2021Langham Farm Div 3/4 Double

Start List


 

Welcome to our Autumn 'bonus' Langham Farm Slalom, we hope you have a great time!... A few bits to note..... 

Please enter in advance online, you will also be able to enter in person between 9am and 10am each day, but only for those who cannot enter online.

The start list below is just to allow you to plan your weekend, it is likely we will finish earlier than advertised, depending on how many paddlers enter.

Camping will be available on-site with water and flush toilets, please take your rubbish home with you.  Camping is available from Lunchtime Friday.

There is a small fee for camping and also for car parking, all this money goes to the farmer to pay towards access to the site.  CASH ONLY

This is held on a working farm and as such dogs must be on leads at all time, please drive sensibly and do nothing which could upset our access arrangement with the farmer.

For satnav use postcode BA11 6PS.  This takes you to Rode Hill where you will see the Memorial Hall.  The track to Langham Farm is across the road.  Follow the slalom signs.  Although the postcode to Langham Farm farmhouse next to the slalom site is BA11 6PL, some satnavs appear to take you via the farmyard.  There is no access from the farmyard to the slalom site.    

We would like to encourage lots of newcomers to Slalom and as such there will be lots of practice time with safety cover, coaching support and kit (plastic boats/slalom boats etc.) to borrow.  If someone from each visiting club could email chrisjdwilde@gmail.com to give me some idea of how many paddlers might want to borrow kit that would be really helpful.

There will be some simple refreshments including hot and cold drinks, cakes and a few snacks.  CASH ONLY so bring some £1 and 50p's

******COVID-19 UPDATE*****

There is very little mobile signal available at Langham Farm and as such we are unable to take card payments, and cannot post results online etc... Please enter online in advance if at all possible.  

Cards and results will be displayed in a manner which allows social distancing, please help by adhering to this.

We will probably not have a prize giving, but there will be plenty of prizes to be won!

PLEASE COULD ALL PERSONS WHO ATTEND CONDUCT A LATERAL FLOW TEST BEFORE ATTENDING AND STAY AWAY IF POSITIVE (a refund will be offered to anyone who cannot attend), ALSO PLEASE DO NOT ATTEND IF YOU HAVE HAD RECENT CONTACT WITH ANYONE WITH COVID, OR HAVE BEEN TOLD TO SELF ISOLATE.

I would like to take the opportunity to thank you for you cooperation and ongoing support  

Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999IAN ROBSONK1M MSutton Bingham & District CC10:00:0011:30:0014:00:00
999Richard LonghurstK1M S10:00:3011:31:0014:01:00
71Maddie HobbsDiv 2 K1W 71J14Frome CC10:01:0011:32:0014:02:00
76John KentDiv 2 K1M 76MFrome CC10:01:3011:33:0014:03:00
59Jasmine WildeDiv 1 K1W 59J14Frome CC10:02:0011:34:0014:04:00
93Jacob LinesPrem K1M 93J18Frome CC/PRFM Ltd10:02:3011:35:0014:05:00
4tbd10:03:0011:36:0014:06:00
3tbd10:03:3011:37:0014:07:00
2tbd10:04:0011:38:0014:08:00
1tbd10:04:3011:39:0014:09:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
77Rose MitchellVWyedean CC10:05:3011:42:0014:12:00
73Avis NoottSBristol CC10:06:0011:43:0014:13:00
66Noreen BishopSCheltenham CC10:06:3011:44:0014:14:00
62Alison LonghurstMCheltenham CC10:07:0011:45:0014:15:00
40Fred DoodeySWorcester CC10:07:3011:46:0014:16:00
5tbd14:17:00
4tbd14:18:00
3tbd14:19:00
2tbd14:20:00
1tbd14:21:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
299Thomas HargreavesJ10Wyedean CC10:08:3011:49:0014:24:00
290Barry DaviesSSalisbury CC10:09:0011:50:0014:25:00
287Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers10:09:3011:51:0014:26:00
286Sid GriffithsJ10Wyedean CC10:10:0011:52:0014:27:00
285Jake MitchellJ12Wyedean CC10:10:3011:53:0014:28:00
282Jack DuberryJ12Frome CC10:11:0011:54:0014:29:00
262Cai JonesJ16Llandysul Paddlers10:11:3011:55:0014:30:00
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers10:12:0011:56:0014:31:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers10:12:3011:57:0014:32:00
251Callum JonesJ14Cheltenham CC10:13:0011:58:0014:33:00
248Aaron GibbsJ16Shepperton SCC10:13:3011:59:0014:34:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC10:14:0012:00:0014:35:00
199Edward SearleJ16Shepperton SCC10:14:3012:01:0014:36:00
198Finlay GlanvilleJ16Shepperton SCC/Cloggies@ntlworld.com10:15:0012:02:0014:37:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC10:15:3012:03:0014:38:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC10:16:0012:04:0014:39:00
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC10:16:3012:05:0014:40:00
114Sam RollsJ16Wyedean CC10:17:0012:06:0014:41:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers10:17:3012:07:0014:42:00
88Chris GreenMSalisbury CC10:18:0012:08:0014:43:00
82Alexander LlewelynJ14Salisbury CC10:18:3012:09:0014:44:00
25Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC10:19:0012:10:0014:45:00
3tbd10:19:3012:11:0014:46:00
2tbd10:20:0012:12:0014:47:00
1tbd10:20:3012:13:0014:48:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC10:21:3012:16:0014:51:00
143Dani GoodmanSFrome CC10:22:0012:17:0014:52:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers10:22:3012:18:0014:53:00
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers10:23:0012:19:0014:54:00
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers10:23:3012:20:0014:55:00
133Heather LonghurstJ8Cheltenham CC10:24:0012:21:0014:56:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC10:24:3012:22:0014:57:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers10:25:0012:23:0014:58:00
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers10:25:3012:24:0014:59:00
123Josephine DyerJ16Stroud Valley CC10:26:0012:25:0015:00:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers10:26:3012:26:0015:01:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC10:27:0012:27:0015:02:00
64Sheila WorthMWinchester & District CC10:27:3012:28:0015:03:00
51Georgina DowningJ16Salisbury CC10:28:0012:29:0015:04:00
45Helen GreenMSalisbury CC10:28:3012:30:0015:05:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC10:29:0012:31:0015:06:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
52Alex BoudriaJ12Frome CC10:30:0012:34:0015:09:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers10:30:3012:35:0015:10:00
31Toby WildeJ16Frome CC10:31:0012:36:0015:11:00
16Tony ChalkMStroud Valley CC10:31:3012:37:0015:12:00
1tbd10:32:0012:38:0015:18:00
6tbd15:13:00
5tbd15:14:00
4tbd15:15:00
3tbd15:16:00
2tbd15:17:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:33:0012:41:0015:21:00
4tbd10:33:3012:42:0015:30:00
3tbd10:34:0012:43:0015:31:30
2tbd10:34:3012:44:0015:33:00
1tbd10:35:0012:45:0015:34:30
9tbd15:22:30
8tbd15:24:00
7tbd15:25:30
6tbd15:27:00
5tbd15:28:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Finlay Glanville / Joshua PhillpottsSShepperton SCC10:36:0012:48:0015:37:30
999Annabelle Bated / Davinia BatesSViking KC10:36:3012:49:0015:38:30
999Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC10:37:0012:50:0015:39:30
999Oliver DYER / Josephine DYERSStroud Valley CC10:37:3012:51:0015:40:30
999Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC10:38:0012:52:0015:41:30
999Alexander Llewelyn / Georgina DowningSSalisbury CC10:38:3012:53:0015:42:30
35Alison Longhurst / Heather LonghurstSCheltenham CC10:39:0012:54:0015:43:30
3tbd10:39:3013:00:00
2tbd10:40:0013:01:00
1tbd10:40:3013:02:00
8tbd12:55:00
7tbd12:56:00
6tbd12:57:00
5tbd12:58:00
4tbd12:59:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Archie PatersonJ14Frome CC10:41:3013:05:0015:46:30
999Josef PrestonJ12Wyedean CC10:42:0013:06:0015:47:30
999Jack MortonJ10Viking KC10:42:3013:07:0015:48:30
999Jonathan MortonMViking KC10:43:0013:08:0015:49:30
999Rowan HooperJ14Sutton Bingham & District CC10:43:3013:09:0015:50:30
999Stephen MonahanMWyedean CC10:44:0013:10:0015:51:30
999Lloyd MonahanJ16Wyedean CC10:44:3013:11:0015:52:30
999Lewis MonahanJ12Wyedean CC10:45:0013:12:0015:53:30
999Yakub mullaMStroud Valley CC10:45:3013:13:0015:54:30
999Tim CooperMFrome CC10:46:0013:14:0015:55:30
999Nigel J HomerMSalisbury CC10:46:3013:15:0015:56:30
999Oliver DYERSStroud Valley CC10:47:0013:16:0015:57:30
3tbd10:47:3013:17:0015:58:30
2tbd10:48:0013:18:0015:59:30
1tbd10:48:3013:19:0016:00:30

