2021Cardington 2/3/4 Double

Start List


Thank you for entering the Cardington Div 2/3/4 Slalom on the 4th/5th September. The event is very nearly full so we are expecting a busy and hopefully fun weekend.

This start list is provisional, the actual start list will be published and updated via the event WhatsApp group.


Key Things to Note and Action Now 

  1. There will be onsite camping and catering.
  2. To reduce cash handling all payments at Control (camping fees, additional entry fees, protests etc) should be made by card (contactless or chip and pin), Apple Pay, Google Pay or Samsung Pay. Card payments are also encouraged for catering (payments over £1) but it will also be possible to pay by cash at the Viking Bistro if required.
  3. An event WhatsApp group will be used for communication in the lead up and during the event, join it now https://chat.whatsapp.com/CgyZUYWwdEq6IcRSBm4cak.
  4. No results or cards will be posted on notice boards. Results lists will be posted on the event WhatsApp group, individual results with gate by gate penalties will be posted on the results website, link to be provided on the WhatsApp group, so bring your smart phone.
  5. There is no need to book camping but it would help if you could complete this short survey so we have an idea of numbers https://www.surveymonkey.co.uk/r/J3ZPNLD
  6. Covid has taken its toll on the number of volunteers we have to run the event so it will be more important than ever for paddlers and their supports to come forward to help with judging and running the race, don't wait for the weekend, please email your offers of help now.

The event information pack can be found here

The event Covid information sheet can be found here

If after reading the above and the linked documents you still have questions or concerns please email cardingtonslalom@vikingkayak.co.uk and I will try and help.
Looking forward to seeing everyone at the event. 

Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
137Matt DodsonC1M MViking KC09:00:0010:30:0014:30:00
136Alaska SimpsonK1W U23Viking KC09:00:3010:31:0014:31:00
135Dee BatesK1W MViking KC09:01:0010:32:0014:32:00
134Chris WildeVets K1M 2SFrome CC09:01:3010:33:0014:33:00
139Thomas O'HaraDiv 1 K1M 16U23Viking KC09:02:0010:34:0014:34:00
138Jacob OaklandDiv 1 K1M 95J18Independent09:02:3010:35:0014:35:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
70Marie FinertySIndependent09:03:0010:36:0014:36:00
66Noreen BishopSCheltenham CC09:03:3010:37:0014:37:00
64Tracy WellsSProteus CC09:04:0010:38:0014:38:00
60Richard CarterVFrome CC09:04:3010:39:0014:39:00
49Richard MooreSThe Sharks09:05:0010:40:0014:40:00
24Jamie ChristieMBreak Out CC09:05:3010:41:0014:41:00
17Darren ShipMStafford & Stone CC09:06:0010:42:0014:42:00
7Steve HarrattMStafford & Stone CC09:06:3010:43:0014:43:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
157Paul StephensMBaldock & District CC09:07:0010:44:0014:44:00
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers09:07:3010:45:0014:45:00
151Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC09:08:0010:46:0014:46:00
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers09:08:3010:47:0014:47:00
149Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers09:09:0010:48:0014:48:00
148Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers09:09:3010:49:0014:49:00
147Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC09:10:0010:50:0014:50:00
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC09:10:3010:51:0014:51:00
144Richard AdkinsMWaterside CC09:11:0010:52:0014:52:00
135Ethan FletcherJ18Break Out CC09:11:3010:53:0014:53:00
134Jacob HillJ16Break Out CC09:12:0010:54:0014:54:00
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:12:3010:55:0014:55:00
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC09:13:0010:56:0014:56:00
125Herbie StainesJ14Independent09:13:3010:57:0014:57:00
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC09:14:0010:58:0014:58:00
119Neal UnderwoodMThe Sharks09:14:3010:59:0014:59:00
