2021Llandysul Div 1 Double

  • Organiser: Gareth Bryant
  • Email: bpaddlers@aol.com
  • Club: Llandysul Paddlers
  • Date(s): 9/10 October
  • Location: Carmarthenshire show map

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 1 K1M (67 entries)

RTCBibNameAgeClub
161Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
159Toby WildeJ16Frome CC
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
149Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
148Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
125Herbie StainesJ14Independent
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
87Jamie HarveyJ12Breadalbane CC
82Alexavier AldredJ18Independent
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
72Martin OaklandMIndependent
66Murray E WeirJ14Breadalbane CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
33Theo WrightJ14Stafford & Stone CC
31Fergus DavieJ14Breadalbane CC
28Jun Yi OngSLee Valley PC
111Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
110Jacob LawJ16Winchester & District CC
107Alex ThomsonJ14CR Cats/Edinburgh Schools KC
106Benjamin HarveyJ16Breadalbane CC
105Scott RitchieJ16Pinkston Panthers
104Elliot DavieJ16Breadalbane CC
97Leo TimlinJ18Shepperton SCC
96Luke RobinsonJ16Break Out CC/Widgit
95Jacob OaklandJ18Independent
94Max HampsonJ18Forth CC/CR Cats
88Matthew CameronJ16CR Cats
87Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
86William MoirU23Waterside CC
85Harry KirbyJ14Stafford & Stone CC
83Dan JoyceJ16Shepperton SCC
80Matt StephensSWyedean CC
76Findlay McLeanJ16Breadalbane CC/Strathallan CC
71Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC
68Oliver SnowdenJ18Mold CC
66Archie ChristmasJ16Wyedean CC
65Nathan NabiliJ16Pinkston Panthers
64Leo BambridgeJ18Shepperton SCC
63William MayerJ16Stafford & Stone CC
56Chris WoodMLee Valley PC
51Woody SouthJ16Lee Valley PC
49Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
48Oliver LorenzJ16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
47Harry JoyceJ16Shepperton SCC
45Alasdair McMullenSStrathallan CC
42Murray RobbJ16CR Cats
40William ChristmasJ18Wyedean CC
39Felix NeweyJ18Wyedean CC
37Les FordMHalifax CC
35James JacksonJ18Seren Dŵr
34Sam Rice-JonesJ16Mold CC
32Luca Cano-MoleJ16Shepperton SCC
31Ben FarrellJ18Seren Dŵr
29Philip SmithJ18Winchester & District CC
24Oliver CooperJ16Seren Dŵr/Llandysul Paddlers
23Iwan LavisU23Llandysul Paddlers
22Finn JohnsonJ18Frome CC
20James RennieJ18Holme Pierrepont CC
18George SharpJ16Bradford & Bingley CC
14Klass Francisks RozentalsJ16Stafford & Stone CC
13Jacob BurtonU23Wyedean CC
12Rhodri SlavenJ18North Wales Slalom
11Daniel LaffordU23Wyedean CC
7David Bradley MasonJ18Wyedean CC/Stroud Valley CC
5Carl SunderlandSStafford & Stone CC/Erwin Hymer Centre Travelworld

Div 1 K1W (35 entries)

RTCBibNameAgeClub
95Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
94Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
88Sophie CameronJ14CR Cats/Pinkston Panthers
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
73Helen SterryMLlandysul Paddlers
71Maddie HobbsJ14Frome CC
69Helena NabiliJ12Pinkston Panthers
32Aimee CameronJ14CR Cats
8Julie KolbMBradford & Bingley CC
60Sofia AlferJ14Wyedean CC
59Jasmine WildeJ14Frome CC
57Iga TomasikJ14Manvers WBC
55Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
51Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
48Molly SandercockJ18Break Out CC/HPP
46Pola TomasikJ16Manvers WBC
43Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
42Gracie GormalJ18Pinkston Panthers
40Olivia WearsJ16CR Cats
34Isobel MockettJ16Stafford & Stone CC
31Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
25Anoushka NabiliJ18Pinkston Panthers
24Claire WilsonJ16CR Cats
23Mari WatkinsU23Llandysul Paddlers
20Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
19Brogan SwartJ16Wyedean CC/Colleg Gwent
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC
17Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent
16Lutza TorokSPinkston Panthers/UTE
14Leah CameronJ16Pinkston Panthers/CR Cats
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton

Div 1 C1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
29Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
5Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC
45Richard ComerSWindsor & District CC
43Findlay McLeanJ16Breadalbane CC
42Toby AstonJ18Shepperton SCC
36Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
33William KettleJ16Lee Valley PC
30William MayerJ16Stafford & Stone CC
21Jacob LinesJ18Frome CC/PRFM Ltd
17Woody SouthJ16Lee Valley PC
12James RennieJ18Holme Pierrepont CC
11Christopher RoyleJ18Stafford & Stone CC
7David MitchellU23Wyedean CC
6Aaron HolmesU23Breadalbane CC

