2021Stone 3/4 Double


Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 3 K1M (37 entries)

RTCBibNameAgeClub
263Tommy BryantJ8Llandysul Paddlers
259Moe WillisJ16Llandysul Paddlers
253Noa Alban LloydJ14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
251Callum JonesJ14Cheltenham CC
248Aaron GibbsJ16Shepperton SCC
241Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers
229Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerJ16Stafford & Stone CC
222Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC
221Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
220Toby ElcockJ16Mold CC
202Ayden CoeJ14Stafford & Stone CC
199Edward SearleJ16Shepperton SCC
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC
188Reuben YatesJ12Stafford & Stone CC
174Nathan BrownJ14Llandysul Paddlers
127Troy HowisJ16Manvers WBC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
120Peter RidgwayMStafford & Stone CC
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC
114Sam RollsJ16Wyedean CC
106Angus LukeJ14Manchester CC
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
74Jack RollsJ18Wyedean CC
42Freddie KnottJ16Manchester CC
37William SterryJ18Llandysul Paddlers
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
25Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
17Stefan HalamaMStourbridge Arm CC
12Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferJ14Wyedean CC
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
121Lara ElcockJ14Mold CC
115Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12Mold CC
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers
19Evie LancasterJ12Manvers WBC
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
8Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC

Div 3 C1M (10 entries)

RTCBibNameAgeClub
54Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
46Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC
43Leo Hastow-WilsonJ12North Wales Slalom
36Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
27William SterryJ18Llandysul Paddlers
24Finley CroomeJ16Stafford & Stone CC
20Stefan HalamaMStourbridge Arm CC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
10Herbie StainesJ14Independent
7Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Rebecca GuestJ14Manchester CC
33Jess CroomeJ14Stafford & Stone CC
32Donna HawkinsMMatlock CC
30Sofia AlferJ14Wyedean CC
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC

C2 (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Kate Lyndon / James LyndonSStafford & Stone CC
3Robert Harratt / George HarrattSStafford & Stone CC

Vets (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
98Steve HarrattMStafford & Stone CC
97Mark DaviesMManchester CC
77Rose MitchellMWyedean CC
66Noreen BishopSCheltenham CC
65Donna HawkinsMMatlock CC
46Richard LukeSManchester CC
32Andrew CloseSHalifax CC/Pennine CC
20Dave RadmoreSIndependent
14Paul EvansMStafford & Stone CC

Div 4 K1M (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Dan ClarkeJ12Stafford & Stone CC
999Alex CleatorJ12
999Will RodenJ10Stafford & Stone CC
999finley boothmanJ8Manvers WBC
999Adam ClarkeMStafford & Stone CC
999Lewis RogersJ14Mold CC
999Owen EnglishJ12Stafford & Stone CC
999Toby EnglishJ14Stafford & Stone CC
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC
999Jack MacfarlaneJ12Stafford & Stone CC
999Max MilnerJ16Stafford & Stone CC
999Hadley RidleyJ12
999Harper YarrowJ12Manchester CC
999Lewis ArdenJ14Manvers WBC
999Richard ArdenMManvers WBC
999Leondas PatsosJ16Manchester CC
999Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers
999Calum TonryJ14Stafford & Stone CC

Div 4 K1W (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Isabel ClarkeJ14Stafford & Stone CC
999Clare WoolleyMStafford & Stone CC
999Jessica PunchardJ14Stafford & Stone CC
999Ingela HoeglundMStafford & Stone CC
999Daisy Grace macklinJ14Stafford & Stone CC
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers
999Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
999Leo MillerJ14Stafford & Stone CC

Div 4 C1W (1 entry)

RTCBibNameAgeClub
999Anna AlferJ12Wyedean CC

Officials (2 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
98James Coolican SmithDiv 2 K1M 98J18Wyedean CC
85Harry KirbyDiv 1 K1M 85J14Stafford & Stone CC