106Talu AysanJ14Lee Valley PC09:15:0011:00:0015:00:00
104Andrew BennettMViking KC09:15:3011:01:0015:01:00
97Andrew ChildsSIndependent09:16:0011:02:0015:02:00
96Khaleel ZiauddinU23The Sharks09:16:3011:03:0015:03:00
91Daniel KellyJ18Break Out CC09:17:0011:04:0015:04:00
85Phil CopelandMStroud Valley CC09:17:3011:05:0015:05:00
84Alfie SymesJ16Frome CC09:18:0011:06:0015:06:00
82Alexavier AldredJ18Independent09:18:3011:07:0015:07:00
81James HastingsMIndependent09:19:0011:08:0015:08:00
76John KentMFrome CC09:19:3011:09:0015:09:00
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC09:20:0011:10:0015:10:00
72Martin OaklandMIndependent09:20:3011:11:0015:11:00
65Ollie RowU23Break Out CC09:21:0011:12:0015:12:00
61John StonerMBreak Out CC09:21:3011:13:0015:13:00
49Tom RobsonJ16Reading CC09:22:0011:14:0015:14:00
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC09:22:3011:15:0015:15:00
39Nick ArrowsmithMHolme Pierrepont CC09:23:0011:16:0015:16:00
38Andrew NevilleMReading CC09:23:3011:17:0015:17:00
37Morgan PaulJ16Proteus CC09:24:0011:18:0015:18:00
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC09:24:3011:19:0015:19:00
33Theo WrightJ14Stafford & Stone CC09:25:0011:20:0015:20:00
21Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC09:25:3011:21:0015:21:00
18Jacob LawJ16Winchester & District CC09:26:0011:22:0015:22:00
16Joshua SpackmanJ16Shepperton SCC09:26:3011:23:0015:23:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers09:27:0011:24:0015:24:00
P89Evie LancasterJ12Manvers WBC09:27:3011:25:0015:25:00
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:28:0011:26:0015:26:00
P£85Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC09:28:3011:27:0015:27:00
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:29:0011:28:0015:28:00
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:29:3011:29:0015:29:00
77Olwen YatesJ14Stafford & Stone CC09:30:0011:30:0015:30:00
74Ridhi MakwanaJ14Independent09:30:3011:31:0015:31:00
73Helen SterryMLlandysul Paddlers09:31:0011:32:0015:32:00
71Maddie HobbsJ14Frome CC09:31:3011:33:0015:33:00
70Alice WilliamsonJ14Stafford & Stone CC09:32:0011:34:0015:34:00
61Alisa GouinJ14Viking KC09:32:3011:35:0015:35:00
59Corleigh DodsonJ18Viking KC09:33:0011:36:0015:36:00
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC09:33:3011:37:0015:37:00
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:34:0011:38:0015:38:00
23Emma ChristieJ18Break Out CC09:34:3011:39:0015:39:00
21Emily NevilleJ18Reading CC09:35:0011:40:0015:40:00
17Kerry ChristieJ18Break Out CC09:35:3011:41:0015:41:00
8Julie KolbMBradford & Bingley CC09:36:0011:42:0015:42:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
31Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC09:36:3011:43:0015:43:00
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:37:0011:44:0015:44:00
29Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC09:37:3011:45:0015:45:00
21Talu AysanJ14Lee Valley PC09:38:0011:46:0015:46:00
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:38:3011:47:0015:47:00
17Jamie ChristieMBreak Out CC09:39:0011:48:0015:48:00
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:39:3011:49:0015:49:00
5Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC09:40:0011:50:0015:50:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P£29Maddie HobbsJ14Frome CC09:40:3011:51:0015:51:00
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:41:0011:52:0015:52:00
25Jasmine WildeJ14Frome CC09:41:3011:53:0015:53:00
24Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC09:42:0011:54:0015:54:00
21Emma ChristieJ18Break Out CC09:42:3011:55:0015:55:00
19Ridhi MakwanaJ14Independent09:43:0011:56:0015:56:00
16Julie KolbMBradford & Bingley CC09:43:3011:57:0015:57:00
6Kerry ChristieJ18Break Out CC09:44:0011:58:0015:58:00
1Rebecca HarrattJ18Stafford & Stone CC09:44:3011:59:0015:59:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
260Emma Christie / Kerry ChristieSBreak Out CC09:45:0012:00:0016:00:00