Div 1 C1W (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
28Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC
27Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
21Kate DixonSHolme Pierrepont CC
20Aimee CollinsJ16Frome CC/Wyedean CC
15Lydia LaffordJ18Wyedean CC
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton SCC
9Kate LyndonJ16Stafford & Stone CC
8Anya WhartonJ16North Wales Slalom
7Katie ShattockJ18Taunton CC
5Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
4Grace BlackJ18Manvers WBC

Vets (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
96Shane TimlinVShepperton SCC
94Dave RoyleSStafford & Stone CC
92Paul MewMWindsor & District CC/Shepperton SCC
79Helen WeedonVLlandysul Paddlers
64Tracy WellsSProteus CC
112Mike MitchellVWyedean CC
40Fred DoodeySWorcester CC
22Horst MayerVStafford & Stone CC
16Robert GravesMIndependent
13Bob GrundyMLee Valley PC
11Phil GoodingSStafford & Stone CC

Officials (10 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
118Jason HumphriesVets K1M 118VSeren Dŵr/Wydean CC
48Clive MerrifieldVets K1M 48MTaunton CC
140Charlotte OwenDiv 3 K1W 140J12Llandysul Paddlers
122Gwenllian JonesDiv 3 K1W 122J14Llandysul Paddlers
253Noa LloydDiv 3 K1M 253J14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsDiv 3 K1M 252J12Llandysul Paddlers
105Elliot DavisPrem K1M 105U23Cheltenham CC
70Michael BrownPrem K1M 70SCR Cats
61Thomas MerrifieldPrem K1M 61J18Taunton CC
18Finlay Yates-JonesPrem K1M 18U23Llandysul Paddlers/Vajda

Spectators (62 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
89Geoff WearsDiv 2 K1M 89MCR Cats
66Murray E WeirDiv 2 K1M 66J14Breadalbane CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
18Amy HowarthDiv 1 K1W 18U23Bradford & Bingley CC
12Hannah ClementsDiv 1 K1W 12SLlandysul Paddlers/Shepperton
45Richard ComerDiv 1 C1M 45SWindsor & District CC
96Luke RobinsonDiv 1 K1M 96J16Break Out CC/Widgit
48Oliver LorenzDiv 1 K1M 48J16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
39Felix NeweyDiv 1 K1M 39J18Wyedean CC
34Sam Rice-JonesDiv 1 K1M 34J16Mold CC
18George SharpDiv 1 K1M 18J16Bradford & Bingley CC
12Rhodri SlavenDiv 1 K1M 12J18North Wales Slalom
999RichardNon Paddler MIndependent
999Chris CurryNon Paddler SPinkston Panthers
999Wan Sian TayNon Paddler M
999Andrew ThomsonNon Paddler MCR Cats
999Nick PenfoldNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Martin ShattockNon Paddler MTaunton CC
999Jenny M ShattockNon Paddler STaunton CC
999Rob MiddletonNon Paddler SStafford & Stone CC
999Christian JohnsonNon Paddler MFrome CC
999Tracey LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Tony LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Ian D LawNon Paddler MWinchester & District CC
999Kirsteen CameronNon Paddler S
999Gordon CameronNon Paddler S
999SHANNON DAVIENon Paddler MBreadalbane CC
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Kara-Linn WilsonNon Paddler SCR Cats
999Neil WilsonNon Paddler SCR Cats
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Will McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999Suzanne McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999tom mcmullenNon Paddler M
999Lorraine woodrowNon Paddler MLee Valley PC
999Andrew southNon Paddler MLee Valley PC
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Ian CooperNon Paddler S
999jennifer shieldsNon Paddler S
999David FarrellNon Paddler MSeren Dŵr
999Eleanor GravesNon Paddler U23Independent
999Sarah SandercockNon Paddler S
999Scott R cameronNon Paddler SCR Cats
999Jennifer CameronNon Paddler SCR Cats
999Adrian ShardlowNon Paddler M
999Andrew GordonNon Paddler MHolme Pierrepont CC
999Hugo Cano MoleNon Paddler MShepperton SCC
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Morven WearsNon Paddler MCR Cats
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Charlotte WrightNon Paddler S
999Laura ByersNon Paddler S
999Helen RobbNon Paddler SCR Cats
999Kate Henry-AstonNon Paddler SShepperton SCC
999Matt KirbyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Clive BurtonNon Paddler SWyedean CC
999Tim RobinsonNon Paddler S
999Libby RobinsonNon Paddler S
999Lisa SidwellNon Paddler S
999Sunny RhodesNon Paddler MLee Valley PC

