2021Grandtully Div 1 Double

Canoe Slalom Entries

Sign in here to enter slalom competitions online


Entries Accepted To Date - 26 days to go.

Please note this is a list of entries only, the running order may well be different.

A list of RTC code meanings is at the bottom of the entries page.

Saturday

Div 1 K1M (37 entries)

RTCBibNameAgeClub
105Scott RitchieJ16Pinkston Panthers
104Elliot DavieJ16Breadalbane CC
96Luke RobinsonJ16Break Out CC/Widgit
88Matthew CameronJ16CR Cats
87Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
85Harry KirbyJ14Stafford & Stone CC
83Dan JoyceJ16Shepperton SCC
81Irvine McDonaldJ16Strathallan CC/Central Squads
77Alex JonesSFriends of Allonby
68Oliver SnowdenJ18Mold CC
66Archie ChristmasJ16Wyedean CC
65Nathan NabiliJ16Pinkston Panthers
63William MayerJ16Stafford & Stone CC
51Woody SouthJ16Lee Valley PC
49Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
48Oliver LorenzJ16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
47Harry JoyceJ16Shepperton SCC
45Alasdair McMullenSStrathallan CC
42Murray RobbJ16CR Cats
40William ChristmasJ18Wyedean CC
39Felix NeweyJ18Wyedean CC
37Les FordMHalifax CC
33Andy LairdMCopeland CC/EPD
32Luca Cano-MoleJ16Shepperton SCC
31Ben FarrellJ18Seren Dŵr
30Oscar WyllieJ16Breadalbane CC
29Philip SmithJ18Winchester & District CC
24Oliver CooperJ16Seren Dŵr
22Finn JohnsonJ18Frome CC
20James RennieJ18Holme Pierrepont CC
18George SharpJ16Bradford & Bingley CC
13Jacob BurtonU23Wyedean CC
11Daniel LaffordU23Wyedean CC
9Eddie MackintoshJ16Manchester CC/Hexham CC
7David Bradley MasonJ18Wyedean CC/Stroud Valley CC
6Robert GuestJ16Manchester CC
1Mark WignallMEngineering Paddler Designs

Div 1 K1W (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
43Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
42Gracie GormalJ18Pinkston Panthers
40Olivia WearsJ16CR Cats
31Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
29Aimee CollinsJ16Frome CC
25Anoushka NabiliJ18Pinkston Panthers
24Claire WilsonJ16CR Cats
20Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
19Brogan SwartJ16Wyedean CC/Colleg Gwent
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC
17Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent
16Lutza TorokSPinkston Panthers/UTE
14Leah CameronJ16Pinkston Panthers/CR Cats
13Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton
10Sally AtkinsonMProteus CC
7Irina MedunyakSIndependent
5Catie ThomsonU23CR Cats/Edinburgh Schools KC

Div 1 C1M (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
42Toby AstonJ18Shepperton SCC
36Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
33William KettleJ16Lee Valley PC
30William MayerJ16Stafford & Stone CC
29Mike MitchellMWyedean CC
21Jacob LinesJ18Frome CC/PRFM Ltd
17Woody SouthJ16Lee Valley PC
15Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC
12James RennieJ18Holme Pierrepont CC
11Christopher RoyleJ18Stafford & Stone CC
7David MitchellU23Wyedean CC
6Aaron HolmesU23Breadalbane CC

Div 1 C1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
9Kate LyndonJ16Stafford & Stone CC
7Katie ShattockJ18Taunton CC
6Laura MilneU23Pinkston Panthers
5Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
4Grace BlackJ18Manvers WBC
2Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent

Vets (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
94Dave RoyleSStafford & Stone CC
77Rose MitchellMWyedean CC
117Paul KettleVLee Valley PC
112Mike MitchellVWyedean CC
25Jim WallisMPinkston Panthers
21Michael HuddlestanMRibble CC