22James Stephens / Paul StephensSBaldock & District CC09:45:3012:01:0016:01:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
287Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers09:46:0012:02:0016:02:00
264Antony CowderoyMIndependent09:46:3012:03:0016:03:00
262Cai JonesJ16Llandysul Paddlers09:47:0012:04:0016:04:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:47:3012:05:0016:05:00
251Callum JonesJ14Cheltenham CC09:48:0012:06:0016:06:00
248Aaron GibbsJ16Shepperton SCC09:48:3012:07:0016:07:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC09:49:0012:08:0016:08:00
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers09:49:3012:09:0016:09:00
226Ben GibbyJ14Wyedean CC09:50:0012:10:0016:10:00
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC09:50:3012:11:0016:11:00
212Christopher BlytheJ14Break Out CC09:51:0012:12:0016:12:00
199Edward SearleJ16Shepperton SCC09:51:3012:13:0016:13:00
198Finlay GlanvilleJ16Shepperton SCC/Cloggies@ntlworld.com09:52:0012:14:0016:14:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC09:52:3012:15:0016:15:00
188Reuben YatesJ12Stafford & Stone CC09:53:0012:16:0016:16:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC09:53:3012:17:0016:17:00
128Thomas Taylor-MoretonJ14Break Out CC09:54:0012:18:0016:18:00
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC09:54:3012:19:0016:19:00
114Sam RollsJ16Wyedean CC09:55:0012:20:0016:20:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers09:55:3012:21:0016:21:00
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC09:56:0012:22:0016:22:00
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC09:56:3012:23:0016:23:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers09:57:0012:24:0016:24:00
78David CotterillMIndependent09:57:3012:25:0016:25:00
74Jack RollsJ18Wyedean CC09:58:0012:26:0016:26:00
65Lucas MontgomeryJ16Break Out CC09:58:3012:27:0016:27:00
58Charlie KleinJ18Viking KC09:59:0012:28:0016:28:00
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC09:59:3012:29:0016:29:00
35Frank GriffinJ16Break Out CC10:00:0012:30:0016:30:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC10:00:3012:31:0016:31:00
25Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC10:01:0012:32:0016:32:00
21Peter HobbyMPoole Harbour CC10:01:3012:33:0016:33:00
18Mark MontgomeryMBreak Out CC10:02:0012:34:0016:34:00
16Toby WildeJ16Frome CC10:02:3012:35:0016:35:00
7Oaken HobbyJ18Poole Harbour CC10:03:0012:36:0016:36:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
156Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers10:03:3012:37:0016:37:00
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC10:04:0012:38:0016:38:00
153Rowan YatesJ8Independent10:04:3012:39:0016:39:00
142Olivia MooreJ10Break Out CC/Hinckley Canoe Club10:05:0012:40:0016:40:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers10:05:3012:41:0016:41:00
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers10:06:0012:42:0016:42:00
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers10:06:3012:43:0016:43:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC10:07:0012:44:0016:44:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers10:07:3012:45:0016:45:00
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers10:08:0012:46:0016:46:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers10:08:3012:47:0016:47:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC10:09:0012:48:0016:48:00
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers10:09:3012:49:0016:49:00
59Alexandra JudgeMThe Sharks/Bishops Stortford CC10:10:0012:50:0016:50:00
28Zoe NevilleSReading CC10:10:3012:51:0016:51:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC10:11:0012:52:0016:52:00
18Sienna StokesJ14Viking KC10:11:3012:53:0016:53:00
12Katherine PapageorgiouMViking KC10:12:0012:54:0016:54:00
10Vorna PaulJ14Proteus CC10:12:3012:55:0016:55:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£980Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC10:13:0012:56:0016:56:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers10:13:3012:57:0016:57:00
46Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC10:14:0012:58:0016:58:00
19Robin WilliamsSWey KC10:14:3012:59:0016:59:00
17Alexavier AldredJ18Independent/Independent10:15:0013:00:0017:00:00
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:15:3013:01:0017:01:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
27Alice WilliamsonJ14Stafford & Stone CC10:16:0013:02:0017:02:00
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:16:3013:03:0017:03:00
10Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC10:17:0013:04:0017:04:00
6Katherine PapageorgiouMViking KC10:17:3013:05:0017:05:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
54Jack MortonJ10Viking KC10:18:0013:06:0017:06:00
**52Peter ThomasMBreak Out CC10:18:3013:07:0017:07:00
**51Michael McKennaMStafford & Stone CC10:19:0013:08:0017:08:00
**50Theo knappJ10Frome CC10:19:3013:09:0017:09:00
**49Matthew EllisSViking KC10:20:0013:10:0017:10:00
**c48Nazir petchJ18Proteus CC10:20:3013:11:0017:11:00
**46David SpikingsSThe Sharks10:21:0013:12:0017:12:00
**44Thomas HargreavesJ10Wyedean CC10:21:3013:13:0017:13:00
**43Angus van WinsumJ14Stafford & Stone CC10:22:0013:14:0017:14:00
**42Matteo LemonJ14The Sharks10:22:3013:15:0017:15:00
**41James StephensJ10Baldock & District CC10:23:0013:16:0017:16:00
**40Adam ThomasJ12Break Out CC10:23:3013:17:0017:17:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
63Tamsin GibbsJ10Shepperton SCC10:24:0013:18:0017:18:00
**c62Alice SearleJ10Shepperton SCC10:24:3013:19:0017:19:00
**60Carys JonesJ12Viking KC10:25:0013:20:0017:20:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
137Matt DodsonC1M MViking KC08:30:0010:00:0014:00:00
136Alaska SimpsonK1W U23Viking KC08:30:3010:01:0014:01:00
135Dee BatesK1W MViking KC08:31:0010:02:0014:02:00
139Thomas O'HaraDiv 1 K1M 16U23Viking KC08:31:3010:03:0014:03:00
138Jacob OaklandDiv 1 K1M 95J18Independent08:32:0010:04:0014:04:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
64Tracy WellsSProteus CC08:32:3010:05:0014:05:00
24Jamie ChristieMBreak Out CC08:33:0010:06:0014:06:00
17Darren ShipMStafford & Stone CC08:33:3010:07:0014:07:00
7Steve HarrattMStafford & Stone CC08:34:0010:08:0014:08:00
2Chris WildeSFrome CC08:34:3010:09:0014:09:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£984Toby WildJ16Frome CC08:35:0010:10:0014:10:00
£983Joseph WhittingtonJ14Frome CC08:35:3010:11:0014:11:00
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers08:36:0010:12:0014:12:00
151Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC08:36:3010:13:0014:13:00
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers08:37:0010:14:0014:14:00
149Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers08:37:3010:15:0014:15:00
148Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers08:38:0010:16:0014:16:00
147Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC08:38:3010:17:0014:17:00
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC08:39:0010:18:0014:18:00
144Richard AdkinsMWaterside CC08:39:3010:19:0014:19:00
135Ethan FletcherJ18Break Out CC08:40:0010:20:0014:20:00
134Jacob HillJ16Break Out CC08:40:3010:21:0014:21:00
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC08:41:0010:22:0014:22:00
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC08:41:3010:23:0014:23:00
125Herbie StainesJ14Independent08:42:0010:24:0014:24:00
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC08:42:3010:25:0014:25:00
106Talu AysanJ14Lee Valley PC08:43:0010:26:0014:26:00
104Andrew BennettMViking KC08:43:3010:27:0014:27:00
97Andrew ChildsSIndependent08:44:0010:28:0014:28:00
96Khaleel ZiauddinU23The Sharks08:44:3010:29:0014:29:00
91Daniel KellyJ18Break Out CC08:45:0010:30:0014:30:00
85Phil CopelandMStroud Valley CC08:45:3010:31:0014:31:00
84Alfie SymesJ16Frome CC08:46:0010:32:0014:32:00
82Alexavier AldredJ18Independent08:46:3010:33:0014:33:00
76John KentMFrome CC08:47:0010:34:0014:34:00
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC08:47:3010:35:0014:35:00
