2020Shepperton Div 2 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (16 entries)

RTCBibNameAgeClub
140Ben WalkerJ18Frome CC/Stour Valley CC
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
106Talu AysanJ12Lee Valley PC
102Nick ShuterSEssex Slalom Squad
96Khaleel ZiauddinJ18The Sharks
84Alfie SymesJ14Frome CC
77Jacob SimpsonJ18The Sharks
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
63Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
41James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
38Andrew NevilleMReading CC
37Morgan PaulJ16Proteus CC
29Otto JohnsonJ16Frome CC
28Jun Yi OngSLee Valley PC
16Joshua SpackmanJ14Shepperton SCC

Div 2 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
10Vorna PaulJ14Proteus CC
21Emily NevilleJ16Reading CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
21Talu AysanJ12Lee Valley PC
6Luca Cano-MoleJ16Tandridge Blades
4Toby AstonJ18Shepperton SCC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
49Richard MooreVThe Sharks

Officials (6 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
20Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 20J14Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
12Hannah ClementsDiv 1 K1W 12U23Llandysul Paddlers/Shepperton
83Dan JoyceDiv 1 K1M 83J14Shepperton SCC
47Harry JoyceDiv 1 K1M 47J16Shepperton SCC
18Anna-Louise GlendenningPrem C1W 18SProteus CC
36Joely WallingPrem K1W 36J18Shepperton SCC

Sunday

Div 2 K1M (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
140Ben WalkerJ18Frome CC/Stour Valley CC
125Herbie StainesJ14Independent
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
107Louis WhittakerJ12Holme Pierrepont CC
106Talu AysanJ12Lee Valley PC
102Nick ShuterSEssex Slalom Squad
96Khaleel ZiauddinJ18The Sharks
84Alfie SymesJ14Frome CC
77Jacob SimpsonJ18The Sharks
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
63Jason NicholsonMBradford & Bingley CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
41James ReadMThe Sharks/Holme Pierrepont CC
37Morgan PaulJ16Proteus CC
29Otto JohnsonJ16Frome CC
28Jun Yi OngSLee Valley PC
18Jacob LawJ14Winchester & District CC
16Joshua SpackmanJ14Shepperton SCC

Div 2 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
10Vorna PaulJ14Proteus CC
71Maddie HobbsJ12Frome CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
10Herbie StainesJ14Independent
21Talu AysanJ12Lee Valley PC
6Luca Cano-MoleJ16Tandridge Blades
4Toby AstonJ18Shepperton SCC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
11Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
49Richard MooreVThe Sharks

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
12Hannah ClementsDiv 1 K1W 12U23Llandysul Paddlers/Shepperton
83Dan JoyceDiv 1 K1M 83J14Shepperton SCC
47Harry JoyceDiv 1 K1M 47J16Shepperton SCC
36Joely WallingPrem K1W 36J18Shepperton SCC
57Callum WallingPrem K1M 57U23Shepperton SCC