:00
127William MoirJ18Waterside CC07:48:0010:05:0013:20:00
125Iain McBrideJ18Breadalbane CC07:48:3010:06:0013:21:00
122Patrick CreberU23Aberdeen KC/Ulster University Coleraine07:49:0010:07:0013:22:00
119Finn JohnsonJ16Frome CC07:49:3010:08:0013:23:00
116Ken LawsonSStafford & Stone CC07:50:0010:09:0013:24:00
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC07:50:3010:10:0013:25:00
113Lewis DavisJ16Breadalbane CC07:51:0010:11:0013:26:00
111Leo BambridgeJ16Shepperton SCC07:51:3010:12:0013:27:00
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC07:52:0010:13:0013:28:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC07:52:3010:14:0013:29:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC07:53:0010:15:0013:30:00
104Luca Cano-MoleJ14Shepperton SCC07:53:3010:16:0013:31:00
102Stan LawlerJ18Halifax CC07:54:0010:17:0013:32:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC07:54:3010:18:0013:33:00
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC07:55:0010:19:0013:34:00
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC07:55:3010:20:0013:35:00
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC07:56:0010:21:0013:36:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC07:56:3010:22:0013:37:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr07:57:0010:23:0013:38:00
86Felix NeweyJ16Wyedean CC07:57:3010:24:0013:39:00
85Murray RobbJ14CR Cats07:58:0010:25:0013:40:00
78Michael HuddlestanMRibble CC07:58:3010:26:0013:41:00
77Matt StephensSWyedean CC07:59:0010:27:0013:42:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC07:59:3010:28:0013:43:00
73Harry ShipJ16Stafford & Stone CC08:00:0010:29:0013:44:00
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:00:3010:30:0013:45:00
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC08:01:0010:31:0013:46:00
66Owen BieJ18Mold CC08:01:3010:32:0013:47:00
65Callum MasseyJ16Break Out CC08:02:0010:33:0013:48:00
63Paul WattU23Aberdeen KC08:02:3010:34:0013:49:00
62James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:03:0010:35:0013:50:00
61Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:03:3010:36:0013:51:00
59Tim BarryJ16Manchester CC08:04:0010:37:0013:52:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom08:04:3010:38:0013:53:00
54Robert GuestJ14Manchester CC08:05:0010:39:0013:54:00
50Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:05:3010:40:0013:55:00
49Alasdair McMullenSStrathallan CC08:06:0010:41:0013:56:00
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC08:06:3010:42:0013:57:00
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC08:07:0010:43:0013:58:00
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:07:3010:44:0013:59:00
44James BrownJ16CR Cats08:08:0010:45:0014:00:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:08:3010:46:0014:01:00
40David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:09:0010:47:0014:02:00
39Les FordMHalifax CC08:09:3010:48:0014:03:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC08:10:0010:49:0014:04:00
37Iwan LavisJ18Brecon CC08:10:3010:50:0014:05:00
36Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC08:11:0010:51:0014:06:00
31Robert GillespieJ18Aberdeen KC08:11:3010:52:0014:07:00
30Haydon HanbyU23Matlock CC08:12:0010:53:0014:08:00
29Ben NicolU23Frome CC08:12:3010:54:0014:09:00
28Milan AysanJ16Lee Valley PC08:13:0010:55:0014:10:00
27Mick BerwickMStafford & Stone CC08:13:3010:56:0014:11:00
24Henry LyonsJ18Aberdeen KC08:14:0010:57:0014:12:00
20Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:14:3010:58:0014:13:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC08:15:0010:59:0014:14:00
17Mike MitchellMWyedean CC08:15:3011:00:0014:15:00
15William LaffordJ18Wyedean CC08:16:0011:01:0014:16:00
13Andy LairdMCopeland CC/EPD08:16:3011:02:0014:17:00
10Thomas O'HaraU23Viking KC08:17:0011:03:0014:18:00
9Cameron HaroldJ18Aberdeen KC08:17:3011:04:0014:19:00
8Daniel LaffordJ18Wyedean CC08:18:0011:05:0014:20:00
5Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC08:18:3011:06:0014:21:00
4Carl SunderlandSStafford & Stone CC08:19:0011:07:0014:22:00
3Angus HulbertJ18Breadalbane CC08:19:3011:08:0014:23:00
2Jacob HolmesU23Breadalbane CC08:20:0011:09:0014:24:00

