2021Oughtibridge 3/4 Double

Entries taken both days until 10:00am with prior notification to the organiser.

There will be limited catering - with no hot food available.

Limited camping is available, please email kycrowhurst@gmail.com to arrange.

Due to the pandemic we are collecting the names of non-racing attendees (parents, coaches etc). There is a red bar at the top of the race entry page, If you are a non-competing attendee please click on it and enter your details.

Competitors do not need to register as spectators.

If youu have what three words the words are Await Rails Punks and that takes you to the field. S35 0GG post code takes you to Forge Lane.

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (26 entries)

RTCBibNameAgeClub
305Seth JonesJ12West Yorkshire CC
P304Oscar ThompsonJ14Manvers WBC
296Alex PictonJ16Bradford & Bingley CC
293Angus van WinsumJ14Stafford & Stone CC
291Dougie CresserJ8Bradford & Bingley CC
283Richard ArdenMManvers WBC
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC
267Leondas PatsosJ16Manchester CC
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerJ16Stafford & Stone CC
222Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC
202Ayden CoeJ14Stafford & Stone CC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
117Peter WarrenJ10Manvers WBC
114Sam RollsJ16Wyedean CC
81Ty HolmesJ14Sheffield CC
65Lucas MontgomeryJ16Break Out CC
64William GoodheadJ14Green Star CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
24Alasdair WoodwardJ18Wyedean CC
18Mark MontgomeryMBreak Out CC
5Ethan PinkneyJ12Green Star CC

Div 3 K1W (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
176August DilkesJ14Manchester CC
P165Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC
P164Erica ThompsonJ10Manvers WBC
163Isabell MackinnonJ14Manvers WBC
149Mollie WalkerU23Pleasley CC
148Eira DaimondJ18North Wales Slalom
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
57Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
43Leo Haston-WilsonJ14North Wales Slalom

Div 3 C1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC
35Chloe HolmesJ12Manchester CC
32Donna HawkinsMMatlock CC
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom

C2 (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Leo Haston-Wilson / Lisa Meleri WilliamsSNorth Wales Slalom

Vets (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
97Mark DaviesMManchester CC
65Donna HawkinsVMatlock CC
17Darren ShipMStafford & Stone CC
7Steve HarrattMStafford & Stone CC

Div 4 K1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Huw WhartonJ12North Wales Slalom
999Joesph FayemiJ8Manvers WBC
999Jonny KenyonSBradford & Bingley CC
999Karl EgertonSBradford & Bingley CC
999Cian LlwydJ12North Wales Slalom
999Jake NealJ10North Wales Slalom
999Thomas buckleyJ12Green Star CC
999Toby CookeJ10West Yorkshire CC
999jake eatonSSheffield CC
999William WareingJ12Manvers WBC
999Sebastian PlattsJ8Manvers WBC
999Austin HagueJ8Manvers WBC
999Thomas SavageJ14Sheffield CC
999Robert SavageMSheffield CC
999James McCauleyJ14Sheffield CC
999Franklin SingletonJ8Manvers WBC
999Thomas WarrenJ8Manvers WBC

Div 4 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Lucy MarshallSGreen Star CC
999Faith BuckleyJ10Green Star CC
999Isabell C MacKinnonJ14Manvers WBC
999Lisa SingletonMManvers WBC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Lewis RogersJ14North Wales Slalom
999William GoodheadJ14Green Star CC

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
16Julie KolbDiv 2 C1W 16MBradford & Bingley CC
57Iga TomasikDiv 1 K1W 57J14Manvers WBC

Spectators (54 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Lewis RogersC1M J14North Wales Slalom
999Huw WhartonK1M J12North Wales Slalom
999Cian LlwydK1M J12North Wales Slalom
999Jake NealK1M J10North Wales Slalom
999Toby CookeK1M J10West Yorkshire CC
999Sebastian PlattsK1M J8Manvers WBC
999Oscar ThompsonK1M J14Manvers WBC
999Austin HagueK1M J8Manvers WBC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
156Leri Jones-KennyDiv 3 K1W 156J8Llandysul Paddlers
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12North Wales Slalom
305Seth JonesDiv 3 K1M 305J12West Yorkshire CC
296Alex PictonDiv 3 K1M 296J16Bradford & Bingley CC
267Leondas PatsosDiv 3 K1M 267J16Manchester CC
225Scott TuckleyDiv 3 K1M 225J14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerDiv 3 K1M 223J16Stafford & Stone CC
222Rufus WhittinghamDiv 3 K1M 222J14Stafford & Stone CC
202Ayden CoeDiv 3 K1M 202J14Stafford & Stone CC
24Alasdair WoodwardDiv 3 K1M 24J18Wyedean CC
5Ethan PinkneyDiv 3 K1M 5J12Green Star CC
90Megan JonesDiv 2 K1W 90J16Llandysul Paddlers
44Alice SnapeDiv 1 K1W 44SManvers WBC
37Les FordDiv 1 K1M 37MHalifax CC
999Neil JohnsonNon Paddler S
999Theo BealeNon Paddler J14
999William BealeNon Paddler J16
999John NealNon Paddler SManvers WBC
999Ryan CassidyNon Paddler SGreen Star CC
999Richard LeedellNon Paddler SGreen Star CC
999adam van winsumNon Paddler MStafford & Stone CC
999Philip dilkesNon Paddler SManchester CC
999Jenna DilkesNon Paddler SManchester CC
999Esther MathewsNon Paddler MGreen Star CC
999Emyr JonesNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Sarah JonesNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gwenan WilliamsNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999IanNon Paddler MSheffield CC
999Donna livingstoneNon Paddler MGreen Star CC
999Stuart LivingstoneNon Paddler MGreen Star CC
999Rich CookeNon Paddler MWest Yorkshire CC
999malcolm eatonNon Paddler SSheffield CC
999Simon ThompsonNon Paddler MManvers WBC
999Anna ThompsonNon Paddler S
999Helen ArdenNon Paddler MManvers WBC
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Dan MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999gemma MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999Samantha GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Lizzie PinardNon Paddler M
999Marie WarrenNon Paddler MManvers WBC
999Stephen WarrenNon Paddler MManvers WBC
999Clare BlytheNon Paddler MManchester CC

