2021Marple 3/4 Double

Start List


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC11:00:0014:00:00
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC11:01:0014:01:00
38Eddie MackintoshDiv 1 C1M 38J16Manchester CC/Hexham CC11:02:0014:02:00
101Robert GuestPrem K1M 101J16Manchester CC11:03:0014:03:00
1tbd11:04:0014:04:00

Vets

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
97Mark DaviesMManchester CC11:07:0014:07:00
68Penny SwaineMSwaledale Outdoor Club11:08:0014:08:00
65Donna HawkinsVMatlock CC11:09:0014:09:00
59David CookeVManchester CC11:10:0014:10:00
58Jeff WilsonSManchester CC11:11:0014:11:00
46Richard LukeSManchester CC11:12:0014:12:00
19Jerry TraceyMIndependent11:13:0014:13:00
17Darren ShipMStafford & Stone CC11:14:0014:14:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
306Finley MouldingJ10Bradford & Bingley CC11:17:0014:17:00
289Frazer DoyleU23Glanford & Scunthorpe CC11:18:0014:18:00
283Richard ArdenMManvers WBC11:19:0014:19:00
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC11:20:0014:20:00
279Joel JohnsonJ12North Wales Slalom11:21:0014:21:00
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC11:22:0014:22:00
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC11:23:0014:23:00
267Leondas PatsosJ16Manchester CC11:24:0014:24:00
266Adam ClarkeMStafford & Stone CC11:25:0014:25:00
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC11:26:0014:26:00
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC11:27:0014:27:00
202Ayden CoeJ14Stafford & Stone CC11:28:0014:28:00
188Reuben YatesJ12Stafford & Stone CC11:29:0014:29:00
122Andrew DaviesJ12Manchester CC11:30:0014:30:00
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC11:31:0014:31:00
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC11:32:0014:32:00
64William GoodheadJ14Green Star CC11:33:0014:33:00
59Rufus FisherJ16Manchester CC11:34:0014:34:00
42Freddie KnottJ16Manchester CC11:35:0014:35:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC11:36:0014:36:00
27Abel BlytheJ14Manchester CC11:37:0014:37:00
15Beinn RobertsJ16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC11:38:0014:38:00
5Ethan ProctorJ12Green Star CC11:39:0014:39:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
157Koren DoyleU23Glanford & Scunthorpe CC11:42:0014:42:00
153Rowan YatesJ8Independent11:43:0014:43:00
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC11:44:0014:44:00
138Isabel ClarkeJ14Stafford & Stone CC11:45:0014:45:00
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club11:46:0014:46:00
57Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold11:47:0014:47:00
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC11:48:0014:48:00
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom11:49:0014:49:00
32Adeline HumphreyJ14CR Cats11:50:0014:50:00
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC11:51:0014:51:00
12Katherine PapageorgiouMViking KC11:52:0014:52:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC11:55:0014:55:00
45Andrew LawU23Stourbridge Arm CC11:56:0014:56:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC11:59:0015:03:00
35Chloe HolmesJ12Manchester CC12:00:3015:04:30
34Rebecca GuestJ14Manchester CC12:02:0015:06:00
33Jess CroomeJ14Stafford & Stone CC12:03:3015:07:30
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom12:05:0015:09:00
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC12:06:3015:10:30
6Katherine PapageorgiouMViking KC12:08:0015:12:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
32Harry McKenna / Olwen YatesJ16Stafford & Stone CC12:11:0014:59:00
28Rebecca Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC12:12:0015:00:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Thomas buckleyJ12Green Star CC12:15:0015:15:00
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC12:16:0015:16:00
999Dan ClarkeJ12Stafford & Stone CC12:17:0015:17:00
999Alexander KennanJ8North Wales Slalom12:18:0015:18:00
999Michael McKennaMStafford & Stone CC12:19:0015:19:00
999Alex CleatorJ1212:20:0015:20:00
999Toby CleatorJ1212:21:0015:21:00
999Harper YarrowJ12Manchester CC12:22:0015:22:00
999Zachary TottJ12Manchester CC12:23:0015:23:00
999Merrick Thomas GrayJ10Roker CC12:24:0015:24:00
999Lenny Stanley CresserJ12Bradford & Bingley CC12:25:0015:25:00
999Dougie CresserJ8Bradford & Bingley CC12:26:0015:26:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Faith BuckleyJ10Green Star CC12:29:0015:29:00
999Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC12:30:0015:30:00
999Anne HardyMRoker CC12:31:0015:31:00
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC12:32:0015:32:00
999Kodi Bussey-DilkesSManchester CC12:33:0015:33:00
999August DilkesJ14Manchester CC12:34:0015:34:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999William GoodheadJ14Green Star CC12:37:0015:37:00
2tbd12:38:0015:38:00
1tbd12:39:0015:39:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
3tbd12:42:0015:42:00
2tbd12:43:3015:43:30
1tbd12:45:0015:45:00