Sunday

Div 1 K1M (66 entries)

RTCBibNameAgeClub
161Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
159Toby WildeJ16Frome CC
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
149Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
148Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
125Herbie StainesJ14Independent
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
87Jamie HarveyJ12Breadalbane CC
82Alexavier AldredJ18Independent
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
72Martin OaklandMIndependent
66Murray E WeirJ14Breadalbane CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
33Theo WrightJ14Stafford & Stone CC
31Fergus DavieJ14Breadalbane CC
28Jun Yi OngSLee Valley PC
111Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
110Jacob LawJ16Winchester & District CC
107Alex ThomsonJ14CR Cats/Edinburgh Schools KC
106Benjamin HarveyJ16Breadalbane CC
105Scott RitchieJ16Pinkston Panthers
104Elliot DavieJ16Breadalbane CC
97Leo TimlinJ18Shepperton SCC
96Luke RobinsonJ16Break Out CC/Widgit
95Jacob OaklandJ18Independent
94Max HampsonJ18Forth CC/CR Cats
88Matthew CameronJ16CR Cats
87Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
86William MoirU23Waterside CC
85Harry KirbyJ14Stafford & Stone CC
83Dan JoyceJ16Shepperton SCC
80Matt StephensSWyedean CC
76Findlay McLeanJ16Breadalbane CC/Strathallan CC
71Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC
68Oliver SnowdenJ18Mold CC
66Archie ChristmasJ16Wyedean CC
65Nathan NabiliJ16Pinkston Panthers
64Leo BambridgeJ18Shepperton SCC
63William MayerJ16Stafford & Stone CC
56Chris WoodMLee Valley PC
51Woody SouthJ16Lee Valley PC
49Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
48Oliver LorenzJ16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
47Harry JoyceJ16Shepperton SCC
45Alasdair McMullenSStrathallan CC
42Murray RobbJ16CR Cats
40William ChristmasJ18Wyedean CC
39Felix NeweyJ18Wyedean CC
37Les FordMHalifax CC
35James JacksonJ18Seren Dŵr
34Sam Rice-JonesJ16Mold CC
31Ben FarrellJ18Seren Dŵr
29Philip SmithJ18Winchester & District CC
24Oliver CooperJ16Seren Dŵr/Llandysul Paddlers
23Iwan LavisU23Llandysul Paddlers
22Finn JohnsonJ18Frome CC
20James RennieJ18Holme Pierrepont CC
18George SharpJ16Bradford & Bingley CC
14Klass Francisks RozentalsJ16Stafford & Stone CC
13Jacob BurtonU23Wyedean CC
12Rhodri SlavenJ18North Wales Slalom
11Daniel LaffordU23Wyedean CC
7David Bradley MasonJ18Wyedean CC/Stroud Valley CC
5Carl SunderlandSStafford & Stone CC/Erwin Hymer Centre Travelworld

Div 1 K1W (35 entries)

RTCBibNameAgeClub
95Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
94Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
88Sophie CameronJ14CR Cats/Pinkston Panthers
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
73Helen SterryMLlandysul Paddlers
71Maddie HobbsJ14Frome CC
69Helena NabiliJ12Pinkston Panthers
32Aimee CameronJ14CR Cats
8Julie KolbMBradford & Bingley CC
60Sofia AlferJ14Wyedean CC
59Jasmine WildeJ14Frome CC
57Iga TomasikJ14Manvers WBC
55Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
51Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
48Molly SandercockJ18Break Out CC/HPP
46Pola TomasikJ16Manvers WBC
43Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
42Gracie GormalJ18Pinkston Panthers
40Olivia WearsJ16CR Cats
34Isobel MockettJ16Stafford & Stone CC
31Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
25Anoushka NabiliJ18Pinkston Panthers
24Claire WilsonJ16CR Cats
23Mari WatkinsU23Llandysul Paddlers
20Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
19Brogan SwartJ16Wyedean CC/Colleg Gwent
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC
17Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent
16Lutza TorokSPinkston Panthers/UTE
14Leah CameronJ16Pinkston Panthers/CR Cats
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton

Div 1 C1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
29Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
5Louie GordonJ16Holme Pierrepont CC
45Richard ComerSWindsor & District CC
43Findlay McLeanJ16Breadalbane CC
42Toby AstonJ18Shepperton SCC
36Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
33William KettleJ16Lee Valley PC
30William MayerJ16Stafford & Stone CC
21Jacob LinesJ18Frome CC/PRFM Ltd
17Woody SouthJ16Lee Valley PC
12James RennieJ18Holme Pierrepont CC
11Christopher RoyleJ18Stafford & Stone CC
7David MitchellU23Wyedean CC
6Aaron HolmesU23Breadalbane CC

