2021Langham Farm Frome 3/4 Double

Start List


Planned Start Times (Run times may change based on number of entries)

Course Open from 08:00

Official Practice 10:00

Run 1 - 11:00

Run 2 - 13:30


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
52Stephen AskewK1M M10:00:0011:00:0013:30:00
50Richard LonghurstK1M S10:00:3011:01:0013:31:00
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers10:01:0011:02:0013:32:00
84Alfie SymesDiv 2 K1M 84J16Frome CC10:01:3011:03:0013:33:00
18Jacob LawDiv 2 K1M 18J16Winchester & District CC10:02:0011:04:0013:34:00
40Harvey MerrifieldPrem K1M 40U23Taunton CC10:02:3011:05:0013:35:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
100Ken GordonSIndependent10:03:3011:08:0013:38:00
77Rose MitchellMWyedean CC10:04:0011:09:0013:39:00
73Avis NoottSBristol CC10:04:3011:10:0013:40:00
66Noreen BishopSCheltenham CC10:05:0011:11:0013:41:00
62Alison LonghurstMCheltenham CC10:05:3011:12:0013:42:00
60Richard CarterVFrome CC10:06:0011:13:0013:43:00
39Paul MarshallSPoole Harbour CC10:06:3011:14:0013:44:00
31Andrew LyallMFrome CC10:07:0011:15:0013:45:00
29Ken GordonSIndependent10:07:3011:16:0013:46:00
16Robert GravesMIndependent10:08:0011:17:0013:47:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:09:0011:33:0014:03:00
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC10:09:3011:34:0014:04:00
40Megan PowellJ12Taunton CC10:10:0011:35:0014:05:00
38Elizabeth YoungJ14Stroud Valley CC/North Avon CC10:10:3011:36:0014:06:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC10:11:0011:37:0014:07:00
17Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers10:11:3011:38:0014:08:00
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers10:12:0011:39:0014:09:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
49Alfie SymesJ16Frome CC10:13:0011:42:0014:12:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers10:13:3011:43:0014:13:00
36Oliver ShadwellJ14Independent10:14:0011:44:0014:14:00
33Jacob LawJ16Winchester & District CC10:14:3011:45:0014:15:00
31Toby WildeJ16Frome CC10:15:0011:46:0014:16:00
16Tony ChalkMStroud Valley CC10:15:3011:47:0014:17:00
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:16:0011:48:0014:18:00
10Herbie StainesJ14Independent10:16:3011:49:0014:19:00
7Sebastian ReevesJ14Independent10:17:0011:50:0014:20:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers10:18:0011:53:0014:23:00
21Jasmine WildeJ14Frome CC10:18:3011:54:3014:24:30
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:19:0011:56:0014:26:00
11Maddie HobbsJ14Frome CC10:19:3011:57:3014:27:30
1Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC10:20:0011:59:0014:29:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
45Eiri O'Connor / Efan WeltonSLlandysul Paddlers10:21:0012:02:0014:32:00
43Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC10:21:3012:03:0014:33:00
42Alison Longhurst / Heather LonghurstSCheltenham CC10:22:0012:04:0014:34:00
41Jacob Law / Alfie SymesSWinchester & District CC10:22:3012:05:0014:35:00
40Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC10:23:0012:06:0014:36:00
14John Kent / Andrew LyallMFrome CC10:23:3012:07:0014:37:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
221Kitchener DuckworthJ14Llandysul Paddlers10:24:3011:20:0013:50:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC10:25:0011:21:0013:51:00
104Alex BoudriaJ12Frome CC10:25:3011:22:0013:52:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers10:26:0011:23:0013:53:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers10:26:3011:24:0013:54:00
68Samuel StroudJ14Taunton CC10:27:0011:25:0013:55:00
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC10:27:3011:26:0013:56:00
41Oliver ShadwellJ14Independent10:28:0011:27:0013:57:00
25Sebastian ReevesJ14Independent10:28:3011:28:0013:58:00
19Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:29:0011:29:0013:59:00
