2021Symonds Yat 2/3 Double

Start List


Saturday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Rufus McGrearyK1M MStafford & Stone CC09:00:0010:30:0014:00:00
4tbd09:00:3010:31:0014:01:00
3tbd09:01:0010:32:0014:02:00
2tbd09:01:3010:33:0014:03:00
1tbd09:02:0010:34:0014:04:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
103Patrick ThornVWindsor & District CC09:03:0010:37:0014:07:00
79Helen WeedonVLlandysul Paddlers09:03:3010:38:0014:08:00
77Rose MitchellVWyedean CC09:04:0010:39:0014:09:00
73Avis NoottVBristol CC09:04:3010:40:0014:10:00
70Marie FinertyVIndependent09:05:0010:41:0014:11:00
66Noreen BishopVCheltenham CC09:05:3010:42:0014:12:00
62Alison LonghurstVCheltenham CC09:06:0010:43:0014:13:00
40Fred DoodeySWorcester CC09:06:3010:44:0014:14:00
39Paul MarshallSPoole Harbour CC09:07:0010:45:0014:15:00
26John MacLeodSCheltenham CC09:07:3010:46:0014:16:00
16Robert GravesMIndependent09:08:0010:47:0014:17:00
11Phil GoodingSStafford & Stone CC09:08:3010:48:0014:18:00
10Tony O'ConnellMBradford & Bingley CC09:09:0010:49:0014:19:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
156Leri Jones-KennyJ8Llandysul Paddlers09:10:0010:52:0014:22:00
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC09:10:3010:53:0014:23:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers09:11:0010:54:0014:24:00
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC09:11:3010:55:0014:25:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC09:12:0010:56:0014:26:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers09:12:3010:57:0014:27:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers09:13:0010:58:0014:28:00
74Alice CoombesJ12Shepperton SCC09:13:3010:59:0014:29:00
38Elizabeth YoungJ14Stroud Valley CC/North Avon CC09:14:0011:00:0014:30:00
32Adeline HumphreyJ14CR Cats09:14:3011:01:0014:31:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£341Josef PrestonJ12Wyedean CC09:15:3011:04:0014:34:00
£340Ben WatkinsJ12Wyedean CC09:16:0011:05:0014:35:00
299Thomas HargreavesJ10Wyedean CC09:16:3011:06:0014:36:00
286Sid GriffithsJ10Wyedean CC09:17:0011:07:0014:37:00
285Jake MitchellJ12Wyedean CC09:17:3011:08:0014:38:00
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC09:18:0011:09:0014:39:00
273Harry StroudJ12Taunton CC09:18:3011:10:0014:40:00
270Charlie Darby-DowmanJ10Holme Pierrepont CC09:19:0011:11:0014:41:00
267Leondas PatsosJ16Manchester CC09:19:3011:12:0014:42:00
262Cai JonesJ16Llandysul Paddlers09:20:0011:13:0014:43:00
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers09:20:3011:14:0014:44:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:21:0011:15:0014:45:00
251Callum JonesJ14Cheltenham CC09:21:3011:16:0014:46:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC09:22:0011:17:0014:47:00
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers09:22:3011:18:0014:48:00
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC09:23:0011:19:0014:49:00
199Edward SearleJ16Shepperton SCC09:23:3011:20:0014:50:00
197Joshua PhillpottsJ14Shepperton SCC09:24:0011:21:0014:51:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers09:24:3011:22:0014:52:00
95James ChadJ18Cheltenham CC09:25:0011:23:0014:53:00
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC09:25:3011:24:0014:54:00
83Ben BeachellMIndependent09:26:0011:25:0014:55:00
76Harry DavisJ18Cheltenham CC09:26:3011:26:0014:56:00
75Alastair McDonaldJ12CR Cats09:27:0011:27:0014:57:00
74Jack RollsJ18Wyedean CC09:27:3011:28:0014:58:00
68Samuel StroudJ14Taunton CC09:28:0011:29:0014:59:00
64William GoodheadJ14Green Star CC09:28:3011:30:0015:00:00
30Callum McDonaldJ16CR Cats09:29:0011:31:0015:01:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P32Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom09:30:0011:34:0015:04:00
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:30:3011:35:3015:05:30
25Jasmine WildeJ14Frome CC09:31:0011:37:0015:07:00
19Ridhi MakwanaJ14Independent09:31:3011:38:3015:08:30
16Julie KolbMBradford & Bingley CC09:32:0011:40:0015:10:00

