2020Stone 3/4 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 21 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
99Tony WellsMLlandysul Paddlers
65Lucas MontgomeryJ14Break Out CC
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC
18Mark MontgomeryMBreak Out CC
12Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
43Elsa MontgomeryJ12Break Out CC
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers
26Rosie CoxallJ12Lee Valley PC
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
13Rhianna StiffinJ14Independent
8Lucy WilliamsonJ12Stafford & Stone CC

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
48Tony WellsMLlandysul Paddlers
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
4Theo WrightJ12Stafford & Stone CC

Div 3 C1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
7Rhianna StiffinJ14Independent
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
65Donna HawkinsVMatlock CC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
29Jess CroomeDiv 2 K1W 29J14Stafford & Stone CC

Sunday

Div 3 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
99Tony WellsMLlandysul Paddlers
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC
12Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers
26Rosie CoxallJ12Lee Valley PC
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
13Rhianna StiffinJ14Independent
8Lucy WilliamsonJ12Stafford & Stone CC

Div 3 C1M (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
48Tony WellsMLlandysul Paddlers
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
4Theo WrightJ12Stafford & Stone CC

Div 3 C1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers
7Rhianna StiffinJ14Independent
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
65Donna HawkinsVMatlock CC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
29Jess CroomeDiv 2 K1W 29J14Stafford & Stone CC