2019Wark Div 2/3/4

No late entry fees

Online entries close 4th September - but entries available at control from 5th September.

On site camping with use of sports club facilities. Food available. Evening bar.

  • Organiser: Mike Woodhouse
  • Email: mike@carealto.co.uk
  • Club: Hexam Canoe Club
  • Date(s): 7/8 September

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (20 entries)

RTCBibNameAgeClub
190Stuart MacDonaldSCR Cats
177Murray E WeirJ10Breadalbane CC
165Matthew TelferJ12Forth CC
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC
142Bob LawlerMHalifax CC
137Sam CurwenJ16Manchester CC
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
125Geoff WearsSCR Cats
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
122Andrew GuestMManchester CC
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
106Andrew BrownMCR Cats
93Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
76Cameron DalyJ16Hexham CC
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
71Max HampsonJ16Forth CC
69Patrick DawsonMProteus CC
62Gary ClowMAberdeen KC

Div 2 K1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
85Linda AllinMIndependent
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
70Rebecca GuestJ12Manchester CC
49Emily Burnett-FisherJ16Lower Wharfe CC
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers
9Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club/Swaledale outdoor club
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC

Div 3 K1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
287Eddie DandoJ14Hexham CC
279Marc AndersonMAberdeen KC
266Nick MainMCR Cats
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
72Aidan ThackerJ12CR Cats
69Calum McDonaldJ14CR Cats

Div 3 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
158Jane SargentMLeithen Water Paddlers
157Ailsa McNabJ16Forth CC
150Francesca MainJ10CR Cats
127Macy-Jayne AndersonJ12Aberdeen KC
86Poppy Gibb-KennyJ16Forth CC
83Charlotte CraigJ16Edinburgh Schools KC
25Emma MacDonaldJ12CR Cats
17Emma PercyMMad Paddlers/Halifax

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
7Cameron DalyJ16Hexham CC

Officials (8 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Conor TurnerK1M STees Tigers
132Ryan DoddDiv 1 K1M 132J16Hexham CC
61Lucy CundellPrem K1W 61J16Green Star CC
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC
38Maeve WoodhouseDiv 2 K1W 38U23Hexham CC
29Anna-Louise GlendenningPrem C1W 29SProteus CC
21Tabitha PercyDiv 1 C1W 21J18Mad Paddlers
9Jim WallisDiv 2 C1M 9MPinkston Panthers

Sunday

Div 2 K1M (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
190Stuart MacDonaldSCR Cats
177Murray E WeirJ10Breadalbane CC
165Matthew TelferJ12Forth CC
153Alex ThomsonJ12CR Cats/Forth CC
149Woody ReidJ14Aberdeen KC
142Bob LawlerMHalifax CC
137Sam CurwenJ16Manchester CC
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC
125Geoff WearsSCR Cats
124Fergus DavieJ12Breadalbane CC
122Andrew GuestMManchester CC
119Findlay McLeanJ14Breadalbane CC
93Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
87Elliot DavieJ14Breadalbane CC
79Scott RitchieJ14Pinkston Panthers
76Cameron DalyJ16Hexham CC
75Ross ClaydonJ14CR Cats/CR Cats
71Max HampsonJ16Forth CC
62Gary ClowMAberdeen KC

Div 2 K1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
85Linda AllinMIndependent
73Taliesin McLeanJ12Breadalbane CC
72Hannah LancasterJ14Manvers WBC
70Rebecca GuestJ12Manchester CC
49Emily Burnett-FisherJ16Lower Wharfe CC
21Gracie GormalJ16Pinkston Panthers
9Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
14Ryan Dodd / Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
72Penny SwaineVSwaledale Outdoor Club/Swaledale outdoor club
9Tony O'ConnellVBradford & Bingley CC

Div 3 K1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
287Eddie DandoJ14Hexham CC
174Jamie HarveyJ10Breadalbane CC
11Mark CardnoMAberdeen KC

Div 3 K1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
158Jane SargentMLeithen Water Paddlers
157Ailsa McNabJ16Forth CC
127Macy-Jayne AndersonJ12Aberdeen KC
86Poppy Gibb-KennyJ16Forth CC
83Charlotte CraigJ16Edinburgh Schools KC
25Emma MacDonaldJ12CR Cats
17Emma PercyMMad Paddlers/Halifax

Div 3 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
7Cameron DalyJ16Hexham CC

Officials (8 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Conor TurnerK1M STees Tigers
132Ryan DoddDiv 1 K1M 132J16Hexham CC
61Lucy CundellPrem K1W 61J16Green Star CC
54Robert GuestDiv 1 K1M 54J14Manchester CC
38Maeve WoodhouseDiv 2 K1W 38U23Hexham CC
29Anna-Louise GlendenningPrem C1W 29SProteus CC
21Tabitha PercyDiv 1 C1W 21J18Mad Paddlers
9Jim WallisDiv 2 C1M 9MPinkston Panthers