Div 1 C1W (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
28Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC
27Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
21Kate DixonSHolme Pierrepont CC
20Aimee CollinsJ16Frome CC/Wyedean CC
15Lydia LaffordJ18Wyedean CC
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton SCC
9Kate LyndonJ16Stafford & Stone CC
8Anya WhartonJ16North Wales Slalom
7Katie ShattockJ18Taunton CC
5Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
4Grace BlackJ18Manvers WBC

Vets (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
96Shane TimlinVShepperton SCC
94Dave RoyleSStafford & Stone CC
92Paul MewMWindsor & District CC/Shepperton SCC
79Helen WeedonVLlandysul Paddlers
64Tracy WellsSProteus CC
112Mike MitchellVWyedean CC
40Fred DoodeySWorcester CC
23Michael PenfoldMLlandysul Paddlers
22Horst MayerVStafford & Stone CC
13Bob GrundyMLee Valley PC
11Phil GoodingSStafford & Stone CC

Officials (10 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
118Jason HumphriesVets K1M 118VSeren Dŵr/Wydean CC
48Clive MerrifieldVets K1M 48MTaunton CC
140Charlotte OwenDiv 3 K1W 140J12Llandysul Paddlers
122Gwenllian JonesDiv 3 K1W 122J14Llandysul Paddlers
253Noa LloydDiv 3 K1M 253J14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsDiv 3 K1M 252J12Llandysul Paddlers
105Elliot DavisPrem K1M 105U23Cheltenham CC
70Michael BrownPrem K1M 70SCR Cats
61Thomas MerrifieldPrem K1M 61J18Taunton CC
18Finlay Yates-JonesPrem K1M 18U23Llandysul Paddlers/Vajda

Spectators (60 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
89Geoff WearsDiv 2 K1M 89MCR Cats
66Murray E WeirDiv 2 K1M 66J14Breadalbane CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
18Amy HowarthDiv 1 K1W 18U23Bradford & Bingley CC
12Hannah ClementsDiv 1 K1W 12SLlandysul Paddlers/Shepperton
96Luke RobinsonDiv 1 K1M 96J16Break Out CC/Widgit
48Oliver LorenzDiv 1 K1M 48J16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
39Felix NeweyDiv 1 K1M 39J18Wyedean CC
34Sam Rice-JonesDiv 1 K1M 34J16Mold CC
18George SharpDiv 1 K1M 18J16Bradford & Bingley CC
12Rhodri SlavenDiv 1 K1M 12J18North Wales Slalom
999RichardNon Paddler MIndependent
999Chris CurryNon Paddler SPinkston Panthers
999Wan Sian TayNon Paddler M
999Andrew ThomsonNon Paddler MCR Cats
999Nick PenfoldNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Martin ShattockNon Paddler MTaunton CC
999Jenny M ShattockNon Paddler STaunton CC
999Rob MiddletonNon Paddler SStafford & Stone CC
999Christian JohnsonNon Paddler MFrome CC
999Tracey LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Tony LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Ian D LawNon Paddler MWinchester & District CC
999Kirsteen CameronNon Paddler S
999Gordon CameronNon Paddler S
999SHANNON DAVIENon Paddler MBreadalbane CC
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Kara-Linn WilsonNon Paddler SCR Cats
999Neil WilsonNon Paddler SCR Cats
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Will McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999Suzanne McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999tom mcmullenNon Paddler M
999Lorraine woodrowNon Paddler MLee Valley PC
999Andrew southNon Paddler MLee Valley PC
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Ian CooperNon Paddler S
999jennifer shieldsNon Paddler S
999David FarrellNon Paddler MSeren Dŵr
999Sarah SandercockNon Paddler S
999Scott R cameronNon Paddler SCR Cats
999Jennifer CameronNon Paddler SCR Cats
999Adrian ShardlowNon Paddler M
999Andrew GordonNon Paddler MHolme Pierrepont CC
999Hugo Cano MoleNon Paddler MShepperton SCC
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Morven WearsNon Paddler MCR Cats
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Charlotte WrightNon Paddler S
999Laura ByersNon Paddler S
999Helen RobbNon Paddler SCR Cats
999Kate Henry-AstonNon Paddler SShepperton SCC
999Matt KirbyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Clive BurtonNon Paddler SWyedean CC
999Tim RobinsonNon Paddler S
999Libby RobinsonNon Paddler S
999Lisa SidwellNon Paddler S
999Sunny RhodesNon Paddler MLee Valley PC