16Toby WildeJ16Frome CC10:29:3011:30:0014:00:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
59Cerian macraeJ14Llandysul Paddlers10:30:3012:23:0014:53:00
58Millie GoodmanJ8Frome CC10:31:0012:24:0014:54:00
25Lisa FowlerJ16Reading CC10:31:3012:25:0014:55:00
24Heather LonghurstJ8Cheltenham CC10:32:0012:26:0014:56:00
23Sofia AlferJ14Wyedean CC10:32:3012:27:0014:57:00
22Jessica GoodmanJ10Frome CC10:33:0012:28:0014:58:00
21Rosie-lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers10:33:3012:29:0014:59:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
104Alex BoudriaJ12Frome CC10:34:3012:32:0015:02:00
32James Coolican SmithJ18Wyedean CC10:35:0012:33:0015:03:00
1tbd10:35:3012:34:0015:04:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
57Peter WeltonMLlandysul Paddlers10:36:3012:10:0014:40:00
17Elis Tom DaviesJ12Llandysul Paddlers10:37:0012:11:0014:41:00
16Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers10:37:3012:12:0014:42:00
15Rowan HooperJ14Sutton Bingham & District CC10:38:0012:13:0014:43:00
14Theo KnappJ10Frome CC10:38:3012:14:0014:44:00
13Callum JonesJ14Cheltenham CC10:39:0012:15:0014:45:00
12Cynyr MacRaeJ14Llandysul Paddlers10:39:3012:16:0014:46:00
11Jack DuberryJ12Frome CC10:40:0012:17:0014:47:00
10George PikeJ16Frome CC10:40:3012:18:0014:48:00
8Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers10:41:0012:19:0014:49:00
1Harry StroudJ12Taunton CC10:41:3012:20:0014:50:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC10:42:3012:37:0015:07:00
40Megan PowellJ12Taunton CC10:43:0012:38:3015:08:30
23Sofia AlferJ14Wyedean CC10:43:3012:40:0015:10:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
56Martin Peter ElstonK1M MTaunton CC10:00:0011:00:0013:30:00
52Stephen AskewK1M M10:00:3011:01:0013:31:00
50Richard LonghurstK1M S10:01:0011:02:0013:32:00
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers10:01:3011:03:0013:33:00
84Alfie SymesDiv 2 K1M 84J16Frome CC10:02:0011:04:0013:34:00
18Jacob LawDiv 2 K1M 18J16Winchester & District CC10:02:3011:05:0013:35:00
40Harvey MerrifieldPrem K1M 40U23Taunton CC10:03:0011:06:0013:36:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
100Ken GordonSIndependent10:04:0011:09:0013:39:00
77Rose MitchellMWyedean CC10:04:3011:10:0013:40:00
73Avis NoottSBristol CC10:05:0011:11:0013:41:00
66Noreen BishopSCheltenham CC10:05:3011:12:0013:42:00
62Alison LonghurstMCheltenham CC10:06:0011:13:0013:43:00
29Ken GordonSIndependent10:06:3011:14:0013:44:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
226Ben GibbyJ14Wyedean CC10:07:3011:17:0013:47:00
221Kitchener DuckworthJ14Llandysul Paddlers10:08:0011:18:0013:48:00
219Aaron NolanSThe Sharks10:08:3011:19:0013:49:00
199Ed SearleJ14Shepperton SCC10:09:0011:20:0013:50:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC10:09:3011:21:0013:51:00
114Sam RollsJ16Wyedean CC10:10:0011:22:0013:52:00
104Alex BoudriaJ12Frome CC10:10:3011:23:0013:53:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers10:11:0011:24:0013:54:00
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC10:11:3011:25:0013:55:00
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers10:12:0011:26:0013:56:00
74Jack RollsJ18Wyedean CC10:12:3011:27:0013:57:00
68Samuel StroudJ14Taunton CC10:13:0011:28:0013:58:00
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC10:13:3011:29:0013:59:00
41Oliver ShadwellJ14Independent10:14:0011:30:0014:00:00
25Sebastian ReevesJ14Independent10:14:3011:31:0014:01:00
21Peter HobbyMPoole Harbour CC10:15:0011:32:0014:02:00
19Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:15:3011:33:0014:03:00
16Toby WildeJ16Frome CC10:16:0011:34:0014:04:00
7Oaken HobbyJ18Poole Harbour CC10:16:3011:35:0014:05:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:17:3011:38:0014:08:00
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC10:18:0011:39:0014:09:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC10:18:3011:40:0014:10:00
