2020Stone 3/4 Double

Start List


We remain committed to running the event this weekend. However, we will of course be monitoring and adhering to and change in national or governing body guidance. We will endeavour to communicate and changes promptly through the club facebook page and website. Competitiors are reminded to adhere to well publicised national hygiene guidance

Note that this start list is provisional and will be updated once entries close on the day at 10am

Entries on the day will be accepted from 8am until 10am




Saturday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
61John StonerDiv 2 K1M 61MBreak Out CC11:00:0014:00:00
4tbd11:01:0014:01:00
3tbd11:02:0014:02:00
2tbd11:03:0014:03:00
1tbd11:04:0014:04:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
30Jess Croome / Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC11:05:0015:11:30

Vets

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
98Steve HarrattVStafford & Stone CC11:06:0014:05:00
65Donna HawkinsVMatlock CC11:07:0014:06:00
58Jeff WilsonVManchester CC11:08:0014:07:00
12Duncan BerrimanVKingston KC11:09:0014:08:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
212Christopher BlytheJ14Break Out CC11:10:0014:09:00
202Ayden CoeJ12Stafford & Stone CC11:11:0014:10:00
179Rion ShatmaniJ14Holme Pierrepont CC11:12:0014:11:00
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers11:13:0014:12:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC11:14:0014:13:00
128Thomas Taylor-MoretonJ12Break Out CC11:15:0014:14:00
122Andrew DaviesJ10Manchester CC11:16:0014:15:00
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers11:17:0014:16:00
117Peter WarrenJ8Manvers WBC11:18:0014:17:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers11:19:0014:18:00
95James ChadJ16Cheltenham CC11:20:0014:19:00
84Gabriel JohnsonJ12Holme Pierrepont CC11:21:0014:20:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers11:22:0014:21:00
71Joseph MiddletonJ16Cheltenham CC11:23:0014:22:00
65Lucas MontgomeryJ14Break Out CC11:24:0014:23:00
62Joshua WiddowsonJ16Break Out CC11:25:0014:24:00
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC11:26:0014:25:00
51Sebastian WhiteJ12Stafford & Stone CC11:27:0014:26:00
44Aaron CorderJ14Independent11:28:0014:27:00
42Freddie KnottJ14Manchester CC11:29:0014:28:00
41Oliver ShadwellJ14Independent11:30:0014:29:00
37William SterryJ16Llandysul Paddlers11:31:0014:30:00
35Frank GriffinJ14Break Out CC11:32:0014:31:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ14Stafford & Stone CC11:33:0014:32:00
25Sebastian ReevesJ12Independent11:34:0014:33:00
22Aadi SreejithJ14Lee Valley PC11:35:0014:34:00
19Hayden RidleyJ12Lee Valley PC11:36:0014:35:00
18Mark MontgomeryMBreak Out CC11:37:0014:36:00
17Stefan HalamaMStourbridge Arm CC11:38:0014:37:00
12Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC11:39:0014:38:00
9George MurphyJ16Reading CC11:40:0014:39:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
114Tessa StephensonJ18Llandysul Paddlers11:41:0014:40:00
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers11:42:0014:41:00
70Olivia BerrimanJ8Kingston KC11:43:0014:42:00
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club11:44:0014:43:00
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers11:45:0014:44:00
43Elsa MontgomeryJ12Break Out CC11:46:0014:45:00
42Kimberley DaviesJ8Manchester CC11:47:0014:46:00
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers11:48:0014:47:00
26Rosie CoxallJ12Independent11:49:0014:48:00
19Evie LancasterJ12Manvers WBC11:50:0014:49:00
17Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers11:51:0014:50:00
15Emma PercyMMad Paddlers11:52:0014:51:00
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers11:53:0014:52:00
13Rhianna StiffinJ14Independent11:54:0014:53:00
8Lucy WilliamsonJ12Stafford & Stone CC11:55:0014:54:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
48Tony WellsMLlandysul Paddlers11:56:0014:55:00
36Oliver ShadwellJ14Independent11:57:0014:56:00
27William SterryJ16Llandysul Paddlers11:58:0014:57:00
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC11:59:0014:58:00
23Aaron CorderJ14Independent12:00:0014:59:00
20Stefan HalamaMStourbridge Arm CC12:01:0015:00:00
13Hayden RidleyJ12Lee Valley PC12:02:0015:01:00
7Sebastian ReevesJ12Independent12:03:0015:02:00
4Theo WrightJ12Stafford & Stone CC12:04:0015:03:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
25Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers12:05:0015:04:00
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers12:06:3015:05:30
7Rhianna StiffinJ14Independent12:08:0015:07:00
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent12:09:3015:08:30
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC12:11:0015:10:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Charles BlaylockJ12Stafford & Stone CC12:12:3015:12:30
999Thomas WarrenJ6Manvers WBC12:13:3015:13:30
999Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC12:14:3015:14:30
999Calum TonryJ14Stafford & Stone CC12:15:3015:15:30
999Ollie RothnerJ14Stafford & Stone CC12:16:3015:16:30
999Scott tuckleyJ14Stafford & Stone CC12:17:3015:17:30
999Angus van WinsumJ12Stafford & Stone CC12:18:3015:18:30

