2021Llandysul 2/3 Double with Div 4 on Lake


  • Organiser: Gareth Bryant
  • Email: bpaddlers@aol.com
  • Club: Llandysul Paddlers
  • Date(s): 10/11 July

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 17 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
147Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
98James Coolican SmithJ18Wyedean CC
87Jamie HarveyJ12Breadalbane CC
84Alfie SymesJ16Frome CC
76John KentMFrome CC
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC
14Benjamin HarveyJ16Breadalbane CC

Div 2 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
71Maddie HobbsJ14Frome CC
53Chloe HolmesJ12Manchester CC/Kingston KC
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
24Jasmine WildeJ14Frome CC
12Iga TomasikJ14Manvers WBC
11Hanna GriffithsJ16Llandysul Paddlers
10Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC

Div 2 C1W (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
23Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
22Aimee CollinsJ16Frome CC
16Julie KolbMBradford & Bingley CC
11Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
8Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
96Shane TimlinVShepperton SCC
77Rose MitchellMWyedean CC
49Richard MooreSThe Sharks
16Robert GravesMIndependent

Div 3 K1M (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
226Ben GibbyJ14Wyedean CC
114Sam RollsJ16Wyedean CC
74Jack RollsJ18Wyedean CC
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC
16Toby WildeJ16Frome CC

Div 3 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
29Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC
11Maddie HobbsJ14Frome CC

Div 4 K1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Mostyn JonesJ8Llandysul Paddlers
999John GibbyJ12Wyedean CC
999Finnley ParsonsJ8Llandysul Paddlers
999Hadley RidleyJ12
999Theo knappJ10Frome CC
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Div 4 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Findlay McLeanJ16Breadalbane CC

Officials (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
23Brogan SwartDiv 2 C1W 23J16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
20Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 20J16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
21Jacob LinesDiv 1 C1M 21J18Frome CC/PRFM Ltd

Spectators (40 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
2Chris WildeVets K1M 2SFrome CC
999Charlotte OwenK1W J12Llandysul Paddlers
62Lisa BellDiv 3 K1W 62SFrome CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
63Ali JoyceDiv 2 K1W 63SShepperton SCC
21Talu AysanDiv 2 C1M 21J14Lee Valley PC
130Harry McKennaDiv 2 K1M 130J16Stafford & Stone CC
120Dominic ThomasDiv 2 K1M 120J14Lee Valley PC
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
75Scout HigginsDiv 2 K1M 75J14Holme Pierrepont CC
44Zayn HigginsDiv 2 K1M 44J16Holme Pierrepont CC
999Jessie DavisNon Paddler SLlandysul Paddlers
999John Aled JonesNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Marc LloydNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Anest LloydNon Paddler J6Llandysul Paddlers
999Caio LloydNon Paddler J10Llandysul Paddlers
999Caryl AlbanNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Iona Jones-KennyNon Paddler S
999Eoin KennyNon Paddler S
999Dan ThomasNon Paddler MLee Valley PC
999Will McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999Spencer McMullinsNon Paddler M
999Michaela ShadwellNon Paddler MIndependent
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Simon John HobbsNon Paddler MFrome CC
999Eleanor GravesNon Paddler U23Independent
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Amy symesNon Paddler SFrome CC
999Samuel knappNon Paddler MFrome CC
999Christine LinesNon Paddler MFrome CC
999Toni wildeNon Paddler MFrome CC
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Grant Mockler TaxiNon Paddler S
999Hadley RidleyNon Paddler J12
999Lauren RidleyNon Paddler M
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Wendy GriffithsNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gary GriffithsNon Paddler MLlandysul Paddlers

Sunday

Div 2 K1M (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
147Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC
120Dominic ThomasJ14Lee Valley PC
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
98James Coolican SmithJ18Wyedean CC
87Jamie HarveyJ12Breadalbane CC
84Alfie SymesJ16Frome CC
76John KentMFrome CC
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC
14Benjamin HarveyJ16Breadalbane CC

Div 2 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
71Maddie HobbsJ14Frome CC
53Chloe HolmesJ12Manchester CC/Kingston KC
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
24Jasmine WildeJ14Frome CC
12Iga TomasikJ14Manvers WBC
11Hanna GriffithsJ16Llandysul Paddlers
10Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC/Strathallan CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC

Div 2 C1W (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
24Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
23Brogan SwartJ16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
22Aimee CollinsJ16Frome CC
16Julie KolbMBradford & Bingley CC
11Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
8Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
96Shane TimlinVShepperton SCC
77Rose MitchellMWyedean CC
49Richard MooreSThe Sharks
16Robert GravesMIndependent

Div 3 K1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
114Sam RollsJ16Wyedean CC
74Jack RollsJ18Wyedean CC
47Joseph WhittingtonJ14Frome CC
16Toby WildeJ16Frome CC

Div 3 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
29Taliesin McLeanJ14Breadalbane CC
11Maddie HobbsJ14Frome CC

Div 4 K1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Mostyn JonesJ8Llandysul Paddlers
999Finnley ParsonsJ8Llandysul Paddlers
999Hadley RidleyJ12
999Theo knappJ10Frome CC
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Div 4 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
999Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Findlay McLeanJ16Breadalbane CC

Officials (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
23Brogan SwartDiv 2 C1W 23J16Wyedean CC/Seren Dwr / Coleg Gwent
20Sennah Nader-HumphriesDiv 1 K1W 20J16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
21Jacob LinesDiv 1 C1M 21J18Frome CC/PRFM Ltd

Spectators (40 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
2Chris WildeVets K1M 2SFrome CC
999Charlotte OwenK1W J12Llandysul Paddlers
62Lisa BellDiv 3 K1W 62SFrome CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
63Ali JoyceDiv 2 K1W 63SShepperton SCC
21Talu AysanDiv 2 C1M 21J14Lee Valley PC
130Harry McKennaDiv 2 K1M 130J16Stafford & Stone CC
120Dominic ThomasDiv 2 K1M 120J14Lee Valley PC
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
75Scout HigginsDiv 2 K1M 75J14Holme Pierrepont CC
44Zayn HigginsDiv 2 K1M 44J16Holme Pierrepont CC
999Jessie DavisNon Paddler SLlandysul Paddlers
999John Aled JonesNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Marc LloydNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Anest LloydNon Paddler J6Llandysul Paddlers
999Caio LloydNon Paddler J10Llandysul Paddlers
999Caryl AlbanNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Iona Jones-KennyNon Paddler S
999Eoin KennyNon Paddler S
999Dan ThomasNon Paddler MLee Valley PC
999Will McleanNon Paddler SBreadalbane CC
999Spencer McMullinsNon Paddler M
999Michaela ShadwellNon Paddler MIndependent
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Simon John HobbsNon Paddler MFrome CC
999Eleanor GravesNon Paddler U23Independent
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Amy symesNon Paddler SFrome CC
999Samuel knappNon Paddler MFrome CC
999Christine LinesNon Paddler MFrome CC
999Toni wildeNon Paddler MFrome CC
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Grant Mockler TaxiNon Paddler S
999Hadley RidleyNon Paddler J12
999Lauren RidleyNon Paddler M
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Wendy GriffithsNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gary GriffithsNon Paddler MLlandysul Paddlers