Spectators (60 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
5Pete AtkinsonVets K1M 5MProteus CC
76Helen BradfordDiv 3 K1W 76SCR Cats
101Ken BaillieDiv 3 K1M 101MAberdeen KC
44Sarah FordDiv 2 K1W 44MHalifax CC
89Geoff WearsDiv 2 K1M 89MCR Cats
66Murray E WeirDiv 2 K1M 66J14Breadalbane CC
7Katie ShattockDiv 1 C1W 7J18Taunton CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
18Amy HowarthDiv 1 K1W 18U23Bradford & Bingley CC
96Luke RobinsonDiv 1 K1M 96J16Break Out CC/Widgit
77Alex JonesDiv 1 K1M 77SFriends of Allonby
68Oliver SnowdenDiv 1 K1M 68J18Mold CC
51Woody SouthDiv 1 K1M 51J16Lee Valley PC
40William ChristmasDiv 1 K1M 40J18Wyedean CC
39Felix NeweyDiv 1 K1M 39J18Wyedean CC
30Oscar WyllieDiv 1 K1M 30J16Breadalbane CC
13Jacob BurtonDiv 1 K1M 13U23Wyedean CC
999Emma SlevinNon Paddler MFrome CC
999Christian JohnsonNon Paddler MFrome CC
999jennifer shieldsNon Paddler S
999Mark blytheNon Paddler S
999Chris BaillieNon Paddler MAberdeen KC
999John MackintoshNon Paddler MManchester CC
999Lorraine woodrowNon Paddler MLee Valley PC
999Andrew southNon Paddler MLee Valley PC
999Scott R cameronNon Paddler SCR Cats
999Jennifer CameronNon Paddler SCR Cats
999Adrian ShardlowNon Paddler M
999Neil WilsonNon Paddler SCR Cats
999Kara-Linn WilsonNon Paddler SCR Cats
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Ian CooperNon Paddler S
999Jayne SmithNon Paddler S
999Lorna TooveyNon Paddler S
999Helen RobbNon Paddler SCR Cats
999Laura ByersNon Paddler S
999Rebecca Mole De CanoNon Paddler MShepperton SCC
999Hugo Cano MoleNon Paddler MShepperton SCC
999Sunny RhodesNon Paddler MLee Valley PC
999Morven WearsNon Paddler MCR Cats
999Rob MiddletonNon Paddler SStafford & Stone CC
999Rachael MorleyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Ian LyndonNon Paddler MStafford & Stone CC
999Charlotte WrightNon Paddler S
999Matt KirbyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Libby RobinsonNon Paddler S
999Tim RobinsonNon Paddler S
999Lisa SidwellNon Paddler S
999Clive BurtonNon Paddler SWyedean CC
999Nigel A SharpNon Paddler SBradford & Bingley CC
999Tony LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Tracey LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Geraint WilliamsNon Paddler S
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Ros KettleNon Paddler S
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Jase HumphriesNon Paddler MWyedean CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 1 C1M11Osian WilliamsDiv 2 C1M Bib 11J16Llandysul Paddlers
Div 1 C1W22Aimee CollinsDiv 2 C1W Bib 22J16Frome CC
Div 1 K1M14Benjamin HarveyDiv 2 K1M Bib 14J16Breadalbane CC
Div 1 C1M27Dan JoyceDiv 2 C1M Bib 27J16Shepperton SCC
Div 1 K1M26Alex ThomsonDiv 2 K1M Bib 26J14CR Cats/Edinburgh Schools KC
Div 1 K1M31Fergus DavieDiv 2 K1M Bib 31J14Breadalbane CC
Div 1 K1M33Theo WrightDiv 2 K1M Bib 33J14Stafford & Stone CC
Div 1 C1M8Tecwyn WilliamsDiv 2 C1M Bib 8J14Llandysul Paddlers
Div 1 K1M58Arthur JacquesDiv 2 K1M Bib 58J16CR Cats
Div 1 K1M87Jamie HarveyDiv 2 K1M Bib 87J12Breadalbane CC
Div 1 K1W32Aimee CameronDiv 2 K1W Bib 32J14CR Cats
Div 1 K1W69Helena NabiliDiv 2 K1W Bib 69J12Pinkston Panthers
Div 1 K1M66Murray E WeirDiv 2 K1M Bib 66J14Breadalbane CC
Div 1 K1W14Linda AllinDiv 2 K1W Bib 14MIndependent

Sunday

Div 1 K1M (37 entries)

