2019Washburn Div 1

Start List


Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
146Otto JohnsonDiv 2 K1M 146J14Frome CC09:00:0010:45:0014:00:00
142Bob LawlerDiv 2 K1M 142MHalifax CC09:00:3010:46:0014:01:00
106Andrew BrownDiv 2 K1M 106MCR Cats09:01:0010:47:0014:02:00
78Iga TomasikDiv 2 K1W 78J12Manvers WBC09:01:3010:48:0014:03:00
68Sean WainePrem K1M 68J18Green Star CC09:02:0010:49:0014:04:00
51Matthew CookePrem K1M 51J18Manchester CC09:02:3010:50:0014:05:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
31Olivia Kirk / Isobel PapaspyridisJ18Halifax CC09:03:3010:51:0014:06:00
23Sally Atkinson / Kate KentMProteus CC09:04:0010:52:0014:07:00
3Robert Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC09:04:3010:53:0014:08:00

Div 1 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
21Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star Canoe Club09:05:3010:54:0014:09:00
19Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC09:06:0010:55:3014:10:30
21Tabitha PercyJ18Mad Paddlers09:06:3010:57:0014:12:00
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC09:07:0010:58:3014:13:30
16Grace BlackJ16Manvers WBC09:07:3011:00:0014:15:00
14Laura MilneU23Pinkston Panthers09:08:0011:01:3014:16:30
10Grace ShardlowJ16Holme Pierrepont CC09:08:3011:03:0014:18:00
9Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent09:09:0011:04:3014:19:30
7Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU09:09:3011:06:0014:21:00
1Carla GordonJ16Holme Pierrepont CC09:10:0011:07:3014:22:30

Div 1 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
139Finley CroomeJ14Stafford & Stone CC09:11:0011:09:0014:24:00
128Benjamin HarveyJ14Breadalbane CC09:11:3011:10:0014:25:00
127Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC09:12:0011:11:0014:26:00
93Jason NicholsonMBradford & Bingley CC09:12:3011:12:0014:27:00
86Solomon MaraghJ16Green Star CC09:13:0011:13:0014:28:00
64James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC09:13:3011:14:0014:29:00
61Antoni TomasikJ14Manvers WBC09:14:0011:15:0014:30:00
53Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC09:14:3011:16:0014:31:00
38Cameron BrownJ14CR Cats09:15:0011:17:0014:32:00
20Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC09:15:3011:18:0014:33:00
132Ryan DoddJ16Hexham CC09:16:0011:19:0014:34:00
131Harry KirbyJ12Stafford & Stone CC09:16:3011:20:0014:35:00
130Osian WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:17:0011:21:0014:36:00
129Jonathan HendryJ14CR Cats09:17:3011:22:0014:37:00
128Gwion WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:18:0011:23:0014:38:00
127William MoirJ18Waterside CC09:18:3011:24:0014:39:00
119Finn JohnsonJ16Frome CC09:19:0011:25:0014:40:00
116Ken LawsonSStafford & Stone CC09:19:3011:26:0014:41:00
114Oscar WyllieJ14Breadalbane CC09:20:0011:27:0014:42:00
113Lewis DavisJ16Breadalbane CC09:20:3011:28:0014:43:00
110Charlie Hodsdon WestJ14Lee Valley PC09:21:0011:29:0014:44:00
109Prakas GurungJ16Breadalbane CC09:21:3011:30:0014:45:00
107James JacksonJ16Croesyceiliog CC09:22:0011:31:0014:46:00
106Sam Rice-JonesJ14Mold CC09:22:3011:32:0014:47:00
105Philip SmithJ16Winchester & District CC09:23:0011:33:0014:48:00
103Ben FarrellJ16Seren Dŵr09:23:3011:34:0014:49:00
102Stan LawlerJ18Halifax CC09:24:0011:35:0014:50:00
101Woody SouthJ14Lee Valley PC09:24:3011:36:0014:51:00
99Harry DownesJ16Independent09:25:0011:37:0014:52:00
97Archie TaylorJ16Holme Pierrepont CC09:25:3011:38:0014:53:00
95Craig BrownMProteus CC/Proteus CC09:26:0011:39:0014:54:00
91Rhodri SlavenJ16Llanrwst CC09:26:3011:40:0014:55:00
90Callum LovattSMatlock CC09:27:0011:41:0014:56:00
88Archie ChristmasJ14Wyedean CC09:27:3011:42:0014:57:00
87Oliver CooperJ14Seren Dŵr09:28:0011:43:0014:58:00
76William ChristmasJ16Wyedean CC09:28:3011:44:0014:59:00
74Alex JonesSFriends of Allonby09:29:0011:45:0015:00:00
73Harry ShipJ16Stafford & Stone CC09:29:3011:46:0015:01:00
72George SharpJ14Bradford & Bingley CC09:30:0011:47:0015:02:00
67Eddie MackintoshJ14Manchester CC/Hexham CC09:30:3011:48:0015:03:00
66Owen BieJ18Mold CC09:31:0011:49:0015:04:00
65Callum MasseyJ16Break Out CC09:31:3011:50:0015:05:00
63Paul WattU23Aberdeen KC09:32:0011:51:0015:06:00
59Tim BarryJ16Manchester CC09:32:3011:52:0015:07:00
55Oliver LorenzJ14North Wales Slalom09:33:0011:53:0015:08:00
54Robert GuestJ14Manchester CC09:33:3011:54:0015:09:00
53Jacob LinesJ16Frome CC09:34:0011:55:0015:10:00
49Alasdair McMullenSStrathallan CC09:34:3011:56:0015:11:00
48Padraig CowanJ16Breadalbane CC09:35:0011:57:0015:12:00
47Joshua QuickJ16Holme Pierrepont CC09:35:3011:58:0015:13:00
46Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC09:36:0011:59:0015:14:00
44James BrownJ16CR Cats09:36:3012:00:0015:15:00
41George AbbottJ18Mold CC09:37:0012:01:0015:16:00
40David MasonJ16Wyedean CC09:37:3012:02:0015:17:00
39Les FordMHalifax CC09:38:0012:03:0015:18:00
38Alexander CurwenJ18Manchester CC09:38:3012:04:0015:19:00
37Iwan LavisJ18Brecon CC09:39:0012:05:0015:20:00
33Chris WoodMLee Valley PC09:39:3012:06:0015:21:00
29Ben NicolU23Frome CC09:40:0012:07:0015:22:00
25Elliott MasseyU23Break Out CC09:40:3012:08:0015:23:00
19Jacob BurtonU23Wyedean CC09:41:0012:09:0015:24:00
17Mike MitchellMWyedean CC09:41:3012:10:0015:25:00
16William ThomasJ18Lee Valley PC09:42:0012:11:0015:26:00
13Andy LairdMCopeland CC/EPD09:42:3012:12:0015:27:00
10Thomas O'HaraU23Viking KC09:43:0012:13:0015:28:00
9Cameron HaroldJ18Aberdeen KC09:43:3012:14:0015:29:00
5Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC09:44:0012:15:0015:30:00