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
37Anna AlferJ12Wyedean CC09:33:0011:43:0015:13:00
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC09:33:3011:44:3015:14:30
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:34:0011:46:0015:16:00
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:34:3011:47:3015:17:30

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:35:3011:50:3015:20:30
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC09:36:0011:51:3015:21:30
21Talu AysanJ14Lee Valley PC09:36:3011:52:3015:22:30
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:37:0011:53:3015:23:30
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:37:3011:54:3015:24:30
7Jim WallisMPinkston Panthers09:38:0011:55:3015:25:30

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
62Callum McDonaldJ16CR Cats09:39:0011:58:3015:28:30
60Lewis RogersJ14North Wales Slalom09:39:3011:59:3015:29:30
57Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:40:0012:00:3015:30:30
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC09:40:3012:01:3015:31:30
43Leo Haston-WilsonJ14North Wales Slalom09:41:0012:02:3015:32:30
31Toby WildeJ16Frome CC09:41:3012:03:3015:33:30
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC09:42:0012:04:3015:34:30

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Leo Haston-Wilson / Lisa Meleri WilliamsSNorth Wales Slalom09:43:0012:07:3015:37:30
999Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC09:43:3012:08:3015:38:30
36Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC09:44:0012:09:3015:39:30

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P98Lorelei KennanJ12North Wales Slalom09:45:0012:12:3015:42:30
P95Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers09:45:3012:13:3015:43:30
P94Cari JonesJ14Llandysul Paddlers09:46:0012:14:3015:44:30
P93Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold09:46:3012:15:3015:45:30
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers09:47:0012:16:3015:46:30
91Lara ElcockJ14North Wales Slalom09:47:3012:17:3015:47:30
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers09:48:0012:18:3015:48:30
89Evie LancasterJ12Manvers WBC09:48:3012:19:3015:49:30
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:49:0012:20:3015:50:30
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:49:3012:21:3015:51:30
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:50:0012:22:3015:52:30
74Ridhi MakwanaJ14Independent09:50:3012:23:3015:53:30
73Helen SterryMLlandysul Paddlers09:51:0012:24:3015:54:30
71Maddie HobbsJ14Frome CC09:51:3012:25:3015:55:30
56Millie StantonJ16Wyedean CC09:52:0012:26:3015:56:30
53Chloe HolmesJ12Manchester CC/Kingston KC09:52:3012:27:3015:57:30
47Oriana PerottiMCheltenham CC09:53:0012:28:3015:58:30
45Laura HauMSeren Dŵr09:53:3012:29:3015:59:30
39Tavi MurrayMSeren Dŵr09:54:0012:30:3016:00:30
31Rebecca GuestJ14Manchester CC09:54:3012:31:3016:01:30
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:55:0012:32:3016:02:30
22Karen DickinsonMStafford & Stone CC09:55:3012:33:3016:03:30
14Linda AllinMIndependent09:56:0012:34:3016:04:30
13Keira PearceJ18Stafford & Stone CC09:56:3012:35:3016:05:30
8Julie KolbMBradford & Bingley CC09:57:0012:36:3016:06:30