40Megan PowellJ12Taunton CC10:19:0011:41:0014:11:00
38Elizabeth YoungJ14Stroud Valley CC/North Avon CC10:19:3011:42:0014:12:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC10:20:0011:43:0014:13:00
17Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers10:20:3011:44:0014:14:00
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers10:21:0011:45:0014:15:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
49Alfie SymesJ16Frome CC10:22:0011:48:0014:18:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers10:22:3011:49:0014:19:00
36Oliver ShadwellJ14Independent10:23:0011:50:0014:20:00
33Jacob LawJ16Winchester & District CC10:23:3011:51:0014:21:00
31Toby WildeJ16Frome CC10:24:0011:52:0014:22:00
16Tony ChalkMStroud Valley CC10:24:3011:53:0014:23:00
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:25:0011:54:0014:24:00
10Herbie StainesJ14Independent10:25:3011:55:0014:25:00
7Sebastian ReevesJ14Independent10:26:0011:56:0014:26:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers10:27:0011:59:0014:29:00
21Jasmine WildeJ14Frome CC10:27:3012:00:3014:30:30
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:28:0012:02:0014:32:00
11Maddie HobbsJ14Frome CC10:28:3012:03:3014:33:30
1Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC10:29:0012:05:0014:35:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
47Dee Paterson / Alex EdwardsSViking KC10:30:0012:08:0014:38:00
46Eiri O'Connor / Efan WeltonSLlandysul Paddlers10:30:3012:09:0014:39:00
44Oliver DYER / Josephine DYERSStroud Valley CC10:31:0012:10:0014:40:00
43Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC10:31:3012:11:0014:41:00
42Alison Longhurst / Heather LonghurstSCheltenham CC10:32:0012:12:0014:42:00
41Jacob Law / Alfie SymesSWinchester & District CC10:32:3012:13:0014:43:00
40Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC10:33:0012:14:0014:44:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Peter WeltonMLlandysul Paddlers10:34:0012:17:0014:47:00
55Keanu ElstonJ10Taunton CC10:34:3012:18:0014:48:00
19Elis Tom DaviesJ12Llandysul Paddlers10:35:0012:19:0014:49:00
18Oliver DYERSStroud Valley CC10:35:3012:20:0014:50:00
14Theo KnappJ10Frome CC10:36:0012:21:0014:51:00
11Jack DuberryJ12Frome CC10:36:3012:22:0014:52:00
10George PikeJ16Frome CC10:37:0012:23:0014:53:00
9Cynyr MacRaeJ14Llandysul Paddlers10:37:3012:24:0014:54:00
8Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers10:38:0012:25:0014:55:00
7Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers10:38:3012:26:0014:56:00
6George Whittal-WilliamsJ16Wyedean CC10:39:0012:27:0014:57:00
5Ollie LloydJ16Wyedean CC10:39:3012:28:0014:58:00
4Callum JonesJ14Cheltenham CC10:40:0012:29:0014:59:00
3Aaron GibbsJ16Shepperton SCC10:40:3012:30:0015:00:00
2John GibbyJ12Wyedean CC10:41:0012:31:0015:01:00
1Harry StroudJ12Taunton CC10:41:3012:32:0015:02:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Cerian macraeJ14Llandysul Paddlers10:42:3012:35:0015:05:00
29Aiyana ElstonJ10Taunton CC10:43:0012:36:0015:06:00
28India ElstonJ16Taunton CC10:43:3012:37:0015:07:00
27Lauren AskewJ1610:44:0012:38:0015:08:00
26Josephine DYERJ16Stroud Valley CC10:44:3012:39:0015:09:00
24Heather LonghurstJ8Cheltenham CC10:45:0012:40:0015:10:00
23Sofia AlferJ14Wyedean CC10:45:3012:41:0015:11:00
22Jessica GoodmanJ10Frome CC10:46:0012:42:0015:12:00
21Rosie-lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers10:46:3012:43:0015:13:00
20Annie WebsterSWyedean CC10:47:0012:44:0015:14:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
104Alex BoudriaJ12Frome CC10:48:0012:47:0015:17:00
32James Coolican SmithJ18Wyedean CC10:48:3012:48:0015:18:00
5Ollie LloydJ16Wyedean CC10:49:0012:49:0015:19:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC10:50:0012:52:0015:22:00
40Megan PowellJ12Taunton CC10:50:3012:53:3015:23:30
37Julie A DaviesMWyedean CC10:51:0012:55:0015:25:00
23Sofia AlferJ14Wyedean CC10:51:3012:56:3015:26:30