72Martin OaklandMIndependent08:48:0010:36:0014:36:00
67Jake TaylorU23Viking KC08:48:3010:37:0014:37:00
65Ollie RowU23Break Out CC08:49:0010:38:0014:38:00
61John StonerMBreak Out CC08:49:3010:39:0014:39:00
49Tom RobsonJ16Reading CC08:50:0010:40:0014:40:00
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC08:50:3010:41:0014:41:00
39Nick ArrowsmithMHolme Pierrepont CC08:51:0010:42:0014:42:00
38Andrew NevilleMReading CC08:51:3010:43:0014:43:00
37Morgan PaulJ16Proteus CC08:52:0010:44:0014:44:00
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC08:52:3010:45:0014:45:00
21Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC08:53:0010:46:0014:46:00
18Jacob LawJ16Winchester & District CC08:53:3010:47:0014:47:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers08:54:0010:48:0014:48:00
P89Evie LancasterJ12Manvers WBC08:54:3010:49:0014:49:00
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers08:55:0010:50:0014:50:00
P85Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC08:55:3010:51:0014:51:00
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers08:56:0010:52:0014:52:00
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers08:56:3010:53:0014:53:00
74Ridhi MakwanaJ14Independent08:57:0010:54:0014:54:00
73Helen SterryMLlandysul Paddlers08:57:3010:55:0014:55:00
71Maddie HobbsJ14Frome CC08:58:0010:56:0014:56:00
70Alice WilliamsonJ14Stafford & Stone CC08:58:3010:57:0014:57:00
61Alisa GouinJ14Viking KC08:59:0010:58:0014:58:00
59Corleigh DodsonJ18Viking KC08:59:3010:59:0014:59:00
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC09:00:0011:00:0015:00:00
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:00:3011:01:0015:01:00
23Emma ChristieJ18Break Out CC09:01:0011:02:0015:02:00
21Emily NevilleJ18Reading CC09:01:3011:03:0015:03:00
17Kerry ChristieJ18Break Out CC09:02:0011:04:0015:04:00
8Julie KolbMBradford & Bingley CC09:02:3011:05:0015:05:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
31Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC09:03:0011:06:0015:06:00
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:03:3011:07:0015:07:00
21Talu AysanJ14Lee Valley PC09:04:0011:08:0015:08:00
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:04:3011:09:0015:09:00
17Jamie ChristieMBreak Out CC09:05:0011:10:0015:10:00
5Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC09:05:3011:11:0015:11:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P29Maddie HobbsJ14Frome CC09:06:0011:12:0015:12:00
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:06:3011:13:0015:13:00
25Jasmine WildeJ14Frome CC09:07:0011:14:0015:14:00
24Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC09:07:3011:15:0015:15:00
21Emma ChristieJ18Break Out CC09:08:0011:16:0015:16:00
19Ridhi MakwanaJ14Independent09:08:3011:17:0015:17:00
16Julie KolbMBradford & Bingley CC09:09:0011:18:0015:18:00
6Kerry ChristieJ18Break Out CC09:09:3011:19:0015:19:00
1Rebecca HarrattJ18Stafford & Stone CC09:10:0011:20:0015:20:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
265Thomas Arrowsmith / Jacob OaklandJ18Holme Pierrepont CC09:10:3011:21:0015:21:00
260Emma Christie / Kerry ChristieSBreak Out CC09:11:0011:22:0015:22:00
24Christina Price / Alastair RichesSBaldock & District CC09:11:3011:23:0015:23:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£982Nazir PetchJ18Proteus CC09:12:0011:24:0015:24:00
287Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers09:12:3011:25:0015:25:00
272Calum TonryJ14Stafford & Stone CC09:13:0011:26:0015:26:00
264Antony CowderoyMIndependent09:13:3011:27:0015:27:00
262Cai JonesJ16Llandysul Paddlers09:14:0011:28:0015:28:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:14:3011:29:0015:29:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC09:15:0011:30:0015:30:00
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers09:15:3011:31:0015:31:00
226Ben GibbyJ14Wyedean CC09:16:0011:32:0015:32:00
212Christopher BlytheJ14Break Out CC09:16:3011:33:0015:33:00
