2020Cardington 2/3/4 Double

Event details will be shown here nearer to the event, if you need further details earlier please email cardingtonslalom@vikingkayak.co.uk.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 66 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (13 entries)

RTCBibNameAgeClub
125Herbie StainesJ14Independent
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
106Talu AysanJ12Lee Valley PC
104Andrew BennettMViking KC
78Bob TillingMNewbury CC
77Jacob SimpsonJ18The Sharks
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
48Maxi ScottJ10Proteus CC/Paddle-People.com
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
33Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
29Otto JohnsonJ16Frome CC
15Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
4Robert HarrattSStafford & Stone CC

Div 2 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC
61Alisa GouinJ14Viking KC
29Jessica CroomeJ14Stafford & Stone CC
3Rebecca HarrattJ18Stafford & Stone CC

Div 2 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
21Talu AysanJ12Lee Valley PC

Div 2 C1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
11Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
10Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
5Jutta KaiserMProteus CC/Paddle-People.com

C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
8George Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC
6Joel Scott / Benja ScottSProteus CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
64Tracy WellsVProteus CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
10Herbie StainesJ14Independent

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Benja ScottJ8Proteus CC

Sunday

Div 2 K1M (13 entries)

RTCBibNameAgeClub
125Herbie StainesJ14Independent
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
106Talu AysanJ12Lee Valley PC
104Andrew BennettMViking KC
78Bob TillingMNewbury CC
77Jacob SimpsonJ18The Sharks
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
48Maxi ScottJ10Proteus CC/Paddle-People.com
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
33Theo WrightJ12Stafford & Stone CC
29Otto JohnsonJ16Frome CC
15Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
4Robert HarrattSStafford & Stone CC

Div 2 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC
61Alisa GouinJ14Viking KC
29Jessica CroomeJ14Stafford & Stone CC
3Rebecca HarrattJ18Stafford & Stone CC

Div 2 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
21Talu AysanJ12Lee Valley PC

Div 2 C1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
11Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
10Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
5Jutta KaiserMProteus CC/Paddle-People.com

C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
8George Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC
6Joel Scott / Benja ScottSProteus CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
64Tracy WellsVProteus CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
10Herbie StainesJ14Independent

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Benja ScottJ8Proteus CC