2021Shepperton 2/3 Double with a Div 4

Late fees charged to on-the-day entries Free camping (tents only)

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 6 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 2 K1M (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
163Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
162Jason ReidMProteus CC
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC
125Herbie StainesJ14Independent
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
97Andrew ChildsSIndependent
84Alfie SymesJ16Frome CC
82Alexavier AldredJ18Independent
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
64William HanhamMIndependent
58Arthur JacquesJ16CR Cats
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
37Morgan PaulJ16Proteus CC
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC
16Joshua SpackmanJ16Shepperton SCC

Div 2 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
89Evie LancasterJ12Manvers WBC
74Ridhi MakwanaJ14Independent
71Maddie HobbsJ14Frome CC
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC
16Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
19Ridhi MakwanaJ14Independent

Vets (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
103Patrick ThornVWindsor & District CC
58Jeff WilsonSManchester CC

Div 3 K1M (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
295Nazir PetchJ18Proteus CC
273Harry StroudJ12Taunton CC
264Antony CowderoyMIndependent
248Aaron GibbsJ16Shepperton SCC
198Finlay GlanvilleJ16Shepperton SCC
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC
68Samuel StroudJ14Taunton CC

Div 3 K1W (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC
10Vorna PaulJ14Proteus CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Robin WilliamsSWey KC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
18Anna-Louise GlendenningPrem C1W 18SProteus CC/The Artist Jeal

Spectators (17 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
76Helen BradfordDiv 3 K1W 76SCR Cats
74Alice CoombesDiv 3 K1W 74J12Shepperton SCC
129Austin GouldDiv 2 K1M 129J14Manvers WBC/Greenstar CC
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
82Alexavier AldredDiv 2 K1M 82J18Independent
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Lydia ReevesNon Paddler S
999Martin ReevesNon Paddler S
999Victoria ReevesNon Paddler S
999Rakesh MakwanaNon Paddler S
999Dawn MocklerNon Paddler S
999Grant Mockler TaxiNon Paddler S
999Abby ReidNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Nicola LancasterNon Paddler MManvers WBC
999Spencer McMullinsNon Paddler M
999Samuel knappNon Paddler MFrome CC

Sunday

Div 2 K1M (17 entries)

RTCBibNameAgeClub
163Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
162Jason ReidMProteus CC
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC
125Herbie StainesJ14Independent
106Talu AysanJ14Lee Valley PC
84Alfie SymesJ16Frome CC
82Alexavier AldredJ18Independent
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC
64William HanhamMIndependent
58Arthur JacquesJ16CR Cats
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC
38Andrew NevilleMReading CC
37Morgan PaulJ16Proteus CC
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC

Div 2 K1W (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
93Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
89Evie LancasterJ12Manvers WBC
74Ridhi MakwanaJ14Independent
71Maddie HobbsJ14Frome CC
41Darcey McMullinsJ14Lee Valley PC
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC
21Emily NevilleJ18Reading CC
16Chloe GlendenningSHexham CC/Green Star CC
8Julie KolbMBradford & Bingley CC

Div 2 C1M (5 entries)

RTCBibNameAgeClub
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC
21Talu AysanJ14Lee Valley PC
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC
9Leo TimlinJ18Shepperton SCC

Div 2 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
19Ridhi MakwanaJ14Independent

Vets (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
58Jeff WilsonSManchester CC

Div 3 K1M (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
295Nazir PetchJ18Proteus CC
273Harry StroudJ12Taunton CC
264Antony CowderoyMIndependent
248Aaron GibbsJ16Shepperton SCC
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC
68Samuel StroudJ14Taunton CC

Div 3 K1W (4 entries)

RTCBibNameAgeClub
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC
28Zoe NevilleSReading CC
10Vorna PaulJ14Proteus CC

Div 3 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Robin WilliamsSWey KC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC

Div 4 K1M (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Michael McKennaMStafford & Stone CC

Officials (1 entry)

RTCBibNameRankingAgeClub
18Anna-Louise GlendenningPrem C1W 18SProteus CC/The Artist Jeal

Spectators (18 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
76Helen BradfordDiv 3 K1W 76SCR Cats
74Alice CoombesDiv 3 K1W 74J12Shepperton SCC
129Austin GouldDiv 2 K1M 129J14Manvers WBC/Greenstar CC
106Talu AysanDiv 2 K1M 106J14Lee Valley PC
82Alexavier AldredDiv 2 K1M 82J18Independent
999Kerry AshtonNon Paddler MManvers WBC
999Lydia ReevesNon Paddler S
999Martin ReevesNon Paddler S
999Victoria ReevesNon Paddler S
999Rakesh MakwanaNon Paddler S
999Dawn MocklerNon Paddler S
999Grant Mockler TaxiNon Paddler S
999Neil TauntNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Abby ReidNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Nicola LancasterNon Paddler MManvers WBC
999Spencer McMullinsNon Paddler M
999Samuel knappNon Paddler MFrome CC