Div 1 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
95Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC09:45:0012:16:0015:31:00
85Linda AllinMIndependent09:45:3012:17:0015:32:00
43Pola TomasikJ14Manvers WBC09:46:0012:18:0015:33:00
14Alice SnapeSGreen Star CC09:46:3012:19:0015:34:00
9Julie KolbMBradford & Bingley CC09:47:0012:20:0015:35:00
72Aimee CollinsJ14Frome CC09:47:3012:21:0015:36:00
71Anna-Louise GlendenningSProteus CC09:48:0012:22:0015:37:00
69Alana MiddletonJ12Stafford & Stone CC09:48:3012:23:0015:38:00
67Erika BaranauskaiteSHolme Pierrepont CC09:49:0012:24:0015:39:00
66Katie GreavesJ14Stafford & Stone CC09:49:3012:25:0015:40:00
62Isobel MockettJ14Stafford & Stone CC09:50:0012:26:0015:41:00
61Sophie KlavaJ18Bradford & Bingley CC09:50:3012:27:0015:42:00
58Elsi PyvesJ16Llanrwst CC/Llanrwst Canoe Club09:51:0012:28:0015:43:00
57Tiegan JudgeJ14Stafford & Stone CC09:51:3012:29:0015:44:00
54Mazel BrownJ14Proteus CC/Proteus CC09:52:0012:30:0015:45:00
52Zoe Blythe-ShieldsJ12Independent09:52:3012:31:0015:46:00
51Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC09:53:0012:32:0015:47:00
50Leah CameronJ14Pinkston Panthers/CR Cats09:53:3012:33:0015:48:00
49Rose MitchellMWyedean CC09:54:0012:34:0015:49:00
48Brogan SwartJ14Wyedean CC09:54:3012:35:0015:50:00
47Chloe BurrowsJ18Stafford & Stone CC09:55:0012:36:0015:51:00
46Rebecca HarrattJ16Stafford & Stone CC09:55:3012:37:0015:52:00
43Hannah MatchettU23Matlock CC09:56:0012:38:0015:53:00
35Georgia HolmesJ16Breadalbane CC09:56:3012:39:0015:54:00
32Tazmin BrownJ16Proteus CC/Proteus CC09:57:0012:40:0015:55:00
31Kate LyndonJ14Stafford & Stone CC09:57:3012:41:0015:56:00
28Olivia KirkJ18Halifax CC09:58:0012:42:0015:57:00
27Sally FairbrassSBradford & Bingley CC09:58:3012:43:0015:58:00
24Isobel PapaspyridisJ18Friends of Allonby09:59:0012:44:0015:59:00
23Grace ShardlowJ16Holme Pierrepont CC09:59:3012:45:0016:00:00
22Lucy CundellJ16Green Star CC10:00:0012:46:0016:01:00
19Olivia AldersonJ16Holme Pierrepont CC/CWU10:00:3012:47:0016:02:00
18Kate KentMProteus CC10:01:0012:48:0016:03:00
15Sally AtkinsonMProteus CC10:01:3012:49:0016:04:00
5Irina MedunyakSIndependent10:02:0012:50:0016:05:00
2Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC10:02:3012:51:0016:06:00

