2021Marple 3/4 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
306Finley MouldingJ10Bradford & Bingley CC
289Frazer DoyleU23Glanford & Scunthorpe CC
283Richard ArdenMManvers WBC
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC
279Joel JohnsonJ12North Wales Slalom
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC
267Leondas PatsosJ16Manchester CC
266Adam ClarkeMStafford & Stone CC
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC
202Ayden CoeJ14Stafford & Stone CC
188Reuben YatesJ12Stafford & Stone CC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC
64William GoodheadJ14Green Star CC
59Rufus FisherJ16Manchester CC
42Freddie KnottJ16Manchester CC
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
15Beinn RobertsJ16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC
5Ethan ProctorJ12Green Star CC

Div 3 K1W (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
157Koren DoyleU23Glanford & Scunthorpe CC
153Rowan YatesJ8Independent
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC
138Isabel ClarkeJ14Stafford & Stone CC
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
57Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom
32Adeline HumphreyJ14CR Cats
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
12Katherine PapageorgiouMViking KC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC
45Andrew LawU23Stourbridge Arm CC

Div 3 C1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC
35Chloe HolmesJ12Manchester CC
34Rebecca GuestJ14Manchester CC
33Jess CroomeJ14Stafford & Stone CC
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
6Katherine PapageorgiouMViking KC

C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
32Harry McKenna / Olwen YatesJ16Stafford & Stone CC
28Rebecca Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC

Vets (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
97Mark DaviesMManchester CC
68Penny SwaineMSwaledale Outdoor Club
65Donna HawkinsVMatlock CC
59David CookeVManchester CC
58Jeff WilsonSManchester CC
46Richard LukeSManchester CC
19Jerry TraceyMIndependent
17Darren ShipMStafford & Stone CC

Div 4 K1M (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Thomas buckleyJ12Green Star CC
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC
999Dan ClarkeJ12Stafford & Stone CC
999Alexander KennanJ8North Wales Slalom
999Michael McKennaMStafford & Stone CC
999Alex CleatorJ12
999Toby CleatorJ12
999Harper YarrowJ12Manchester CC
999Zachary TottJ12Manchester CC
999Merrick Thomas GrayJ10Roker CC
999Lenny Stanley CresserJ12Bradford & Bingley CC
999Dougie CresserJ8Bradford & Bingley CC

Div 4 K1W (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Faith BuckleyJ10Green Star CC
999Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC
999Anne HardyMRoker CC
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC
999Kodi Bussey-DilkesSManchester CC
999August DilkesJ14Manchester CC

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999William GoodheadJ14Green Star CC

Officials (4 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
38Eddie MackintoshDiv 1 C1M 38J16Manchester CC/Hexham CC
101Robert GuestPrem K1M 101J16Manchester CC

Spectators (41 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Willow RodiK1W J10Stafford & Stone CC
999Kodi Bussey-DilkesK1W SManchester CC
999Isaac MarjanovicK1M J12Manchester CC
33Jess CroomeDiv 3 C1W 33J14Stafford & Stone CC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
8Alana MiddletonDiv 3 C1W 8J14Stafford & Stone CC
6Katherine PapageorgiouDiv 3 C1W 6MViking KC
139Daisy MacklinDiv 3 K1W 139J14Stafford & Stone CC
67Ellie McGregorDiv 3 K1W 67J14Dysynni Paddling Club
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12North Wales Slalom
278Lewis RogersDiv 3 K1M 278J14North Wales Slalom/Mold CC
267Leondas PatsosDiv 3 K1M 267J16Manchester CC
15Beinn RobertsDiv 3 K1M 15J16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC
5Ethan ProctorDiv 3 K1M 5J12Green Star CC
999Alison McNeilNon Paddler M
999Andy McNeilNon Paddler M
999Donna livingstoneNon Paddler MGreen Star CC
999Jeannie TraceyNon Paddler S
999Esther MathewsNon Paddler MGreen Star CC
999Gina DoyleNon Paddler S
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999John MackintoshNon Paddler MManchester CC
999Mary ClarkeNon Paddler MStafford & Stone CC
999Lizzie PinardNon Paddler M
999Corin YarrowNon Paddler MManchester CC
999Jen YarrowNon Paddler MManchester CC
999Nell YarrowNon Paddler J8Manchester CC
999John GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Samantha GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Tony CoeNon Paddler MStafford & Stone CC
999Iram RiazNon Paddler MStafford & Stone CC
999Barbara TottNon Paddler S
999Sue JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Steve JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Carl GrayNon Paddler S
999Rebecca GrayNon Paddler S
999Rachael MorleyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Owen Inglis HumphreyNon Paddler MCR Cats
999Wendy Inglis HumphreyNon Paddler M
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Clare BlytheNon Paddler MManchester CC