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
172Ben GibbyJ14Wyedean CC09:58:0012:39:3016:09:30
168Sam RollsJ16Wyedean CC09:58:3012:40:3016:10:30
P167Alasdair WoodwardJ18Wyedean CC09:59:0012:41:3016:11:30
163Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:59:3012:42:3016:12:30
161Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers10:00:0012:43:3016:13:30
159Toby WildeJ16Frome CC10:00:3012:44:3016:14:30
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers10:01:0012:45:3016:15:30
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers10:01:3012:46:3016:16:30
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC10:02:0012:47:3016:17:30
134Jacob HillJ16Break Out CC10:02:3012:48:3016:18:30
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC10:03:0012:49:3016:19:30
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC10:03:3012:50:3016:20:30
127Luke WilkinsonJ16Green Star CC10:04:0012:51:3016:21:30
125Herbie StainesJ14Independent10:04:3012:52:3016:22:30
112Paul JonesMCardiff CC10:05:0012:53:3016:23:30
106Talu AysanJ14Lee Valley PC10:05:3012:54:3016:24:30
97Andrew ChildsSIndependent10:06:0012:55:3016:25:30
86Andrew GuestMManchester CC10:06:3012:56:3016:26:30
85Phil CopelandMStroud Valley CC10:07:0012:57:3016:27:30
84Alfie SymesJ16Frome CC10:07:3012:58:3016:28:30
81James HastingsMIndependent10:08:0012:59:3016:29:30
78Bob TillingMNewbury CC10:08:3013:00:3016:30:30
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC10:09:0013:01:3016:31:30
72Martin OaklandMIndependent10:09:3013:02:3016:32:30
58Arthur JacquesJ16CR Cats10:10:0013:03:3016:33:30
56Tony ChalkMStroud Valley CC10:10:3013:04:3016:34:30
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC10:11:0013:05:3016:35:30
39Nick ArrowsmithMHolme Pierrepont CC10:11:3013:06:3016:36:30
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC10:12:0013:07:3016:37:30
21Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC10:12:3013:08:3016:38:30

Sunday

Officials

RTCBibNameRankingAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
23Mari WatkinsDiv 1 K1W 23U23Llandysul Paddlers09:00:0010:30:0014:00:00
105Elliot DavisPrem K1M 105U23Cheltenham CC09:00:3010:31:0014:01:00
3tbd09:01:0010:32:0014:02:00
2tbd09:01:3010:33:0014:03:00
1tbd09:02:0010:34:0014:04:00

Vets

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
79Helen WeedonVLlandysul Paddlers09:03:0010:37:0014:07:00
77Rose MitchellVWyedean CC09:03:3010:38:0014:08:00
73Avis NoottVBristol CC09:04:0010:39:0014:09:00
70Marie FinertyVIndependent09:04:3010:40:0014:10:00
66Noreen BishopVCheltenham CC09:05:0010:41:0014:11:00
62Alison LonghurstVCheltenham CC09:05:3010:42:0014:12:00
40Fred DoodeySWorcester CC09:06:0010:43:0014:13:00
39Paul MarshallSPoole Harbour CC09:06:3010:44:0014:14:00
26John MacLeodSCheltenham CC09:07:0010:45:0014:15:00
11Phil GoodingSStafford & Stone CC09:07:3010:46:0014:16:00
10Tony O'ConnellMBradford & Bingley CC09:08:0010:47:0014:17:00

Div 3 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
154Tamsin HargreavesJ10Wyedean CC09:09:0010:50:0014:20:00
140Charlotte OwenJ12Llandysul Paddlers09:09:3010:51:0014:21:00
139Daisy MacklinJ14Stafford & Stone CC09:10:0010:52:0014:22:00
133Heather LonghurstJ8Cheltenham CC09:10:3010:53:0014:23:00
132Jessica GoodmanJ10Frome CC09:11:0010:54:0014:24:00
131Leisa ThomasJ16Llandysul Paddlers09:11:3010:55:0014:25:00
123Josephine DyerJ16Stroud Valley CC09:12:0010:56:0014:26:00
122Gwenllian JonesJ14Llandysul Paddlers09:12:3010:57:0014:27:00
38Elizabeth YoungJ14Stroud Valley CC/North Avon CC09:13:0010:58:0014:28:00
32Adeline HumphreyJ14CR Cats09:13:3010:59:0014:29:00