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubRun 1Run 2
89Evie LancasterDiv 2 K1W 89J12Manvers WBC11:00:0014:00:00
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC11:01:0014:01:00
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC11:02:0014:02:00
38Eddie MackintoshDiv 1 C1M 38J16Manchester CC/Hexham CC11:03:0014:03:00
102Tim BarryPrem K1M 102J18Manchester CC11:04:0014:04:00
101Robert GuestPrem K1M 101J16Manchester CC11:05:0014:05:00

Vets

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
97Mark DaviesMManchester CC11:08:0014:08:00
68Penny SwaineMSwaledale Outdoor Club11:09:0014:09:00
65Donna HawkinsVMatlock CC11:10:0014:10:00
58Jeff WilsonSManchester CC11:11:0014:11:00
17Darren ShipMStafford & Stone CC11:12:0014:12:00
12Duncan BerrimanMKingston KC11:13:0014:13:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
303William TravellJ14Green Star CC11:16:0014:16:00
302Alfie StubbsJ14Green Star CC11:17:0014:17:00
283Richard ArdenMManvers WBC11:18:0014:18:00
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC11:19:0014:19:00
279Joel JohnsonJ12North Wales Slalom11:20:0014:20:00
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC11:21:0014:21:00
272Calum TonryJ14Stafford & Stone CC11:22:0014:22:00
271James GivenJ16Manchester CC11:23:0014:23:00
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC11:24:0014:24:00
267Leondas PatsosJ16Manchester CC11:25:0014:25:00
266Adam ClarkeMStafford & Stone CC11:26:0014:26:00
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC11:27:0014:27:00
122Andrew DaviesJ12Manchester CC11:28:0014:28:00
106Angus LukeJ14Manchester CC11:29:0014:29:00
90Christopher PapageorgiouJ16Viking KC11:30:0014:30:00
64William GoodheadJ14Green Star CC11:31:0014:31:00
59Rufus FisherJ16Manchester CC11:32:0014:32:00
52Nigel OgdenMStafford & Stone CC11:33:0014:33:00
42Freddie KnottJ16Manchester CC11:34:0014:34:00
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC11:35:0014:35:00
27Abel BlytheJ14Manchester CC11:36:0014:36:00
15Beinn RobertsJ16Green Star CC/Glanford and Scunthorpe CC11:37:0014:37:00
5Ethan ProctorJ12Green Star CC11:38:0014:38:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC11:41:0014:41:00
138Isabel ClarkeJ14Stafford & Stone CC11:42:0014:42:00
70Olivia BerrimanJ10Kingston KC11:43:0014:43:00
67Ellie McGregorJ14Dysynni Paddling Club11:44:0014:44:00
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC11:45:0014:45:00
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom11:46:0014:46:00
32Adeline HumphreyJ14CR Cats11:47:0014:47:00
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC11:48:0014:48:00
12Katherine PapageorgiouMViking KC11:49:0014:49:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC11:52:0014:52:00
42David WrightMWoodsetton CC11:53:0014:53:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC11:56:0014:56:00
35Chloe HolmesJ12Manchester CC11:57:3014:57:30
34Rebecca GuestJ14Manchester CC11:59:0014:59:00
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom12:00:3015:00:30
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC12:02:0015:02:00
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC12:03:3015:03:30
6Katherine PapageorgiouMViking KC12:05:0015:05:00

C2

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
28Rebecca Harratt / Steve HarrattSStafford & Stone CC12:08:0015:08:00

Div 4 K1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC12:11:0015:11:00
999Dan ClarkeJ12Stafford & Stone CC12:12:0015:12:00
999Alexander KennanJ8North Wales Slalom12:13:0015:13:00
999Michael McKennaMStafford & Stone CC12:14:0015:14:00
999Alex CleatorJ1212:15:0015:15:00
999Toby CleatorJ1212:16:0015:16:00
999Harper YarrowJ12Manchester CC12:17:0015:17:00
999Zachary TottJ12Manchester CC12:18:0015:18:00
999Merrick Thomas GrayJ10Roker CC12:19:0015:19:00
999Lenny Stanley CresserJ12Bradford & Bingley CC12:20:0015:20:00
999Dougie CresserJ8Bradford & Bingley CC12:21:0015:21:00

Div 4 K1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC12:24:0015:24:00
999Anne HardyMRoker CC12:25:0015:25:00
999Ella M GivenJ12Manchester CC12:26:0015:26:00
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC12:27:0015:27:00
999August DilkesJ14Manchester CC12:28:0015:28:00

Div 4 C1M

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
999William GoodheadJ14Green Star CC12:31:0015:31:00
2tbd12:32:0015:32:00
1tbd12:33:0015:33:00

Div 4 C1W

RTCBibNameAgeClubRun 1Run 2
3tbd12:36:0015:36:00
2tbd12:37:3015:37:30
1tbd12:39:0015:39:00