2021Llandysul Div 3 Double

  • Organiser: Gareth Bryant
  • Email: bpaddlers@aol.com
  • Club: Llandysul Paddlers
  • Date(s): 12/13 June
  • Location: Carmarthenshire show map

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (16 entries)

RTCBibNameAgeClub
241Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers
229Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
227Oliver LloydJ16Wyedean CC
221Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
220Toby ElcockJ16Mold CC
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
114Sam RollsJ16Wyedean CC
104Alex BoudriaJ12Frome CC
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
74Jack RollsJ18Wyedean CC
68Samuel StroudJ14Taunton CC
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC
37William SterryJ18Llandysul Paddlers
16Toby WildeJ16Frome CC
10Michael BrennanMHexham CC

Div 3 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
125Sofia AlferJ14Wyedean CC
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
121Lara ElcockJ14Mold CC
115Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
57Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers
17Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
31Toby WildeJ16Frome CC
27William SterryJ18Llandysul Paddlers

Div 3 C1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
21Jasmine WildeJ14Frome CC
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
11Maddie HobbsJ14Frome CC
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent

C2 (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Eiri O'Connor / Efan WeltonSLlandysul Paddlers
999Richard Comer / Richard MooreS
9Clive Merrifield / Mike MitchellMTaunton CC/Wyedean CC

Vets (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
77Rose MitchellMWyedean CC
76Leonie MerrifieldMTaunton CC
49Richard MooreSThe Sharks
39Paul MarshallSPoole Harbour CC
16Robert GravesMIndependent

Officials (7 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers
11Osian WilliamsDiv 2 C1M 11J16Llandysul Paddlers
20Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 20J16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
87Tecwyn WilliamsDiv 1 K1M 87J14Llandysul Paddlers
49Gwion WilliamsDiv 1 K1M 49J14Llandysul Paddlers
24Oliver CooperDiv 1 K1M 24J16Seren Dŵr
18Finlay Yates-JonesPrem K1M 18U23Llandysul Paddlers/Vajda

Spectators (30 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
56Mike MitchellVets K1M 56MWyedean CC
999Sofia AlferC1W J14Wyedean CC
25Sadie SterryDiv 3 C1W 25J16Llandysul Paddlers
18Lucy BowenDiv 3 C1W 18J12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferDiv 3 K1W 125J14Wyedean CC
113Lucy BowenDiv 3 K1W 113J12Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorDiv 3 K1W 67J14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidDiv 3 K1W 63J12Llandysul Paddlers
62Lisa BellDiv 3 K1W 62SFrome CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorDiv 3 K1W 14J12Llandysul Paddlers
221Kitchener DuckworthDiv 3 K1M 221J16Llandysul Paddlers
118Jack PreeceDiv 3 K1M 118J14Llandysul Paddlers
104Alex BoudriaDiv 3 K1M 104J12Frome CC
68Samuel StroudDiv 3 K1M 68J14Taunton CC
999Jase HumphriesNon Paddler MWyedean CC
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Kevin StroudNon Paddler MTaunton CC
999Eleanor GravesNon Paddler U23Independent
999Janet McGregorNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Catrin thomasNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Matthew WhittingtonNon Paddler MFrome CC
999Ryan HardwidgeNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Tia DuckworthNon Paddler MLlandysul Paddlers

Sunday

Div 3 K1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
241Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers
229Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
228George Whittal-WilliamsJ16Wyedean CC
227Oliver LloydJ16Wyedean CC
226Ben GibbyJ14Wyedean CC
221Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
220Toby ElcockJ16Mold CC
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
114Sam RollsJ16Wyedean CC
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
74Jack RollsJ18Wyedean CC
68Samuel StroudJ14Taunton CC
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC
37William SterryJ18Llandysul Paddlers
16Toby WildeJ16Frome CC
10Michael BrennanMHexham CC

Div 3 K1W (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
125Sofia AlferJ14Wyedean CC
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
121Lara ElcockJ14Mold CC
115Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
57Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
31Toby WildeJ16Frome CC
27William SterryJ18Llandysul Paddlers

Div 3 C1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
21Jasmine WildeJ14Frome CC
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
11Maddie HobbsJ14Frome CC
5Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent

C2 (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Eiri O'Connor / Efan WeltonSLlandysul Paddlers
999Richard Comer / Richard MooreS
9Clive Merrifield / Mike MitchellMTaunton CC/Wyedean CC

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
77Rose MitchellMWyedean CC
76Leonie MerrifieldMTaunton CC
49Richard MooreSThe Sharks
39Paul MarshallSPoole Harbour CC

Officials (6 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers
11Osian WilliamsDiv 2 C1M 11J16Llandysul Paddlers
87Tecwyn WilliamsDiv 1 K1M 87J14Llandysul Paddlers
49Gwion WilliamsDiv 1 K1M 49J14Llandysul Paddlers
24Oliver CooperDiv 1 K1M 24J16Seren Dŵr
18Finlay Yates-JonesPrem K1M 18U23Llandysul Paddlers/Vajda

Spectators (27 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
56Mike MitchellVets K1M 56MWyedean CC
999Sofia AlferC1W J14Wyedean CC
25Sadie SterryDiv 3 C1W 25J16Llandysul Paddlers
18Lucy BowenDiv 3 C1W 18J12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferDiv 3 K1W 125J14Wyedean CC
113Lucy BowenDiv 3 K1W 113J12Llandysul Paddlers
67Ellie McGregorDiv 3 K1W 67J14Dysynni Paddling Club
63Sophie ReidDiv 3 K1W 63J12Llandysul Paddlers
62Lisa BellDiv 3 K1W 62SFrome CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorDiv 3 K1W 14J12Llandysul Paddlers
221Kitchener DuckworthDiv 3 K1M 221J16Llandysul Paddlers
118Jack PreeceDiv 3 K1M 118J14Llandysul Paddlers
68Samuel StroudDiv 3 K1M 68J14Taunton CC
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Geraint WilliamsNon Paddler S
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Kevin StroudNon Paddler MTaunton CC
999Janet McGregorNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Catrin thomasNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Matthew WhittingtonNon Paddler MFrome CC
999Ryan HardwidgeNon Paddler MLlandysul Paddlers