Div 1 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Isaac WrightJ12Stafford & Stone CC10:03:3012:52:0016:07:00
21Louie GordonJ14Holme Pierrepont CC10:04:0012:53:0016:08:00
41George SharpJ14Bradford & Bingley CC10:04:3012:54:0016:09:00
40Harry ShipJ16Stafford & Stone CC10:05:0012:55:0016:10:00
36Lorenzo CuttsU23Snowdonia CC/Holme Pierrepont CC10:05:3012:56:0016:11:00
35David MasonJ16Wyedean CC10:06:0012:57:0016:12:00
33Finn MacdonaldJ16Breadalbane CC10:06:3012:58:0016:13:00
32Cameron FordJ14Bradford & Bingley CC10:07:0012:59:0016:14:00
30Philip SmithJ16Winchester & District CC10:07:3013:00:0016:15:00
27Woody SouthJ14Lee Valley PC10:08:0013:01:0016:16:00
26Harry DownesJ16Independent10:08:3013:02:0016:17:00
24William KirkJ18Sheffield CC10:09:0013:03:0016:18:00
23Mike MitchellMWyedean CC10:09:3013:04:0016:19:00
21William JarvisJ18Independent/Albany Consultancy Ltd10:10:0013:05:0016:20:00
20George HarrattJ16Stafford & Stone CC10:10:3013:06:0016:21:00
10Jack Hodsdon WestJ16Lee Valley PC10:11:0013:07:0016:22:00
8Aaron HolmesU23Breadalbane CC10:11:3013:08:0016:23:00
3Edward DickinsonJ18Stafford & Stone CC10:12:0013:09:0016:24:00
1Joshua MayoU23Lee Valley PC10:12:3013:10:0016:25:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
92Joel ScottVProteus CC10:13:3013:11:0016:26:00
91Paul MewVWindsor & District CC/ramsac10:14:0013:12:0016:27:00
76Gill ArnettVLeeds CC10:14:3013:13:0016:28:00
61Vember BrownVProteus CC/Proteus CC10:15:0013:14:0016:29:00
53Michael HuddlestanVRibble CC10:15:3013:15:0016:30:00
48Allan TylerVCastle CC10:16:0013:16:0016:31:00
44Jim WallisVPinkston Panthers10:16:3013:17:0016:32:00
33Duncan BerrimanVKingston KC10:17:0013:18:0016:33:00
17Joel ScottVProteus CC10:17:3013:19:0016:34:00

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
35David CookeDiv 2 K1M 35MManchester CC10:18:3013:20:0016:35:00
35Eve OvingtonPrem K1W 35J16Lower Wharfe CC/Cleveland CC10:19:0013:21:0016:36:00
33Stuart VidlerDiv 3 K1M 33MHalifax CC10:19:3013:22:0016:37:00
22David SmithDiv 2 C1M 22MBradford & Bingley CC10:20:0013:23:0016:38:00
1tbd10:20:3013:24:0016:39:00

Sunday