2021Llandysul Lake Div 4 Double

 Please note that this will just be a 2/3/4  slalom competition this year due to COVID restrictions we will not be running our usual Training camp and extra activities. Hopefully back to normal next year.  


  • Organiser: Gareth Bryant
  • Email: bpaddlers@aol.com
  • Club: Llandysul Paddlers
  • Date(s): 7/8 August
  • Location: Carmarthenshire show map

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 4 K1M (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Keanu ElstonJ10Taunton CC
999Huw WhartonJ12North Wales Slalom
999Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers
999Thomas HargreavesJ10Wyedean CC
999Jake MitchellJ12Wyedean CC
999Alma BouriJ10Wyedean CC
999Tianna HigginsJ12Wyedean CC
999Sid GriffithsJ10Wyedean CC
999Mostyn JonesJ8Llandysul Paddlers
999Jack DuberryJ12Frome CC
999Matthew ArdenJ16Manvers WBC
999Richard ArdenMManvers WBC
999Hadley RidleyJ12
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Div 4 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Mollie m walkerU23Pleasley CC
999Chess FlackSTaunton CC
999Suzanne FlackMTaunton CC
999Lucy PorterJ10Cheltenham CC
999Rowan YatesJ8
999Aiyana ElstonJ10Taunton CC
999Victoria BowmakerMNorth Wales Slalom
999Annie WebsterSWyedean CC
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers
999Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Samuel StroudJ14Taunton CC

Div 4 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Megan PowellJ12Taunton CC

Spectators (7 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Cherrie-J DuckworthK1W J6Llandysul Paddlers
999Lewis RogersK1M J14Mold CC
149Kitchener DuckworthDiv 2 K1M 149J16Llandysul Paddlers
999Jane PorterNon Paddler MCheltenham CC
999Jo PorterNon Paddler MCheltenham CC
999Jessie DavisNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Glenn RidleyNon Paddler M

Sunday

Div 4 K1M (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Keanu ElstonJ10Taunton CC
999Huw WhartonJ12North Wales Slalom
999Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers
999Thomas HargreavesJ10Wyedean CC
999Jake MitchellJ12Wyedean CC
999Alma BouriJ10Wyedean CC
999Tianna HigginsJ12Wyedean CC
999Sid GriffithsJ10Wyedean CC
999Mostyn JonesJ8Llandysul Paddlers
999Jack DuberryJ12Frome CC
999Matthew ArdenJ16Manvers WBC
999Richard ArdenMManvers WBC
999Hadley RidleyJ12
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Div 4 K1W (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Mollie m walkerU23Pleasley CC
999Chess FlackSTaunton CC
999Suzanne FlackMTaunton CC
999Lucy PorterJ10Cheltenham CC
999Rowan YatesJ8
999Aiyana ElstonJ10Taunton CC
999Victoria BowmakerMNorth Wales Slalom
999Annie WebsterSWyedean CC
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers
999Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers
999Kezia LloydJ12Wyedean CC

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Samuel StroudJ14Taunton CC

Div 4 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Megan PowellJ12Taunton CC

Spectators (7 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Cherrie-J DuckworthK1W J6Llandysul Paddlers
999Lewis RogersK1M J14Mold CC
149Kitchener DuckworthDiv 2 K1M 149J16Llandysul Paddlers
999Jane PorterNon Paddler MCheltenham CC
999Jo PorterNon Paddler MCheltenham CC
999Jessie DavisNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Glenn RidleyNon Paddler M