Sunday

Div 3 K1M (21 entries)

RTCBibNameAgeClub
P304Oscar ThompsonJ14Manvers WBC
303William TravellJ14Pleasley CC
302Alfie StubbsJ14Green Star CC
293Angus van WinsumJ14Stafford & Stone CC
283Richard ArdenMManvers WBC
281Matthew ArdenJ16Manvers WBC
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC
270Charlie Darby-DowmanJ10Holme Pierrepont CC
269Lewis ArdenJ14Manvers WBC
267Leondas PatsosJ16Manchester CC
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerJ16Stafford & Stone CC
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC
202Ayden CoeJ14Stafford & Stone CC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC
81Ty HolmesJ14Sheffield CC
64William GoodheadJ14Green Star CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
5Ethan PinkneyJ12Green Star CC

Div 3 K1W (14 entries)

RTCBibNameAgeClub
176August DilkesJ14Manchester CC
P165Amber Ruddle-ClarkeU23Green Star CC
P164Erica ThompsonJ10Manvers WBC
163Isabell MackinnonJ14Manvers WBC
149Mollie WalkerU23Pleasley CC
148Eira DaimondJ18North Wales Slalom
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12North Wales Slalom
20Jo SharpMManchester CC/Green Star CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
57Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
43Leo Haston-WilsonJ14North Wales Slalom

Div 3 C1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC
32Donna HawkinsMMatlock CC

C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Leo Haston-Wilson / Lisa Meleri WilliamsSNorth Wales Slalom
999Maya Darby-Dowman / Marlie-Jade WoodSHolme Pierrepont CC

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
97Mark DaviesMManchester CC
65Donna HawkinsVMatlock CC

Div 4 K1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Will VineJ14Green Star CC
999Evan WestrenJ12Green Star CC
999Herb EastJ12Sheffield CC
999Cian LlwydJ12North Wales Slalom
999Jake NealJ10North Wales Slalom
999Austin HagueJ8Manvers WBC
999Oliver RaspinJ14Nottingham KC
999Orion BowdenSHolme Pierrepont CC

Div 4 K1W (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Maya Darby-DowmanJ10Holme Pierrepont CC
999Marlie-Jade WoodJ12Holme Pierrepont CC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Lewis RogersJ14North Wales Slalom
999William GoodheadJ14Green Star CC

Officials (3 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Rachel shaperK1W J18Bradford & Bingley CC
302Alfie StubbsDiv 3 K1M 302J14Green Star CC
91Lara ElcockDiv 2 K1W 91J14North Wales Slalom

Spectators (44 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Rachel shaperK1W J18Bradford & Bingley CC
999Lewis RogersC1M J14North Wales Slalom
999Herb EastK1M J12Sheffield CC
999Cian LlwydK1M J12North Wales Slalom
999Jake NealK1M J10North Wales Slalom
999Oscar ThompsonK1M J14Manvers WBC
999Austin HagueK1M J8Manvers WBC
999Orion BowdenK1M SHolme Pierrepont CC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
156Leri Jones-KennyDiv 3 K1W 156J8Llandysul Paddlers
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12North Wales Slalom
267Leondas PatsosDiv 3 K1M 267J16Manchester CC
225Scott TuckleyDiv 3 K1M 225J14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerDiv 3 K1M 223J16Stafford & Stone CC
202Ayden CoeDiv 3 K1M 202J14Stafford & Stone CC
59Rufus FisherDiv 3 K1M 59J16Manchester CC
24Alasdair WoodwardDiv 3 K1M 24J18Wyedean CC
5Ethan PinkneyDiv 3 K1M 5J12Green Star CC
90Megan JonesDiv 2 K1W 90J16Llandysul Paddlers
44Alice SnapeDiv 1 K1W 44SManvers WBC
999Neil JohnsonNon Paddler S
999John NealNon Paddler SManvers WBC
999Sean WaineNon Paddler SGreen Star CC
999Ryan CassidyNon Paddler SGreen Star CC
999Richard LeedellNon Paddler SGreen Star CC
999adam van winsumNon Paddler MStafford & Stone CC
999Philip dilkesNon Paddler SManchester CC
999Jenna DilkesNon Paddler SManchester CC
999Esther MathewsNon Paddler MGreen Star CC
999Emyr JonesNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Sarah JonesNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gwenan WilliamsNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999IanNon Paddler MSheffield CC
999Simon ThompsonNon Paddler MManvers WBC
999Anna ThompsonNon Paddler S
999Helen ArdenNon Paddler MManvers WBC
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Dan MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999gemma MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999Samantha GoodheadNon Paddler MGreen Star CC
999Lizzie PinardNon Paddler M
999Clare BlytheNon Paddler MManchester CC
  • P - promoted post-payment