RTCBibNameAgeClub
105Scott RitchieJ16Pinkston Panthers
104Elliot DavieJ16Breadalbane CC
96Luke RobinsonJ16Break Out CC/Widgit
88Matthew CameronJ16CR Cats
87Tecwyn WilliamsJ14Llandysul Paddlers
85Harry KirbyJ14Stafford & Stone CC
83Dan JoyceJ16Shepperton SCC
81Irvine McDonaldJ16Strathallan CC/Central Squads
77Alex JonesSFriends of Allonby
68Oliver SnowdenJ18Mold CC
66Archie ChristmasJ16Wyedean CC
65Nathan NabiliJ16Pinkston Panthers
63William MayerJ16Stafford & Stone CC
51Woody SouthJ16Lee Valley PC
49Gwion WilliamsJ14Llandysul Paddlers
48Oliver LorenzJ16North Wales Slalom/Llandysul Paddlers
47Harry JoyceJ16Shepperton SCC
45Alasdair McMullenSStrathallan CC
42Murray RobbJ16CR Cats
40William ChristmasJ18Wyedean CC
39Felix NeweyJ18Wyedean CC
37Les FordMHalifax CC
33Andy LairdMCopeland CC/EPD
32Luca Cano-MoleJ16Shepperton SCC
31Ben FarrellJ18Seren Dŵr
30Oscar WyllieJ16Breadalbane CC
29Philip SmithJ18Winchester & District CC
24Oliver CooperJ16Seren Dŵr
22Finn JohnsonJ18Frome CC
20James RennieJ18Holme Pierrepont CC
18George SharpJ16Bradford & Bingley CC
13Jacob BurtonU23Wyedean CC
11Daniel LaffordU23Wyedean CC
9Eddie MackintoshJ16Manchester CC/Hexham CC
7David Bradley MasonJ18Wyedean CC/Stroud Valley CC
6Robert GuestJ16Manchester CC
1Mark WignallMEngineering Paddler Designs

Div 1 K1W (19 entries)

RTCBibNameAgeClub
51Hannah RhodesJ16Lee Valley PC
43Alana MiddletonJ14Stafford & Stone CC
42Gracie GormalJ18Pinkston Panthers
40Olivia WearsJ16CR Cats
31Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
29Aimee CollinsJ16Frome CC
25Anoushka NabiliJ18Pinkston Panthers
24Claire WilsonJ16CR Cats
20Sennah Nader-HumphriesJ16Wyedean CC/Seren Dŵr / Pyranha
19Brogan SwartJ16Wyedean CC/Colleg Gwent
18Amy HowarthU23Bradford & Bingley CC
17Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent
16Lutza TorokSPinkston Panthers/UTE
14Leah CameronJ16Pinkston Panthers/CR Cats
13Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
12Hannah ClementsSLlandysul Paddlers/Shepperton
10Sally AtkinsonMProteus CC
7Irina MedunyakSIndependent
5Catie ThomsonU23CR Cats/Edinburgh Schools KC

Div 1 C1M (12 entries)

RTCBibNameAgeClub
42Toby AstonJ18Shepperton SCC
36Isaac WrightJ14Stafford & Stone CC
33William KettleJ16Lee Valley PC
30William MayerJ16Stafford & Stone CC
29Mike MitchellMWyedean CC
21Jacob LinesJ18Frome CC/PRFM Ltd
17Woody SouthJ16Lee Valley PC
15Andrew CrowhurstU23Sheffield CC/Halifax CC
12James RennieJ18Holme Pierrepont CC
11Christopher RoyleJ18Stafford & Stone CC
7David MitchellU23Wyedean CC
6Aaron HolmesU23Breadalbane CC

Div 1 C1W (7 entries)

RTCBibNameAgeClub
19Arina KontchakovJ14Meridian CC/Lee Valley PC
9Kate LyndonJ16Stafford & Stone CC
7Katie ShattockJ18Taunton CC
6Laura MilneU23Pinkston Panthers
5Grace ShardlowJ18Holme Pierrepont CC
4Grace BlackJ18Manvers WBC
2Zoe Blythe-ShieldsJ14Independent

Vets (6 entries)

RTCBibNameAgeClub
94Dave RoyleSStafford & Stone CC
77Rose MitchellMWyedean CC
117Paul KettleVLee Valley PC
112Mike MitchellVWyedean CC
25Jim WallisMPinkston Panthers
21Michael HuddlestanMRibble CC

Spectators (59 entries)