Spectators (81 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
17Darren ShipVets K1M 17MStafford & Stone CC
999Jessica PunchardK1W J14Stafford & Stone CC
999Daisy Grace macklinK1W J14Stafford & Stone CC
999Charlotte OwenK1W J12Llandysul Paddlers
999Willow RodiK1W J10Stafford & Stone CC
999Leondas PatsosK1M J16Manchester CC
999Lewis RogersK1M J14Mold CC
999finley boothmanK1M J8Manvers WBC
999Joel JohnsonK1M J12North Wales Slalom
999Toby EnglishK1M J14Stafford & Stone CC
999Isaac MarjanovicK1M J12Manchester CC
999Snowdon DuckworthK1M J10Llandysul Paddlers
30Sofia AlferDiv 3 C1W 30J14Wyedean CC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
18Lucy BowenDiv 3 C1W 18J12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferDiv 3 K1W 125J14Wyedean CC
113Lucy BowenDiv 3 K1W 113J12Llandysul Paddlers
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12Mold CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorDiv 3 K1W 14J12Llandysul Paddlers
36Oliver ShadwellDiv 3 C1M 36J14Lee Valley PC
229Deio ThomasDiv 3 K1M 229J12Llandysul Paddlers
222Rufus WhittinghamDiv 3 K1M 222J14Stafford & Stone CC
221Kitchener DuckworthDiv 3 K1M 221J16Llandysul Paddlers
198Finlay GlanvilleDiv 3 K1M 198J16Shepperton SCC/Cloggies@ntlworld.com
197Joshua PhillpottsDiv 3 K1M 197J14Shepperton SCC
118Jack PreeceDiv 3 K1M 118J14Llandysul Paddlers
27Abel BlytheDiv 3 K1M 27J14Manchester CC
12Oliver CarneyDiv 3 K1M 12J16Stafford & Stone CC
5Ethan PinkneyDiv 3 K1M 5J12Green Star CC
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers
63Ali JoyceDiv 2 K1W 63SShepperton SCC
3Rebecca HarrattDiv 2 K1W 3J18Stafford & Stone CC
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC
29Mike MitchellDiv 1 C1M 29MWyedean CC
999Jonathan DaviesNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Bob FinchNon Paddler S
999alex hamsNon Paddler MManvers WBC
999Neal BoothmanNon Paddler MManvers WBC
999Sasha GibbsNon Paddler MShepperton SCC
999Mary ClarkeNon Paddler MStafford & Stone CC
999Steve JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Sue JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Robert WilsonNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Jess MagsonNon Paddler U23Stafford & Stone CC
999Philip CoombesNon Paddler MShepperton SCC
999Michele CoombesNon Paddler MShepperton SCC
999Gwenan WilliamsNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Rufus McGrearyNon Paddler MStafford & Stone CC
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Tex MilnerNon Paddler MStafford & Stone CC
999Lydia ReevesNon Paddler S
999Martin ReevesNon Paddler S
999Victoria ReevesNon Paddler S
999Wan Sian TayNon Paddler M
999Pete howisNon Paddler MManvers WBC
999Daniel Jon MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999Andrew PearsonNon Paddler MShepperton SCC
999Michaela ShadwellNon Paddler MIndependent
999Lauren RidleyNon Paddler M
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Nell YarrowNon Paddler J8Manchester CC
999Jen YarrowNon Paddler MManchester CC
999Corin YarrowNon Paddler MManchester CC
999Neil JohnsonNon Paddler S
999Ryan HardwidgeNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Tia DuckworthNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gareth T BryantNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Sam HarrattNon Paddler MIndependent
999Marc LloydNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Caio LloydNon Paddler J10Llandysul Paddlers
999Anest LloydNon Paddler J6Llandysul Paddlers
999Caryl AlbanNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Tony CoeNon Paddler MStafford & Stone CC
999Iram RiazNon Paddler MStafford & Stone CC
999Bernard Wladyslaw HalamaNon Paddler SStourbridge Arm CC
999Geraldine Frances HalamaNon Paddler MStourbridge Arm CC
999Jenny WhiteNon Paddler MStafford & Stone CC
999Melanie PattersonNon Paddler MStafford & Stone CC
999Nicola LancasterNon Paddler MManvers WBC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 3 C1W24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W Bib 24J16North Wales Slalom
Div 3 K1M117Peter WarrenDiv 3 K1M Bib 117J10Manvers WBC
Div 4 K1M999Thomas WarrenDiv 4 K1MJ8Manvers WBC

Sunday

Div 3 K1M (31 entries)

RTCBibNameAgeClub
263Tommy BryantJ8Llandysul Paddlers
259Moe WillisJ16Llandysul Paddlers
253Noa Alban LloydJ14Llandysul Paddlers
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers
251Callum JonesJ14Cheltenham CC
241Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers
229Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers
225Scott TuckleyJ14Stafford & Stone CC
223Oliver RothnerJ16Stafford & Stone CC
222Rufus WhittinghamJ14Stafford & Stone CC
221Kitchener DuckworthJ16Llandysul Paddlers
220Toby ElcockJ16Mold CC
212Christopher BlytheJ14Break Out CC
128Thomas Taylor-MoretonJ14Break Out CC
122Andrew DaviesJ12Manchester CC
120Peter RidgwayMStafford & Stone CC
118Jack PreeceJ14Llandysul Paddlers
116Charlie JoyceJ10Shepperton SCC
114Sam RollsJ16Wyedean CC
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC
79Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
74Jack RollsJ18Wyedean CC
37William SterryJ18Llandysul Paddlers
35Frank GriffinJ16Break Out CC
29Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
27Abel BlytheJ14Manchester CC
25Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC
17Stefan HalamaMStourbridge Arm CC
12Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC

Div 3 K1W (18 entries)

RTCBibNameAgeClub
135Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers
134Cari JonesJ14Llandysul Paddlers
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers
127Rosie-Lou DuckworthJ12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferJ14Wyedean CC
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers
121Lara ElcockJ14Mold CC
115Megan JonesJ16Llandysul Paddlers
113Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
81Catherine Coolican SmithMWyedean CC
63Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers
42Kimberley DaviesJ10Manchester CC
33Lorelei KennanJ12Mold CC
32Adeline HumphreyJ14CR Cats
31Iona CatchpoleJ16Llandysul Paddlers
19Evie LancasterJ12Manvers WBC
14Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers
8Lucy WilliamsonJ14Stafford & Stone CC

Div 3 C1M (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
54Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers
46Oliver CarneyJ16Stafford & Stone CC
36Oliver ShadwellJ14Lee Valley PC
27William SterryJ18Llandysul Paddlers
20Stefan HalamaMStourbridge Arm CC
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC
10Herbie StainesJ14Independent
7Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC

Div 3 C1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
34Rebecca GuestJ14Manchester CC
33Jess CroomeJ14Stafford & Stone CC
32Donna HawkinsMMatlock CC
30Sofia AlferJ14Wyedean CC
25Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers
24Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers
8Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
2Brooke BensonJ16Stafford & Stone CC

C2 (3 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Kate Lyndon / James LyndonSStafford & Stone CC
34Donna Hawkins / Dave RadmoreSMatlock CC
3Robert Harratt / George HarrattSStafford & Stone CC

Vets (8 entries)

RTCBibNameAgeClub
98Steve HarrattMStafford & Stone CC
97Mark DaviesMManchester CC
77Rose MitchellMWyedean CC
66Noreen BishopSCheltenham CC
65Donna HawkinsMMatlock CC
32Andrew CloseSHalifax CC/Pennine CC
20Dave RadmoreSIndependent
14Paul EvansMStafford & Stone CC

Div 4 K1M (20 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Alex CleatorJ12
999Will RodenJ10Stafford & Stone CC
999Oliver RaspinJ14Nottingham KC
999Orion BowdenSHolme Pierrepont CC
999Charlie Darby-DowmanJ10Holme Pierrepont CC
999Joel JohnsonJ12North Wales Slalom
999Lewis RogersJ14Mold CC
999Owen EnglishJ12Stafford & Stone CC
999Toby EnglishJ14Stafford & Stone CC
999Harvey reevesJ14Break Out CC
999Isaac MarjanovicJ12Manchester CC
999Jack MacfarlaneJ12Stafford & Stone CC
999Hadley RidleyJ12
999Harper YarrowJ12Manchester CC
999Richard ArdenMManvers WBC
999Lewis ArdenJ14Manvers WBC
999Leondas PatsosJ16Manchester CC
999Snowdon DuckworthJ10Llandysul Paddlers
999Calum TonryJ14Stafford & Stone CC
999James R GivenJ16Manchester CC

Div 4 K1W (9 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Jessica PunchardJ14Stafford & Stone CC
999Ava HaydenJ14Break Out CC
999Clare WoolleyMStafford & Stone CC
999Olivia MooreJ10Break Out CC
999Daisy Grace macklinJ14Stafford & Stone CC
999Cherrie-J DuckworthJ6Llandysul Paddlers
999Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers
999Willow RodiJ10Stafford & Stone CC
999Ella M GivenJ12Manchester CC

Div 4 C1M (2 entries)

RTCBibNameAgeClub
999Gabriel Rawlings-CroftsJ16Stafford & Stone CC
999Leo MillerJ14Stafford & Stone CC

Officials (5 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
999Jessica PunchardK1W J14Stafford & Stone CC
98James Coolican SmithDiv 2 K1M 98J18Wyedean CC
61John StonerDiv 2 K1M 61MBreak Out CC
85Harry KirbyDiv 1 K1M 85J14Stafford & Stone CC
63William MayerDiv 1 K1M 63J16Stafford & Stone CC