Div 3 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
£341Josef PrestonJ12Wyedean CC09:14:3011:02:0014:32:00
£340Ben WatkinsJ12Wyedean CC09:15:0011:03:0014:33:00
311Oliver DyerSStroud Valley CC09:15:3011:04:0014:34:00
299Thomas HargreavesJ10Wyedean CC09:16:0011:05:0014:35:00
286Sid GriffithsJ10Wyedean CC09:16:3011:06:0014:36:00
285Jake MitchellJ12Wyedean CC09:17:0011:07:0014:37:00
278Lewis RogersJ14North Wales Slalom/Mold CC09:17:3011:08:0014:38:00
273Harry StroudJ12Taunton CC09:18:0011:09:0014:39:00
267Leondas PatsosJ16Manchester CC09:18:3011:10:0014:40:00
253Noa LloydJ14Llandysul Paddlers09:19:0011:11:0014:41:00
252Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:19:3011:12:0014:42:00
251Callum JonesJ14Cheltenham CC09:20:0011:13:0014:43:00
231Connor Thorpe-WilliamsJ14Wyedean CC09:20:3011:14:0014:44:00
230Peter WeltonMLlandysul Paddlers09:21:0011:15:0014:45:00
220Toby ElcockJ16North Wales Slalom/Mold CC09:21:3011:16:0014:46:00
99Tony WellsMLlandysul Paddlers09:22:0011:17:0014:47:00
84Gabriel JohnsonJ14Holme Pierrepont CC09:22:3011:18:0014:48:00
74Jack RollsJ18Wyedean CC09:23:0011:19:0014:49:00
68Samuel StroudJ14Taunton CC09:23:3011:20:0014:50:00
64William GoodheadJ14Green Star CC09:24:0011:21:0014:51:00

Div 2 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P32Lisa Meleri WilliamsJ16North Wales Slalom09:25:0011:24:0014:54:00
31Chloe HolmesJ12Manchester CC09:25:3011:25:3014:55:30
26Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:26:0011:27:0014:57:00
25Jasmine WildeJ14Frome CC09:26:3011:28:3014:58:30
19Ridhi MakwanaJ14Independent09:27:0011:30:0015:00:00
16Julie KolbMBradford & Bingley CC09:27:3011:31:3015:01:30

Div 3 C1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
37Anna AlferJ12Wyedean CC09:28:3011:34:3015:04:30
36Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold CC09:29:0011:36:0015:06:00
22Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:29:3011:37:3015:07:30
18Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:30:0011:39:0015:09:00

Div 2 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
30Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:31:0011:42:0015:12:00
27Dan JoyceJ16Shepperton SCC09:31:3011:43:0015:13:00
21Talu AysanJ14Lee Valley PC09:32:0011:44:0015:14:00
19Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:32:3011:45:0015:15:00
8Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers09:33:0011:46:0015:16:00
7Jim WallisMPinkston Panthers09:33:3011:47:0015:17:00

Div 3 C1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
60Lewis RogersJ14North Wales Slalom09:34:3011:50:0015:20:00
57Gruffydd WilliamsJ12Llandysul Paddlers09:35:0011:51:0015:21:00
55Leo MillerJ14Stafford & Stone CC09:35:3011:52:0015:22:00
43Leo Haston-WilsonJ14North Wales Slalom09:36:0011:53:0015:23:00
31Toby WildeJ16Frome CC09:36:3011:54:0015:24:00
13Hayden RidleyJ14Lee Valley PC09:37:0011:55:0015:25:00

C2

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
999Oliver DYER / Josephine DYERSStroud Valley CC09:38:0011:58:0015:28:00
999Leo Haston-Wilson / Lisa Meleri WilliamsSNorth Wales Slalom09:38:3011:59:0015:29:00
999Tony Chalk / Phil CopelandSStroud Valley CC09:39:0012:00:0015:30:00
36Callum Jones / Richard LonghurstSCheltenham CC09:39:3012:01:0015:31:00