RTCBibNameRankingAgeClub
5Pete AtkinsonVets K1M 5MProteus CC
76Helen BradfordDiv 3 K1W 76SCR Cats
101Ken BaillieDiv 3 K1M 101MAberdeen KC
44Sarah FordDiv 2 K1W 44MHalifax CC
89Geoff WearsDiv 2 K1M 89MCR Cats
66Murray E WeirDiv 2 K1M 66J14Breadalbane CC
7Katie ShattockDiv 1 C1W 7J18Taunton CC
43Alana MiddletonDiv 1 K1W 43J14Stafford & Stone CC
18Amy HowarthDiv 1 K1W 18U23Bradford & Bingley CC
96Luke RobinsonDiv 1 K1M 96J16Break Out CC/Widgit
77Alex JonesDiv 1 K1M 77SFriends of Allonby
68Oliver SnowdenDiv 1 K1M 68J18Mold CC
40William ChristmasDiv 1 K1M 40J18Wyedean CC
39Felix NeweyDiv 1 K1M 39J18Wyedean CC
30Oscar WyllieDiv 1 K1M 30J16Breadalbane CC
13Jacob BurtonDiv 1 K1M 13U23Wyedean CC
999Emma SlevinNon Paddler MFrome CC
999Christian JohnsonNon Paddler MFrome CC
999jennifer shieldsNon Paddler S
999Mark blytheNon Paddler S
999Chris BaillieNon Paddler MAberdeen KC
999John MackintoshNon Paddler MManchester CC
999Lorraine woodrowNon Paddler MLee Valley PC
999Andrew southNon Paddler MLee Valley PC
999Scott R cameronNon Paddler SCR Cats
999Jennifer CameronNon Paddler SCR Cats
999Adrian ShardlowNon Paddler M
999Neil WilsonNon Paddler SCR Cats
999Kara-Linn WilsonNon Paddler SCR Cats
999Marcus HarveyNon Paddler MBreadalbane CC
999Ian CooperNon Paddler S
999Jayne SmithNon Paddler S
999Lorna TooveyNon Paddler S
999Helen RobbNon Paddler SCR Cats
999Laura ByersNon Paddler S
999Rebecca Mole De CanoNon Paddler MShepperton SCC
999Hugo Cano MoleNon Paddler MShepperton SCC
999Sunny RhodesNon Paddler MLee Valley PC
999Morven WearsNon Paddler MCR Cats
999Rob MiddletonNon Paddler SStafford & Stone CC
999Rachael MorleyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Ian LyndonNon Paddler MStafford & Stone CC
999Charlotte WrightNon Paddler S
999Matt KirbyNon Paddler SStafford & Stone CC
999Libby RobinsonNon Paddler S
999Tim RobinsonNon Paddler S
999Lisa SidwellNon Paddler S
999Clive BurtonNon Paddler SWyedean CC
999Nigel A SharpNon Paddler SBradford & Bingley CC
999Tony LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Tracey LaffordNon Paddler SWyedean CC
999Wendy CollinsNon Paddler S
999Geraint WilliamsNon Paddler S
999Bethan WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Sarah SwartNon Paddler MLlandysul Paddlers
999Ros KettleNon Paddler S
999Wyn WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Christina WilliamsNon Paddler SLlandysul Paddlers
999Jase HumphriesNon Paddler MWyedean CC

Waiting List

Please be aware that the order of the waiting list will change as your relative position on the ranking lists changes.

Although the list is in order (based on current rankings) there may be additional entries not shown on this list, eg paddlers waiting for bib number confirmation. These paddlers may be higher up the list than you.

RTCRaceBibNameRankingAgeClub
Div 1 C1M11Osian WilliamsDiv 2 C1M Bib 11J16Llandysul Paddlers
Div 1 C1W22Aimee CollinsDiv 2 C1W Bib 22J16Frome CC
Div 1 K1M14Benjamin HarveyDiv 2 K1M Bib 14J16Breadalbane CC
Div 1 C1M27Dan JoyceDiv 2 C1M Bib 27J16Shepperton SCC
Div 1 K1M26Alex ThomsonDiv 2 K1M Bib 26J14CR Cats/Edinburgh Schools KC
Div 1 K1M31Fergus DavieDiv 2 K1M Bib 31J14Breadalbane CC
Div 1 K1M33Theo WrightDiv 2 K1M Bib 33J14Stafford & Stone CC
Div 1 C1M8Tecwyn WilliamsDiv 2 C1M Bib 8J14Llandysul Paddlers
Div 1 K1W9Hannah TooveyDiv 2 K1W Bib 9J14CR Cats
Div 1 K1M58Arthur JacquesDiv 2 K1M Bib 58J16CR Cats
Div 1 K1M87Jamie HarveyDiv 2 K1M Bib 87J12Breadalbane CC
Div 1 K1W32Aimee CameronDiv 2 K1W Bib 32J14CR Cats
Div 1 K1W69Helena NabiliDiv 2 K1W Bib 69J12Pinkston Panthers
Div 1 K1M66Murray E WeirDiv 2 K1M Bib 66J14Breadalbane CC
Div 1 K1W14Linda AllinDiv 2 K1W Bib 14MIndependent