199Edward SearleJ16Shepperton SCC09:17:0011:34:0015:34:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC09:17:3011:35:0015:35:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC09:18:0011:36:0015:36:00
128Thomas Taylor-MoretonJ14Break Out CC09:18:3011:37:0015:37:00
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC09:19:0011:38:0015:38:00
114Sam RollsJ16Wyedean CC09:19:3011:39:0015:39:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers09:20:0011:40:0015:40:00
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC09:20:3011:41:0015:41:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers09:21:0011:42:0015:42:00
78David CotterillMIndependent09:21:3011:43:0015:43:00
74Jack RollsJ18Wyedean CC09:22:0011:44:0015:44:00
65Lucas MontgomeryJ16Break Out CC09:22:3011:45:0015:45:00
58Charlie KleinJ18Viking KC09:23:0011:46:0015:46:00
35Frank GriffinJ16Break Out CC09:23:3011:47:0015:47:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC09:24:0011:48:0015:48:00
25Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:24:3011:49:0015:49:00
21Peter HobbyMPoole Harbour CC09:25:0011:50:0015:50:00
18Mark MontgomeryMBreak Out CC09:25:3011:51:0015:51:00
7Oaken HobbyJ18Poole Harbour CC09:26:0011:52:0015:52:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£981Carys JonesJ12Viking KC09:26:3011:53:0015:53:00
156Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers09:27:0011:54:0015:54:00
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC09:27:3011:55:0015:55:00
142Olivia MooreJ10Break Out CC/Hinckley Canoe Club09:28:0011:56:0015:56:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers09:28:3011:57:0015:57:00
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers09:29:0011:58:0015:58:00
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers09:29:3011:59:0015:59:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC09:30:0012:00:0016:00:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers09:30:3012:01:0016:01:00
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers09:31:0012:02:0016:02:00
126Lisa FowlerJ16Reading CC09:31:3012:03:0016:03:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers09:32:0012:04:0016:04:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC09:32:3012:05:0016:05:00
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers09:33:0012:06:0016:06:00
59Alexandra JudgeMThe Sharks/Bishops Stortford CC09:33:3012:07:0016:07:00
28Zoe NevilleSReading CC09:34:0012:08:0016:08:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC09:34:3012:09:0016:09:00
18Sienna StokesJ14Viking KC09:35:0012:10:0016:10:00
12Katherine PapageorgiouMViking KC09:35:3012:11:0016:11:00
10Vorna PaulJ14Proteus CC09:36:0012:12:0016:12:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
980Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC09:36:3012:13:0016:13:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers09:37:0012:14:0016:14:00
46Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC09:37:3012:15:0016:15:00
37Alastair RichesMBaldock & District CC09:38:0012:16:0016:16:00
17Alexavier AldredJ18Independent/Independent09:38:3012:17:0016:17:00
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC09:39:0012:18:0016:18:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
27Alice WilliamsonJ14Stafford & Stone CC09:39:3012:19:0016:19:00
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:40:0012:20:0016:20:00
15Christina PriceSBaldock & District CC09:40:3012:21:0016:21:00
10Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC09:41:0012:22:0016:22:00
6Katherine PapageorgiouMViking KC09:41:3012:23:0016:23:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
**c53Danny SherlockSIndependent09:42:0012:24:0016:24:00
51Michael McKennaMStafford & Stone CC09:42:3012:25:0016:25:00
50Theo knappJ10Frome CC09:43:0012:26:0016:26:00
49Matthew EllisSViking KC09:43:3012:27:0016:27:00
44Thomas HargreavesJ10Wyedean CC09:44:0012:28:0016:28:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
62Alice SearleJ10Shepperton SCC09:44:3012:29:0016:29:00
**c61Annie PriceSIndependent09:45:0012:30:0016:30:00