2020Llandysul 2/3 Double

  • Organiser: Gareth Bryant
  • Email: lpslalom@aol.com
  • Club: Llandysul Paddlers
  • Date(s): 9/10 May
  • Location: Carmarthenshire show map

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 106 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
108Scott GriffithsSLlandysul Paddlers
103Iolo ClementU23Llandysul Paddlers
42David CookeMManchester CC/
34Jacob MocklerJ12Green Star CC/England
29Otto JohnsonJ16Frome CC/

Div 2 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC/
73Helen SterryMLlandysul Paddlers
67Akasha SmithU23Llandysul Paddlers
11Hanna GriffithsJ14Llandysul Paddlers

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Jacob MocklerJ12Green Star CC/England
15Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
11Osian WilliamsJ16Llandysul Paddlers
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers

Div 2 C1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Alice SnapeSLlandysul Paddlers/Green Star CC
10Hannah RhodesJ16Lee Valley PC/
8Sennah Nader-HumphriesJ14Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha/Wales

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
64Tracy WellsVProteus CC/

Div 3 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
196Oscar Ramsaha-SouthallJ14Llandysul Paddlers
195Nyle BerryJ12Llandysul Paddlers
194Vincent BennettJ14Llandysul Paddlers
192Krish Ramsaha-SouthallJ14Llandysul Paddlers
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
37William SterryJ16Llandysul Paddlers

Div 3 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
114Tessa StephensonJ18Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
104Chloe LewisJ10Llandysul Paddlers
102Sali Jayne WatkinsJ14Llandysul Paddlers
87Martha LewisJ12Llandysul Paddlers/Teifi Paddlers
80Imara Baldwin-MooreJ12Llandysul Paddlers
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
58Betsan O'ConnorMLlandysul Paddlers
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers
17Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Jamie EstabrookSLlandysul Paddlers
48Tony WellsMTeifi Valley Paddlers
29Matthew ElliottJ18Llandysul Paddlers
27William SterryJ16Llandysul Paddlers

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Akasha SmithU23Llandysul Paddlers
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
49Matthew CookePrem K1M 49U23Manchester CC/

Sunday

Div 2 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
108Scott GriffithsSLlandysul Paddlers
103Iolo ClementU23Llandysul Paddlers
42David CookeMManchester CC
34Jacob MocklerJ12Green Star CC
29Otto JohnsonJ16Frome CC

Div 2 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
78Jennifer TaylorJ12Holme Pierrepont CC
73Helen SterryMLlandysul Paddlers
67Akasha SmithU23Llandysul Paddlers
11Hanna GriffithsJ14Llandysul Paddlers

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Jacob MocklerJ12Green Star CC
15Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
11Osian WilliamsJ16Llandysul Paddlers
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers

Div 2 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Alice SnapeSLlandysul Paddlers/Green Star CC
10Hannah RhodesJ16Lee Valley PC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
64Tracy WellsVProteus CC

Div 3 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
196Oscar Ramsaha-SouthallJ14Llandysul Paddlers
195Nyle BerryJ12Llandysul Paddlers
194Vincent BennettJ14Llandysul Paddlers
192Krish Ramsaha-SouthallJ14Llandysul Paddlers
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
37William SterryJ16Llandysul Paddlers

Div 3 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
114Tessa StephensonJ18Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
104Chloe LewisJ10Llandysul Paddlers
102Sali Jayne WatkinsJ14Llandysul Paddlers
87Martha LewisJ12Llandysul Paddlers/Teifi Paddlers
80Imara Baldwin-MooreJ12Llandysul Paddlers
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
58Betsan O'ConnorMLlandysul Paddlers
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers
17Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Jamie EstabrookSLlandysul Paddlers
48Tony WellsMTeifi Valley Paddlers
29Matthew ElliottJ18Llandysul Paddlers
27William SterryJ16Llandysul Paddlers

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Akasha SmithU23Llandysul Paddlers
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
49Matthew CookePrem K1M 49U23Manchester CC