2019
Wagon Lane Div 3/4

Thursday 16th May 7.30pm.  Online entries are now closed. Please enter in person at the event.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
241Abel BlytheJ12Manchester CC
220Joshua HodgsonJ12Manchester CC
211Zayn HigginsJ14Holme Pierrepont CC
210Scout HigginsJ12Holme Pierrepont CC
172Fraser HaighJ12Green Star CC
171Austin GouldJ12Manvers WBC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
94Russell HaighMWest Yorkshire CC
73William GoodheadJ12Green Star CC
71David SmithMBradford & Bingley CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC
26Samuel DavisJ14Manchester CC

Div 3 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
135Amelia SissonsJ8Manvers WBC
134Olivia SmithJ12Manvers WBC
72Jessica CroomeJ12Stafford & Stone CC
45Olwen YatesJ12Stafford & Stone CC
41Harriet SissonsJ10Manvers WBC
33Kerry BensonSStafford & Stone CC
29Rachel HileyMBradford & Bingley CC
24Grace HaighJ18Green Star CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
17Emma PercyMMad Paddlers
8Chloe HolmesJ10Manchester CC/Kingston KC

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
56Lewis DuckmantonJ16Bradford & Bingley CC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
5Brooke BensonJ14Stafford & Stone CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
42Julie Kolb / David SmithMBradford & Bingley CC

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
64Donna HawkinsVMatlock CC
22Andrew CloseVHalifax CC/Ind

Div 4 K1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Jenny StephensonSBradford & Bingley CC

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
170Jacob MocklerDiv 2 K1M 170J10Green Star CC
139Finley CroomeDiv 2 K1M 139J14Stafford & Stone CC/www.hydraulicsonline.com

Sunday

Div 3 K1M (13 entries)

RTCBibNameAgeClub
211Zayn HigginsJ14Holme Pierrepont CC
210Scout HigginsJ12Holme Pierrepont CC
172Fraser HaighJ12Green Star CC
171Austin GouldJ12Manvers WBC
154Louis AudainJ16West Yorkshire CC
139Kian JacksonJ14Halifax CC
99Ethan ProctorJ10Green Star CC
94Russell HaighMWest Yorkshire CC
83Luke WilkinsonJ14Green Star CC
73William GoodheadJ12Green Star CC
71David SmithMBradford & Bingley CC
39James AllisonJ16Green Star CC
29Jacob MocklerJ10Green Star CC

Div 3 K1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Jessica CroomeJ12Stafford & Stone CC
29Rachel HileyMBradford & Bingley CC
22Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
17Emma PercyMMad Paddlers
8Chloe HolmesJ10Manchester CC/Kingston KC

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
56Lewis DuckmantonJ16Bradford & Bingley CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
42Julie Kolb / David SmithMBradford & Bingley CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
22Andrew CloseVHalifax CC/Ind

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
170Jacob MocklerDiv 2 K1M 170J10Green Star CC
139Finley CroomeDiv 2 K1M 139J14Stafford & Stone CC/www.hydraulicsonline.com