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Elizabeth BatesJ6Viking KC10:49:3013:22:0016:03:30
999Sarah MortonMViking KC10:50:0013:23:0016:04:30
999Laura MiddelburgSStroud Valley CC10:50:3013:24:0016:05:30
999Lucy PorterJ10Cheltenham CC10:51:0013:25:0016:06:30
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers10:51:3013:26:0016:07:30
999Alice SearleJ10Shepperton SCC10:52:0013:27:0016:08:30
999Emily (Millie) GoodmanJ8Frome CC10:52:3013:28:0016:09:30
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers10:53:0013:29:0016:10:30
2tbd10:53:3013:30:0016:11:30
1tbd10:54:0013:31:0016:12:30

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:55:0013:34:0016:15:30
4tbd10:55:3013:35:0016:16:30
3tbd10:56:0013:36:0016:17:30
2tbd10:56:3013:37:0016:18:30
1tbd10:57:0013:38:0016:19:30

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:58:0013:41:0016:22:30
4tbd10:58:3013:42:0016:24:00
3tbd10:59:0013:43:0016:25:30
2tbd10:59:3013:44:0016:27:00
1tbd11:00:0013:45:0016:28:30

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Richard LonghurstK1M S10:00:0011:30:0014:00:00
71Maddie HobbsDiv 2 K1W 71J14Frome CC10:00:3011:31:0014:01:00
59Jasmine WildeDiv 1 K1W 59J14Frome CC10:01:0011:32:0014:02:00
7tbd10:01:3011:33:0014:03:00
6tbd10:02:0011:34:0014:04:00
5tbd10:02:3011:35:0014:05:00
4tbd10:03:0011:36:0014:06:00
3tbd10:03:3011:37:0014:07:00
2tbd10:04:0011:38:0014:08:00
1tbd10:04:3011:39:0014:09:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
77Rose MitchellVWyedean CC10:05:3011:42:0014:12:00
73Avis NoottSBristol CC10:06:0011:43:0014:13:00
66Noreen BishopSCheltenham CC10:06:3011:44:0014:14:00
62Alison LonghurstMCheltenham CC10:07:0011:45:0014:15:00
40Fred DoodeySWorcester CC10:07:3011:46:0014:16:00
26John MacLeodSCheltenham CC10:08:0011:47:0014:17:00
4tbd14:18:00
3tbd14:19:00
2tbd14:20:00
1tbd14:21:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
299Thomas HargreavesJ10Wyedean CC10:09:0011:50:0014:24:00
288Richard HallettSSutton Bingham & District CC10:09:3011:51:0014:25:00
287Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers10:10:0011:52:0014:26:00
286Sid GriffithsJ10Wyedean CC10:10:3011:53:0014:27:00
285Jake MitchellJ12Wyedean CC10:11:0011:54:0014:28:00
262Cai JonesJ16Llandysul Paddlers10:11:3011:55:0014:29:00
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers10:12:0011:56:0014:30:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers10:12:3011:57:0014:31:00
251Callum JonesJ14Cheltenham CC10:13:0011:58:0014:32:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC10:13:3011:59:0014:33:00
199Edward SearleJ16Shepperton SCC10:14:0012:00:0014:34:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC10:14:3012:01:0014:35:00
136Bill RichmondMPoole Harbour CC10:15:0012:02:0014:36:00
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC10:15:3012:03:0014:37:00
114Sam RollsJ16Wyedean CC10:16:0012:04:0014:38:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers10:16:3012:05:0014:39:00
82Alexander LlewelynJ14Salisbury CC10:17:0012:06:0014:40:00
8tbd10:17:3012:07:0014:41:00
7tbd10:18:0012:08:0014:42:00
6tbd10:18:3012:09:0014:43:00
5tbd10:19:0012:10:0014:44:00
4tbd10:19:3012:11:0014:45:00
3tbd10:20:0012:12:0014:46:00
2tbd10:20:3012:13:0014:47:00
1tbd10:21:0012:14:0014:48:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC10:22:0012:17:0014:51:00
143Dani GoodmanSFrome CC10:22:3012:18:0014:52:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers10:23:0012:19:0014:53:00
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers10:23:3012:20:0014:54:00
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers10:24:0012:21:0014:55:00