Div 2 K1W

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
P98Lorelei KennanJ12North Wales Slalom09:40:3012:04:0015:34:00
P95Keira Barrett-BethellJ16Llandysul Paddlers09:41:0012:05:0015:35:00
P93Robyn TauntJ12North Wales Slalom/Mold09:41:3012:06:0015:36:00
92Sophie ReidJ12Llandysul Paddlers09:42:0012:07:0015:37:00
91Lara ElcockJ14North Wales Slalom09:42:3012:08:0015:38:00
90Megan JonesJ16Llandysul Paddlers09:43:0012:09:0015:39:00
89Evie LancasterJ12Manvers WBC09:43:3012:10:0015:40:00
87Lucy BowenJ12Llandysul Paddlers09:44:0012:11:0015:41:00
84Eiri O'ConnorJ12Llandysul Paddlers09:44:3012:12:0015:42:00
82Sadie SterryJ16Llandysul Paddlers09:45:0012:13:0015:43:00
74Ridhi MakwanaJ14Independent09:45:3012:14:0015:44:00
73Helen SterryMLlandysul Paddlers09:46:0012:15:0015:45:00
71Maddie HobbsJ14Frome CC09:46:3012:16:0015:46:00
56Millie StantonJ16Wyedean CC09:47:0012:17:0015:47:00
53Chloe HolmesJ12Manchester CC/Kingston KC09:47:3012:18:0015:48:00
47Oriana PerottiMCheltenham CC09:48:0012:19:0015:49:00
45Laura HauMSeren Dŵr09:48:3012:20:0015:50:00
39Tavi MurrayMSeren Dŵr09:49:0012:21:0015:51:00
31Rebecca GuestJ14Manchester CC09:49:3012:22:0015:52:00
25Hannah LancasterJ16Manvers WBC09:50:0012:23:0015:53:00
22Karen DickinsonMStafford & Stone CC09:50:3012:24:0015:54:00
14Linda AllinMIndependent09:51:0012:25:0015:55:00
8Julie KolbMBradford & Bingley CC09:51:3012:26:0015:56:00

Div 2 K1M

RTCBibNameAgeClubOfficial PracticeRun 1Run 2
172Ben GibbyJ14Wyedean CC09:52:3012:29:0015:59:00
168Sam RollsJ16Wyedean CC09:53:0012:30:0016:00:00
P167Alasdair WoodwardJ18Wyedean CC09:53:3012:31:0016:01:00
163Sebastian ReevesJ14Lee Valley PC09:54:0012:32:0016:02:00
161Efan WeltonJ12Llandysul Paddlers09:54:3012:33:0016:03:00
160Joseph WhittingtonJ14Frome CC09:55:0012:34:0016:04:00
159Toby WildeJ16Frome CC09:55:3012:35:0016:05:00
152Deio ThomasJ12Llandysul Paddlers09:56:0012:36:0016:06:00
150Cynyr MacraeJ14Llandysul Paddlers09:56:3012:37:0016:07:00
146Hayden RidleyJ14Lee Valley PC09:57:0012:38:0016:08:00
134Jacob HillJ16Break Out CC09:57:3012:39:0016:09:00
130Harry McKennaJ16Stafford & Stone CC09:58:0012:40:0016:10:00
129Austin GouldJ14Manvers WBC/Greenstar CC09:58:3012:41:0016:11:00
127Luke WilkinsonJ16Green Star CC09:59:0012:42:0016:12:00
125Herbie StainesJ14Independent09:59:3012:43:0016:13:00
112Paul JonesMCardiff CC10:00:0012:44:0016:14:00
106Talu AysanJ14Lee Valley PC10:00:3012:45:0016:15:00
86Andrew GuestMManchester CC10:01:0012:46:0016:16:00
85Phil CopelandMStroud Valley CC10:01:3012:47:0016:17:00
84Alfie SymesJ16Frome CC10:02:0012:48:0016:18:00
81James HastingsMIndependent10:02:3012:49:0016:19:00
78Bob TillingMNewbury CC10:03:0012:50:0016:20:00
75Scout HigginsJ14Holme Pierrepont CC10:03:3012:51:0016:21:00
58Arthur JacquesJ16CR Cats10:04:0012:52:0016:22:00
56Tony ChalkMStroud Valley CC10:04:3012:53:0016:23:00
44Zayn HigginsJ16Holme Pierrepont CC10:05:0012:54:0016:24:00
39Nick ArrowsmithMHolme Pierrepont CC10:05:3012:55:0016:25:00
34Jacob MocklerJ12Manvers WBC10:06:0012:56:0016:26:00
21Thomas ArrowsmithJ16Holme Pierrepont CC10:06:3012:57:0016:27:00