Div 1 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
89Anya WhartonJ14North Wales Slalom08:21:0011:11:0014:26:00
33Hannah TooveyJ12CR Cats08:21:3011:12:0014:27:00
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers08:22:0011:13:0014:28:00
19Karen DickinsonMStafford & Stone CC08:22:3011:14:0014:29:00
10Charlotte LucasJ16Lee Valley PC08:23:0011:15:0014:30:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC08:23:3011:16:0014:31:00
77Louise TullochJ18Aberdeen KC/Strathallan Canoe Club08:24:0011:17:0014:32:00
76Olivia WearsJ14CR Cats08:24:3011:18:0014:33:00
73Alice SnapeSGreen Star CC08:25:0011:19:0014:34:00
72Aimee CollinsJ14Frome CC08:25:3011:20:0014:35:00
71Anna-Louise GlendenningSProteus CC08:26:0011:21:0014:36:00
70Arina KontchakovJ12Meridian CC08:26:3011:22:0014:37:00
£69Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC08:27:0011:23:0014:38:00
68Anoushka NabiliJ16Pinkston Panthers08:27:3011:24:0014:39:00
60Laura PottingerJ16Strathallan CC08:28:0011:25:0014:40:00
59Yesi WoodJ18Forth CC08:28:3011:26:0014:41:00
58Elsi PyvesJ16Llanrwst CC/Llanrwst Canoe Club08:29:0011:27:0014:42:00
55Claire WilsonJ14CR Cats08:29:3011:28:0014:43:00
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC08:30:0011:29:0014:44:00
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats08:30:3011:30:0014:45:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC08:31:0011:31:0014:46:00
46Rebecca HarrattJ16Stafford & Stone CC08:31:3011:32:0014:47:00
43Hannah MatchettU23Matlock CC08:32:0011:33:0014:48:00
42Mary ShearerJ18Aberdeen KC08:32:3011:34:0014:49:00
39Evie BrownJ16Lee Valley PC08:33:0011:35:0014:50:00
36Lutza TorokU23Pinkston Panthers/UTE08:33:3011:36:0014:51:00
35Georgia HolmesJ16Breadalbane CC08:34:0011:37:0014:52:00
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC08:34:3011:38:0014:53:00
31Kate LyndonJ14Stafford & Stone CC08:35:0011:39:0014:54:00
26Amber WhittakerJ16Holme Pierrepont CC08:35:3011:40:0014:55:00
25Jesse AndersonJ16Breadalbane CC08:36:0011:41:0014:56:00
22Lucy CundellJ16Green Star CC08:36:3011:42:0014:57:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU08:37:0011:43:0014:58:00
18Kate KentMProteus CC08:37:3011:44:0014:59:00
17Catie ThomsonJ18CR Cats/Forth CC08:38:0011:45:0015:00:00
15Sally AtkinsonMProteus CC08:38:3011:46:0015:01:00
11Lydia LaffordJ16Wyedean CC08:39:0011:47:0015:02:00
7Lucy KnightJ16Wyedean CC08:39:3011:48:0015:03:00
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC08:40:0011:49:0015:04:00
1tbd08:40:3011:50:0015:05:00

Div 1 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
42Luca Cano-MoleJ14Tandridge Blades08:41:3011:52:0015:07:00
38William KettleJ14Lee Valley PC08:42:0011:53:0015:08:00
34Solomon MaraghJ16Green Star CC//Manvers08:42:3011:54:0015:09:00
43Klass Francisks RozentalsJ14Stafford & Stone CC08:43:0011:55:0015:10:00
42Ryan MallonJ14CR Cats08:43:3011:56:0015:11:00
41George SharpJ14Bradford & Bingley CC08:44:0011:57:0015:12:00
40Harry ShipJ16Stafford & Stone CC08:44:3011:58:0015:13:00
35David MasonJ16Wyedean CC/wye dean08:45:0011:59:0015:14:00
34Luke KevaneJ16Lower Wharfe CC/vajda talent08:45:3012:00:0015:15:00
33Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC08:46:0012:01:0015:16:00
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC08:46:3012:02:0015:17:00
31Ben BrownJ16Holme Pierrepont CC08:47:0012:03:0015:18:00
30Philip SmithJ16Winchester & District CC08:47:3012:04:0015:19:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC08:48:0012:05:0015:20:00
25James RennieJ16Holme Pierrepont CC08:48:3012:06:0015:21:00
24William KirkJ18Sheffield CC08:49:0012:07:0015:22:00
23Mike MitchellMWyedean CC08:49:3012:08:0015:23:00
22Christopher RoyleJ16Stafford & Stone CC08:50:0012:09:0015:24:00
21William JarvisJ18Independent/Albany Consultancy Ltd08:50:3012:10:0015:25:00
20George HarrattJ16Stafford & Stone CC08:51:0012:11:0015:26:00
17Cody BrownJ14Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design08:51:3012:12:0015:27:00
16Oscar Cano-MoleJ18Shepperton SCC08:52:0012:13:0015:28:00
15Eliot WoodJ16Halifax CC08:52:3012:14:0015:29:00
12Edward McDonaldJ14Holme Pierrepont CC08:53:0012:15:0015:30:00
11Milan AysanJ16Lee Valley PC08:53:3012:16:0015:31:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC08:54:0012:17:0015:32:00
9Gabriel KeenJ16Holme Pierrepont CC08:54:3012:18:0015:33:00
8Aaron HolmesU23Breadalbane CC08:55:0012:19:0015:34:00
5David MitchellJ18Wyedean CC08:55:3012:20:0015:35:00
3Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC08:56:0012:21:0015:36:00

Div 1 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star Canoe Club08:57:0012:23:0015:38:00
28May KellyJ14Independent08:58:0012:24:3015:39:30
26Laura PottingerJ16Strathallan CC08:59:0012:26:0015:41:00
25Anya WhartonJ14North Wales Slalom09:00:0012:27:3015:42:30
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers09:01:0012:29:0015:44:00
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC09:02:0012:30:3015:45:30
16Grace BlackJ16Manvers WBC09:03:0012:32:0015:47:00
14Laura MilneU23Pinkston Panthers09:04:0012:33:3015:48:30
12Charlotte LucasJ16Lee Valley PC09:05:0012:35:0015:50:00
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU09:06:0012:36:3015:51:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
41Luke Kevane / Cody BrownJ16Lower Wharfe CC/Custom Shutter Design09:07:0012:38:3015:53:30
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC09:07:3012:39:3015:54:30