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Emily PottsJ14The Sharks12:19:3015:19:30
4tbd12:20:3015:20:30
3tbd12:21:3015:21:30
2tbd12:22:3015:22:30
1tbd12:23:3015:23:30

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
3tbd12:24:3015:24:30
2tbd12:25:3015:25:30
1tbd12:26:3015:26:30

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
3tbd12:27:3015:27:30
2tbd12:29:0015:29:00
1tbd12:30:3015:30:30

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
10George HarrattDiv 2 K1M 10J18Stafford & Stone CC12:32:0015:32:00
14Tabitha PercyDiv 1 C1W 14J18Mad Paddlers12:33:0015:33:00
3tbd12:34:0015:34:00
2tbd12:35:0015:35:00
1tbd12:36:0015:36:00

Sunday

Officials A

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
10George HarrattDiv 2 K1M 10J18Stafford & Stone CC11:00:0014:00:00
4tbd11:01:0014:01:00
3tbd11:02:0014:02:00
2tbd11:03:0014:03:00
1tbd11:04:0014:04:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
30Jess Croome / Harry McKennaJ14Stafford & Stone CC16:10:3011:05:0015:11:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
98Steve HarrattVStafford & Stone CC15:12:0011:06:0014:05:00
66Noreen BishopVCheltenham CC15:12:3011:07:0014:06:00
65Donna HawkinsVMatlock CC15:13:0011:08:0014:07:00
58Jeff WilsonVManchester CC15:13:3011:09:0014:08:00
46Richard LukeVManchester CC15:14:0011:10:0014:09:00
20Dave RadmoreVIndependent15:14:3011:11:0014:10:00
12Duncan BerrimanVKingston KC15:15:0011:12:0014:11:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
219Aaron NolanU23The Sharks15:23:0011:13:0014:12:00
202Ayden CoeJ12Stafford & Stone CC15:23:3011:14:0014:13:00
179Rion ShatmaniJ14Holme Pierrepont CC15:24:0011:15:0014:14:00
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers15:24:3011:16:0014:15:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC15:25:0011:17:0014:16:00
122Andrew DaviesJ10Manchester CC15:25:3011:18:0014:17:00
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers15:26:0011:19:0014:18:00
114Sam RollsJ14Wyedean CC15:26:3011:20:0014:19:00
106Angus LukeJ14Manchester CC15:27:0011:21:0014:20:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers15:27:3011:22:0014:21:00
84Gabriel JohnsonJ12Holme Pierrepont CC15:28:0011:23:0014:22:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers15:28:3011:24:0014:23:00
74Jack RollsJ16Wyedean CC15:29:0011:25:0014:24:00
72Joshua HodgsonJ12Manchester CC15:29:3011:26:0014:25:00
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC15:30:0011:27:0014:26:00
51Sebastian WhiteJ12Stafford & Stone CC15:30:3011:28:0014:27:00
44Aaron CorderJ14Independent15:31:0011:29:0014:28:00
41Oliver ShadwellJ14Independent15:31:3011:30:0014:29:00
37William SterryJ16Llandysul Paddlers15:32:0011:31:0014:30:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ14Stafford & Stone CC15:32:3011:32:0014:31:00
25Sebastian ReevesJ12Independent15:33:0011:33:0014:32:00
22Aadi SreejithJ14Lee Valley PC15:33:3011:34:0014:33:00
19Hayden RidleyJ12Lee Valley PC15:34:0011:35:0014:34:00
17Stefan HalamaMStourbridge Arm CC15:34:3011:36:0014:35:00
12Oliver CarneyJ14Stafford & Stone CC15:35:0011:37:0014:36:00
9George MurphyJ16Reading CC15:35:3011:38:0014:37:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