133Heather LonghurstJ8Cheltenham CC10:24:3012:22:0014:56:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC10:25:0012:23:0014:57:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers10:25:3012:24:0014:58:00
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers10:26:0012:25:0014:59:00
123Josephine DyerJ16Stroud Valley CC10:26:3012:26:0015:00:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers10:27:0012:27:0015:01:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC10:27:3012:28:0015:02:00
64Sheila WorthMWinchester & District CC10:28:0012:29:0015:03:00
51Georgina DowningJ16Salisbury CC10:28:3012:30:0015:04:00
22Jane CopelandMStroud Valley CC10:29:0012:31:0015:05:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
52Alex BoudriaJ12Frome CC10:30:0012:34:0015:08:00
48Tony WellsMLlandysul Paddlers10:30:3012:35:0015:09:00
31Toby WildeJ16Frome CC10:31:0012:36:0015:10:00
17Alexavier AldredJ18Independent/Independent10:31:3012:37:0015:11:00
16Tony ChalkMStroud Valley CC10:32:0012:38:0015:12:00
5tbd15:13:00
4tbd15:14:00
3tbd15:15:00
2tbd15:16:00
1tbd15:17:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers10:33:0012:41:0015:20:00
4tbd10:33:3012:42:0015:29:00
3tbd10:34:0012:43:0015:30:30
2tbd10:34:3012:44:0015:32:00
1tbd10:35:0012:45:0015:33:30
9tbd15:21:30
8tbd15:23:00
7tbd15:24:30
6tbd15:26:00
5tbd15:27:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Davinia Bates / Josephine BatesSViking KC10:36:0012:48:0015:36:30
999Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC10:36:3012:49:0015:37:30
999Oliver DYER / Josephine DYERSStroud Valley CC10:37:0012:50:0015:38:30
999Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC10:37:3012:51:0015:39:30
999Alexander Llewelyn / Georgina DowningSSalisbury CC10:38:0012:52:0015:40:30
35Alison Longhurst / Heather LonghurstSCheltenham CC10:38:3012:53:0015:41:30
4tbd10:39:0012:59:00
3tbd10:39:3013:00:00
2tbd10:40:0013:01:00
1tbd10:40:3013:02:00
9tbd12:54:00
8tbd12:55:00
7tbd12:56:00
6tbd12:57:00
5tbd12:58:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999TomMSutton Bingham & District CC10:41:3013:05:0015:44:30
999Douglas ClarkeJ14Sutton Bingham & District CC10:42:0013:06:0015:45:30
999Jonathan MortonMViking KC10:42:3013:07:0015:46:30
999Jack MortonJ10Viking KC10:43:0013:08:0015:47:30
999Theo knappJ10Frome CC10:43:3013:09:0015:48:30
10tbd10:44:0013:10:0015:49:30
9tbd10:44:3013:11:0015:50:30
8tbd10:45:0013:12:0015:51:30
7tbd10:45:3013:13:0015:52:30
6tbd10:46:0013:14:0015:53:30
5tbd10:46:3013:15:0015:54:30
4tbd10:47:0013:16:0015:55:30
3tbd10:47:3013:17:0015:56:30
2tbd10:48:0013:18:0015:57:30
1tbd10:48:3013:19:0015:58:30

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Elizabeth BatesJ6Viking KC10:49:3013:22:0016:01:30
999Sarah MortonMViking KC10:50:0013:23:0016:02:30
999Lucy PorterJ10Cheltenham CC10:50:3013:24:0016:03:30
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers10:51:0013:25:0016:04:30
999Alice SearleJ10Shepperton SCC10:51:3013:26:0016:05:30
999Emily (Millie) GoodmanJ8Frome CC10:52:0013:27:0016:06:30
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers10:52:3013:28:0016:07:30
3tbd10:53:0013:29:0016:08:30
2tbd10:53:3013:30:0016:09:30
1tbd10:54:0013:31:0016:10:30

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:55:0013:34:0016:13:30
4tbd10:55:3013:35:0016:14:30
3tbd10:56:0013:36:0016:15:30
2tbd10:56:3013:37:0016:16:30
1tbd10:57:0013:38:0016:17:30

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
5tbd10:58:0013:41:0016:20:30
4tbd10:58:3013:42:0016:22:00
3tbd10:59:0013:43:0016:23:30
2tbd10:59:3013:44:0016:25:00
1tbd11:00:0013:45:0016:26:30