Sunday

Div 3 K1M (23 entries)

RTCBibNameAgeClub
303William TravellJ14Green Star CC
302Alfie StubbsJ14Green Star CC
283Richard ArdenMManvers WBC
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC
279Joel JohnsonJ12North Wales Slalom
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC
272Calum TonryJ14Stafford & Stone CC
271James GivenJ16Manchester CC
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC
267Leondas PatsosJ16Manchester CC
266Adam ClarkeMStafford & Stone CC
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
106Angus LukeJ14Manchester CC
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC
64William GoodheadJ14Green Star CC
59Rufus FisherJ16Manchester CC
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC
42Freddie KnottJ16Manchester CC
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
15Beinn RobertsJ16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC
5Ethan ProctorJ12Green Star CC

Div 3 K1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC
138Isabel ClarkeJ14Stafford & Stone CC
70Olivia BerrimanJ10Kingston KC
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom
32Adeline HumphreyJ14CR Cats
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC
12Katherine PapageorgiouMViking KC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC
42David WrightMWoodsetton CC

Div 3 C1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC
35Chloe HolmesJ12Manchester CC
34Rebecca GuestJ14Manchester CC
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
6Katherine PapageorgiouMViking KC

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
28Rebecca Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC

Vets (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
97Mark DaviesMManchester CC
68Penny SwaineMSwaledale Outdoor Club
65Donna HawkinsVMatlock CC
58Jeff WilsonSManchester CC
17Darren ShipMStafford & Stone CC
12Duncan BerrimanMKingston KC

Div 4 K1M (11 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC
999Dan ClarkeJ12Stafford & Stone CC
999Alexander KennanJ8North Wales Slalom
999Michael McKennaMStafford & Stone CC
999Alex CleatorJ12
999Toby CleatorJ12
999Harper YarrowJ12Manchester CC
999Zachary TottJ12Manchester CC
999Merrick Thomas GrayJ10Roker CC
999Lenny Stanley CresserJ12Bradford & Bingley CC
999Dougie CresserJ8Bradford & Bingley CC

Div 4 K1W (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC
999Anne HardyMRoker CC
999Ella M GivenJ12Manchester CC
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC
999August DilkesJ14Manchester CC

Div 4 C1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999William GoodheadJ14Green Star CC

Officials (6 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
89Evie LancasterDiv 2 K1W 89J12Manvers WBC
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
38Eddie MackintoshDiv 1 C1M 38J16Manchester CC/Hexham CC
102Tim BarryPrem K1M 102J18Manchester CC
101Robert GuestPrem K1M 101J16Manchester CC

Spectators (40 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Willow RodiK1W J10Stafford & Stone CC
999Isaac MarjanovicK1M J12Manchester CC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
8Alana MiddletonDiv 3 C1W 8J14Stafford & Stone CC
6Katherine PapageorgiouDiv 3 C1W 6MViking KC
139Daisy MacklinDiv 3 K1W 139J14Stafford & Stone CC
77Jenny BerrimanDiv 3 K1W 77MKingston KC
67Ellie McGregorDiv 3 K1W 67J14Dysynni Paddling Club
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12North Wales Slalom
303William TravellDiv 3 K1M 303J14Green Star CC
302Alfie StubbsDiv 3 K1M 302J14Green Star CC
278Lewis RogersDiv 3 K1M 278J14North Wales Slalom/Mold CC
267Leondas PatsosDiv 3 K1M 267J16Manchester CC
15Beinn RobertsDiv 3 K1M 15J16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC
5Ethan ProctorDiv 3 K1M 5J12Green Star CC
999david lancasterNon Paddler MManvers WBC
999Nicola LancasterNon Paddler MManvers WBC
999William TravellNon Paddler J14Pleasley CC
999Esther MathewsNon Paddler MGreen Star CC
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999John MackintoshNon Paddler MManchester CC
999Mary ClarkeNon Paddler MStafford & Stone CC
999Lizzie PinardNon Paddler M
999Corin YarrowNon Paddler MManchester CC
999Jen YarrowNon Paddler MManchester CC
999Nell YarrowNon Paddler J8Manchester CC
999John GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Samantha GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Sharon GivenNon Paddler SManchester CC
999Matthew GivenNon Paddler SManchester CC
999Simon P TonryNon Paddler MStafford & Stone CC
999Sue JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Steve JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Carl GrayNon Paddler S
999Rebecca GrayNon Paddler S
999Rachael MorleyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Owen Inglis HumphreyNon Paddler MCR Cats
999Wendy Inglis HumphreyNon Paddler M
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Clare BlytheNon Paddler MManchester CC