114Tessa StephensonJ18Llandysul Paddlers15:46:3011:39:0014:38:00
113Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers15:47:0011:40:0014:39:00
70Olivia BerrimanJ8Kingston KC15:47:3011:41:0014:40:00
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club15:48:0011:42:0014:41:00
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers15:48:3011:43:0014:42:00
42Kimberley DaviesJ8Manchester CC15:49:0011:44:0014:43:00
31Iona CatchpoleJ14Llandysul Paddlers15:49:3011:45:0014:44:00
26Rosie CoxallJ12Independent15:50:0011:46:0014:45:00
19Evie LancasterJ12Manvers WBC15:50:3011:47:0014:46:00
17Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers15:51:0011:48:0014:47:00
15Emma PercyMMad Paddlers15:51:3011:49:0014:48:00
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers15:52:0011:50:0014:49:00
13Rhianna StiffinJ14Independent15:52:3011:51:0014:50:00
8Lucy WilliamsonJ12Stafford & Stone CC15:53:0011:52:0014:51:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
48Tony WellsMLlandysul Paddlers15:57:0011:53:0014:52:00
45Andrew LawJ18Stourbridge Arm CC15:57:3011:54:0014:53:00
36Oliver ShadwellJ14Independent15:58:0011:55:0014:54:00
27William SterryJ16Llandysul Paddlers15:58:3011:56:0014:55:00
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC15:59:0011:57:0014:56:00
23Aaron CorderJ14Independent15:59:3011:58:0014:57:00
20Stefan HalamaMStourbridge Arm CC16:00:0011:59:0014:58:00
13Hayden RidleyJ12Lee Valley PC16:00:3012:00:0014:59:00
7Sebastian ReevesJ12Independent16:01:0012:01:0015:00:00
4Theo WrightJ12Stafford & Stone CC16:01:3012:02:0015:01:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Sadie SterryJ14Llandysul Paddlers16:07:0012:03:0015:02:00
18Lucy BowenJ10Llandysul Paddlers16:07:3012:04:3015:03:30
7Rhianna StiffinJ14Independent16:08:0012:06:0015:05:00
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent16:08:3012:07:3015:06:30
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC16:09:0012:09:0015:08:00
1Darcey McMullinsJ12Lee Valley PC16:09:3012:10:3015:09:30

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Charles BlaylockJ12Stafford & Stone CC16:11:3012:12:0015:16:00
999Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC16:12:0012:13:0015:17:00
999Calum TonryJ14Stafford & Stone CC16:12:3012:14:0015:18:00
999Ollie RothnerJ14Stafford & Stone CC16:13:0012:15:0015:19:00
999Scott tuckleyJ14Stafford & Stone CC16:13:3012:16:0015:20:00
999James CandyJ16Cheltenham CC16:14:0012:17:0015:21:00
999Angus van WinsumJ12Stafford & Stone CC16:14:3012:18:0015:22:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd16:15:3012:19:0015:41:30
4tbd16:16:0012:20:0015:42:30
3tbd16:16:3012:21:0015:43:30
2tbd16:17:0012:22:0015:44:30
1tbd16:17:3012:23:0015:45:30

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd16:18:3012:24:0015:54:00
2tbd16:19:0012:25:0015:55:00
1tbd16:19:3012:26:0015:56:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
3tbd16:20:3012:27:0016:02:30
2tbd16:21:0012:28:3016:04:00
1tbd16:21:3012:30:0016:05:30

Officials B

RTCBibNameRankingAgeClubRun 2
14Tabitha PercyDiv 1 C1W 14J18Mad Paddlers15:36:30
4tbd15:37:30
3tbd15:38:30
2tbd15:39:30
1tbd15:40:30