Spectators (77 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
3Steve HolmesVets K1M 3SManchester CC/Kingston KC
999Olivia MooreK1W J10Break Out CC
999Daisy Grace macklinK1W J14Stafford & Stone CC
999Charlotte OwenK1W J12Llandysul Paddlers
999Willow RodiK1W J10Stafford & Stone CC
999Leondas PatsosK1M J16Manchester CC
999Oliver RaspinK1M J14Nottingham KC
999Charlie Darby-DowmanK1M J10Holme Pierrepont CC
999Joel JohnsonK1M J12North Wales Slalom
999Lewis RogersK1M J14Mold CC
999Toby EnglishK1M J14Stafford & Stone CC
999Isaac MarjanovicK1M J12Manchester CC
999Max MilnerK1M J16Stafford & Stone CC
999Snowdon DuckworthK1M J10Llandysul Paddlers
30Sofia AlferDiv 3 C1W 30J14Wyedean CC
24Lisa Meleri WilliamsDiv 3 C1W 24J16North Wales Slalom
18Lucy BowenDiv 3 C1W 18J12Llandysul Paddlers
125Sofia AlferDiv 3 K1W 125J14Wyedean CC
113Lucy BowenDiv 3 K1W 113J12Llandysul Paddlers
33Lorelei KennanDiv 3 K1W 33J12Mold CC
31Iona CatchpoleDiv 3 K1W 31J16Llandysul Paddlers
14Eiri O'ConnorDiv 3 K1W 14J12Llandysul Paddlers
46Oliver CarneyDiv 3 C1M 46J16Stafford & Stone CC
36Oliver ShadwellDiv 3 C1M 36J14Lee Valley PC
229Deio ThomasDiv 3 K1M 229J12Llandysul Paddlers
222Rufus WhittinghamDiv 3 K1M 222J14Stafford & Stone CC
221Kitchener DuckworthDiv 3 K1M 221J16Llandysul Paddlers
128Thomas Taylor-MoretonDiv 3 K1M 128J14Break Out CC
118Jack PreeceDiv 3 K1M 118J14Llandysul Paddlers
35Frank GriffinDiv 3 K1M 35J16Break Out CC
27Abel BlytheDiv 3 K1M 27J14Manchester CC
73Helen SterryDiv 2 K1W 73MLlandysul Paddlers
63Ali JoyceDiv 2 K1W 63SShepperton SCC
3Rebecca HarrattDiv 2 K1W 3J18Stafford & Stone CC
86Andrew GuestDiv 2 K1M 86MManchester CC
29Mike MitchellDiv 1 C1M 29MWyedean CC
999Jonathan DaviesNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Kodi Bussey-DilkesNon Paddler SManchester CC
999Bob FinchNon Paddler S
999Steve JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Sue JohnsonNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Helen Darby-DowmanNon Paddler MHolme Pierrepont CC
999OrionNon Paddler J12Holme Pierrepont CC
999Jess MagsonNon Paddler U23Stafford & Stone CC
999Gwenan WilliamsNon Paddler MNorth Wales Slalom
999Rufus McGrearyNon Paddler MStafford & Stone CC
999John ElcockNon Paddler SNorth Wales Slalom
999Lydia ReevesNon Paddler S
999Martin ReevesNon Paddler S
999Victoria ReevesNon Paddler S
999Wan Sian TayNon Paddler M
999Andrew blytheNon Paddler MBreak Out CC
999Daniel Jon MacklinNon Paddler MStafford & Stone CC
999Wendy Inglis HumphreyNon Paddler M
999Owen Inglis HumphreyNon Paddler MCR Cats
999Andrew PearsonNon Paddler MShepperton SCC
999Michaela ShadwellNon Paddler MIndependent
999Lauren RidleyNon Paddler M
999Glenn RidleyNon Paddler M
999Simon RollsNon Paddler MWyedean CC
999Nell YarrowNon Paddler J8Manchester CC
999Jen YarrowNon Paddler MManchester CC
999Corin YarrowNon Paddler MManchester CC
999Neil JohnsonNon Paddler S
999Ryan HardwidgeNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Tia DuckworthNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Gareth T BryantNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Sam HarrattNon Paddler MIndependent
999Marc LloydNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Caio LloydNon Paddler J10Llandysul Paddlers
999Anest LloydNon Paddler J6Llandysul Paddlers
999Caryl AlbanNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Jenny WhiteNon Paddler MStafford & Stone CC
999Melanie PattersonNon Paddler MStafford & Stone CC
999Ella GivenNon Paddler J12Manchester CC
999James GivenNon Paddler J16Manchester CC
999Nicola LancasterNon Paddler MManvers WBC